Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jaký druh pátracího HW je nejlepší? Resp. (ne)výhody jednotlivých řešení.

doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Whyski

Whyski

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 20:02

Začal jsem lovit před pár dny a zdá se, že mě to docela chytlo. Mám Sony Xperia M, (v hodnotě 3500 Kč, takže žádný výkřik) s nainstalovaným Locusem (zatím vyhovuje).

Přemýšlím, jaké jsou další možnosti. Dosavadním studováním tématu jsem pochopil, že lze po světě běhat s mobilem, tabletem, navigací obyčejnou motoristickou s turistickými mapami, navigací turistickou.

Nevím jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých řešení.

Zatím jsem dospěl k tomuto:

Telefon:

(+)je tam k dispozici všechno nač si vzpomenete, můžete stahovat aplikace, mapy atd. jak je libo. Když je třeba, připojíte se na internet a přímo v terénu zjistíte např. co to je  ciferace.  Všecko v jednom malém krámu, který jste zvyklí tahat s sebou neustále, takže vám ani nepřijde, že se chystáte na lov. Když si zlomíte hnátu zavoláte si z toho pomoc. 

(-) docela rychle se vybíjí (řešil bych powerbankem), příjem GPS se mi zdá občas docela problematický...

 

Tablet (nikdy jsem nevlastnil):

(+) jako u telefonu, větší displej, možná větší výdrž?,

(-) velikost a váha

 

Obyčejná GPS:

(+) ???, lepší příjem GPS ???

(-) problematická výměna map, neumí nic z toho, co telefon nebo tablet

 

Turistická GPS:

????

 

Existuje ještě nějaký jiný HW?

 

Doplňuji, že hodlám chodit hlavně po českých keškách dostupných pro běžného turistu, tj. blízko nějakých značených tras, ve městech a podobně. Žádné hledání v Mohavské poušti, na hřebenech And nebo na dně Mariánského příkopu neplánuju :-)


Tento příspěvek byl upraven od Whyski: 23 duben 2015 - 21:30

  • 0

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 20:13

Tablet je na geocaching nepraktický ( právě ta velikost), ale záleží, do jakýho terénu chodíš lovit. Navíc s ním budeš nápadnější.

Turistická GPS bude asi udělaná tak, aby byla odolná.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 23 duben 2015 - 20:24

  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 20:18

Na tablet zapomeň, pokud už ho nemáš.

Co je "obyčejná" GPS, to nevím, ale přehled běžně užívaných je na http://wiki.geocaching.cz/wiki/Garmin


  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 20:22

Turisticka GPS:

+ nejlepsi vydrz (a vetsinou navic i moznost napajet obycejnymi alkalickymi tuzkovkami z kdejake trafiky)

+ outdoor obrnene provedeni

 

~ vymena map mi prijde stejna jako v mobilu. V obou pripadech nekde nejak sezenu mapu a nahraju ji z pocitace dovnitr.

 

- nemoznost online funkci pres internet


  • 3

#5 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 20:34

Tablet je vynikající, máš příjemně velkou mapu. ;) Ale uznávám, že tahat ho s sebou může někomu vadit.

Tablet, telefon - jsi online, díky AGPS chytá signál družic velmi rychle

Výdrž - jak kdy, můj Oregon žere baterky (nejsou nejnovější) rychleji, než tablet. Možnost koupit nové v trafice je sice výhoda, ale primární články nevydrží tolik, co akumulátory.

Pokud "obyčejnou GPS myslíš navigaci z auta, tak na ni zapomeň. Kromě mizerné výdrže obvykle naviguje "staticky", na pomalý pohyb nereaguje.


  • 1

#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 21:12

Další druh pátracího HW? Navádění na cíl to má... :-)

https://www.mall.cz/...ItemId=15575170


EDIT:
http://www.geocachin...-hodinky-s-gps/

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 23 duben 2015 - 21:20

  • 0

#7 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 21:19

Od GPS (Garmin Legend, Coloredo) jsem presel k telefonu s Locusem a uz ani nevim, kam jsem ty GPSky zalozil... :-)

Jak outdorova GPS, tak i telefon SAMSUNG XCOVER 2 vydrzely pad z (GPS-10m, telefon 20m) skaly a fungovaly.

Vydrz baterie resim po jednom dni vecer v terenu powerbankou. Pri prejizdeni autem se dobije prubezne... Jinak pro nejhorsi pripady mam nahradni baterii (mala a lehka) ale nutnost ji vymenit snad zatim jen 3x. Na hodne zajimavych kesi je dnes stejne potreba mobil, at uz na sifry, qrkody nebo pripojeni na net...

Takze neresim jako zpocatku po porizeni tohoto mobilu, kdy jsem chodil s obojim dvoje baterky, jak GPS tak mobil...

Navic v aute pouzivam jako autonavigaci... Dale jako poznamkovy blok a tak....

Takze pro mne je dnes uz jen jedina volba - mobil. :-)


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 23 duben 2015 - 21:20

  • 2

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 21:45

Já taky nosím obojí, ale telefon vytahuju, jen když potřebuju fotohint, jinak lovím s navigací. A v autě ji používám taky. Obojí má něco a s obojím keš najdeš. 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:doporučení

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama