Přejít na obsah


Fotka

Geoget - falešná (?) hláška o poškození sqlite databáze


Nejlepší odpověď HaLuMa , 26 květen 2015 - 15:47

1. ta hlaska nelže, databáze je opravdu poškozená

2. Databáze kešek není zdaleka jediná databáze, kteoru Geoget pro svoji činnost používá.

 

Tedy, databáze je opravdu poškozená, ale není to databáze kešek!

 

V tomto případě je poškozená databáze, která se používá jako vyrovnávací paměť pro pluginy. Najdi si v datovém adresáři soubory ggp.cache a ggp.cache. jeden  z nich to je. Nic nepokazis, kdyz je oba prachproste smazes. Geoget si je vytvori znovu, jen bude dalsi spusteni Geogetu trochu dele trvat.

 

A ano, velmi pravdepodobne sis to pokazil tou synchronizaci. Nasledne vypnuti sycnhronizace ti poskozeny soubor pochopitelne neopravi. je velmi dobry napad nesychronizovat v dobe, když Geoget beží.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Celda

Celda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 15:23

Ahoj !

Už několik let používám Geoget (GG) na třech PC (2x Win7, 1x Win XP) k plné spokojenosti, v poslední době se mně začínají množit (? falešné) hlášky o poškození sqlite databáze. Začlo to na jednom ze strojů s Win7, teď to ale začal dělat i ten stroj s Win XP. Projevuje se to tím, že po otevření GG (dělá to již několik verzí zpět, nyní verze "2.9.2.759 Unicode") mně vždy vyskočí okno s hláškou:
 

There was an error during the execution of this program.
The application might become unstable and even useless.
It's recommended that you save your work and close this application.
 
Error executing SQL statement
SQLITE_CORRUPT [11]: database disk image is malformed
INSERT OR REPLACE INTO plugcache (script, dt, label, hint, icon, flags) VALUES (:script, :dt, :label, :hint, :icon, :flags).
 
Ale pak se dá s databází pracovat celkem normálně ! Podobnou hláškou (a nezdarem) ale skončí i pokusy o instalaci některých (ne všech) pluginů do GG, které mně dříve fungovaly (např. LogsByUser).
Evidentně se ale nejedná o to, že by databáze byla opravdu "nějak normálně" poškozena, je to průvodní jev nějakého obecného problému. Když např. v GG dám "Databáze - Vytvořit databázi" a zadám název, nová databáze se vytvoří. Když hned vzápětí GG zavřu, (chvíli počkám) a znovu GG otevřu, už se tato fungl nová (prázdná !!) databáze otevře s uvedenou hláškou !! Když pak vyberu z GG jinou existující databázi (OK) a potom znovu otevřu z GG tu prázdnou, která se otevírala při startu GG, už se žádná hláška o poškození databáze nezobrazí atd.
 
Netušíte někdo s čím by to mohlo souviset ? Zkoušel jsem i vyměnit soubory c:\GeoGet\sqlite3.dll a c:\GeoGet\sqlite3.exe za jejich nejčerstvější verze stažené přímo z webu 
ale je to furt stejné :-(
 
Díky.
 
P.S. Snad ještě jednu věc, která by s tím (teoreticky) mohla souviset, jsem nezmínil: Obsah složky "c:\Documents and Settings\username\Data aplikací\GeoGet"  (bez podadresářů) si navzájem synchronizuju pomocí cloudové služby Synology mezi uvedenými třemi PC. Ale popsané potíže GG trvají, i když na chvíli synchronizaci vypnu ...

Tento příspěvek byl upraven od Celda: 26 květen 2015 - 15:26

  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 15:47   Nejlepší odpověď

1. ta hlaska nelže, databáze je opravdu poškozená

2. Databáze kešek není zdaleka jediná databáze, kteoru Geoget pro svoji činnost používá.

 

Tedy, databáze je opravdu poškozená, ale není to databáze kešek!

 

V tomto případě je poškozená databáze, která se používá jako vyrovnávací paměť pro pluginy. Najdi si v datovém adresáři soubory ggp.cache a ggp.cache. jeden  z nich to je. Nic nepokazis, kdyz je oba prachproste smazes. Geoget si je vytvori znovu, jen bude dalsi spusteni Geogetu trochu dele trvat.

 

A ano, velmi pravdepodobne sis to pokazil tou synchronizaci. Nasledne vypnuti sycnhronizace ti poskozeny soubor pochopitelne neopravi. je velmi dobry napad nesychronizovat v dobe, když Geoget beží.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 26 květen 2015 - 15:47

  • 1

#3 Celda

Celda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 19:00

Ó ano, nejvyšší, skláním se k Tvým nohám jako služebníček, guru nejjasnější !!   :)

 

Vymazal jsem a chodí to zase jako hodinky !  :rolleyes:

Asi teda bude rozumné, abych uvedené dva soubory explicitně vyřadil ze synchronizace mezi PC.

Ještě je tam něco v datovém adresáři, co bych raději neměl synchronizovat ?

 

Díky !


  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 19:46

rozhodne neni treba synchronizovat zadne soubory s priponou *.cache a cely podadresar temp.


  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 21:04

No a musíš to vůbec synchronizovat kdesi přes druhou půlku zeměkoule ? Pokud máš ty počítače pohromadě, tak by stačilo normální sdílení příslušného adresáře. On ten cloud není obecně vhodný pro úplně všechny aplikace.


  • 0

#6 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 8:24

Presunuto do spravny sekce.
  • 0

#7 Celda

Celda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 8:44

No a musíš to vůbec synchronizovat kdesi přes druhou půlku zeměkoule ? Pokud máš ty počítače pohromadě, tak by stačilo normální sdílení příslušného adresáře. On ten cloud není obecně vhodný pro úplně všechny aplikace.

Překvapivě  ;) počítače nemám pohromadě, teda když pomineme to, že jsou náhodou  "na tom jednom samém Internetu"  :)

Navíc se jedná o cloud, který je vytvářen mou stanicí Synology, takže to v tomto případě není tak úplně "kdesi přes druhou půlku zeměkoule", ale je to "tady, přes moji půlku zeměkoule"  B)


  • 0

#8 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 9:08

Synchronizace Geogetu přes cloud má své výhody, ale jak psal Haluma, je potřeba tu synchronizaci při běhu Geogetu vypínat.

Já to mám vyřešené tak, že Geoget spouštím sciptem, který zárověn vypíná cloud a po zavření Geogetu cloud automaticky zapíná.
Ale požívám jiný OS a jiný cloud, tak víc bohuzel neporadim.
  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#9 Celda

Celda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 9:41

No, používám sice GG na uvedených třech synchronizujících se strojích, ale uživatel GG jsem jen já, takže GG mám v jednom každém okamžiku spuštěn nanejvýš na jednom ze tří uvedených strojů. Pokud vše funguje OK a stroje jsou online, před spuštěním GG na jiném z trojice strojů by měly být předchozí provedené změny už úspěšně synchronizovány na zbylé dva.

I v tomto případě je nějaký důvod před spuštěním GG synchronizaci vypínat ? Jaký ?


  • 0

#10 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 9:49

Protoze to synchronizuje neustale a nezajima (ten program na sync) ho, ze zrovna pracujes s DB. Takze ti sychnronizuje prave upravovanej soubor, kterej tim poskodi (vetsinou v cloudu). Pak staci, aby se to jednou nesynclo a jsi v trapu.

Btw. Mam podobnou zkusenost s automatickou synchro souboru wordu - vzdycky se to synclo tak blbym zpusobem, ze jsem sice mohla vesele otevirat a upravovat, ale uz ne ukladat. Takze jsem mela 150 verzi tehoz souboru. Pak jsem se naucila sync vypinat, kdyz jsem pracovala a najednou bylo po problemu. V pripade GG a jeho databaze je to ovsem mnohem horsi.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 10:15

Jsou jista rizikova mista, ktera delaji cloudum potize. Ruzne cloudy se s nimi dokazi vyporadat s ruznou kvalitou, ale v principu to neni zadna sranda. Jde hlavne o tyto problemy:

  1. riziko konfliktu (kdy stejny soubor menis z vice mist najednou. Jeden musi vyhrat, a druhy prichazi o zmeny)
  2. velky objem dat (zmenena data jsou tak velka, ze se nestihaji vcas synchronizovat)
  3. konzistence na urovni slozky (tedy nejen konzistece na urovni jednotlivych souboru, ale treba paru souboru, ktere k sobe patri. Nesmi se stat, ze by se v cloudu vedle sebe ocitl jeden soubor novejsi nez ten druhy...)

A ted si vem, ze v pripade Geogetu narazis na vsechna tato rizika najednou... Ja bych byl prinejmensim velmi opatrny.


  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 10:53

Jsou jista rizikova mista, ktera delaji cloudum potize. Ruzne cloudy se s nimi dokazi vyporadat s ruznou kvalitou, ale v principu to neni zadna sranda. Jde hlavne o tyto problemy:

....

 

Asi budeš muset napsat cloud verzi GG, je to teď velmi módní typ aplikace :-)


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 11:08

Pripada ti, ze jsem do Geogetu ze sveho investoval malo penez, ze bych k tomu mel jeste vsem platit nejaky kvalitni cloud? :o


  • 0

#14 Celda

Celda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 12:51

No když to tak pozoruju, tak musím říct, že mám ještě kliku, že mi to tak pěkně funguje, protože problém, kterým jsem začal toto vlákno, je za několik let používání GG a synchronizace jeho dat v cloudu první.

 

Jak říká kámoš: "Data v >kloudu< - data v čoudu ..."  :P


  • 0

#15 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 15:18

Jak říká kámoš: "Data v >kloudu< - data v čoudu ..."  :P

no pořád lepší v cloudu, než zálohovaný na ploše, v dokumentech a na céčku. když k tomu připočítám, že tak jednou za čtrnáct dní někomu doluju data z poškozených externích disků (hlavně těch 2,5" co se házej do báglu), tak zlatej cloud


  • 0

#16 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 17:25

Můj synchronizační program naštěstí používané soubory přeskakuje, takže poškození snad nehrozí.

Exclude list mám nasatven: *.old, *.bak, *.dat, *.zip, *.uid-zps, *.20*.db3, *picasa.ini, thumbs.db, ZdThumbnail.info, desktop.ini

a na složky: offline, _SYNCAPP, kachle


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama