Přejít na obsah


Fotka

Jaká je vaše oblíbená knížka?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
92 odpovědí na toto téma

#21 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 3:21

Mlhovina v Andromedě.


  • 0

#22 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 6:26

Série Pendergast, Jack Reacher, Mládí v hajzlu

Deník kastelána, Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla

Život bez pšenice


  • 0

#23 netvor

netvor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 6:30

Jako kluk jsem četl kde co, snad s výjimkou povinné literatury. V posledních letech už na čtení moc času nemám, což mě trochu mrzí. Ale když už, tak Stephen King mě ještě nezklamal (Řbitov zviřátek se mi líbil asi nejvíc).

A pro ty, kteří si ještě dokážou vzpomenout na svá telecí léta a rádi se zasmějou, bych doporučil zkusit Mládí v hajzlu (C. D. Payne). Není to zrovna perla americké literatury a rozhodně není pro pokrytce, ale vsadím cokoliv, že dokáže rozesmát i největší mrzouty...


  • 0

#24 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 7:32

papírová podoba - Turistické mapy od KČT   :)

 

elektronická podoba - Mapy.cz --- záložka Turistické   :)


  • 0

#25 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 7:38

Kulíškovi:

Svět podle Garpa tě nezklame, to je tutovka ;) (a zároveň první kniha, která mě napadla)

 

Dodal bych ještě Malevile, Nikdykde a ... části cacherstva jistě dobře známé ... Karpatské hry.


Tento příspěvek byl upraven od Dan-Sam: 28 duben 2015 - 7:40

  • 1

#26 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 7:51

Aby to nevypadalo, že většina kačerů ujíždí na krásné literatuře,nedejbože na povinné četbě, tak něco málo přidám. V době, kdy mí vrstevníci četli pohádky či Čuka a Geka nebo Timurovu partu, popř. Gabru a Málinku (podle gusta a rodinného zázemí), já sjížděl verneovky a mayovky. A protože v té době nastal rozmach výzkumu vesmíru a já to s velkým zájmem sledoval, logicky jsem přešel na četbu sci-fi, i když takových knížek bylo tenkrát jako šafránu.

Mlhovina v Andromedě.

Ano, spolu s K mrakům Magellanovým jedny z prvních knížek tohoto žánru. Kvůli nedostupnosti západní klasiky se stali mými oblíbenými autory Stanislav Lem a bratři Strugačtí. Postupem času se změnou situace u nás došlo k vydání všeho podstatného, takže došlo i na "velmistry", jen namátkou pár jmen - Aldiss, Asimov, Bradbury, Clarke, Heinlein, Le Guin, Pohl. Těžko jmenovat ale jedno dílo.

Nepatřím k čtenářům kteří se "vrací do stejné řeky", i když některé knížky, které jsem četl ve velmi mladém věku by si zasloužily pro jejich plné pochopení jejich opětovné přečtení. A musím se přiznat, že v dnešní hektické době už moc nečtu a raději si dám rychlý "výluh z fuseklí",abych aspoň věděl wocogou.


  • 2

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 7:53

U mně je to jednoduché - Jízdní řád. :D

To byla taky moje oblíbená kniha. Než přestali autobusové vydávat. Takže teď Idos nebo idos v mobilu (a je to jediné, na co v mobilu data používám - ono na tom historickém nemá nic jiného smysl).

Jinak moc nečtu, ale v beletrii se občas vrátím k tomu, co si půjčují děti. Takže jsem teď přečetl většinu od Ransomea.


  • 0

#28 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 8:04

Moje TOP:

 

1) Robert Silverberg - Muž v labyrintu (už jsem četl asi tak 100x)

2) Arkadij a Boris Strugackij - Piknik u cesty (a moc mě mrzí že jsem nestihl před archivací tuhle lahůdku: http://coord.info/GC35B88

3) Stephen King - Zelená míle (přečetl jsem jedním dechem během jisté dlouhé bezspánkové pátečně-sobotně-nedělní noci). Film, ať jakkoliv dobře natočený, byl hodně slabý odvar


  • 0

#29 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 8:05

Abych nezapomněl: Hanzák a kol.: Světem zvířat

Opravdu jsem to jako kluk četl jak beletrii od začátku do konce.


  • 0

#30 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 10:21

Co takhle Egon Bondy? Invalidní sourozenci, Afghánistán, Šaman, Cybercomix, Cesta českem našich otců,...


  • 1

#31 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 10:49

Já mám oblíbených několik titulů, po kterých opakovaně sahám podle nálady:

Přiznávám, že naprosto "nej" knihu bych vybrat nedokázal, protže každá má něco, čím mě oslovuje.


  • 1

#32 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 11:45

Jo, v mládí jsem toho přečetl hodně :-).

Verneovky snad úplně všechny, stejně jako Mayovky, Foglarovek jsem měl bohužel ze začátku jen pár, vzhledem k zákazům...

Z řady westernů či sci-fi se také hodně těžko vybírá, když jich člověk přečetl stovky (ještě doma na půdě někde leží stohy rodo-dodo-kapsů a časopisů se sci-fi povídkami:-). Snad ze sci-fi třeba Astronauti od Lema ve vydání někdy z roku 60, taková samozřejmost jako série Vesmírná odysea...

 

Bohužel dnes už není tolik čas číst... Poslední, co jsem četl byla kupodivu poezie... Moc se mi líbí verše pana Františka Novotného a taky verše pana Skácela. I když ty znám spíše z písní Hradišťanu.

Z prózy jsem naposledy četl knihu V ráji Šumavském, kdy jsem u babičky prohlížel knihovnu a zaujal mě známý nadpis, tak jsem si řekl, že se podívám, o čem se v ní píše. Sice pro dnešního člověka dost těžké čtení, ale při pobytu na Šumavě jsem byl celkem rád, že jsem si tuto ironicky pojmenovanou knihu přečetl...

 

Ovšem moc vzpomínám i na Knihu o Jizerských horách od pana Nevrlého, kdy jsme knihu o Jizerských pomníčcích četli v zimě na chatě bez elektřiny za svitu petrolejky a druhý den šli hledat křížek, o kterém jsme si večer předtím přečetli, abychom v metru sněhu bez GPSky a bez přesného zaměření objevovali krásu Jizerských hor... (Ovšem i jeho Karpatské hry a další jeho úžasné líčení dobrodružství v přírodě jsou nádherná)


  • 1

#33 weiski

weiski

    weiski

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 11:46

Nejlepší, co jsem kdy četla, je od Jonase Jonassona - Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel 

 

http://www.cbdb.cz/k...et-och-forsvann

 

Ještě si chci od něj přečíst v brzké době Analfabetka, která uměla počítat

 

http://www.cbdb.cz/k...som-kunde-rakna

 

Dále jsou velmi povedené

Petra Soukupová - Zmizet http://www.cbdb.cz/k...4-zmizet-zmizet

Irena Dousková - Hrdý Budžeš http://www.cbdb.cz/k...zes-hrdy-budzes

a hodně knih od Viewegha 


  • 0

#34 HanzsCZ

HanzsCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)
  • LocationChlumec, Ústecký kraj

Publikováno 28 duben 2015 - 11:49

Hezké téma.  :)

Moje top, ke kterým se vracím kdykoliv, jsou:

Miloš Urban - Hastrman (vůbec nejlepší, doporučuji pro znalce Dokeska a okolí), Lord Mord, Santiniho jazyk ad.

Andrzej Sapkowski - Zaklínač

Arkadij a Boris Strugačtí - Les, Je těžké být bohem, Piknik u cesty

Poslední přečtená je Zygmunt Miloszewski - Zrnko pravdy (to jsem dostal v prosinci, přečteno za víkend).

 

A pak pár věcí, co šly cestou a zaryly se (Josef Formánek: Mluviti pravdu, Bedřich Fritta: O chlapci, který se nestal číslem, Jean Giono: Muž, který sázel stromy, trilogie Stiega Larsona, Foglarovy knihy, Karel Čapek a mraky dalších...).


Tento příspěvek byl upraven od HanzsCZ: 28 duben 2015 - 11:55

  • 0
Není Ústí jako Ústí. Ale to naše Ústí je nejlepší...

#35 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 12:07

vyrustal jsem na knizkach od Foglara, i dnes si z nostalgie obcas nejakou po letech prectu, éru studiíí a povinných četeb jsem přežil bez čtení díky poctivě psaným čtenářským deníkům pilnějšíéch spolužaček, kazdopadne pred nedavnem i me pohltila vlna severskych kriminalek, ale na rozdil od jinych me tolik protezovany Nesbo az na vyjimky neuchvatil, to J. Adler - Olsen je realistictejsi cteni, ale na prvni dil Milenia od Stiega Larssona zatim nic ze severske literatury nemelo. A z posledni doby pro me fakt hodne dobre cteni  - urcite srovnatelne s Larssonem  - italsky autor Roberto Costantini a jeho kriminalni trilogie o zlu (deliverance of evil, the root of all evil, a treti dil je zatim jen v italstine Il male non dimentica) predevsim z prostredi Rima, to fakt nema chybu, jen to zatim nebylo prelozeno do cestiny...

 

a kdyz jsme u toho geocachingu - tak pomerne prijemnym prekvapenim pro me byla knizka od Ursuly Poznanski s nazvem Pet


  • 0

#36 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 12:27

Já nečtu knížky dvakrát, když už vím, jak to dopadne. Jediné, co čtu víckrát, jsou učebnice a encyklopedie :-)


  • 1

#37 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 12:45

Tak u mě to jsou knížky od Marka Chadbourna a potom serie Duna


  • 0

#38 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 13:04

Jako malej jsem hrozne zral Foglarovky, vsechny jsem prelouskal nekolikrat. A pak jsem mel rad Enid Blytonovou. Ted ke svym oblibenym radim predevsim Dicka Francise.
  • 1

#39 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 13:57

Jaroslav Havlicek: Neviditelny, Petrolejove lampy, Ta treti

Egon Hostovsky: Cizinec hleda byt

Zdenek Zapletal: cela tvorba

J. Le Goff - Umirani a smrt ve stredoveku, Valka a mir ve stredoveku

Nemecky slovnik

Ceske narecni texty

 

a casopisy pro slepice :) 


  • 0

#40 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 15:57

TAk ma troska do mlyna..... Na zapdni fronte klid, Jak sem vyhral valku, Hodina mrtvych oci, Cerni Baroni, Barva Kouzel+ Lehke Fantasticno a Pratchett vubec, Jmeno Ruze a Proc bychom se netopili, nepotili a netesili (proste prvni tri dily)


  • 2
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama