Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

C:GEO - Jak přenášet uložené kešky?

android

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 HarryhoCache

HarryhoCache

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 1:04

Ahoj, mám dotaz pro zkušené uživatele aplikace C:geo pro Android.

 

Hlavní dotaz: Jak přenést (offline) uložené kešky z telefonu do telefonu?

 

Ukládání kešek mi přijde zvláštní. Zdá se, že co keška, to adresář (třeba GC128Z6) s řadou souborů, převážně obrázků. Uložené je mám všechny na kartě\.cgeo a přesto aplikace vidí jen podmnožinu z nich! Nevíte, kde se definuje, co vidí, nějaký index? V aplikaci lze kešky třídit do skupin, ale není jasné, jak se název skupiny interpretuje na souborové úrovni.

Import aplikace umí GPX, z webu a z Androidu. To poslední mi přijde relevantní, ale když najdu příslušný adresář, není jasné, co aplikaci podhodit, otevře se adresář se soubory, ale nebaští nic. Ještě je na souborové úrovni vidět vedle GC.. adresářů složka "shared", která též netuším k čemu je.

 

Je tu někdo, kdo do té aplikace vidí víc a mohl by mi to vysvětlit nebo odkázat na nějakou dokumentaci? Díky.


  • 0

#2 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 17:41

Mělo by stačit přenést soubor /.cgeo/cgeo.sqlite, buď z interní nebo z externí karty, podle nastavení c:gea.

Přesněji, nejdřív v c:geo zálohovat (Nastavení | Systém | Zálohovat), pak přenést.


Tento příspěvek byl upraven od Sven Gumby: 25 leden 2015 - 17:57

  • 1

#3 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 18:05

Přenést i celý adresář c.geo na kartě

Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 25 leden 2015 - 18:06

  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#4 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 19:59

Přesně jak píše Sven Gumby : v prvním telefonu jít v programu C:geo do Nastavení | Systém | Zálohovat, přenést libovolným způsobem nově vzniklý soubor /sdcard/.cgeo/cgeo.sqlite do druhého telefonu do stejného adresáře /sdcard/.cgeo a v druhém telefonu v programu C:geo jít do Nastavení | Systém | Obnovit. A máš kopii keší 1:1.


  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#5 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 10:00

Když přeneseš i aresář   < c.geo>  tak budeš mít ve druhém zařízení i obrázky a hl. statické mapy , pokud máš v nastavení oboje zapnuto.


  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#6 HarryhoCache

HarryhoCache

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 15:38

Díky všem, vyzkouším večer.

- Lze zálohovat selektivně, tj. jen jeden folder v offline uložených keškách?

- Chápu dobře, že varianta přes Zálohovat je na úrovni GPX a ne všech dat?


  • 0

#7 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 19:14

"Varianta přes Zálohovat" neboli nechat si programem vytvořit záložní kopii databáze je de facto vyexportovaná databáze SQL. Po přenesení na jiný telefon uvidíš ve svých seznamech tytéž kešky. Když si navíc zkopíruješ i celý adresář /.cgeo, budeš mít i fotky, obrázky, fotohinty a stat.mapy.

Další varianta - selektivní - je vlézt si v programu do zvoleného seznamu, nastavit libovolný filtr (nebo nic) a pomocí funkce Menu - Export - GPX vytvořit klasický .gpx soubor.


Tento příspěvek byl upraven od ubuster: 26 leden 2015 - 19:18

  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#8 HarryhoCache

HarryhoCache

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 11:08

Hm, blbej MTP protokol, nekdy telefon vidim, nekdy ne. Je to nanic, driv clovek strcil do USB a videl vsechno..

Jak resite prenos dat u novych telefonu-Androidu, ktere nejsou rootly. Nejlepsi free se mi zda Phone Explorer, ale prijde mi, ze funkcnost pripojeni zalezi na tlaku vzduchu :angry:

Takze fail. Ted budu offline, tak se omlouavm, ze nebudu reagovat.

PS: Jde tady nekde nastavit odesilani prispevku do mejlu? Bezne to u board systemu jde, ale zde to nevidim..


  • -1

#9 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 11:15

Používám Total Commander (pro Android) s LAN pluginem. Přes místní wifi chodí spolehlivě.


  • 1

#10 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2015 - 8:15

WiFi/WLAN Plugin for Totalcmd (C. Ghisler - 18.12.2014) je bezproblémová. Funguje i bez TC. Dokáže pracovat mj, i s QR kódy.


  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#11 MistrVichr

MistrVichr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 15:39

Taky přispěji svou trochou do mlýna. Já přenášel gpx. jednoduše přes wifi, protože se otevře po exportu kontextové menu sdílení, a tam si můžeš vybrat jakým způsobem data odešleš...BT, dropbox, atp. Další varianta kterou požívám na spárování tel. s kompem je Airdroid. Jednoduché a účelné spojení kompu s tel přes "domácí" wifi.


  • 0

#12 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 15:42

Hm, blbej MTP protokol, nekdy telefon vidim, nekdy ne. Je to nanic, driv clovek strcil do USB a videl vsechno..

Jak resite prenos dat u novych telefonu-Androidu, ktere nejsou rootly. Nejlepsi free se mi zda Phone Explorer, ale prijde mi, ze funkcnost pripojeni zalezi na tlaku vzduchu :angry:

Takze fail. Ted budu offline, tak se omlouavm, ze nebudu reagovat.

PS: Jde tady nekde nastavit odesilani prispevku do mejlu? Bezne to u board systemu jde, ale zde to nevidim..

co takto na pravej strane hore Sledovat toto téma


  • 0

#13 HarryhoCache

HarryhoCache

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2015 - 17:23

WiFi/WLAN Plugin for Totalcmd (C. Ghisler - 18.12.2014) je bezproblémová. Funguje i bez TC. Dokáže pracovat mj, i s QR kódy.

TC používám rád (a legálně) na PC.

Jak funguje to řešení, co popisuješ?

Zřejmě jde o https://play.google....itransfer&hl=cs

Budu to muset vyzkoušet.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama