Přejít na obsah


Fotka

a:drake vs. locus

android

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#21 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 20:33

Šlo by odkaz na srovnávací tabulku připnout na začátek vlákna?

 

 

Šlo by to. Odkaz vložen do prvního příspěvku. ;)


  • 0

#22 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 14:01

Taky jsem doplnil pár věcí o Locusu


  • 0

#23 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 18:10

Rád bych se zeptal zdejších odborníků jak zapnu v Locusu radar k dohledání keše . Nevěděl jsem, že to jde.


  • 0

#24 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 21:15

Klikni na keš a dole prostřední ikona. Tam je kompas. Ještě lepší je nastavit si ho do pravé lišty. Tam si můžeš dát i jiné nástroje nebo spouštění aplikací.
  • 0

#25 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 21:38

myslím že radarem nemyslel kompas, to je něco jiného

v aDrake vypadá takhle


  • 0

#26 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 21:52

Na tom screenu máš dole čudl "kompas"  :D já tedy v Locusu dohledávám kompasem pokud nevidím zřejmý geoobjekt. Střelka dost citlivě a přesně ukazuje směr keše. Podobně to má i Oregon.


Tento příspěvek byl upraven od drowned: 24 leden 2015 - 21:54

  • 0

#27 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 22:49

myslím že radarem nemyslel kompas, to je něco jiného
v aDrake vypadá takhle

To máš nějak nezvykle hladké ;-) Já tam mám většinou jakousi klikatinu.
  • 0

#28 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 0:53

myslím že radarem nemyslel kompas, to je něco jiného

v aDrake vypadá takhle

Ano myslel jsem přesně tohle - kompas se u kešky přepne na radar, podle ketrého se mi líp dohledává. Podle toho "google excelu" to mají oba. V Locusu to neumím...


  • 0

#29 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 9:53

Ač jako skalní zastánce Locusu, tak jsem si po dlouhé době opět nainstaloval do tabletu a:drake. No. Jak to slušně říci. Nestálo to za nic. Na tablet neoptimalizované. Nezobrazoval se celý dolní pruh nabídek. Nemožnost přihlásit se na geocaching.com (chyba s nějakým cyklickým odkazem nebo co). Kešky se na mapě tak nějak divně překreslovaly a celé mi to připadá tak nějak ne zrovna uživatelsky přístupné. Vím jedná se o zvyk. Když jsem začínal na geocaching používat tablet, zkoušel jsem řadu programů. A JEDNOZNAČNĚ vyhrál Locus. To je bez debat :-)

Těch pár výhod co a:drake má oproti Locusu rozhodně oželím.

Přitom páce s Locusem není v žádném případě nijak složitá. Vše je přehledné a není problém si většinu funkcí přidat na levý nebo horní pruh nástrojů. Určitě by se našlo něco co by mohlo bý jinak nebo lépe, ale autor se o aktualizace výborně stará a snaží se případné chyby ihned opravit.

Věřím, že a:drake vyhovuje řadě kačerů, ale za sebe říkám, že Locus je v současnosti u mě na prvním místě. A široko daleko nevím o ničem, co by mé rozhodnutí mohlo zvrátit :)

 

p.s. používám tablet ASUS NEXUS 7 (2012). Nyní již s verzí Lolipop.


  • 0

georabbits.cz.png


#30 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 10:12

To je prave zakladni kamen urazu - skalni zastupci kterekoli skupiny (osobne se radim k tem aDrakistum) -> neobjektivni pohled na porovnani zpusobeny zvykem a neochotou zvyk zmenit.

 

Proto si myslim, ze toto tema a tabulka s porovnanim funkci je dulezita pro orientaci tech nerozhodnutych, neskalnich a zacinajicich uzivatelu. Intuitivnost ovladani je veci osobniho vkusu, takze osahat si to museji pak uz sami.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 25 leden 2015 - 10:19

  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 10:52

Tak ona optimalizace pro tablet existuje v betaverzi adrake5.

Onen nekompletni pruh je chyba pouzite komponenty u androidu 4.4+, adrake5 ten problem uz nema. Ale to je jen kosmeticky problem, pouzivat se to da.

 

Naopak onen problem cyklickeho odkazu pri prihlaseni na gc.live neni vubec problem adrake, ale Groundspeaku. Maji to blbe udelane. Klidne ti to ukazu treba i na normalnim stolnim pocitaci (kde urcite zadny adrake neni...)! Je treba byt v tom prohlizeci, ktery se na prihlaseni zavolal, odhlaseny z webu gc.com, jinak se jim ten web zacykli.


  • 0

#32 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 11:03

Aby nedošlo k nějaké mýlce. Já v žádném případě a:drake neodsuzuji a jak jsem již napsal, věřím, že spoustě lidí vyhovuje a neměnila by. Prostě jsem jen vyjádřil svůj názor na něj. Také jsem byl kdysi nerozhodnutý, neskalní a začínající. A v té době jsem nebyl neobjektivní. Prostě mi Locus padl více do oka.

Asi námět pro psychology, proč někdo prosazuje ten či onen program :D Možná bysme se divili. :blink:

 

Edit: Děkuji Halumovi za info a vysvětlení.


Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 25 leden 2015 - 11:04

  • 0

georabbits.cz.png


#33 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 11:15

V mem pripade k mylce nedoslo, nejsem pomyleny (alespon ne v pochopeni prislusne casti tveho prispevku :)). Take jsem byl kdysi nerozhodnuty a vyzkousel obe aplikace - s naprosto odlisnym vysledkem od tveho. Opravdu mi je jasne, ze kazdy muze mit jine naroky, jine navyky, jine schopnosti, jine pristrojove vybaveni, ... Proto bych se radeji soustredil na vlastnosti a pripadne jejich vysvetleni. To byl take duvod me reakce.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#34 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 11:23

Souhlasím. Ono, pravda, toto téma by spíše mělo sloužit k vysvětlování a porovnávání obou aplikací. Takže si ještě jednou otevřu tu tabulku a mrknu jakou troškou do mlýna bych mohl přispět.


  • 0

georabbits.cz.png


#35 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 18:48

Podělím se o svoji zkušenost - když jsem používal PDA s WINCE byl pro mě a:Drake dokonalý program. Po přechodu na Android jsem měl nějaký problém s připojením dříve stažených map.cz, tak jsem zkusil Locus. Vektorové mapy jsou v pohodě, pokud se doplní příslušné addony, keše umí natáhnout jak z geogetí databáze, tak z PQ i přímo z netu (nejbližší s filtrem požadovaných keší). Ke keši umí navigovat přímo i routem, výborně je řešen záznam a zobrazení prošlých tras atd.

Bohužel jak je z tohoto vlákna vidět nejen podle mého názoru je toto vše vykoupeno dost nepřehledným ovládáním - ikony nic moc, např. černobílé ozubené kolečko neoznačuje "nastavení", ale předpověď počasí v místě, které je zobrazeno na mapě  (mimochodem skvělá funkce), ikona obrázku zvětšovacího skla znamená jednak "Hledej" (logicky), druhak addon Geocaching4Locus (logika mi uniká). Začínám si zvykat, sice mi chybí krásné jasné ovládání z a:Drake, ale Locus mi nabízí opravdu víc možností.

V každém případě - poklona oběma autorům. Kam se na oba tyto programy hrabe profesionální  geosoftware z Garminu... 


Tento příspěvek byl upraven od Tom Fuk: 25 leden 2015 - 18:51

  • 3

#36 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 12:23

ikony nic moc, např. černobílé ozubené kolečko neoznačuje "nastavení", ale předpověď počasí v místě, které je zobrazeno na mapě 

To není ozubené kolo, ale slunce. :-)

 

 

ikona obrázku zvětšovacího skla znamená jednak "Hledej" (logicky), druhak addon Geocaching4Locus (logika mi uniká).

Zaprvé, ikony addonů mají v gesci jejich autoři, to jde mimo tvůrce Locusu. Zadruhé, když si otevřeš hlavní menu GC4L addonu, uvidíš lupu u nabídky "Najít nejbližší". Autor addonu však umožnil udělat si "zástupce" přímo na tuto funkci, tj. nemusíš otevírat menu addonu, ale rovnou ti to otevře nabídku na nejbližší keše. A logicky to má stejnou ikonu. Tj. lupa znamená "Hledej" a "Hledej nejbližší kešky prostřednictvím GC4L addonu".


  • 1
\m/





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama