Přejít na obsah


Fotka

Sekce GARMIN


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2015 - 22:12

Ahoj,

 

Nějak tak jsem opět projížděl sekci garmin - http://www.geocachin...forum/9-garmin/

 

A jak jsem tak koukal, tak v ní máme x threadů na třeba oregon 450, oregon 600, dakotu 20, atd.

 

Souhlasíte s tím, že jednotlivé typy navigací sloučím vždy do jednoho threadu a poté je "přišpendlím", ať je lidé, co tuhle sekci navštíví hned vidí? Nebo máte nějaký lepší nápad jak sekci garmin zpřehlednit?

 

Díky za názor.


  • 2

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 5:02

Já teda nevím, nepřijde mi moc přehledný při hledání mapy pro navigaci XY se hrabat v otázkách "nemáte náhradní gumu, futrál, kartu... pro navigaci XY. Navíc obsah konkrétního vlákna bych nechala nadále v režii zakladatele vlákna a neslučovala ho hned násilně s dalšíma věcma, které zakladatele nezajímají. Rozumnější by mi přišlo nechat to tak a zlepšit možnost vyhledávání. Možná jen neumím hledat, ale zdá se mi, že nelze při zadání parametrů hledání rozlišit hledání ve fórech - tedy v textu všech fór, v textu fór nějaké konkrétní sekce a hlavně hledání jen v tématech fór, tedy "v nadpisech" které bych využila asi nejčastěji.


  • 0

#3 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 5:16

zpřehlednit se to dá použitím výstižnějších názvů vláken a třeba tagy. Osobně nemám rád nekonečná vlákna, kde se mixuje všechno možný například kolem dakoty 20. Navíc ten systém narazí v případě, kdy se bude řešit něco týkající se všech dakot, všech oregonů, nebo třeba výčtu zařízení (do nejvyšších modelů z každé řady v novém fw zavedou "něco"). A navíc by možná nastal problém při slučování vláken, která se časově prolínala a ve kterých nebyl důvod citovat, aby se to neprolnulo a nevznikl chaos.

 

Možná jen neumím hledat, ale zdá se mi, že nelze při zadání parametrů hledání rozlišit hledání ve fórech - tedy v textu všech fór, v textu fór nějaké konkrétní sekce a hlavně hledání jen v tématech fór, tedy "v nadpisech" které bych využila asi nejčastěji.

pokud klikneš na lupu aniž bys zadala text, tak se objeví podrobnější vyhledávací formulář kde můžeš zadat, zda hledat v textu/nadpisu, prohledávaná fóra a další atributy.


  • 4

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 6:10

pokud klikneš na lupu aniž bys zadala text, tak se objeví podrobnější vyhledávací formulář kde můžeš zadat, zda hledat v textu/nadpisu, prohledávaná fóra a další atributy.

No tam právě vidím jen možnost Fóra. Nevidím tam, jak rozlišit vyhledávání jen mezi nadpisy a mezi plným textem. Mám na mysli takovou možnost, když třeba zadám slovo "archivované", aby mi vyskočilo hned vlákno "Žijící archivované kešky", případně další, která mají toto slovo v názvu, nikoliv spousta dalších starých vláken, kde toto slovo kdosi jednou použil v odpovědi.


  • 0

#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 6:12

Jo, aha, pardon, už to vidím, ona jsou tam ta klikátka dvě vedle sebe, což není na první pohled zřejmý.


  • 0

#6 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 11:29

Pepo, máš pravdu, problém může být to, že sloučené příspěvky nemusí časově na sebe navazovat. Nicméně, problémem je ale hlavně to, že lidé v mnoha případech nehledají. Je to tak všude. To co nemají na očích, na to založí nový thread. Do vyhledávání jsem včera zadal oregon 450. Zobrazilo se x threadů nadepsaných: nejde mi zapnout oregon 450. Přijde další člověk a založí další thread, kde se bude ptát na stejnou věc, protože se bude těžko rozhodovat do kterého z již založených threadů napsat. Je toto potřebné?

 

Pepo, zeptám se.

Je technicky možné v systému na kterém toto fórum jede, z pozice admina zakládat v jednotlivých sekcích "podsekce"?

 

Myslím třeba takto:

 

Sekce Garmin a v ní třeba podsekce:

 

- navigace

       -  garmin 600

       -  garmin 450

       -  dakota 10

       -  dakota 20

       -  atd.

 

Třeba by to tu nepřehlednost vyřešilo.

 

Takto by to třeba mohlo vypadat:

 

 

 ---->>>screenshot-www geocaching cz 2015-05-14 12-18-501.png <<<------


  • 2

#7 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 11:56

Pepo, máš pravdu, problém může být to, že sloučené příspěvky nemusí časově na sebe navazovat. Nicméně, problémem je ale hlavně to, že lidé v mnoha případech nehledají. Je to tak všude. To co nemají na očích, na to založí nový thread. Do vyhledávání jsem včera zadal oregon 450. Zobrazilo se x threadů nadepsaných: nejde mi zapnout oregon 450. Přijde další člověk a založí další thread, kde se bude ptát na stejnou věc, protože se bude těžko rozhodovat do kterého z již založených threadů napsat. Je toto potřebné?

 

Pepo, zeptám se.

Je technicky možné v systému na kterém toto fórum jede, z pozice admina zakládat v jednotlivých sekcích "podsekce"?

 

Myslím třeba takto:

 

Sekce Garmin a v ní třeba podsekce:

 

- navigace

       -  garmin 600

       -  garmin 450

       -  dakota 10

       -  dakota 20

       -  atd.

 

Třeba by to tu nepřehlednost vyřešilo.

 

Takto by to třeba mohlo vypadat:

 

 

 ---->>>attachicon.gifscreenshot-www geocaching cz 2015-05-14 12-18-501.png<<<------

rozdelenie podla modelov OK

netreba tolko hladat.


  • 0

#8 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 11:58

podsekce myslim možné jsou. Ale pořád bude platit to co se samostatnými vlákny, téma týkající se se dakot obecně nemáš kam dát. Nebo někdo rozjede něco k dakotě 20, protože má D20, pak se k tomu přidá někdo, že se problematika týká i oregonů a zase máš chaos. A když to rozjede ve vlákně/podsekci pro O450 a bude se tam řešit to samé, tak je zase jiný chaos. Mezi navigacemi od garmina je tolik různých společných aspektů, že vybrat si jeden a podle toho to natvrdo dělit způsobí zase problémy mezi ostatními. 


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#9 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 12:03

ten bude aj tak, nie každy hlada a nie kazdy vie hladat.


  • 0

#10 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 12:23

Jasně Pepo chápu. Já měl na mysli tohle. Rozdělením do podsekcí se zmenší oblast hledání. Když budu chtít vědět něco o navigaci půjdu hledat do podsekce o navigacích. Když budu schánět mapu, půjdu do podsekce mapy. A tak dále. Prostě třeba: budu hledat nějaké informace o navigaci D20.

Tak půjdu do GARMIN - NAVIGACE - DAKOTA 20 a tam budou teprve různé příspěvky o D20. Tuhle "stromovou strukturu" jsme zavedli jinde a vím, že se podstatně zmenšilo zakládání duplicitních příspěvků. Ale je to jen můj návrh, neber to jako bernou minci. Když ne, tak ne, pojedem dále ve starých kolejích. Ostatně jako mod jsem tady od toho abych na to dohlédl. ;-)


  • 0

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 12:50

Tomy, já bych rozhodně neslučovala starý vlákna. To nadělá děsnej bordel. Možná by mělo určitej význam víc rozškatulkovat některý sekce do budoucna, s tím, že tam musíš mít vždycky i škatulky typu "obecně" a "různé". Ale osobně nevidim jako žádnou extra katastrofu, když se někdo ptá v novým vlákně na něco, co už se kdesi v jiným vlákně řešilo. Pokud to někdo další bude hledat, tak mu holt vyjedou ty nálezy dva nebo víc. No a co. O nic nejde. Tak si přečte dvě.


  • 0

#12 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 12:58

Takže tady máme Jacko pravidla, které jsou jen napsané a o jejich dodržování se nemám starat? To asi ne.

 

4. Zařazujte příspěvky do správné rubriky, nevytvářejte duplicitní vlákna, vlákna pojmenovávejte tak, aby jméno vyjadřovalo jeho podstatu.

 

 

btw: Když sloučím x vláken, kde se třeba někdo ptá na to kdy vyjde konkrétní mapa, žádný bordel to neudělá. Taktéž, žádný bordel neudělá, když se duplicitní vlákno sloučí s již založeným hned jak vznikne. Bordel udělalo to, že se stará duplicitní vlákna nechala bez povšimnutí a nesloučila se hned. Ale to třeba může být tím, že  v starém systému, než se přešlo na nový systém, thready slučovat nešlo.


  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 13:09

Pokud už to chcete dělit, tak podle typových řad, ne podle jednotlivých modelů.

 

Možná by bylo lepší ty příspěvky a vlákna štítkovat a hledat v nich podle štítků.

 

Ale přijde mi, že tohle není největší problém na fórech, ne ?

Ta odborná vlákna jsou celkem v poklidu ....

  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 13:53

Stejne to tim nevyresis. Diskuse ve vlakne se casto vyviji a resi se i trochu "sousedni" problemy. Sam vis, ze jsem nekolikrat prosil o rozdeleni vlakna nebo vycleneni nektery prispevku. Ale vzdy to opravdu nejde. Rovnez si nemyslim, ze je nutne se starymi vlakny hybat. Dbat na to v novych - ano, jsem pro. Ale novacci to nevedi a stejne zalozi nove vlakno. (Zajimave je, ze to umeji, ale hledat ne. :))


Tento příspěvek byl upraven od gord: 14 květen 2015 - 13:53

  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 14:15

Oni existují dva druhy lidí.

Jsou lidé co hledají a pak jsou lidé co se jen ptají.

Ti co hledají, tak většinou i najdou, pokud jim to nezkomlikuje nějaký neuvážený moderátorský zásah. Což se tady na fóru naštěstí neděje, je to jen moje zkušenost z jiného fóra.

Lidi co se jen ptají se budou vždycky jen ptát, ať bude struktura fóra jakákoliv. Tyto lidi je třeba moderátorsky usměrnit, ale dle mého názoru je vhodné to dělat pokud možno co nejdřív.


  • 5

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#16 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 14:16

Ano, gorde vím to. Z mé strany to byl nápad, jak něco udělat, nic víc. ;) Za mě bych některé sekce i pořádně pročistil. Vždyť, jak už je zde napsáno. Kdo hledá a kdo si třeba čte příspěvky ze strany 50.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama