Přejít na obsah


Fotka

Neoprávněné mazání logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
171 odpovědí na toto téma

#41 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 21:28

Podle mě tedy owner nemá právo logy mazat. Naopak má povinnost archivovanou keš odnést co nejdříve z jejího fyzického úkrytu. Pokud se tak nestane, může revírník zamknout listing, pak už si elektronicky nezaloguje nikdo nic. Ale ani revírník v takovém případě nemaže už provedené logy, byť by byly postarchivační. Z toho soudím, že jestli je krabka na místě a ty zapsaný ve fyzickém logbooku, máš právo logovat i na stránkách. Důležité ale je, zda se opravdu jedná o původní keš. Někteří blázni do archeocachingu totiž občas i archivované keše obnovují, v takovém případě už si ale log jednoznačně vynucovat nemůžeš.

Nez neco podobnyho napises, mozna by stalo za to aspon trochu se seznamit se situaci. Owner nema co odnest z terenu, protoze na souradnicich z listingu kes davno neni. Jestli neveris, muzes se tam jit podivat. Owner tu neni od toho, aby putujici kes pronasledoval po svete. Vlastne sis odpovedel sam. Jestli je krabka na miste... ver tomu ze na miste neni.

 

Jinak pro ty co si mysli ze maji pravo logovat kes 30 km mimo  souradnice kterou owner uredne prohlasil za neexistujici bych snad jeste uvedl kam by takhle pitomej nazor mohl vest. To uz byste mohli libovolnou kes ukrast z jejiho umisteni, odvezt si ji do jineho statu a tam ji nekde umistit a nechat logovat mistni kacery. A dozadovat se platnych nalezu, neb mate preci originalni krabicku a logbook. Co takhle prinest si kes treba ze severni steny Eigeru pekne domu do Liberce na namesti, v klidu si tam hromadne logovat 5/5 a jeste ownerovi do logu krome FI psat, ze je vul. Proste pitomost od samyho zacatku.


  • 13

#42 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 21:31

@Modrak: to si tak píšu takovej dlouhej příspěvek a ty zrovna napíšeš ale úplně to samý (já akorát v příkladu vozil pařez s keškou po eventech)...


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#43 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 21:40

@Modrak: to si tak píšu takovej dlouhej příspěvek a ty zrovna napíšeš ale úplně to samý (já akorát v příkladu vozil pařez s keškou po eventech)...

Sem ti usetril pismenka :-)

 

Vsak uz se takovy pripady staly, ze se kes na eventu logovala v hospode.


  • 0

#44 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 21:47

Modrak: ilus se nejspíš vyjádřil (-a) k případu, o kterém píše vitablondak, na souřadnicích archivované keše je krabička s logbookem.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 09 únor 2015 - 21:53

  • 0

#45 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 21:49

Zkusil jsem se na toto téma zeptat u GS, odpověď zatím nemám. Jen německý reviewer odpověděl z dovolené, že archivovaná keš by neměla být hledána a logována a pro bližší vysvětlení mě odkázal na GS. Tak počkám.


  • 0

#46 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 21:55

Sem ti usetril pismenka :-)

 

Vsak uz se takovy pripady staly, ze se kes na eventu logovala v hospode.

To mi připomíná jednu mou keš.

Nakonec jsem napsal, že požaduji, aby ti, co se na tom eventu zalogovala alespoň vyfotila do určitého času na místě, kde je keš uložená. Kupodivu většina to udělala... 

 

Jinak jak sleduji tuhle diskuzi, tak si říkám, že můžu být rád, že někteří nelogovali nález jedné mé keše ještě jednou u jiné keše, která té mojí předcházela. Jenže ta předchůdkyně vydržela na místě jen pár měsíců, protože tenkrát zazdili vchod do podzemek, tak jsem ji tenkrát odnesl a vytvořil novou:-). Jenže se stejným obalem a stejným logbookem, jenže na jiném místě a s o dost jiným hledáním. I když ten logbook už mám teď doma. Za těch 5 let v chodbách trochu zplesnivěl...


  • 0

#47 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 22:01

Myslím, že u podobných případů se nedá paušalizovat - co ještě je možné logovat a co ne.

Pokud je autor rozumný, neměl by být problém zalogovat i keš, která nemá původní logbook či původní krabici, případně je kousek mimo, pokud se třeba v průběhu času stalo to, že někdo vyměnil krabici s logbookem za novější či kvůli tomu, že někdo našel krabici o kus dál, než byla, protože ji někdo špatně uložil a posunul ji (což se stává celkem často).

Ovšem něco jiného je, když tu keš založí sám, když tam předtím nebyla. Na druhou stranu jak má člověk, který najde podobnou keš jako několikátý v pořadí vědět, že to není původní keš. Tady by měl autor jasně říct, že keš odnesl, že není na místě a po archivaci to napsat jasně, aby někoho nenapadlo tam hledat či zakládat znovu keš. Případně někomu, kdo po archivačním logu tam založí opět keš, tak tomu bych pak asi log opravdu smazal... Ale jen tomu. 

U té lokomotivy si myslím, že zde je to spíše zajímavost a autorovi se spíše divím. 


  • 1

#48 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 22:07

Ahojte,

na vysvětlenou k mému úvodnímu příspěvku. Vrátil jsem se na místo a zjistil že nejspíš:  Autor na souřadnicích archivované tradičky udělal finálku multiny. Asi nechal i původní provedení, protože hint souhlasí s tou archivovanou tradičkou.

Proto jsem se domníval, že tam keš stále je i s logbookem a logy...

Takže jsem našel  multinu BF, kde jsem legálně zalogován:-)))))


  • 1

#49 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 22:22

Jo, tak to uz tusim o co slo. Tam fakt bejvala driv jina kes od tehoz ownera. Ani ted nevim jaka, ale byla. Takze tim je to jasny.


  • 0

#50 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 22:28

Modrák:  Jj, byl jsi tam nedávno:-))

Já kolem ní dlouho jezdil a dráždila mě. A když jsem pro ni šel, tak už to byla jiná keš:-)))


  • 0

#51 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 22:41

Modrák:  Jj, byl jsi tam nedávno:-))

Já kolem ní dlouho jezdil a dráždila mě. A když jsem pro ni šel, tak už to byla jiná keš:-)))

Tak to dobre dopadlo, bod nakonec mas, a dokonce za BF multinu. Furt lepsi nez jak jsme tenkrat dopadli na tom retractovanym FTF huntu jestli se jeste pamatujes, to jsme meli kulovy :-)


  • 0

#52 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 22:50

Tak to dobre dopadlo, bod nakonec mas, a dokonce za BF multinu. Furt lepsi nez jak jsme tenkrat dopadli na tom retractovanym FTF huntu jestli se jeste pamatujes, to jsme meli kulovy :-)

Jasně že pamatuju:-) Na takovou epizodu se nezapomíná:-))


  • 0

#53 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 1:14

Zkusil jsem se na toto téma zeptat u GS, odpověď zatím nemám. Jen německý reviewer odpověděl z dovolené, že archivovaná keš by neměla být hledána a logována a pro bližší vysvětlení mě odkázal na GS. Tak počkám.

Třeba takový Sopdet se nejenom na tomto fóru opakovaně vyjádřil v tom smyslu, že archeocaching de facto odporuje pravidlům, a že hledači archivovaných keší mohou být rádi, že před archeocachingem čeští revírníci zavírají oči. 


Tento příspěvek byl upraven od Canoppy1: 10 únor 2015 - 1:19

  • 0

#54 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 5:32

Problémem je pouze to, že někteří hrají geocaching a jiní groundspeakcaching.  ;)


  • -4

#55 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 7:44

Tohle ale už není arechocaching, když ta keška není na svém místě. 

Až někdo pojedete do Dánska, přivezte mi jednu kešku s originál logbookem, nemám dánský suvenýr a rád bych se tam zalogoval... Stejná logika.


  • 2

#56 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 8:11

Třeba takový Sopdet se nejenom na tomto fóru opakovaně vyjádřil v tom smyslu, že archeocaching de facto odporuje pravidlům, a že hledači archivovaných keší mohou být rádi, že před archeocachingem čeští revírníci zavírají oči. 

 

 

Ano, je to tak. Vycházejme z toho, že pokud je keš archivována, má být i odnesena.


  • 0

#57 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 8:46

Můžu se zeptat, co se tu vlastně ve zkratce děje? :D Mám v tom trochu binec. :o  Řeší se tu nějaká německá tradička, která je v kolizi s Libereckou mysterkou? :D To ta lokomotiva odjela do Německa i s keší? :D


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#58 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 8:51

Archivované keše nejsou pravidly nijak zvlášť ošetřené. Pouze tak, že owner má keš co nejdříve po archivaci odstranit i z terénu.

 

Takže, když je někde nějaká archiválie, tak je to vlastně ownerovo porušení pravidel. K nálezům a jejich následnému logování se pravidla zabývají pouze tak, že fyzický zápis v logbooku opravňuje nálezce k logu na geocaching.com a stav keše (aktivní/disable/archivovaná) v tom není nijak definován. Takže z tohoto pohledu má nálezce regulérní právo na log, problém ovšem je v tom, že když owner odnese kešku (což je jeho povinnost), tak je on jediný, kdo má v ruce důkaz o oprávněnosti logu. Takže je to opravdu na jeho vůli log uznat nebo ne. Částečně by toto mohla řešit fotka logu v logbooku, ale i to se asi dá rozporovat, zvlášť, když ten jediný důkaz má opět jen owner (pokud tedy dodatečně kešku odnesl).

 

Případ vitablondaka je ukázkou toho, v čem jsou archiválie problém. Porušují totiž ono pravidlo 161m a pak dochází k mylným nálezům. To je i důvod proč my revieweři nejsme z aktivních archiválií nijak nadšení, ale asi můžu mluvit i za kolegy, že stejně jako naši předchůdci, tak i my je ve hře tolerujeme a pokud vysloveně neporušují pravidla (mimo teda onoho odnesení) nebo nezpůsobují jiné problémy, tak si jich nevšímáme.


  • 11

#59 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 9:02

Můžu se zeptat, co se tu vlastně ve zkratce děje? :D Mám v tom trochu binec. :o  Řeší se tu nějaká německá tradička, která je v kolizi s Libereckou mysterkou? :D To ta lokomotiva odjela do Německa i s keší? :D

Zaclo to bejt neprehledny, protoze tu splynuly dve veci. Puvodni problem co mel Vitablondak vlastne zadnej problem nebyl. Mezitim se ukazalo ze sice sel hledat podle staryho listingu tradicku, ale ta uz v mezitim neexistovala (byla regulerne zaarchivovana i odnesena) a na jejim miste nasel jinou kes (od stejneho ownera) o ktery se domnival ze je to ta co hledal. Jenze nebyla, jen proste na tom samym miste mezitim vznikla uplne nova kes o ktery nevedel, protoze je to multina a ma ikonku jinde. Takze tohle bylo jen nedorozumeni. Zadnej archeocaching, zadny poruseni pravidel, vlastne jen obycejnej omyl. Bud ta kes nebyla radne oznacena GC kodem, nebo si nevsiml. I kdyz ji mam odlovenou tak si to uplne presne nevybavuju, ale vzhledem k zvlastnimu provedeni je mozne ze poradne oznacena neni. Nebo je, ale kdo by cetl GC kod kdyz najde kes na miste kde ji ceka.

 

No a ten druhej pripad je kes co byla na lokomotive v Nemecku a tu lokomotivu odvezli do Liberce i s kesi. Ownwer v Nemecku ji zaarchivoval a kaceri z Liberce se domahaj archeonalezu, ktery jim Nemec maze.

 

Takze postupne se oboji celkem vyjasnilo a jedna se o dve naprosto ruzny a nesouvisejici veci.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 10 únor 2015 - 9:04

  • 4

#60 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 9:07

Díky za osvětlení ;) ! Tak tu druhou musím přidat do zajímavých osudů :)


  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama