Přejít na obsah


Fotka

Opravdu rádi hledáme ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#41 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 21:54

Chybně (nebo dokonce záměrně chybně) zaměřená tradička je podle mě jedna z největších prasáren, které owner může udělat. Pokud chce, aby lidi měli extra práci s hledáním, tak měl udělat mysterku a ne přidávat obtížnost chybným zaměřením. Bohužel, mnozí kačeři / owneři neinvestují do GPS a zaměřují třeba jen mobilem, který určuje polohu nikoliv podle GPS, ale podle blízkých BTS. Výsledek jsou souřadnice klidně plus mínus 20 metrů. Pokud zakládám keš, tak na místě finálky, případně všech stejdží aspoň pár desítek minut nechám běžet průměrování trasového bodu, případně se tam ještě vrátím o den později, aby zaměření bylo fakt přesné. Z poslední doby mám dva opravdu špatné příklady, k čemu vede chybné zaměření:

 

GC1P9T4 v Hluboké nad Vltavou. Zaměřeno cca 10 metrů mimo a k tomu naprosto nesmyslný hint. Výsledek: svah za kostelem totálně zničený a místy sesunutý od kačerů hledajících ty správné souřadnice a ten správný geoobjekt podle chybného hintu.

GC4J73Q v Hohenbergu v SRN. Keš je jen D2,5 T2, ale podle souřadnic by měla být spíš D4 T5 - souřadnice totiž ukazují do řeky pod dost strmým břehem. Zoufalí kačeři už zničili celý ten břeh a blízké okolí, poničili stromy a keře, dokonce i nedalekou kamennou zídku. Nedávno jsem tam do logu napsal správné souřadnice a už tam je šťastný nálezce, který podle nich kešku bleskově našel na správném místě...

 

Prostě, chybné souřadnice mají většinou za následek poničení kusu přírody, což je zcela proti zásadám geocachingu.

 

Souhlasím s tím, že hint by měl být přínosem, nikoliv další hádankou, ale tvrdit, že 10 metrů je u běžné GPS navigace zásadní odchylka, mi přijde poněkud odvážné. Pochybuji, že by na této finálce fungoval např. EGNOS, takže používejme hlavu a to, že mi navigace říká přesnost zaměření 7.3 metru berme jen jako číslo, nikoliv fakt. Běžná navigace má přesnost +- 10 metrů. Odchylku ovlivňuje okolní zástavba a terén, počasí, kolik družic jsem chytil a v jakém směru atd atd. Důležité je, aby si autor kešky souřadnice ověřil na mapách dříve, než je prohlásí za definitivní.


  • 9
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#42 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 22:38

jsem si tak vzpomněl...donutit těžko, ale chtít i veřejně může "bod za bod"  :D

attachicon.gifdejfpbod.png

 

No to snad ten dotyčný nemyslí vážně?! Dr.Voto, díky za ukázání, nevidět to na vlastní oči, nevěřil bych.


  • 1

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#43 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 22:54

Mám schvalně posunuté souřadnice keše, aby nebyla na hraně (viz příklad se střechou) - aby nikdo neplašil sovy a aby se tam nikdo nezabil. Terén všude stejný, jen výškově to dělá asi 30 metrů. Holt to mám blbě, ale zatím všichni bez problémů našli takže mě to netrápí. Jasně, jde o výjimku, ale to neznamená, že mít souřadnice kousek šejdrem není občas k užitku.

 

Jo a co se týká toho poničení přírody, mnohem větší neplechu než trochu chybné souřadnice udělá blbý (často rádoby-vtipný) hint.


Tento příspěvek byl upraven od Joe Tramp: 21 květen 2015 - 11:03

  • 3

#44 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 8:52

No to snad ten dotyčný nemyslí vážně?! Dr.Voto, díky za ukázání, nevidět to na vlastní oči, nevěřil bych.

 

Je to myšleno naprosto smrtelně vážně. On i tento příspěvek hovoří za vše.

yPNR5D.png

Přitom je to keš, která není v ničem špatná a naopak jsou některé části docela inovativní, avšak tyto logy ji dost sráží. :(


  • 0

#45 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 10:31

To mi připomíná zprávu, kterou jsem dostal od jednoho ownera:

 

Ahoj, je mi líto, ale tvůj log u naší kešky ... jsem ti smazal, protože napsat jen Tftc mi přijde docela urážející. Napsat trochu víc, i ohledem na práci, co jsme s keškou měli, podle mě nezabere tolik toho času.

 

 

Je to myšleno naprosto smrtelně vážně. On i tento příspěvek hovoří za vše.

yPNR5D.png

Přitom je to keš, která není v ničem špatná a naopak jsou některé části docela inovativní, avšak tyto logy ji dost sráží. :(


  • 0
Hlodat keše, to je moje ...

#46 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 10:34

Owner má pravdu, napsat ke keši TFTC je vcelku urážka a degradace veškeré snahy ownera, pokud to nebyla jen obyčejná keš v zaplivané mikrošce. Tohle se řešilo milionkrát a pokaždé z toho vyšlo najevo, že jakýkoliv log je lepší, než nic neříkající TFTC nebo Dík!. Ale mazat log neměl, to je fakt.


  • 6

#47 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 11:18

Stejně jako je urážka napsat u kešek log na 20 řádků o tom, jak "skvěle strávený den to byl s tím a tím při hledání PWT a díky autorům PWT za spoustu bodů", když se jedná o keš, která je třeba 10 km nejblíže od PWT a nemá s ním vůbec nic společného... 

Všichni kačeři co jezdí na PWT by měli logovat keše, které nejsou součástí PWT zvlášť.

 

Na druhou stranu log by se mazat kvůli tomu neměl...


  • 3

#48 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 11:30

Co se děje? TFTC je lepší, než když se dočtu, že keš za nic nestojí. Měli jsme tu důchodce, který psal všude jen Díky za keš. Prostě se nechtěl rozkecávat. Teď už píše logy delší.

A hromadné maily? Já jsem se snažil i po dovolené, kdy jsem měl desítky odlovů, logovat každou jinak, ale občas jsem si už opravdu nemohl vzpomenout, jak konkrétně vypadala. Hlavně na celkově krásném Knoflíku. Když mi teď chodí hromadné maily od účastníků expedice, kdy za 3 dni ujeli 2600km po několika státech a našli 13 typů keší za den, mohu si myslet něco o smyslu takového keškování, ale nemohu si myslet, že zrovna tu mou si budou pamatovat.


  • 7

#49 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 11:48

Co se děje? TFTC je lepší, než když se dočtu, že keš za nic nestojí...

Tohle byl asi žert, že? Pokud keš za nic nestojí, tak je třeba to dát ownerovi vědět, aby se chytl za nos a něco s tím udělal. Pokud mu na keši přistávají jenom samé sluníčkové logy a TFTC, nenutí ho nic k tomu, aby svou keš nějak zlepšil. Opravdu by tě bavilo takové krabičky lovit? Mě tedy opravdu ne.

 

Pokud je keš pěkná, každý si ji zapamatuje, klidně i jenom díky pěknému místu, ale hnusná keš si prostě nezaslouží ani zapamatování, ani pěkný log.


  • 1

#50 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 12:32

Dovolte mi kratky příspěvek (neni to omluva hromadných logu). Jako nyní pisu z 3'' androida. Kese si stahuji online primo do mobilu a v terenu loguji take hned. Do textu podekuji, pisu odkud kam jedu nebo v ramci jakeho vyletu bylo nalezeno. Kdyz si kes zaslouzi FP pridavam ihned. Take pri DNF hned odesilam aktualni stav kese. Pouzivam bezpapirovy GC, obcas jen listek z parkingu na multinku. Tezko se nekdy vyjevi nutne poznamky k pozdejsimu logovani. U pc sedim jen ve volnych chvilich, k lusteni mysterek a prohledavani mapy.
  • 4

#51 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 13:36

Nejsou FP jen pro PM a není jich omezený počet?


  • 1

#52 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 13:48

TFTC je lepší, než když se dočtu, že keš za nic nestojí...

PRO MĚ je to lepší informace, když to někdo napíše do logu mě.

Nemůže se všechno líbit všem. Ovšem pokud se někomu nelíbí něco oprávněného, co můžu změnit (ne třeba bláto nebo kopřivy) přemýšlím hned, co s tím dělat.

Ovšem nejhorší jsou pro mě Žádné logy, kdy nikdo nenašel ale taky nelogoval a já se až po měsíci dověděl, že krabička je fuč. Takže i TFTC splní účel, vím, že krabička je na místě.


  • 8

#53 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 13:55

A jak se dozvíš, že se dotyčnému na keši něco nelíbilo, když se tam objeví pouhopouhé nic neříkající a prázdné TFTC? Nezačneš nad ničím přemýšlet, protože nemáš důvod. :lol: TFTC plní účel, ale možná tak u nesmyslných PWT sérií, jinde je to odpadní log.


  • 2

#54 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 13:56

Pokud mi někdo ke keši napíše TFTC, tak já si to interpretuji tak, že keš je v pořádku na místě, dotyčný ji našel a za její nález mi děkuje.


  • 7

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#55 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 14:25

mirallil: Proč ten mínus? Osobně tak krátké logy nepíšu, ale onehdy jsem po prodlouženém víkendu strávil logováním celý večer a další doplňováním fotek. Takže se nedivím, že na to každý nemá chuť, čas nebo náladu.

 

A TFTC přece znamená Thanks for this Cache, tak jaká urážka?


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 21 květen 2015 - 14:46

  • 5

#56 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 14:33

Neberu to jako urážku, jen jako konstatování, že keš je na místě a nebyly s ní problémy. Kdyby byly logy volitelné a chodily jen notifikace o tom, že ji někdo zalogoval, byla by to stejná informace.


  • 8

#57 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 7:10

Jiz tady byla zminka o spatne pßanych hintech. Proc se tedy hint, ktery je zasifrovany, jeste nekdo dale sifruje? Nekdo tak, ze se na lusteni vy.... a potom to tam vypada tak jak bylo napsano v minulem prispevku.
  • 2

#58 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 8:08

Neberu to jako urážku, jen jako konstatování, že keš je na místě a nebyly s ní problémy. Kdyby byly logy volitelné a chodily jen notifikace o tom, že ji někdo zalogoval, byla by to stejná informace.

Keš je na místě, nebyly s ní problémy, nezajímala mě, nestála vlastně za nic, proto nemám potřebu logovat normálně. Tak nějak jsi to měl napsat. Logy jsou tu od toho, aby v nich hledači zapisovali své prožitky z odlovu, nejsou to pouhé strohé informace o tom, že je keš na místě, trochu si to pleteš.


  • 4

#59 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 8:11

Jiz tady byla zminka o spatne pßanych hintech. Proc se tedy hint, ktery je zasifrovany, jeste nekdo dale sifruje? Nekdo tak, ze se na lusteni vy.... a potom to tam vypada tak jak bylo napsano v minulem prispevku.

 

Některým ownerům to připadá náramně vtipné.


  • 2

#60 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 8:13

A jak se dozvíš, že se dotyčnému na keši něco nelíbilo, když se tam objeví pouhopouhé nic neříkající a prázdné TFTC?...

 

Když se mi keš nelíbí nebo nestojí za víc než za ten bod, tak to do logu od plic napíšu. Často se mi ale za chvíli vrátí zpět reakce, že jsem debil, ignorant atd. Alespoň vím, že za prd stála jak keš, tak owner. :-)

TFTC mi osobně nevadí na mikrošce v centru Prahy, ale když se několik týdnů dělám s nočním letterboxem, kupuju a vytvářím vychytávky na stage, snažím se mít pěkné razítko a krabici a přijde mi TFTC, tak to naštve.


  • 9




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama