Přejít na obsah


Fotka

Modelářský event ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 23:17

V zaplavě  eventů mi nějak chybí modelářský - resp leteckomodelářský event ( o vcelku úspěšném RC auto eventu vím :-) .

 

Vím, že kdysi proběhly eventy v Kyjích  :

 

http://coord.info/GC1AT8G
http://coord.info/GC1FPTJ
http://coord.info/GC1QT7Y
http://coord.info/GC1QT7Y

 

Ale nyní nemohu natrefit na něco podobného....

 

Otázka : myslíte že by byl reálný  zájem o event tohoto druhu ? Resp. pídím se i tak trochu po struktuře geomodelářů... a co by pak bylo ideální za "nosnou" kategorii letadel na eventu  .... něco na gumicuk ala RCH, parkflyery, bubliny, nějaké elektro větroně  do 2,5 m , retro ala Vosa .........? Sranda soutěž nebo jenom tak si poletat ? Pokud byl zajem - jak daleko by jste jeli ?

Dělat  nějako monstr akci na spalovaky, aerovleky asi nemá velkou cenu - bylo by to i dost organizačně a finančně náročné .


Tento příspěvek byl upraven od fly2free: 04 květen 2015 - 23:18

  • 0

#2 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2015 - 11:33

Zdar. Myslím si, že moc  kačerů modelářů nebude. Ony se mezi sebou tyhle dvě záliby asi dost perou. Obojí je poměrně dost časově náročná "adrenalinová" outdoor zábava s nutnou důkladnou domácí přípravou. Co se týče modelařicích geokačerů, tak ty znám jen tři TPK, DJW (oba auta) a zdzd (vrtulníky). Nejvíc znám kitařů a pokud se nepletu, tak mezi těmi co znám, žádnej geokačer není.  Kdysi, když na modelfóru vzniklo téma o geocachingu, tak jsem psal, že na ModelBrnu budu na bráně, tak kdo chce ať se staví, že můžeme pokecat o krabkách, případně že jim můžu doporučit špeky v okolí nebo je doprovodit na nějakou místní T5.... Kolik myslíš, že přišlo lidí?

Nikdo.

Jinak já jsem jako žáček dělal SRC auta, pak chvilku letadla (pár házedel, gumáků, A3) a zároveň s tím kity. Teď máme 3 RC auta 1/10, se kterýma jsem už pár let nejel a plnou šatnu krabiček s kitama. Ještě bych asi našel i elaporový samokřídlo na combat, akorát teda najít můj letitej Flash 5 na ovládání bude asi tak D:5. Pár let už spekuluju nad tím, že si koupím aspoň 450-ku vrtulník s novou vysílačkou a pro začátek i s pořádným simem, ale popravdě - času moc není a vhodnější způsob jak uložit cca 25k asi taky najdu. Navíc na zablbnutí mě stačí powerkite.

Na event bych jel na čučku tak max 80-100 kiláků.


Tento příspěvek byl upraven od ReVIZ: 05 květen 2015 - 12:04

  • 0

#3 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2015 - 16:43

hm ....diky za reakci - vypada to vcelku jednoznačně ...tj jako že nic z toho nebude

 

BTW jestli by byl zajem jenom se na neco podivat , na čumendu - tak takový event  spiš přifařit k nějakému politání  aerovleky/rcparagani .... at je na co koukat.

Jinak modelari se urcite najdou viz nick Lindebergh 007, Irewo a i v několika dalších profilech jsem tohoto konička náhodou zahledl - btw i Medok - ale ten už bohužel nepřijde

 


  • 1

#4 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2015 - 18:45

Od te doby, co kesuju, jsem zacal modelarinu flinkat a ted uz jsem nelital cca 3 roky. Doma nekolik skoro hotovych letadel. Lital jsem trochu male motoraky i elektro do rozpeti 1,8m.

Vidim ale hlavni problem. Normalni modelar na letisti o divaky nestoji. Ma tam rozlozena draha letadla a spostu vybaveni a hrozi poskozeni. Divaci se motaji v ose drahy, kde hrozi kolize s modelem a uraz divaka i modelu. Pred letem se pilot potrebuje soustredit na pripravu era a ne kecat. Pri vlastnim letu je to uz uplne vylouceny.

Jedina moznost podle me je domluvit akci v profi modelarskem arealu jako je v Dedkovicich, ale to je uplne jinej level.

 

 


  • 0

#5 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 6:58

Tak se hlásím do řad modelářů se stále nižším počtem startů a o vlastním modelaření nemluvě. Kolegové začali jezdit Rally 1/10 a letadla jsou tak trochu stranou. Letuschopné mám Fokker Dr. I, elektro větřoně 2m, elektro větroň pro začátečníky FlopII, Čmeláka a 2 halové speciálky od Kyosha. Nějaké povídání o nejen mých modelářských pokusech je na www.hranol.cz

A event? Proč ne Středočeský a západočeský kraj asi kdekoli, ostatní po domluvě. Ale termín, to bue oříšek.

Tak ať to lítá.


  • 0

#6 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 7:40

já myslím, že by to šlo :-)

 

na RC závodech autíček se občas objevil i nějaký letecký modelář, bohužel plochy byly jen pro autíčka a tak se na letadla a jiné létací stroje nedostalo, ale vím, že mezi kačera je pár vlastníků helikopotvorek a letadýlek, takže zase až tak špatný nápad to nebude :-))

horší by byla realizace.. udělat to jen jako "čumendový" event, nebo i s možností si to vyzkoušet... zase když se na jedné ploše sejde 15 aut dá se to ukočírovat, v případě letadel si nejsem až tolik jistý :-)

 

za sebe můžu říct, že kdyby byla možnost si letadélko vyzkoušet byl bych rád, ale zase také vím že přistání a udržení RC modelu ve vzduchu nepatří k nejjedoduším záležitostem

btw. RC autíčka už zase brzy začnou :-) :-)


Tento příspěvek byl upraven od jakouback: 06 květen 2015 - 7:41

  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#7 Masa_cz

Masa_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 10:50

Hlasim se ke kacerum, kteri si s RC hrajou celkem hodne :)  Letadylka, vrtulniky, auticka, lodicky, mam toho celkem dost... Kdyby to nekoho zajimalo, tak nejaky fotky a povidani jsou tu http://www.masnik.eu...e/rc-modely.php  ;)

 

Co se tyce litaciho eventu, tak za me jenom v pripade, pokud by to bylo na nejakym ofiko modelarskym letisti, dost prisne organizovany, divaci za siti, vsichni litajici s pojistenim atd.. na nejaky divoky litani nekde na louce, mezi pobihajicima detma, to uz moc nejsem  :)

 

Autickovy eventy dela pekny jakouback, podle me by bylo celkem realny udelat i neco podobnyho pro lodicky, otazka, kolik kaceru ma nejakou RC lodkou, s kterou by mohli zavodit... Asi jich moc nebude, ale treba se pletu  :)


  • 1

#8 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 18:04

Diky za Vase reakce a linky :-)   Ja to shrnu - ja to vidim na  tyto   varianty

 

1) Event s aktivní modelářskou učasti kačerů - volné polétaní -  preferovaná  technika RC elektro / gumicuky - primarně podmínkou eventu :  vlastní RC model

2) Event s aktivní modelářskou učasti kačerů - sranda soutěž - nutné se dohodnout  předem na kategorii - nejjednodušší varianta  rc větroň na gumicuk - lety na cíl a čas nebo s eppaky nebo samokřídly  / limitace proudem regulátoru - nejaky jednoduchý zavod mezi pylony  s průletem brankou - zde by byli vítani piloti i divaci

3) Event na čumendu - tzn kdo chce létat - nahlasi stroj  a ostatní příjdou na čumendu -  zde může byt problem s plochou (opět podle nahlášené techniky) - resp měla by se pronajmout popř. limitovat počet přihlášených ( no i když nepředpokládám buhvijaké návaly . Při restrikci lidí na ploše a  druhu techniky  se to dá zvladnou i bez sítí  . Takový event by mohl mít nějaký program - aerovlek / rc parasutista / pelmel leteckých modelů pro normální lidi s dětmi .

4)Event typu leteckého dne - na modelářském letisti s klasickou stojankou a prostorem pro diváky - oddelene sítí ... no to by bylo o dost o penezich :-(  tento  business case :-) by určitě skončil v červených číslech

5)Event - vlastni stavba modelu - tzn neco rychlého ala http://www.letadel-m...a-nedeli-d9.htm a pak soutěž s vlastnoručním výrobkem

 

Já bych tedy preferoval variantu 2 :-)  ----a  co Vy ?


Tento příspěvek byl upraven od fly2free: 07 květen 2015 - 13:13

  • 0

#9 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2015 - 6:53

zní to zajímavě, poslal jsem zprávu :-) :-)

 

jinak udělat event jako letecký den není vůbec špatný nápad, ale je pravda že tam by to chtělo už mít trošku vychytanou organizaci a vše kolem, ale nemyslím si že je to nereálné :-) :-)

 

jinak varinata číslo dvě se mi taky zamlouvá, sice mi příjde, že polovina textu je psaná latinsky, ale vypadá to nejlíp :-) :-)


  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#10 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2015 - 7:37

Také modelařím a také mám v dílně velkou rozpracovanost :-D Asi tak 6 modelů v různém stadiu stavby.

Myslím si, že leteckomodelářských akcí je více než dost. Jen jsou teda bez bodu. Uspořádat polétací či soutěžní event s RC modely zaujme možná pár modelářů-kačerů, na čumendu nevím, zda by někdo přijel. A půjčit RC model někomu, kdo nikdy neřídil ... ? Spíše bych se přiklonil třeba k eventu, kde by si vyrobili jednoduchý volný model, třeba házedlo a pak si s ním zasoutěžit.

Jinak pokud by se někdo chtěl podívat na závody rychlostních modelů, které létají přes 300km/hod, pořádá  20.-21.června náš Aeromodel club Blatná závody rychlostních modelů (F3D, F5D, Q40)


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 07 květen 2015 - 7:40

  • 1

#11 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2015 - 10:15

Rozpracovanost ...o tom bych mohl  psat beĺetrii :-) ...kdyby bylo tolik času co někdy nadšení :-) :-) 

Nicméně jenom kratce zareaguji :

 

Ano - klasických leteckomodelářských akcí ala  letecký den  je vskutku dost a tomu konkurovat nechci a nedává mi to ani smysl

 

Akcí typu varianty 2 ale už tolik není  - resp nevím o žadné .

Tzn prijdu nekam s modelem a idealně typu Toro , Xeno nebo epp kombat od LM model nebo Hackera  - btw kterych kterých  mezi lidmi spoustu - proletnu 1- 3 drahu s pruletem brankou  na cas .Navic mi to prijde i potencionalne divacky atraktivní .

Nemam na mysli nejakou monstr akci - tzn 5-10 soutěžících s divaky do 30 lidi.

Jako bonbonek by mohla být 1-2 ukazky skutečné modelařiny  - to se da ukočírovat s domluvou s vlastníkem na nějaké louce 

 

Ohledně čumendy - myslim, že dost lidi by mohlo přijít  kvuli bodu ( obzvášt .když tak koukám na náplń nekterých eventů .... :-)    a nakonec -  může byt při zájmu otevřena kategorie letacích hraček - tzn ne zcela tak letecké modelářství :-)

 

Co se eventu s výrobou jednoduchého model a následné soutěže - to je defacto další varianta -  varianta 5 ale v tom jsem nejvíc skeptický -

Přemýšlím nad modelem, který by se dal slepit behem chvilky  viz třeba  http://www.letadel-m...a-nedeli-d9.htm

No ale jsem skeptický ohledně  zajmu a atraktivita takové soutěže nebude nijak velika - to mi příjde spíš pro děti a opět - zkušenosti z modelařského kroužku -volné hazedlo zaujme dnes  malokteré dítě .

Navic - hazedla by se musela nakoupit v předstihu, taky by to chtělo nějaké stoly... atd atd  ... btw když jsem viděl schopnost děcek v Hornbachu jak stloukaly v soutěži truhlík na kytky z již nařezaných prkének - tak to byla neuvěřitelná tragedie, včetně jejích otců ....nějak vymizela jemná motorika , asi  s klavesnici nebo tabletem vse neudelas .-)

 

"Půjčování"  leteckého modelu - bez debat - není jednoduše realizovatelne

Škody na modelu nemusí byt ty škody nejmenší .......

Jedině - tak simulator pro zakladní pochopení páčkování a po něm na  5 min nějaký model typu Easy Star na kabelu učitel žák


Tento příspěvek byl upraven od fly2free: 07 květen 2015 - 23:41

  • 0

#12 Masa_cz

Masa_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2015 - 11:59

Je fakt ze s EPP samokridlem nebo podobnym pryzoletem jde politat i na nejaky ty louce bez velkyho reseni veci okolo - ja uz ale vsechny takovy modely prodal, takze na to koukam jinak :)  Ale je pravda, ze takovy event asi nejvic dava smysl. Zajimavy by podle me pro lidi mohlo byt to pujcovani, nejaky hodny elektorvetron a pak dve vysilacky spojeny pres kabel. To staveni taky nevim, v rozumnym case se stejne nepostavi neco, co by nejak pekne litalo, navic je na to potreba celkem hodne veci.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama