Přejít na obsah


Fotka

adopce geocoinu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 10:38

Ahojte, zase prinasim dotaz a rad bych znal vas nazor ci odkaz na pravidla. Uvazuju o adopci geocoinu pro moje osobni potreby - mereni/ sbirka. (nazor typu, ze by mel cestovat a proc ho chci mit u sebe si rovnou strcte za klobouk). Zajima me, zda jde vymazat vsechny logy, aby az ho budu mit, tak aby byl z meho pohledu novej (cistej, vynulovanej) a hlavne do jake miry na to mam pravo dle pravidel. Pripadne zda vyssi princip kacersky, propadne moralka, takoveto jednani zavrhuje a stal by se ze me zde opovrhovany kacer. :) Rad bych se v tomto smeru vzdelal, ale nikde jsem nic nenasel.
  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#2 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 10:45

logy vymazat samozrejme jdou, jses owner, ja osobne to nedelam ani u tech, co chci do sbirky, ale je to, myslim, kazdeho vec - i to, zda prodejce zadal zachovani logu ci nikoliv
na druhou stranu logy jsou historie....
  • 0

#3 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 10:50

Myslím, že se to tu párkrát řešilo i s revírníky. Odpověď byla, že coin je v tvém majetku a tedy máš právo logy vymazat, pravidla tím nijak neporušíš, ale kačeři, kteří si coin regulérně zalogovali v době minulého majitele, z tebe či tvého počínání samozřejmě radost mít nebudou, a budou zřejmědost  brblat. Nebo ty bys byl rád, kdyby ti někdo jen tak mazal logy u trackovatelných předmětů, které jsi posunul nebo viděl?


  • 0

#4 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 10:54

Ja nevim, co presne se deje, proto se zde ptam. Podle tve, lehce manipulativni, odpovedi jsem pochopil, ze kdyz smazu logy, tak je smazu nejen u coinu, ale i lidem ze statistik? To neni oddeleno?
  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 11:00

Myslím, že není, aspoň jestli to nepředělali. Prostě těm lidem, co si to zalogovali, se o jednu sníží počet nalezených trackables.


  • 0

#6 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 11:07

Aha, to je na pytel. Kor kdyz by to mel byt nejaky hezci kousek. Takze dle pravidel to udelat muzu, ale neni to moralni.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#7 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 11:14

proto kdyz kupuji adoptovany coin koukam kolik ma logu ;)
Na druhou stranu, mazani logu je zkreslovani historie, s cimz
mame u nas bohate zkusenosti ;)
  • 0

#8 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 11:22

Ja nevim, co presne se deje, proto se zde ptam. Podle tve, lehce manipulativni, odpovedi jsem pochopil, ze kdyz smazu logy, tak je smazu nejen u coinu, ale i lidem ze statistik? To neni oddeleno?

Jak by to mohlo být odděleno a proč by to mělo být odděleno...?!? Log je log. Má dvě strany - coin a logujícího. Jak bys to chtěl oddělit od sebe? Jako že by lovec logoval coin, co viděl, ale coin by nebyl viděn lovcem, co ho přenesl...?!? Není to "těžce manipulativní"...?  :ph34r:


  • 0

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 12:10

To vlákno, kde se to řešilo, je http://www.geocachin...tovaném-gctb/ .

Tam teda revírník píše, že se domnívá, že ikonka nalezeného TB tím smazáním nálezci z profilu nezmizí, ale myslím, že v tom se mýlí.


  • 0

#10 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 13:14

Před časem jsem smáznul neoprávněný log na coinu a dotyčný ho ve statistikách nemá, takže Jacka má pravdu. Ale jinak historii jsem u něj nechal, patří k němu a je podle mě nečestné a nesportovní ji mazat ;)


  • 0

#11 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 20:23

To vlákno, kde se to řešilo, je http://www.geocachin...tovaném-gctb/ .
Tam teda revírník píše, že se domnívá, že ikonka nalezeného TB tím smazáním nálezci z profilu nezmizí, ale myslím, že v tom se mýlí.


Dik. Neumim hledat. :) ale je dobre, ze jsem se zeptal, neni tam vyzdvizen ten eticky problem a clovek by mohl nabyt dojmu, ze je to absolutne nekonfliktni.

kiReGPS: Dovedu si predstavit situaci, ze udaj o trackable kacera je v databazi jedne a v jine databazi jsou trackables a mezito temi databazemi je nejake propojeni, tedy by to teoreticky pri urcitych okolnostech jit mohlo. A pokud je pravda, ze majitel muze dle pravidel logy mazat a zaroven nalezce ho muze logovat, tak ani proti pravidlum by to nebylo. Oba by byli na svem - majitel smazany log, nalezce bod v statistikach.Takze ne, nemyslim si, ze by to bylo tezce manipulativni, ale ani idealni. :)
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama