Přejít na obsah


Fotka

garmin nezobrazuje nahrane kese a PQ


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 15:34

Chtěla bych se poradit, jestli má někdo podobnou zkušenost jako já a mohl by mi pomoct. Mám Garmin Oregon 300, 4 roky starý. Poslední dobou mě zlobil, že nezobrazoval nahrané PQ na SD kartu - někdy pomohlo kartu vyndat a zase zandat. Nedělá to pořád, jen výběrově. Když je připojený k PC, ukazuje všechny PQ jako nahrané na SD, ale když ho zapnu a dám Hledat poklad, nevidí je. Dneska poprvé se mi to stalo ale i se samotnným Garminem (PQ nahrávám na SD kartu, samostatné keše přímo do adresáře gpx v Garminu) - včera jsem tam nahrála několik jednotlivých keší, při připojení se zobrazují jako nahrané, ale odpojená navigace je nenajde. Nevíte čím to může být a jak to napravit?


  • 0

#2 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 15:47

A nemáš náhodou v adresáři mraky "starých" souborů...?!?


  • 0

#3 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 26 leden 2015 - 15:52

Me teda v techto pripadech pomohlo vyndat SD kartu, v Garminu vsechny GPX soubory smazat a takto prazdnej Garmin spustit. Pokud vyndani nefunguje, tak babo rad....


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#4 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 16:09

můžeš mít v PQ ty samý keše co nahráváš dodatečně? to taky může zlobit. A víte co mi taky nedělá plechu? TOPO 2013 když je zapnutá, tak se v navigaci objevěj nějaký skřítci a totálně přehazujou dráty. Když je vypnutá (mapa), tak se to občas srovná, ale většinou musím PQ nahrát znova.


  • 0

Bobr_.png


#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 17:53

Kolik jich tam máš? O450 má maximum 5000 keší, když je jich víc, tak se nějaká neukáže, ale navíc nejde např. přidat další stage multiny (jde, ale táhne na výchozí souřadnice). O300 bude mít limit menší. A pak je taky limit na waypointy, ten je ještě menší (O450 má 2000). Opravdu, smaž všechno a nahraj tam toho méně. Uvidíš. Případně to prožeň přes POIloader a dej to tam jako POI, tam limit není. Pokud je tam některá keš dvakrát (ve dvou GPX), Oregon ukáže tu první. Ale jek to žere limit, nevím. A další pozor - do limitu na waypointy se počítají i body, které si naklikáš ručně. Málokdo jich tam má moc, ale já jich tam už 1000 měl.


  • 0

#6 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 19:12

Já si právě všechny PQ mažu a nahrávám čerstvě, i kvůli tomu, abych měla čerstvé logy. Teď jsem měla 3 PQ, v každé v průměru kolem 100 keší, waypointy si nenahrávám. A 4 keše nahrané samotné. Ručně naklikané body nemám.

Teď pomohlo smazat všechno a nahrát znovu, ale pokaždé to nepomůže.


  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 19:20

Jeste drobnost - je dulezite USB zarizeni odpojit pred tim nez se vytahne kabel z pocitace nebo GPS.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 20:22

Předně nepíšeš kde ty GPX soubory bereš. To je generuješ na stránkách GS a stahuješ jako PQ nebo k tomu používáš nějakej SW na úpravu? Když nahraješ ty problematický GPX data do vnitřní paměti Oregonu, tak se zobrazí nebo ne? a hlavně nemůže se stát, že by tam byla nějaká keš duplicitně? jo a ještě jaká je tam verze FW - starší verze měly problémy s příliš dlouhým listingem.


  • 0

#9 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 20:34

Zkus se mrknout na první část:

blog


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 20:35

Por Oregon 300 nikdy nevyšel FW, který by dlouhé listingy uměl. Ale to nevadí, alespoň část by tam být měla.


  • 0

#11 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 22:27

Dělám PQ z GC.com a nahrávám rovnou do garmina. Opakovat by se teoreticky občas keše mohly, když si dělám PQ cesty a PQ cílového místa, může se to stát. Ale mně to pak neukazuje ani jednu keš z ani jedné PQ, ne že to zobrazuje jen některé, nebo jen část listingu.

FW jsem naposledy upgradovala 2012, kvůli chirpu, ale novější jsem nenašla.

A s tím vysunutím před odpojením jsem to vždycky dělala, problém je, že dneska to zafungovalo opačně - včera jsem poctivě standardně odpojovala zařízení, a nezobrazovalo to nic. Dneska se mi to nějak seklo a nechtělo se to standardně odpojit, tak jsem to vytáhla rovnou, a bylo tam všechno. A vyznej se v tom :P .

 

Blog přečtu zítra, dík za tip.


  • 0

#12 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 14:27

No tak to řešení je přece úplně jednoduchý - kartu vytáhneš a GPX nahraješ do vnitřní paměti přístroje. Když se ti keše zobrazí jsou ty soubory v pořádku a problém je se čtením karty Oregonem. Pokud to nenačte ani Oregon, tak bych zkoušel ty GPX postupně odmazávat a pokaždé to znovu zkusit zapnout jestli se to načte. Takto bys mohla zjistit, který ten GPX soubor je případně špatně. V případě, že to je kartou, tak bych zkusil nějakou jinou - třeba se chytne. Já mám na kartě i mapy, takže to, že se nenačetla karta, poznám okamžitě.  Jo a s tím odpojováním USB zařízení to je jen fáma - já jsem to nedělal nikdy na žádným ze tří komplů na kterých mám GG a od doby co používám v GG exportní makro pro Garmin, jsem nikdy se zobrazením keší v Oregonu neměl sebemenší problém...

(Tím samozřejmě netvrdím, že to dělám správně a že se to tak má dělat.)


  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 16:39

Já jsem takhle odpojil externí disk (musel jsem, nechtěl komunikovat přes jeden USB) a přišel jsem o celou složku fotek. Při dalším připojení se spustil Chkdsk a z fotek bylo pár stovek souborů s názvem Chkdskxxxxx. Naštěstí na kompu zůstaly a disk na jiném USB jde. Ono je dobré nastavit, aby se u výměnných médií nepoužívala vyrovnávací paměť. Systém totiž může hlásit Hotovo a přitom se na pozadí stále nahrává. Interní čtečka karet to tak má nastavené a vyndavat karty jde v pohodě, tam se to ani Bezpečně odpojovat nedá, protože by se celá čtečka připojila až po restartu, nebo by se musela rozebírat bedna a vytahovat kabel.


  • 0

#14 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 17:23

Mě tohle udělala párkrát Dakota10. Bylo to vždycky, když jsem si nevšiml, že v ní mám  vybitý baterky. Připojil jsem ji k PC, nahrál PQ, odpojil jsem ji a když jsem ji druhej den zapnul, sice ještě naběhla, ale nebyla v ní ani keška...


  • 0

#15 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 19:55

Vždy mne pomohlo - mám taky Oregon300:
1) Spustit Garmina a a vymazat záznam současné trasy (ukládají se tam okolní keše a waypointy) a pro jistotu i waypointy.
2) Připojit k PC, smazat všechny GPX soubory. Odpojit od PC.
3) Spustit Garmina. Měl by být bez keší.
4) Připojit k PC a nakopírovat nové GPX soubory. Pro jistotu jim pridávám na konec timestamp (něco jako keše_2015_01_27_15-30.gpx). Odpojit.
5) Start Garmina a kontrola keší.

Vše kopírují do interní paměti. Na SD mám jen mapy.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 27 leden 2015 - 19:57

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama