Přejít na obsah


Fotka

Kešky s kočárkem

doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2015 - 13:29

Jinak pro kočárek je vhodné každé město.


  • 0

#22 Whyski

Whyski

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2015 - 14:05

To už se řešilo třeba tady:http://www.geocachin...rek#entry499367

 

Stačí dát hledat "kočárek" ve fórech.

 

Podle obrázku soudím, že umíš pátrat B) .

Tak zrovna na tomhle vlákně jsou dva tipy, jeden je za Náchodem, pro mě trochu z ruky, ale třeba se tam někdy dostanu a litoměřický kloubouk, na ten taky dojde. Zajímám se od další tipy, musí jich být víc. Nebo návod, jak kočárkové série vyhledat. Ten ale asi neexistuje, četl jsem i vlákno o zamýšlené databázi keší pro kočárky, kde se našlo hned několik různých důvodů proč to nejde.

Takže nejlepší by byl tip s připojením vlastní zkušenosti. Např: "celé je to po asfaltě a kešky nejsou dál jak 30 m od cesty". Nebo, "dvakrát jsem musel nést kočár přes brod na zádech, jinak to šlo".


  • 0

#23 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2015 - 18:25

S kočárkem jsem svého času dal i sérii Semanín, někde jsem ho teda musel nést, ale je to fakt asi o přístupu. V lednu mě to čeká znova a už to neřeším. Dostal jsem se skoro všude, ale chce to lepší konstrukci, jak už zde padlo.


  • 0

Taddeo.png


#24 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2015 - 19:28

Ahoj, mám za sebou zrovna kočárkove obdobi a řeknu to takhle:s terennim kočárkem, trochou řidičského umu a opatrnosti se dají dát pomalu všechny kese. Chce to jen dát pozor při plánování a koukat cesty, vrstevnice atd:). Jinak cca od roka a půl se mi výborne osvědčil deuter kid comfort 3, mala nadsena a tam už není pomalu ani zadne terenove omezení. Jen jsem ji karabinama cvakal ke stromu když se někam lezlo, aby se neprekulila :). Ony ty deti vydrží vic než si myslíme a pohyb je zivot;)
  • 2

brundi
 


#25 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 6:23

Výbornou zkušenost mám třeba z údolí Jizery u Turnova - trasa Turnov - Dolánky a zpět. Krásná příroda, asfaltky, či pěkné hladké štěrkové cesty. Jen výstup na Hrubý Rohozec znamenal nést kočárek do schodů :-). Ale pokud byste oželeli návštěvu zámku, nemusíte ani po schodech.

 

Když to teď vidím, tak většina kešek se dá lovit s kočárkem. Je otázka jen to, co pro to uděláš... Už jsme s kočárkem i brodili, protože na normální polní cestě nebyl normální most, jen kláda přes potok... Jezdili jsme po stezkách plných kořenů a nebo jeli po cyklotrase plné velkých kamenů, kde jsme spíše kočárek přenášeli. Ale...

 

Každé dítě je jiné. Našeho malého ze začátku velké nerovnosti spíše uklidňovali a uspávali. Dnes je z větších nerovností spíše rozmrzelý, asi z toho, jak to s ním moc hází... Možná od jisté doby, kdy jsme s ním právě jeli po jedné takové hodně rozbité cestě a hodně to s ním házelo. Nebo prostě vyrostl a už se mu líbí něco jiného. 

 

vem to tak, ze na kes muzete vzdycky vyrazit a pak se vratit kdyz to nepujde projet.....a nechat par minut stat kocar na ceste abys mohl dohledat finalku ve strani taky prckovi nijak zasadne neublizi....vcera jsem na Sychrove nechal 15minut kocar se spici dcerkou a prolejzal starej barak a ve strani dohledaval stage....deti toho vetsinou vydrzi vic nez rodice...

 

To ti závidím, že ti dcera vydrží tak dlouho spát při stojícím kočárku... Ten náš potřebuje neustále mít někoho u sebe a jet... Takže když jsme na keškách - jeden musí být u kočáru a jezdit a druhý jde ke kešce a hledá... Jen málokdy na chviličku usne. Zrovna v sobotu. Byli jsme u rozhledny. Jeden hlídal kočárek dole, druhý šel na rozhlednu. I shora jsem slyšel, jak malý dole brečí, takže jsem nakonec nahoře ani keš neodlovil, protože jsem spěchal (prostě jsem ji nenašel). Po vystřídání Dana alespoň rychle vyběhla nahoru aby se podívala z rozhledny a raději jsme pokračovali dál, abych pak zjistil, že jsme špatně hledali.


  • 0

#26 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 10:51

Dostupnost keší si ověřuju na fotomapě. Občas se stane, že nakonec ke keši nedojdu, ale s tím se musí počítat. Když se podíváš na kešky, které mám odlovené od 1. 5. 2014, tak jsou všechny s kočárkem. Dokonce Walking trail u Jablonce, i když tam to občas šlo blbě, spousta kořenů a děr, ale když se chce, tak to jde. Pokud to není T5, dá se opravdu skoro všude.


  • 0

#27 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 11:52

Krosnička je taky výborná alternativa, neboť její podvozek má větší průchodnost terénem než terénní kočárek. Dal jsem s malou v Salewa Koala 2 v srpnu celou Akelovu stezku na Litovli. Myslel jsem že za druhou keší usne, ale ona ne, celou cestu koukala, chechtala se, kecala. Tři hodiny vydržela v klidu i s pár T4 terenními vložkami. Poslední dobou spíš na výlety beru tu krosničku, zdá se mi pohodlnější než kočárek, jak pro mě, tak pro prcka. Malá v ní i usne, jen na stromovky ji sundavam. Pokud bych mohl dát tip na kočárkovky, tak celé Kersko je kočárkem průjezdné, keší jak máku a pak Káranská vlečka.


  • 0

tarmara.png


#28 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 11:55

Pri trose dobre vule se s kocarkem da prakticky vsude. GC4XTD9

 

b9fe2cbf-2366-489f-905b-ffc2521d18b5_l.j


  • 5

#29 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 12:18

Pri trose dobre vule se s kocarkem da prakticky vsude. GC4XTD9

Akorát ti z něj někam vypadlo to dítě, ne? I když to je OT, na dítě se autor vlákna neptal, jen na kočárek :D.


  • 0

#30 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 12:28

Naše zkušenost říká, že s kočárkem (pokud je vhodný do terénu, máme Chariot cx1) lze prakticky kamkoliv, kde je nějaká turistická cesta, kde lze alespoň trochu projet. Co se neprojede, to se přenese :) T5 jsme nezkoušeli. Navíc pouze jedno dítě je vždy naprostá pohoda. Krosna pak samozřejmě situaci značně zlepší.

Horší je to pak, když se narodí druhé dítě a první už chodí samo. Pokud ale dítka nejsou rození intelektuálové, co si raději zalezou doma s knížkou nebo papírem a pastelkama a výlety je obtěžují a nebaví, tak se dá projít lecos i se dvěma dětmi. Když je baví chodit, tak postupem času natrénují i na přijatelně dlouhý a náročný výlet. A pokud je tam nějaké malé "lezení" nebo terénní překážky, obvykle je to více baví (tedy alespoň ty naše).


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 09 září 2015 - 12:30

  • 1

#31 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 13:18

A co něco takového? (nemyslím to ironicky, kamarádka takto nosí dítě - sice ne na kešky - ale nemůže si to vynachválit. Na "popruh" připneš GPS stejně jako na batoh. 

 

http://www.didymos.cz/img/namitka1.jpg


  • 0
Hlodat keše, to je moje ...

#32 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 13:39

A co něco takového? (nemyslím to ironicky, kamarádka takto nosí dítě - sice ne na kešky - ale nemůže si to vynachválit. Na "popruh" připneš GPS stejně jako na batoh. 

 

http://www.didymos.cz/img/namitka1.jpg

Tohle je tak do roka ditete (pokud ho nosis na brise). Navic se s tim dost blbe schyba k cemukoli na zemi. Takze je to na kesky umistene v 1-2m vysky. Jakmile prcek zacne lezt, tak se v tehle sveraci kazajce moc neudrzi....aspon to je moje zkusenost


  • 0

tarmara.png


#33 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 14:06

Já ho nosím takhle:

 

1e31536d-daed-49fd-94a8-db1aab858bb7.jpg


  • 3

#34 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 18:07

Ještě k te krosnicce... male se to také libi, furt mele, kouká, komentuje... az jsem pak nesvuj, když někam lezu s normálním baglem sám a ten bagl je ticho :)
  • 2

brundi
 


#35 neczuz

neczuz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 21:00

Já ho nosím takhle:

 

1e31536d-daed-49fd-94a8-db1aab858bb7.jpg

Zkus si něco přečíst o ergonomickém nošení. Nebo se pověsit za rozkrok.

NOsila jsem dítěne kešky od mimina, v šátku. A bez problémů. Nejlíp na zádech.

Ad dohledávání nízko - nošené děti jsou na zvraty zvyklé, polohu vzhůru nohama brali jako spestření.Sedící dítě už jsem stejnak poblíž finálky vyklopila a nahodila až na cestě zpět. dohledávka a logování bez dítěte na hrbu. S díětem v šátku se dá obvykle dát cokoli do terénu 3,5.

S kočárem je to horší- jistota je tak terén 1,5. Dvojka obvykle taky.


  • 1

#36 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 23:01

S díětem v šátku se dá obvykle dát cokoli do terénu 3,5.

Před časem jsem potkala maminku s úplně maličkým kojencem v šátku na břiše po cestě na Babí horu (Polsko, Beskydy, cca 1700m). Vyhýbala jsem se s ní při výstupu po řetězech :D. Šla sama, ještě s baťůžkem na zádech. Mimino spalo a oba dva se tvářili velice spokojeně.


  • -1

#37 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 12:27

I s kočárkem jsme dávali běžně kešky okolo terénu 2,5.
Pokud je lidí na výletě víc, dá se dát i terén o dost vyšší (dali jsme takto i protitankové překážky, starou Štolpišskou cestu atd.)

A neczuz má Smrku bohužel pravdu, že pravidelné půldenní nošení v neergonomické poloze (dítě obličejem od sebe, kolena níž než zadek) je pro dítě opravdu špatné -na páteř, kyčle atd.


  • 0

#38 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 12:32

No já nevím, tohle nosítko nám bylo doporučeno naší dětskou lékařkou. Když byl maličký, nosil se obráceně. Od určité váhy pak zase obličejem ven. Má to vyztužená záda, celé je to plné různých zapínátek a povolovátek. Lidi s tím potkávám dost často. Půlden ho v tom ale nenosím, to by mi strhnul záda, bývá v tom maximálně dvě hodiny a neměl by v to usnout.


  • 0

#39 neczuz

neczuz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 21:02

smrku, to je prave tim nodidlem. dite v tom plonca, popruhy jsou pitoma, vychyluje to teziste. nechodici dite v satku nebo ergonomickem nositku nesla klidne cely den. 2 hodiny i patnactikilove dite.

jinak jsem taky lekarka a ver, ze o noseni deti vi kolegove prdlajz.
http://www.nosenidet...hp?clanek_id=32
http://www.nosenidet...hp?clanek_id=94
  • 0

#40 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2015 - 21:57

Uvažujeme co na příští rok koupit malému, abychom mohli jezdit na kole a chodit pořádným terénem po keškách. Sice máme normální sedačku, ale začali jsme koukat po závěsných vozících. Láká nás na nich možnost používat je jak za kolo, tak i v terénu jako sportovní kočárek.

Zazněly tu typy  třeba na Chariot CX1, který tu byl zmíněn třeba zde: http://www.geocachin...árkem/?p=510765, nebo zde v blogu. Ovšem je hodně drahý (i z druhé ruky, o čemž jsme uvažovali). Pak jsem tu narazil ještě na tip ohledně odpružení zde: http://www.geocachin...iot#entry353904 že jiná i lacinější značka, má snad lepší odpružení.

Nemáte někdo srovnání? V čem je Chariot lepší, že je o tolik dražší? Je to odpružení opravdu tak znát?

 

Předem díky za jakoukoliv radu.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama