Přejít na obsah


Fotka

Minimální délka a D/T eventů od 18.2.2015


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
117 odpovědí na toto téma

#41 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 14:45

Základem všeho je pochopení co to je event, tedy event publikovaný na serveru geocaching.com.

 

Jak už jsem psal ve svém předchozím příspěvku, já umím pochopit, jaké myšlenkové pochody vás vedou k tomu závěru, jenom se s nimi neumím ztotožnit. To je celé. Myslím, že není potřeba snažit se jeden druhého přesvědčit o svém názoru. Já osobně si eventy k návštěvě nevybírám podle D, ale podle náplně. Na tom se nic nemění. Netřeba kvůli tomu jitřit vášně.

 

Na druhou stranu je nutno podotknout, že s vašimi závěry se neztotožňují i někteří revieweři, takže stále je na to potřeba nahlížet jako na názor, sice reviewera, ale přesto pouze názor, nikoliv pravidlo. A ani GS nemá zřejmě v této věci jasno, jinak by to definoval jako pravidlo a ne doporučení. Jinak ale nezpochybňuji tvoje právo podle toho svého přesvědčení schvalovat.

 

Samozřejmě, koho hru hraješ, toho pravidla dodržuj. S tím nemám problém. To ovšem neznamená, že se nemohu nad některými rozhodnutími GS pozastavit. Přijde mi to, že hra Groundspeak poněkud přerostla. A on nemá koncepci a vizi, kam tu hru směřovat. Prostě se jen veze na aktuálních vlnách zájmu, klidně jednou hot a příště čehý. V jedněch věcech zastává příliš benevolentní přístup, v jiných se zase snaží být přísně striktní. Ale to je jeho boj a moje zbytečná starost.

 

Jenom mě trochu mrzí, že sem nenapsal svůj názor žádný z reviewerů, kteří schvalují eventy s vyšším D. Ne kvůli tomu, aby se tu jedna strana zaštiťovala proti druhé. Názor a východiska obhájců omezování D u eventů tu zazněly několikrát. Nikde jsem ovšem nenarazil na zdůvodnění postoje druhé skupiny reviewerů. A fakt by mě to upřímně zajímalo.


  • 7

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#42 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 15:09

Modrák: udeřil jsi hřebíček na hlavičku, ale na toto odpovím, že i já jsem zatím ochotný do této části hodnocení D/T nerýpat. Přeci jen je event 1/5 reálnější než event 5/1. Ale souhlasím, že by to mělo být pojato jinak, než jak jsou dnes pojaty 1/5 eventy.

 

mh.mail: dle mých informací v tom GS jasno má, ale pravidlo nenastavili zřejmě proto, že to jednak v pravidlech je už nyní (byť ne takto polopaticky napsané) a druhak to chtějí vyřešit systémově, ne dalším pravidlem. Jak jsem psal, on i event může mít teoreticky vyšší D, takže kdyby uvedli do pravidel "eventy budou jen D1", tak toto popřou.

 

A co se týče kolegů, tak stejně jak se vyvíjí hra a pravidla, tak se vyvíjí i náš pohled na různé věci. Nechte je raději řešit důležitější problémy a až když jim vybude nějaký čas, tak sem třeba něco napíšou.


  • 4

#43 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 15:13

Už je mi to taky konečně naprosto jasné. Programu se účastnit nemusím, logovat se nemusím, prostě tam jen musím přijít, což zvládne každý, proto nízká obtížnost. Jen mi to přijde, že je to taková nepovedená reakce na vyčůránky, co si jen doběhnou pro bod a pokračují v cestě. A protože takový byl jeden kačer ze sta, zkazíme hru těm devadesáti devíti, aby ten stý neměl kombinaci D/T, kterou si nezaslouží, a lidi neposílali na GS stížnosti.


  • 9

#44 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 15:14

Chápu sice postoj GS a RW, kteří ho prosazují.

Na druhou stranu si myslím, že stačilo to, aby RW dohlédli, aby hodnocení nebylo špatné (tj. neodpovídající obtížnosti programu - samozřejmě nejde to úplně, ale alespoň trochu).

 

Na druhou stranu v čem je špatný argument, že když si event většina lidí (kromě honibodů) vybírá podle náplně, tak by měly hvězdičky označovat náročnost této náplně? Že setkání (před nebo po) je dostupné pro všechny?

Samozřejmě najde se pár jedinců, kteří dojedou jen kvůli "bodu", ale ti si ten bod mohou stejně tak lehce odlovit i na spoustě dalších keší... Eventy stejně jako keše dělám pro ty, kteří si je chtějí užít, ne pro ty, kdo chtějí jen bod. Proč má být hodnocení podle těch, kteří si event nechtějí užít a přijdou jen pro bod?

 

Ano, jsou tu argumenty pro i proti. V trendu D1 eventů vidím pokračování trendu zrušení "turistických" eventů. GS jde cestou konzumnosti. Jednoduché setkání je podle něj nejdůležitější - pravidlo pro to, jak získat jednoduchý bod. Trochu ho nechápu. Ve videích prezentuje geokešing jako zábavu, která poskytuje zážitky. Nevím tedy, proč u eventů toto spíše potlačuje. Možná je to rozdílnou náturou v USA a u nás. My jsme možná akčnější.

Samozřejmě zážitek si užiji i bez kombinace DT. Jen přece jen je signalizací, jak náročný ten event bude.

 

PS.: Koukám, že Smrk to napsal jasněji a stručněji :-)


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 19 únor 2015 - 15:17

  • 6

#45 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 15:18

Už je mi to taky konečně naprosto jasné. Programu se účastnit nemusím, logovat se nemusím, prostě tam jen musím přijít, což zvládne každý, proto nízká obtížnost. Jen mi to přijde, že je to taková nepovedená reakce na vyčůránky, co si jen doběhnou pro bod a pokračují v cestě. A protože takový byl jeden kačer ze sta, zkazíme hru těm devadesáti devíti, aby ten stý neměl kombinaci D/T, kterou si nezaslouží, a lidi neposílali na GS stížnosti.

 

Já bych v tom neviděl jen tento jediný důvod. Podle mě je to spíš o tom co jsem už psal, že GS vymyslel event s cílem dát lidi dohromady, aby si povídali o keškách a lákali se tak na jejich lovení. To je event. I já bych uvítal, kdyby vznikla další verze eventů, "akční", kde by mohla být i podmínka logování, ale to je model, který je pravděpodobně "ekonomicky" nevýhodný a tak se toho asi nedočkáme.


  • 2

#46 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 15:52

Po pročtení tohoto vlákna, jsem si uvědomil, že jsem se na hvězdičky u eventů vlastně nikdy nekoukal.

 

Osobně když objevím nový event, nejdříve se podívám KDY (jestli mám ten den vůbec čas), potom CO (jestli mě program toho eventu zajímá), a následně se podívám KDE (jestli je náplň eventu pro mne natolik zajímavá, že mi bude stát za to jet třeba  i dál něž za humna).  Víc informací jsem nikdy nepotřeboval. Terénní obtížnost si zjistím z souřadnic, pokud není uvedena v listingu, což většinou je.


  • 2
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#47 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 16:05

Spíš než obtížnost nechápu, proč se účast na eventu nemusí logovat, proč event nemusí mít logbook? Jak tu Smrk zmínil vyčůránky, co si jen doběhnou pro bod a pokračují v cestě. Jak já jako owner zjistím, že takový vyčůránek na event vůbec doběhl, když se nemusí zalogovat? Že tam vůbec byl? To si mám kačery seřadit a spočítat je, abych věděla, kolik jich tam bylo a kolik si jich event může následně zalogovat? 

Já vím, že už se to mnohokrát probíralo, ale myslím, že nejsem jediná, komu to vrtá stále hlavou...


  • 1

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#48 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 16:28

Zcela OT, ale co je to lockpicking set? Narazila jsem na to u jedné keše v Německu a páč byl listing v  cizím jazyku, netušila jsem co s tím. 


  • 0

#49 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 16:37

Koukam ze ten event v obejvaku budu muset udelat :-) Je to v podstate sada sperhaku na zamky. Docela uzitecna vec ;-)


  • 1

#50 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 16:50

Spíš než obtížnost nechápu, proč se účast na eventu nemusí logovat, proč event nemusí mít logbook? Jak tu Smrk zmínil vyčůránky, co si jen doběhnou pro bod a pokračují v cestě. Jak já jako owner zjistím, že takový vyčůránek na event vůbec doběhl, když se nemusí zalogovat? Že tam vůbec byl? To si mám kačery seřadit a spočítat je, abych věděla, kolik jich tam bylo a kolik si jich event může následně zalogovat? 

Já vím, že už se to mnohokrát probíralo, ale myslím, že nejsem jediná, komu to vrtá stále hlavou...

 

Osobně jsem si to vysvětloval tímto přístupem:

 

Američanovi stačí něco doporučit,

Němcovi to musíš zakázat,

a Čechovi v tom musíš zabránit.

 

Ale úplně naivní v přístupu amíků k "bodům" taky nejsem, takže vlastně nevím.


  • 4

#51 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 17:10

Osobně jsem si to vysvětloval tímto přístupem:

 

Američanovi stačí něco doporučit,

Němcovi to musíš zakázat,

a Čechovi v tom musíš zabránit.

 

Ale úplně naivní v přístupu amíků k "bodům" taky nejsem, takže vlastně nevím.

viz http://project-gc.co...2&submit=Filter


  • 0

#52 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 17:32

Takze napriklad kdyz svolam event do podzemniho zamceneho trezoru Ceske narodni banky a nereknu jak se trezor otvira, maj kaceri realnej problem jak se tam dostat. Musej prelstit ochranku, odpojit kamerovej system, vyradit bezpecnostni systemy a pak jeste hacknout zamek. To by myslim D5 dalo a D5 event by takto udelat sel.

 

Muzu tedy publikovat event 5/1 wheelchair accessible + special tool required u me doma v obyvaku, s tim ze dvere od domu budou zavrene, nebudu nikomu otvirat a je treba prekonat zamek u dveri lockpickingem a kazdy kdo se tam dokaze dostat se tedy zucastnil setkani a muze logovat? Zadne podminky to nema, staci se dostavit na misto. Nebo chce GS dojit az tak daleko ze jako poradatel eventu jsem povinnen chodit tem lidem otvirat a tim padem z toho je taky 1/1?

 

Na oba eventy uz se moc tesim. Prosim publikuj je s dostatecnym predstihem, at si stihnu udelat cas.


  • 3

#53 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 17:47

Na oba eventy uz se moc tesim. Prosim publikuj je s dostatecnym predstihem, at si stihnu udelat cas.

Co se tyka toho prvniho eventu, tak tam jde spis o to, aby sis zaridila dost volnyho casu po nem pro pripad ze by to nevyslo a byl by nejakej problem s mudlama. Nemas doufam na pristich zhruba 10 let neco dulezityho :huh:


  • 4

#54 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 17:50

Co se tyka toho prvniho eventu, tak tam jde spis o to, aby sis zaridila dost volnyho casu po nem pro pripad ze by to nevyslo a byl by nejakej problem s mudlama. Nemas doufam na pristich zhruba 10 let neco dulezityho :huh:

Jasný. Pokud následný event bude trvat 10 let, tak to snad Groundspeak nebude nic namítat. Hlásím se taky. 


Tento příspěvek byl upraven od Bubbu: 19 únor 2015 - 17:51

  • 2

#55 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 18:21

Myslim ze by ten event v ceske narodni bance mohl byt publikovan jako flash mob (masky predpokladam) delka trvani myslim ok ( v ramci vterin) a nasledne zhodnoceni na Pankraci myslim taky presahne groundspeakem stanoveny cas....mozna i nekolikasetnasobne :-)
  • 2

#56 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 18:26

:-D Já vám budu nosit buchty se zapečenejma pilníkama :-D
  • 1

#57 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 18:52

Směj se publikovat keše uvnitř věznice?


  • 2

#58 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 18:56

Moh by se udělat další flashmob - osvobozovací event... S obdobným průběhem jako ten předešlý... :-D
  • 0

#59 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 19:04

:-D Já vám budu nosit buchty se zapečenejma pilníkama :-D

Jo, a my s kolegou NosferatuXIII tam budeme chodit poskytovat duchovní péči a budem tam ty tvoje buchty pašovat.


  • 1

#60 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 19:25

Tak deset let je snad dostatecna doba na zapis do logbooku pro kolemjdouci... Ale v tom pripade by mela byt ta obtiznost Groundspeakem fakt prehodnocena. Nebala bych se ji zvednout az na D6. Ale stejne je to jen o spravnym slozeni tymu. 

(Ted jsem si predstavila ten unik z mista cinu. Mym autem.)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama