Přejít na obsah


Fotka

Přechod z MapSource na BaseCamp


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 hkstaripraha

hkstaripraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 20:52

  Po náhlé smrti mé navigace Garmina Venture Cx(r.v.2007) a přechodem na eTrex 30(jenom samá pozitiva) jsem donucen opustit starý dobrý MapSource 6.15.7 a přejít na současný BaseCamp 4.4.7. Je to trochu složitější ovládání, na více funkcí si zvykám, ale některé my chybí, nebo jsem je neobjevil. Nejvíce chybí spolupráce s geocaching.com(vyhledat blízko uložené cache), nástroj kreslení tras, chybí nitkový kříž... Jaké jsou vaše zkušenosti s přechodem, nějaké fígle, které nejsou v nápovědě......


  • 0

....................................

HUAWEI Ascend G300 + c:geo

GARMIN eTrex 30 + BaseCamp(MapSource) + Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2010 Pro)


#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 21:42

Ale MapSource funguje i když máš novou navigaci, jen trochu jinak. Prostě otvíráš soubory v navigaci.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 3:46

Nástroje kreslení tras a prošlých tras v BC normálně jsou. Nitkovy kříž nevím co bylo za funkci, už mám dlouho jen BC.
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 6:07

Osobně používám oba programy, k stahování bodů a pokud potřebuji opravit trasy, tak basecamp (umí i opravit trasy přesunutím bodu trasy).

Na editaci bodů a editaci tras však používám jedině MapSource - protože když edituji bod a potřebuji editovat ten vedle v seznamu, neskočí mi jako Basecamp na ten úplně první / poslední. Stejně jako úprava trasy, když vymažu nějakou část trasy, která je nesmyslem, nemusím pak hledat jako v BaseCamp, kde jsem skončil v úpravě, protože mi zůstane kurzor tam, kde jsem skončil, a neskočí mi jako v Basecamp na začátek či konec...


  • 0

#5 hkstaripraha

hkstaripraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 20:52

Díky za pomoc, kreslení stop a tras v BC jde v pohodě, zatím používám oba dva programy, jen při stahování trasových bodů z eTrexu 30 do MapSource se nedaří (trasy jdou převézt).


  • 0

....................................

HUAWEI Ascend G300 + c:geo

GARMIN eTrex 30 + BaseCamp(MapSource) + Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2010 Pro)





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama