Přejít na obsah


Fotka

Jak změnit jazyk na ararat.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 04 květen 2015 - 8:47

Teď jsem si všimnul, že když se dívám na geoget.ararat.cz přes IE 11, tak stránky vidím anglicky a když použiju Firefox, tak stránky jsou česky - jak mohu ovlivnit ten výběr jazyka, tedy aby i v IE se mi stránky zobrazovaly česky? Nikde jsem tam žádný odkaz na změnu jazyka nenašel.

 

Edit: přidal jsem obrázek s nastavením jazyků v IE - čeština - a žádný jiný jazyk tam není

Přiložené miniatury

  • jazyk.gif

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 04 květen 2015 - 9:30

  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 9:09

v prvním okamžiku bych se podíval, jak jsou ty prohlížeče nastavené. Máš u obou nastavený stejný požadovaný jazyk stránek ?


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 04 květen 2015 - 9:10

  • 0

#3 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 04 květen 2015 - 14:19

A doma jsem na tom úplně stejně jako v práci - nejnovější Firefox česky, nejnovější IE 11 anglicky.
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 14:46

Teď jsem si to zkoušel a je to přesně jak jsem psal. IE má s Araratem nekompatibilní rozpoznávání jazyka.
 
IE má češtinu implicitně nastavenou  jako "cs-CZ", mají to okomentované dokonce jako "Čeština (Česká republika)"
Samozřejmě si to můžeš přehodit na "cs", tj. Čeština obecně. Pro češtinu je tato možnost stejně k ničemu, více češtin nemáme. Má to smysl například pro angličtinu nebo němčinu. Nicméně podle příslušných definic (zřejmě v některém RFC) je to správně a web by měl respektovat pouze začátek do pomlčky.
 
Firefox ani Chrome tam tu pitomost s "čeština v Česku" nemají a proto fungují bez problémů.
 
 
Tak mne napadlo, nebylo by špatné zavést například "cs-HA" jako Čeština (Hantec) nebo "cs-OS" jako Čeština (Ostravština) :D  :D


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 04 květen 2015 - 14:54

  • 0

#5 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 04 květen 2015 - 15:01

A udělat odkaz, aby se stránky zobrazily česky bez ohledu na nastavení prohlížeče, tedy nejde?
Nadruhou stranu tu "pitomost" cs_CZ možná MS okopíroval z linuxu, kde v setlocale se toto používá už dlouhou dobu.
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 15:44

A udělat odkaz, aby se stránky zobrazily česky bez ohledu na nastavení prohlížeče, tedy nejde?
Nadruhou stranu tu "pitomost" cs_CZ možná MS okopíroval z linuxu, kde v setlocale se toto používá už dlouhou dobu.


Jak jsem psal, je to sice v tomto případě pitomost ale není chybná. Okopírovat z Linuxu není nutno, je to "IETF language tag", definovaný v RFC5646 a jehož komponenty pocházení z norem ISO.
Větší chyba by byla nerespektovat uživatelovy preference v nastavení.
  • 0

#7 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 04 květen 2015 - 16:09

Takže když to shrnu, tak nastavení odpovídá normám ISO a RFC a je tedy v pořádku a je chyba, že stránky nerespektují uživatelovo nastavení.
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 17:12

Tak jste si hezky potlachali... Az bude nejaky cas, budu stejne nejdriv delat upgrade celeho webu, a az pak se na to pripadne mohu podivat.


  • 2

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 19:23

A prozatím si to Kreten může přenastavit a bude mít klid


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama