Přejít na obsah


Fotka

Geoget- filtr podle tagu FTF?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 19:56

Ahoj, chtěl bych v GeoGetu vyfiltrovat z mých nalezených keší pouze ty, u kterých mám tag FTF, ale nedaří se mi to. Poradí někdo, kde by mohla být chyba?


  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 20:02

Vime, kde je chyba. V tom, ze spatne nastavujes filtr. B)


  • 1

#3 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 20:03

Jednoducché zadej nový filtr, zadej TAG FTF a je to :)


  • 0

#4 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 20:07

A kde najdu ten nový filtr?


  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 20:19

V nastaveni filtru je pro tebe dulezita zalozka Tagy. Levy sloupec plati pro tagy, ktere kese musi mit. Tam napred vyber kategorii tagu, klikni na Pridat, pak v Hodnota vyber spravnou hodnotu tagu (pokud ji nenastavis, bude to brat vsechny s touto kategorii bez ohledu na hodnotu).

 

Pochopitelne zalezi i na ostatnich zalozkach.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 20:28

http://geoget.ararat...r:navody:filtry


  • 0

#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 20:59

A pokud to potřebuješ jenom jednou a tag FTF si zobrazuješ, tak stačí nechat podle tohoto sloupce zobrazený seznam nalezených seřadit a nepotřebné odmazat.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 26 květen 2015 - 21:00

  • 0

#8 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 22:13

Tak jsem zkoušel všechno možné a nepodařilo se.


  • 0

#9 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 22:37

Tak jsem zkoušel všechno možné a nepodařilo se.

Opravdu "všechno možné"...? Zkusím to tedy popsat polopaticky krok za krokem. Přibližně a bez obrázků, protože nejsem u počítače.

1. Zobraz nastavení filtru. Klávesou F2 nebo ikonkou trychtýře s tužtičkou.
2. Zvol záložku Tagy.
3. V levé části vyber v roletovém seznamu tag FTF a tlačítkem ho přidej na seznam tagů, které keš mít musí. Musí se ti zobrazit na seznamu kousek pod roletkou.
4. Pokud ti stačí samotná existence tagu bez ohledu na jeho hodnotu, nezadáváš už nic dalšího. Pokud chceš jen keše, které maji v tagu kategorie FTF zadanou hodnotu FTF, musíš hodnotu tagu napsat do seznamu do vedlejšího sloupce.
5. Načti keše podle filtru (tlačítko se šipkou).
6. Hotovo...
  • 0

#10 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 23:13

Ahoj, přesně takhle jsem to několikrát dělal, ale pokud na konci načtu keše, tak se nic nezobrazí. Nevím, kde by mohla být chyba.


  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 23:20

No a máš vůbec tag FTF se správným obsahem u keší používaný ? To se totiž neudělá automaticky, musíš si to nastavit ručně !


  • 1

#12 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 23:27

Tak už to funguje, chyba byla v tom, že jsem v záložce Tagy měl tag FTF vypsaný 6 krát- pro každou hodnotu ( coFTF, coSTF, coTTF, FTF, STF, TTF). Vymazal jsem to a nechal tam jen FTF bez hodnoty.


  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 6:41

TAG bez hodnoty testuje jen existenci toho daného TAGu u keše, bez ohledu na to, co obsahuje.

 

Zadaný obsah musí souhlasit, což těžko mohlo platit, pokud jsi zadal všechny obsahy co používáš. Musely by tam být všechny, aby to fungovalo.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 7:40

Tim padem nemuze platit tvoje: "přesně takhle jsem to několikrát dělal". A ted mi rekni, jak maji vyvojari verit uzivatelum, kdyz polovina jejich popisu problemu jsou bachorky? Nic ve zlem, je to jen obecny povzdech. Ale vzpomente si na to, az budete mit pocit, ze vam programatori nerozumi. :mellow:


  • 3

#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 8:20

Presunuto do spravny sekce.

Kdyz to tak ctu, tak si tak rikam, ze pokud budes chtet jednou delat statistiky, tak budes mit zrovna s timhle tagem peknej problem. Bezne totiz plati, ze tag se jmenuje FTF a jeho hodnoty obsahujou skutecny dosazeny umisteni - FTF, STF, TTF...
  • 1

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 8:58

Já mám v tomto tagu i FTFTY, bramborová, atd. A tabulku si dělám svou, je to v ní. A tolik těch FTF nemám, aby to bylo na nějaké automatizovanější zpracování, nebo na srovnávání s někým. Pokud vím, FTF ukazuje i Project-GC, který to ale nebere z tagů (na Groundspeaku žádné nejsou), ale musí to být nějakým speciálním způsobem zapsané v logu.


  • 0

#17 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 9:54

Tak už to funguje, chyba byla v tom, že jsem v záložce Tagy měl tag FTF vypsaný 6 krát- pro každou hodnotu ( coFTF, coSTF, coTTF, FTF, STF, TTF). Vymazal jsem to a nechal tam jen FTF bez hodnoty.

 

Podle tohoto popisu předpokládám, že máš jen jeden tag FTF (v terminologii GeoGetu správně kategorie tagu s názvem FTF) a v něm máš ty různé hodnoty coFTF, coSTF, ... Pokud chceš potom vyfiltrovat všechny eFTéeFka (všech druhů), pak do hodnoty tagu ve filtru musíš napsat *FTF* (tedy text FTF zleva a zprava doplněný hvězdičkou). Tím vyfitruješ všechny keše, které mají tag FTF a v hodnotě tagu se kdekoliv vyskytuje text 'FTF'. Více možností pokročilého filtrování podle hodnoty tagu najdeš na Araratu (odkaz, co jsem dával nahoře). Začni ale určitě nejdřív se základy...

 

 

Já mám v tomto tagu i FTFTY, bramborová, atd. A tabulku si dělám svou, je to v ní. A tolik těch FTF nemám, aby to bylo na nějaké automatizovanější zpracování, nebo na srovnávání s někým. Pokud vím, FTF ukazuje i Project-GC, který to ale nebere z tagů (na Groundspeaku žádné nejsou), ale musí to být nějakým speciálním způsobem zapsané v logu.

 

Kromě zápisu do logu (syntaxe je uvedena na stránkách Project-GC) je možné použít i bookmark. A bookmark zase nejjednodušeji vytvoříš z GeoGetu. Vyfiltruješ do seznamu FTF keše, označíš a přes pravé myšítko přidáš do bookmarku...


  • 1

#18 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 11:27

Díky moc všem za rady...


  • 0

#19 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 1:28

Ahoj, ještě jeden malý dotaz, když jsem naposledy v GeoGetu nechal zobrazit mnou nalezené keše (filtr Found), ukázalo mi to i keše, které jsem nenašel- byly v horní části seznamu. Nyní se mi již nezobrazují, čím to je?


  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 7:33

to dost tezko... leda ze bys nezobrazoval podle filtru, ale podle filtru bys pridaval na seznam. A uz jsi na nem neco mel, proto to bylo na zacatku, protoze pridane veci se pridavaji na konec.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama