Přejít na obsah


Fotka

Kešky "plné" ztracených TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2015 - 21:40

Často se nám stává, že najdeme keš, ve které je registrováno třeba i několik TB, které jsou ve skutečnosti třeba i několik měsíců nebo dokonce let ztracené. Například teď jsme byli na prodlouženém víkendu kolem Českého Krumlova, Lipna a Hluboké. Našli jsme 14 keší, ve kterých bylo dohromady registrováno 22 TB. Ve skutečnosti jsme za celé ty tři dny nepotkali ani jediný! Ve dvou rekordních keších bylo dokonce po pěti TB, z nichž několik bylo ztracených až 3-4 roky!!!
Vidím to jako nezodpovědnost majitelů TB, kteří se neobtěžují je zalogovat jako ztracené, ale taky jako nezodpovědnost ownerů keší. Jestli má někdo ve své keši zaregistrovaných 5 TB, které tam už roky nejsou, měl by podle mě brát tenhle bordel stejně jako jiný bordel v keši a mel by ho pravidelně uklízet, tedy logovat tyhle TB jako ztracené na neznámém místě - na to má přece každý owner keše oprávnění.
Chtěl bych znát zkušenosti ostatních. Reagujete nějak při logování nálezů keší se ztracenými TB?
Já v těch extrémních případech, jako je 5 TB ztracených třeba přes 2 roky a k tomu třeba ještě další problémy s technickým stavem keše, reaguji tak, že loguji Nalezeno a pak ještě "Needs maintenance". Připadám si pak ale jako prudič a utěšuji se tím, že dělám snad něco pro zvednutí úrovně a kultury GC.
Jak se k dávno ztraceným TB stavíte vy ostatní? Při nálezech cizích keší / při údržbě vlastních keší?
Díky za vaše zkušenosti.
  • 5

#2 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2015 - 21:51

Uprimne tohle vubec neresim. Nesleduju dopredu jestli nejaky TB ma v kesi byt, protoze to prave dopadne vetsinou tak, jak pises. Zadny tam neni. Musim se priznat, ze to neresim ani jako majitel kesi. Ale jak tohle tak ctu, tak si je jdu projit a popr. procistit.
  • 3

#3 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2015 - 22:05

Jo, to se mi stalo, viděl jsem, že v keši mají být dva předměty. Jel jsem se podívat, ale žádné tam nebyly. Když si vybírám keše k odlovu, tak to není podle toho, jestli v nich mají být TB nebo GC.

Edit: jsou i keše, kde se owner třeba dva roky nepřihlásil na stránky, takže tam ty předměty prostě visí.

Taky pokud má keš dva nálezy do měsíce, tak to, že chybí předměty, zjistí ten owner až při kontrole.

Ale může to být dobrý signál pro kačery, aby tam radši žádné TB nebo GC nedávali.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 17 květen 2015 - 22:40

  • 1

#4 netvor

netvor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2015 - 22:45

Já ztracené cestovatele registrované v keších vnímám jako memento. Takový zdvižený prst, který poukazuje na to, že spousty kešerů jsou bordeláři (v lepším případě) nebo zloději.

Jako owner bych ikony poztrácených geocoinů asi taky nechal svítit v listingu, ale naštěstí jsem to zatím řešit nemusel.


  • 0

#5 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2015 - 23:00

Řeším to i u svých keší (naštěstí je to ale zcela výjimečná situace) a řeším to i u cizích krabiček. Nepřítomnost zmíním v logu při nálezu keše s tím, že by je owner keše mohl z krabičky virtuálně "vyházet." A píši to i k těm samotným cestovatelům, že jsem je v keši bohužel nenalezl... 
Na tyto mé logy velmi dobře reaguje třeba AHA a team, který po takové zmínce vždy nezvěstné cestovatele ze svých keší prohlásí za ztracené.
Jedno je ale jisté: Vždy, když takové upozornění píši, je mi z toho smutno. 


Tento příspěvek byl upraven od Canoppy1: 18 květen 2015 - 11:55

  • 7

#6 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 5:42

Já třeba ve své kešce GC4GJ1E mám takové předměty 3. Jedná se o Lesní hřbitov a mám je tam pohřbené. :(  V listingu to uvádím.

Stejně se ale čas od času najde někdo, kdo loguje (nebo mi napíše), že v keši nic není.


  • 0

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 5:53

Já si každého travela rozkliknu a podívám se, jestli už někdo majiteli psal, že v keši není. Když nepsal, napíšu já, když psal, tak napíšu taky podle toho, jak je to dlouho. Když zmizel před týdnem, pak tam byli tři další kačeři, ta napíšu taky. Když tam visí půl roku, nic nepíšu. A do logu keše vždycky napíšu, že tam žádný ze zalogovaných travelů není a owner keše by je měl uklidit do věčných lovišť.

 

Ono to moc jako memento nefunguje, když jsou skoro ve všech keších včetně mikro.


  • 4

#8 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 6:19

Tak on na tohle neni zadnej jednotnej postup.

Pokud si pri logovani vsimnu, ze ma byt v kesi cestovatel a neni, tak na nej kouknu, kdy byl naposled logovan a zda jiz nebyla napsana poznamka, ze v kesi neni a pripadne ji tam sam doplnim.

 

Pokud jde o meho cestovatele a nekdo mi zaloguje, ze v kesi neni a ostatni podminky napovidaji tomu, ze je ztracen (ne ze ho nekdo nedavno vyzvedl a nestihl zalogovat), tak ho take ihned oznacim za ztraceny.

 

Na druhou stranu jsem docela vahal, zda tyhle cestovatele virtualne vyhazovat z kesi. Ono to slouzi jako dobra orientace k tomu, zda je kes vhodna pro ulozeni cestovatle nebo ne. Kdyz tam 3 cestovatele zmizely, tak tam prece nedam dalsiho...


  • 3

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 6:47

Když dělám údržbu keší, tak nahazuji evidentně ztraceným TB a GC statusy lost.

 

Jinak se do webového inventáře keší moc nekoukám.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 7:53

... Ono to slouzi jako dobra orientace k tomu, zda je kes vhodna pro ulozeni cestovatle nebo ne. Kdyz tam 3 cestovatele zmizely, tak tam prece nedam dalsiho...

 

Když tam byli dva ztracení, tak tam přesto někdo toho třetího dal, takže to moc nefunguje. Přitom stačí použít hlavu, dát coin do tradičky ve Stromovce u velkého stromu pod listí je hazard.

 

Ale stejně mě dost mrzí, kam se to s těmi travely dostalo. Když jsem začínal keškařit, tak jsem nacházel průměrně jednoho na pět keší. Chodíval jsem lovit s tátou a měli jsme to rozdělené jeden sudé a druhý liché a závodili jsme, kdo jich bude mít na konci dne víc. A další výpravy se přizpůsobovaly plnění jejich cílů. To mě moc bavilo a bral jsem to jako jeden z několika hlavních smyslů geocachingu. Dneska mi to vychází jeden nález na dvě stovky keší, jen na eventech se jich objevují tuny, mnohem víc než dříve.


  • 1

#11 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 8:19

1) nemáš tady správně vyplněný "Profil na geocaching.com" - ve wiki je návod

2)

... jako nezodpovědnost ownerů keší. Jestli má někdo ve své keši zaregistrovaných 5 TB, které tam už roky nejsou, měl by podle mě brát tenhle bordel stejně jako jiný bordel v keši a mel by ho pravidelně uklízet, tedy logovat tyhle TB jako ztracené na neznámém místě - na to má přece každý owner keše oprávnění.
...

jako owner bys měl vědět, že o vložení/vyzvednutí GC/TB nechodí ownerovi keše žádné maily, takže owner to může zjistit jedině, když si prochází pravidelně webové stránky svých keší včetně procházení nepřehledné historie inventáře, a upřímně, kdo z vás to má...většina sleduje to, co chodí mailem (a značná část bohužel ani to ne "nechci aby mi chodily jakékoliv maily, nechci to číst"). 


  • 2

#12 miralill70

miralill70

    Premium Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 8:38

Já si každého travela rozkliknu a podívám se, jestli už někdo majiteli psal, že v keši není. Když nepsal, napíšu já, když psal, tak napíšu taky podle toho, jak je to dlouho. Když zmizel před týdnem, pak tam byli tři další kačeři, ta napíšu taky. Když tam visí půl roku, nic nepíšu. A do logu keše vždycky napíšu, že tam žádný ze zalogovaných travelů není a owner keše by je měl uklidit do věčných lovišť.

 

Ono to moc jako memento nefunguje, když jsou skoro ve všech keších včetně mikro.

Já se většinou před odlovením na listing keše podívám, podívám se na inventář a a třeba na logy a fotohint. Když už v keši nějaké TB je, docela se těším, jestli tam opravdu při odlovu bude. Ale zase pak je to velké zklamání, když v keši žádné nenajdu. A když už ho nenajdu, vždy píší do listingu TB WN log "TB není v keši". U mojich keší se zatím nestalo, že by se tam nějaké TB ztratilo... :mellow:


  • 0
K zapisování kešek používám počítač Windows 7 Home Premium.
K hledání pokladů používám GPS Garmin eTrex Legend HCx.
K hledání pokladů používám také mobil a tablet Samsung Galaxy Core LTE a Samsung Galaxy Tab 3.
Přeji vám také co nejvíce nalezených krabiček... :) ;) :D

 

Můj profil na poznejmisto.cz: GarfieldCZ, moje fotky (zatím :D): 2649, 2669, 2716, 2744, 2799, 2896

 

PS: Věk v profilu je pouze geocachingový, ne opravdový ;)

b8185209-23a7-4c3f-bac8-9dee9b2f8ae8.jpg


#13 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 8:49

jako owner bys měl vědět, že o vložení/vyzvednutí GC/TB nechodí ownerovi keše žádné maily, takže owner to může zjistit jedině, když si prochází pravidelně webové stránky svých keší včetně procházení nepřehledné historie inventáře, a upřímně, kdo z vás to má...většina sleduje to, co chodí mailem (a značná část bohužel ani to ne "nechci aby mi chodily jakékoliv maily, nechci to číst"). 

Ale není snad tak velký problém si svou krabičku hlídat i virtuálně.

Většina lovců píše in/out TB, takže když mi přijde takový log, tak se kouknu do inventáře a TB si dám do sledování. Když ho pak někdo vyzvedne, tak to zruším. A když se dlouho nic neděje, tak kouknu, kolik tam bylo kačerů a zda tomohl již někdo vyzvednout. Už jsem i kolikrát psala kolegům, zda nezapomněli vyzvednutí zalogovat a kolikrát se mi už stalo, že to hned napravili. Krabičku chci mít Ok jak fyzicky tak na netu. 


  • 1

#14 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 9:23

No, já mám vlastní založené jen 4 keše, z toho jednu mikro, takže bez problémů stíhám všechny kontrolovat aspoň 1x měsíčně. A kontrola pro mě znamená, že zkontroluji samotnou kešku i její okolí, u multi také všechny stage, zkontroluji stav a obsah krabičky, vyndám bordel, který tam nepatří, případně doplním obsah o dárky či CWG a podívám se, jestli v keši jsou fyzicky všechny TB, které tam jsou zaregistrované. Když ne, jdu po nich a pátrám. Samozřejmě, pokud bych měl třeba 15 vlastních keší a ne jen 4, byla by to daleko větší práce, ale mám za to, že s tím musí owner počítat. Jak se píše na webu GC, keška je vztah na dlouhou dobu. Owner nemůže založit kešku a pak ji nechat jen tak setrvačností hnít. A když je to megaloman a založí jich 20, musí holt počítat s údržbou dvaceti keší se vším všudy. Jak jsem psal o těch konkrétních keších, které jsme nalezli během uplynulého víkendu, většina těch, kde bylo vícero ztracených TB, byly kešky ownerů, kteří mají třeba jen jednu nebo dvě vlastní kešky, takže kdyby chtěli, můžou se o ně v pohodě starat. a nebylo to jen o bordelu v TB, ale byl v nich většinou i bordel fyzicky - nevyměněné logbooky, popraskané krabice atd. Chápu nadšení kluka, který se rozhodne po dvaceti nálezech zkusit udělat svou vlastní kešku, ale měl by počítat s tím, že se o ni bude muset starat i potom, co opadne jeho prvotní nadšení.

 

Samozřejmě, pokud jde o ztracené TB, platí to dvojnásob. Na rozdíl od ownera keše, owner TB si může ve výpisu svých TB velice snadno během pár sekund ověřit, který z jeho TB je třeba už rok bez pohybu a má dvacet logů not found in cache...

 


  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 9:41

Ale není snad tak velký problém si svou krabičku hlídat i virtuálně.

Většina lovců píše in/out TB, takže když mi přijde takový log, tak se kouknu do inventáře a TB si dám do sledování. 

......

 

To záleží na tom, z kolika keší Ti ty maily chodí :-(

 

Fakt nemám čas sledovat i TB, které se objevily v keši, o kterou se starám. Na watchlist si dávám jen ty, které jsem někam vložil a rozhodně je nehlídám nějak systematicky.

 

Mimochodem, když najdu v logu nějakou připomínku ke keši a píšu tomu, kdo to napsal, tak na 99% nereaguje.

 

Prostě: pokud se kačeři nebudou chovat zodpovědněji, tak se to nezlepší. A není to jen u nás.


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 9:48

Owner nemůže založit kešku a pak ji nechat jen tak setrvačností hnít. A když je to megaloman a založí jich 20, musí holt počítat s údržbou dvaceti keší se vším všudy.

.........

 

Spousta ownerů ty keše zakládala v době, kdy na keše nechodilo za víkend 20 lidí.

 

Navíc kešovali lidé, kteří klidně udělali údržbu na cizí keši, když viděli, že je to potřeba. To se dnes nedělá vůbec :-(


  • 8

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 9:48

Docela zajímavé debata. Já o tohle nikdy dřív nepřemýšlel, ale vnímám to tak, že to jestli je předmět považován za ztracený je čistě věc jeho vlastníka. Ne jeho nepořádek, ale jeho rozhodnutí.

A jako owner bych mu do toho určitě nezasahoval i když tu možnost technicky mám.

Pokud by se v mé keši ztrácely trasanty, tak bych se cítil do určité míry jako spoluviník, ale určitě bych se to nesnažil maskovat jejich mazáním. Spíš bych vložil varování do listingu a pokud by to nepomohlo, tak bych keš asi nakonec archivoval.

 

Toť můj pohled na věc, ale třeba se mýlím a pravidla ať psaná nebo nepsaná to třeba vidí jinak.


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#18 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 10:03

Navíc kešovali lidé, kteří klidně udělali údržbu na cizí keši, když viděli, že je to potřeba. To se dnes nedělá vůbec :-(

Tohle je do jiného vlákna, ale když někde vyměníš a vysušíš logbook, co s ním budeš dělat? Ale někdy tuhle údržbu dělám, no.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 18 květen 2015 - 10:04

  • 2

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 10:08

Docela zajímavé debata. Já o tohle nikdy dřív nepřemýšlel, ale vnímám to tak, že to jestli je předmět považován za ztracený je čistě věc jeho vlastníka. Ne jeho nepořádek, ale jeho rozhodnutí.

 

To, že ten TB/GC v keši není, to zjistí jen ten, kdo fyzicky stojí nad keší a kouká do ní.

 

Pokud je vložení starší než několik dní až týdnů, tak se dá odhadnout, že TB/GC je asi fuč ...


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 10:18

To, že ten TB/GC v keši není, to zjistí jen ten, kdo fyzicky stojí nad keší a kouká do ní.
 
Pokud je vložení starší než několik dní až týdnů, tak se dá odhadnout, že TB/GC je asi fuč ...


Tady jim to chvilku trvalo, než ho zalogovali.
Byly obavy, jestli se neztratil spolu s keší.
http://coord.info/TB5H7E8
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama