Přejít na obsah


Fotka

May Day


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2015 - 19:46

Bafíky 

Jelikož se nečekaně objevil velký zájem o další termíny tohoto eventu, tak než definitivně naplánuji další se chci optat, zda ještě někdo má zájem. Aby se po uzavření termínu nezačali ozývat další zájemci. Tak pro jistotu se ptám zde. 

A oč vlastně jde ???? 

Program eventu :
Záchrana lezce z visu, sebezáchrana, PLPP, nouzové lezecké techniky.

Náplní akce je seznámení a hlavně praktický nácvik zmíněných technik

1. Nouzové opuštění stanoviště s minim.vybavením - pouze lano a karabina
2. Výstup po laně s jedním prusíkem
3. Slanění na půl lodním uzlu, Dulferův sed, křížový sed, svahový boční.
4. Záchrana lezce spuštěním, slaněním, vytažením.
5. Záchrana protiváhou zespodu, ze svrchu
6. Provizorní sedací postroje, konstrukce a použití
7. Zdravotní příprava, lektorem je
lékař Letecké služby a odborník na medicínu urgentních stavů
8. Kladkostroje pro samostatné vytažení břemen do 200 kg
9. Sestup po napnutém laně
10.Nouzové kotvení na ležícího lezce- policejní technika ZJ
11.Slanění na reepce 6mm průměr- též technika ZJ
12.Záchrana odříznutím ve visu
+ speciální bonus jako překvapení :)


Časová dotace 8-10 hodin, každý účastník pracuje samostatně v další části ve dvojicích. Důraz je kladený pouze na praktické techniky.

 

 

první část proběhne přímo na RZS nebo LZS druhá část přímo na Husinecké  přehradě ( hráze) a v její blízkosti

 


  • 1

#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2015 - 20:31

Zní to dobře, v závislosti na termínu a momentálním zdravotním stavu bychom se možná přidali. Rozšířím si notifikace :)


  • 0

#3 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2015 - 23:05

hmmm to zní zajímavě :)
určitě bych se rád zúčastnil a osvojil si zmíněné techniky, ikdyž třeba to slanění na repce bylo již avisované (a pro mě hlavním lákadlem spolu s podvodními skútry) na eventu Adrenalin na Blanici... bohužel z nějakého mě neznámého důvodu jsem obojí nakonec postrádal :( a tak bych si alespoň (nejen) to nouzové slanění rád vyzkoušel...
...jaká by byla cena a termín?

Díky.


  • 0

#4 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2015 - 23:23

Taky se hlásím, pokud mi to vyjde termínově a podaří se mi nastavit notifikace.


  • 0

#5 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 6:41

Začnu od konce, co se týká skůtru, tak na ten jsem úplně zapomněl a v té velké záplavě adrenalinu, co tam byl všude okolo ani nevzpomněl,abych se pídil proč tam není,  každopádně i já sám se na něj těšil :(   Co se týká repky, tak ta byla připravena, pár kačerů se i dotazovala na info kde bude , ale bohužel nám celou akci zhatil ten silný liják , který se tam přihnal a tak celou akci zhatil. Repka byla připravena na samotný závěr pro nejodvážnější kačery ....   mrzí mne to, ale přírodě neumím domlouvat ....Tak jak první ročník tak i ten druhý.....  proto doufejme, že letos to vyjde a budeme tam celý den bez deště. 

 

Klasická přehrada, tak jak ji znáte bude cca poslední víkend v srpenci a klucí opět mají připraveno něco nového, sám nevím co to je a nechám se překvapit :)  Cena na klasickou přehradu zůstane stejná.

 

Edit : nedalo mi to  optal jsem se, kde byl problém, a přesně jak jsem předpokládal. Na poslední chvíli povodí to neumožnilo, pouze daleko od přehrady, a tak se od toho upustilo. 

 

-------------------------------------------------------------------------

 

Co se týká této ryze speciální záležitosti, zde máte kompletní informace :http://coord.info/GC5RX8Z

Pokud jde o termíny, tak předpokládám v létě či případně i září, vše se projednává s povodím , tak jak bude jano zveřejním info o termínech :)  Podle zájmu budu projednávat celkový mnoství dalších termínů. 


Tento příspěvek byl upraven od brumlik: 09 květen 2015 - 8:37

  • 0

#6 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2015 - 9:08

OK s těmito co mají zájem budu počítat a vytvořím spolu s náhradníky další skupinu. Termín dám dopředu vědět :) 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama