Přejít na obsah


Fotka

Message center beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 6:35

Tak co na tuto novinku říkáte? Zkusil jsem jednu zprávu poslat, odešlo to i s obrázkem. Možná to bude fajn věc. Ovšem kdyby věnovali stejně tolik úsilí i na odstraňování všech těch hlášených problémů, taky bych se nezlobil. ;)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#2 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 7:06

Letmo to vypadá pěkně

- když ti přijde zpráva tímto, přijde ti i emailem? Dá se to někde nastavit? Pokud ne, je to dost na prd, protože spousta lidí ani na GC nechodí (hlavně ti, co logují z mobilu)

- když odešleš zprávu, dojde ti na email? Ne? Jak dlouho bude uchována na tomto serveru? Při rozmarech GC může za měsíc či za dva zmizet, pro mě dost blbé, občas se ke zprávám vracím, proto raději používám email, kde je mám zálohované.

- Oproti dosavadnímu posílání zpráv  to má výhodu, že jdou posílat obrázky. 

 

Ale byl bych daleko raději, kdyby odladily to, na co si lidi neustále stěžují:

- rychlost serveru (abych věčně nečekal např. při logování nebo načítání listingů)

- rozklikávání keší na mapě, které často vůbec nejde

 

PS.: Můžu ti já poslat nějakou zprávu, nebo mi můžeš poslat nějakou zprávu přes toto prostředí? Potřeboval bych to vyzkoušet :-)


  • 1

#3 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 7:20

Tak koukám, že v nastavení přibyla možnost dostávání upozornění z "centra zpráv", tak min. doručené zprávy mohou chodit. Teď ještě jestli zaslané zprávy též chodí na email, jako dosavadní zprávy... Toto nastavení jsem nenašel.


  • 0

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 8:26

Tak jsem to vyzkoušel a za mě pár plusů, ale hodně mínusů

 

+ rychle hledá nick, na který chci psát (napsání zprávy je rychlé)

- neodešle kopii zprávu, kterou posílám na můj mail když chci jako starý systém (mohlo by se dát do nastavení)

- upozornění na přišlou zprávu chodí ve stylu "přišla vám zpráva, podívejte se do centra zpráv na GC.com" - vše anglicky, bez KOPIE této zprávy - nevidím, co je to za zprávu, jak je důležitá.

- nemohu na zprávu odpovědět jako na původní zprávy ze serveru GC.com, pokud měl dotyčný povoleno zaslat mail pouze mailem BEZ nutnosti navštívit web GS (tím pádem bez zdržení se s načítáním stránek a bez zátěže webu)

- Tlačítko "skrýt konverzaci" zprávy vymaže, neskryje. Alespoň jsem nenašel možnost, jak je znovu odkrýt.

 

Pár neurčitých věcí:

+- nevím, jak dlouho na serveru zprávy zůstanou, jak se bude mezi zprávami vyhledávat.


  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 8:37

Nějak nevím, co k tomu napsat, aniž bych použil sprostá slova.

Mně upozornění na mail nepřišlo.

P.S: tak zapnuto už to bylo a stejně nic

 

 

Message CenterSend me Message Center email notifications.

  • 0

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 9:08

http://forums.ground...2

zde se dočteš, že pokud jsi na message centru v poslední půlhodině aktivní, nic ti nedojde...


  • 0

#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 9:58

http://forums.ground...2

zde se dočteš, že pokud jsi na message centru v poslední půlhodině aktivní, nic ti nedojde...

To je akorát pro zlost. Chci to úplně vypnout.


  • 0

#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 10:01

Zatím to vypadá, že je to pokus GS, jak protlačit svoji "official" aplikaci pro mobily, tím, že do ní přidá "chatování".

A to hledání nicku je spíš mínus, proč to nejde spustit přes profil dotyčného, tam bych to hledal jako u mailu (marně).


  • 0

#9 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 10:27

Vyzkoušeno. Nelíbí se. Zlatý email. Vážně nemám chuť lézt kvůli každé zprávě na web GC.

Ale, někomu se to třeba líbí. :)
  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 10:55

Potvrzuji, že je to na nic.

Poslal jsem zprávu, dostal odpověď, ale žádný email, žádná změněná ikona Messages, teprve když jsem to rozklikl, měl jsem tam odpověď.

Ale zdá se mi, že maily přes profil pořád fungují, jen okno, nezkoušel jsem nikomu nic posílat.


  • 0

#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 11:07

Tak teď jsem taky zjistil, že pokud náhodou jste na webu GS a dojde vám přes tohle centrum zpráva, nepřijde vám ani mail, ani nijak nepoznáte, že zpráva přišla... To abych pokaždé kontroloval, jestli nemám novou zprávu.

No to je hrůza děs :-(((


  • 1

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 11:19

Je to beta. Snad to tam dodělají, nebo to úplně zaříznou. Takhle je to pro vztek.


  • 0

#13 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 11:37

Tak teď jsem taky zjistil, že pokud náhodou jste na webu GS a dojde vám přes tohle centrum zpráva, nepřijde vám ani mail, ani nijak nepoznáte, že zpráva přišla... To abych pokaždé kontroloval, jestli nemám novou zprávu.

No to je hrůza děs :-(((

Tohle není pravda, dnes jsem to zkoušel a dostal jsem mail, i když jsem byl na stránce GS. Nebyla to náhodou už druhá zpráva?


  • -1

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 12:03

No, já poslal, dostal odpověď, odepsal, dostal odpověď, a mail žádný. A teď když se tam podívám, tak tam vidím jen svou poslední odpověď. Ostatní zmizelo. No, je to ještě mnohem lepší, než jsem myslel. Používat to asi nebudu, pokud to nevylepší.


  • 0

#15 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 12:09

Tohle není pravda, dnes jsem to zkoušel a dostal jsem mail, i když jsem byl na stránce GS. Nebyla to náhodou už druhá zpráva?

 

Byla to druhá zpráva, ale už jsem nebyl v message centru a nijak mě systém neupozorní na to, že nějaká nová zpráva došla... Takže kdybych se schválně nevrátil, o žádné další zprávě nevím a to je jen pro zlost.

 

Předpokládal jsem, že se alespoň zobrazí informace na serveru www.geocaching.com, že mám novou zprávu - ale ono NIC. Buď mi nedojde zpráva - protože mám otevřené centrum zpráv a je méně než půl hodiny po mé poslední zprávě, takže zrovna jsem na tom "chatu" - nebo musím vědět, že mi nějaká zpráva došla (tj. buď dostanu mail, nebo to na první pohled po přihlášení vidím), ale to evidentně nevím, protože mi to systém nijak nesdělí (alespoň tou změnou ikonky v rohu, když už ne tím volitelným emailem.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 08 duben 2015 - 12:12

  • 0

#16 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 12:10

Hele, nemělo by větší smysl hlásit to na oficiálním fóru GS než tady lkát? Trochu konstruktivně, přátelé, prosím...


  • 0

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 12:21

Už jsem to zkoušel, když jsem teď ještě prohlížel další větve fóra, která byla nadepsaná úplně jinak, tak jsem našel ještě tohle:

http://support.groun...=kb.page&id=664

 

Podle toho, by mělo v "obálce" svítit číslo s počtem nepřečtených zpráv... Což evidentně není...

 

A teď jsem zjistil, že v úplně jiném vlákně se to asi probírá víc:

http://forums.ground...howtopic=331094

 

Proč ty vlákna nemohou pojmenovat podle toho, čeho se týkají...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 08 duben 2015 - 12:27

  • 0

#18 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 12:33

Pač tam v tom mají evidentně pěkný bordel a nikdo to tam zdá se nedá do pucu :)
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 12:33

Hele, nemělo by větší smysl hlásit to na oficiálním fóru GS než tady lkát? Trochu konstruktivně, přátelé, prosím...

No jo, ale tam se nemluví řečí našeho kmene.

Americky umím zprávu přečíst, ale ne plkat. A rusky by mi tam asi nerozuměli.


  • 1

#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 13:51

Bohužel i přes své chabé znalosti Angličtiny jsem jim tam raději něco vyplodil. Lepší škrtnout sirkou, než nadávat na tmu...

Stejně tak, jako jsem napsal nedávno 2 zprávy kvůli založení 30 kešek o ničem polského autora (viz.link), kdy jsem psal tomuto autorovi a pak i někomu, u koho jsem doufal, že by si mohl vzít za své komunikovat s podobnými autory, aby tu nedocházelo k těmto situacím, že založí keše o ničem kvůli zisku, že by měli alespoň spolupracovat s místními...  Ale ani od autora, ani od druhé osoby jsem nedostal odpověď...


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama