Přejít na obsah


Fotka

Nekupujte mobil LENOVO A5000 !!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#1 Pokorny.Brno

Pokorny.Brno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2015 - 20:32

Ahoj všem,

 

před pár dny jsem si koupil novy mobil s užasnou baterkou 4000m/h, ale během prvního kešování jsem zjistil, že mě nějak nejede kompas.

 

Podrobná analýza problému odhalila jeden zásadní nedostatek a to ten, že daný mobil nemá E-kompas :-(( Na Geocaching scela nevhodné!!

 

Tak prosím nenaleďte jako já. Telefon už putuje zpátky. Ale ta baterka byla naprosto užasná (2 dny na plný výkon)


  • -5

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2015 - 21:12

... a ta hromada lidi, co ma GPSky bez kompasu, jsou zjevne ufouni? Kompas neni pro geocaching ani zdaleka nezbytny.


  • 7

#3 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 5:35

No, nevim, driv nez si koupim mobil, podivam se prece na jeho technicke parametry, napriklad na to, jake cidla jsou soucasti hw. Hardware je to, co se neda zadarmo stahnout z internetu :-)
Cidlo kompasu neni nezbyne, ale hodne napomuze, jinak musi mobil vypocitavat smer sveho pohybu mezi rozdilem hodnot mereni polohy gps v urcitem casovem. useku.
btw, cidlo kompasu a pod. nema hromada dnes nabizenych levnych telefonu, nejedna se o nic mimoradneho, proste si to jenom nevedel.
Nase recenze mobilu tyto veci neberou moc v potaz, recenzenti zrejme ani netusi ze telefony takove cidla mivaji, proto doporucuji zjistit si tyto fakta na nejakem cizojazicnim serveru venujicim se teto problematice, sam rad navstevuji
www.gsmarena.com

Pokud by te to zajimalo, pred nejakou dobou jsem taky vybiral a hledal, mel jsem v merku nejaky Acer,, ale byl bez cidel...
Nakonec jsem se rozhodnul pro Samsung Galaxy S3 Neo, dobra cena, jsem spokojeny, na to ze je to debilny Samsung s jeste jejich debilnejsim TouchWizz. Fakt slusny mobil, nelituji. Root, ani alternativni ROM sice mit zrejme nebude, o aktualizaci systemu nemluve, ale jako spotrebak na ty dva roky sve prace... Je to vzdy neco za neco.
Tak snad ted uz vyberes dobre, drzim palce a pak se pochlub co mas!
Jo a dnes zrovna pojedu pres Brno, tak se v pripade zajmu muzes podivat a vyzkouset, ma napriklad GPS i Glonass,coz je velke PLUS

Tento příspěvek byl upraven od ptychozoon: 26 duben 2015 - 5:37

  • 3

#4 Pokorny.Brno

Pokorny.Brno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 7:07

Technické parametry jsem si samozřejmě kontroloval, ale vůbec mě nenapadlo, že dnešní mobil nebude mít kompas. Na žádném prohlíženém eshopu nebylo uvedeno že daný mobil neobsahuje kompas.  Všechny mobily které jsem měl (od levných až po drahé) měli vždy kompas. No jo člověk se pořád učí :-)

 

Tento telefon jsem vybral hlavně kvůli té velké baterce. Jak jsem už psal tak ta baterka je prostě úžasná. 3 hodiny s GPS, WIFI, 3G běhám po lese a baterka se skoro ani nehla.

 

Já si na používání kompasu velmi rychle zvyknul. Zapnu c:geo dam kompas a jdu podle šipky (respektive děti jdou podle šipky).

 

Nějaké doporučení na mobil s velkou baterkou a slušným výkonem?? Externí baterku moc nechci. Je to další přistroj který musím nosit sebou.


  • 1

#5 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 9:04

Mám od roku 2009 GPSmap 60CSx a ten kompas jsem prakticky pouzil asi dvakrat u kesi, ktere proste jinak odlovit nesly. A nijak mi to pri lovech nechybi.


  • 3
GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC SE K320i, SE K810i, evolve touchTraxx Trekbuddy, HandyGeocaching, OpenWIG, Locify, vlkGPS, BarcodeReader, BeeTagg, GoogleMaps, i-nigma, Kaywa Reader, NeoReader, ScanLife, TagReader, ...

#6 deepeyes

deepeyes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 9:48

Kompas na navigaci jsem asi nikdy nepoužil, párkrát pro zaměření klasickou buzolu a taky to jde.

 

PS Pokorny.Brno: tím, že telefon vydrží sotva dva dny, tím bych se zrovna nechlubil.


  • 0

#7 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 9:57

Technické parametry jsem si samozřejmě kontroloval, ale vůbec mě nenapadlo, že dnešní mobil nebude mít kompas. Na žádném prohlíženém eshopu nebylo uvedeno že daný mobil neobsahuje kompas.  Všechny mobily které jsem měl (od levných až po drahé) měli vždy kompas. No jo člověk se pořád učí :-)

 

Tento telefon jsem vybral hlavně kvůli té velké baterce. Jak jsem už psal tak ta baterka je prostě úžasná. 3 hodiny s GPS, WIFI, 3G běhám po lese a baterka se skoro ani nehla.

 

Já si na používání kompasu velmi rychle zvyknul. Zapnu c:geo dam kompas a jdu podle šipky (respektive děti jdou podle šipky).

 

Nějaké doporučení na mobil s velkou baterkou a slušným výkonem?? Externí baterku moc nechci. Je to další přistroj který musím nosit sebou.

 

 

Když tam nepsali, že telefon má kompas, neznamená to, že kompas nemá? Mám Lenovo S860 taky s 4Ah baterkou, která kompas má. Použil jsem ho párkrát v pralese, kde jsem se s gps moc nechytal, jinak v Evropě máš dost jiných ukazatelů světových stran.


  • 0

#8 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 10:48

Kompas v tel mam, ale za posledni 2 roky jsem ho v locusu zapnul max 3x. Jinak nemam potrebu aby se mi to az moc citlive kroutilo u kesky....
  • 0

#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 11:41

Připomínáte mi prehistorické majitele trabantů. Taky to //většinou// dovezlo majitele z místa na místo. A taky se majitelé do krve hádali, jak to je sqělý auto a jak jsou všechny ty plechy, posilovače, topení, pérování, slušný brzdy, slušný sedačky... vlastně úplně zbytečný a kdo je požaduje, je blbec.

 

Nejsi blbec, Pokorný z Brna. Kompas je dobrá věc, a ne, neslouží k určování světových stran, dygestoři.

 

Proč vždycky, když někdo něco řekne o materiálu/softu/způsobu fungování se vyrojí hejno otravů a začnou namísto qěci nadávat ad hominem?


  • 3

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#10 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 12:07

Někdo potřebuje kompas, někdo ne. Někdo se víc zabaví při hledání podle mapy a hintu. Hlavně, aby netrpělo okolí skrýše.
  • 1

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 12:23

Obcas mam pocit, ze nekteri lide si vybrali nevhodneho konicka, kdyz jim ta orientace v terenu dela takovy problem, ze musi mit k presne poloze i presny smer pohledu. :rolleyes:

 

Jedna vec je kompas nemit, jina vec je kompas mit a brat ho jako sikovnou pomucku, a uplne jina vec je kompas vyzadovat a byt bez nej ztraceny.


  • 4

#12 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 12:31

Obcas mam pocit, ze nekteri lide si vybrali nevhodneho konicka, kdyz jim ta orientace v terenu dela takovy problem, ze musi mit k presne poloze i presny smer pohledu. :rolleyes:
 
Jedna vec je kompas nemit, jina vec je kompas mit a brat ho jako sikovnou pomucku, a uplne jina vec je kompas vyzadovat a byt bez nej ztraceny.


To asi uhýbáme někam jinam, ale kolik je lidí, tolik je způsobů orientace a pohybu v terénu. Já hledám bez kompasu.
  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 12:37

Já myslím, že logy typu:

 

"Nenalezeno,umístění ukazuje do středu ulice,tak jsme hledali na obou stranách ale nic."

 

vytvářejí právě géniové, kteří si neuvědomují, co znamenají slova v návodu přístroje a jak GPS vlastně pracuje.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 13:14

...Jedna vec je kompas nemit, jina vec je kompas mit a brat ho jako sikovnou pomucku, a uplne jina vec je kompas vyzadovat a byt bez nej ztraceny.

 

Ale o tom řeč nebyla, že?

Koupil si nový mobil, narazil na nepříjemnou věc, o které nevěděl, neb se neuvádí ve specifikaci; a protože si chtěl koupit novou a plně funkční - dle svých představ - pomůcku, je zklamán a varuje ostatní. Pravda, věta "naprosto nepoužitelný" je poněkud přestřelená, nejspíš se nasral; al o tom, že by se neuměl orientovat od buku ke kostelu tam nestojí ani slovo. Nebo ano?

 

Opět - je to vlákno o mobilu LENOVO a jeho funkcích, anebo o vytahování se na... kohokoli?

 

Žumpaříme. A to nechci.


  • 8

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#15 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 13:27

Tak on tu někdo začal vykřikovat něco o nekupování a a naprosté nevhodnosti pro geocaching.

A ostatní se mu snaží vysvětlit, že absence kompasu není pro geocaching nijak podstatná.

(S Trabantem jsem byl velmi spokojený, děkuji za optání :P )


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 26 duben 2015 - 13:27

  • 3

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#16 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 13:30

 Jak jsem už psal tak ta baterka je prostě úžasná. 3 hodiny s GPS, WIFI, 3G běhám po lese a baterka se skoro ani nehla.

mmm, WIFI v lese jo?  :huh:


  • 4

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 14:15


Opět - je to vlákno o mobilu LENOVO a jeho funkcích, anebo o vytahování se na... kohokoli?

 

Žumpaříme. A to nechci.

 

Aha, z celkovych 17ti prispevku je tu celkem 8, ktere mas na svedomi ty! (Tvuj prispevek a reakce na nej, vcetne teto.) Gratuluji, vylozene jsi to zachranil! :P


  • 4

#18 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 20:43

Jo, Pokorny.Brno, to tě pámbu trestá za Jundrovské Piráty, za skrblení na odrazkách :-P. Jinak si zejména některé zdejší odpovědi neumím vysvětlit.


  • 2

#19 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 20:44

Nějaké doporučení na mobil s velkou baterkou a slušným výkonem?? Externí baterku moc nechci. Je to další přistroj který musím nosit sebou.

 

THL 5000


  • 1

#20 Tobbycz

Tobbycz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 22:14

Lenovo P90 - má i ekompas ;)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama