Přejít na obsah


Fotka

virtualizovaná multicache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 10:39

Tak nějak chápu obě strany, nicméně, alespoň základní pravidla by se mohla dodržovat. Je keš na místě? Není? Důvod pro archivaci je to více než jasný a to už od dob, co GC existuje. Nic se v tomto směru, co se týče pravidel nezměnilo.


  • 10

#22 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 10:54

Naprosto souhlasím, pravidla by se měla dodržovat. Nicméně fakt, že keš, která těmto pravidlům pět let úspěšně vzdoruje, uvádí nezanedbatelnou část P.T. publika nikoliv ve spravedlivé rozhořčení, alebrž naopak v nadšení, dle mého názoru svědčí o faktu, že s těmi pravidly cosi není tak úplně v pořádku.


  • 0

#23 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 11:01

Jediné co v tomto případě nebylo v pořádku, je to, že na tento problém nebyl již dávno reviwer upozorněn. Až Pontiac_CZ dal na na tuto keš první NA.


  • 2

#24 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 12:43

Geocache  minus  cache = waymark.

Když někdo je nadšen z waymarku ale trvá na tom, aby byly na geocaching.com, tak je opravdu něco v nepořádku.


  • 5

#25 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 13:13

Je mi to putna, osobne bych nechtel byt ten, co to po peti letech bonzne. Ale jak rikam, kdyz ma nekdo tu potrebu....
  • 5

#26 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 14:40

Naprosto souhlasím, pravidla by se měla dodržovat. Nicméně fakt, že keš, která těmto pravidlům pět let úspěšně vzdoruje, uvádí nezanedbatelnou část P.T. publika nikoliv ve spravedlivé rozhořčení, alebrž naopak v nadšení, dle mého názoru svědčí o faktu, že s těmi pravidly cosi není tak úplně v pořádku.

Já hlavně myslím, že pravidla tohoto stylu by se měla brát jako doporučení a snažit se je neaplikovat naprosto taxativně - to bysme se pak mohli dostat do stylu, že budeme provádět právní rozbory všeho možného a nakonec budeme mít keše jen na místech k tomu schválených vládou.


  • 0
:)

#27 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 16:57

A co ten NA log smazat? Možná je ještě čas...  ;)


Tento příspěvek byl upraven od quellen: 30 květen 2015 - 16:57

  • -4

#28 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 17:46

A co ten NA log smazat? Možná je ještě čas...  ;)

Pokud vím, revírník ho dostane na mail hned po odeslání, takže teď už je to na něm, jestli bude reagovat, ať ho v listingu smažeš nebo ne.


  • 0

#29 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 17:50

Pokud vím, revírník ho dostane na mail hned po odeslání, takže teď už je to na něm, jestli bude reagovat, ať ho v listingu smažeš nebo ne.

 

Je mi jasné... Bylo to spíš takové popíchnutí.  ;)


  • 0

#30 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 19:23

Taky mne hodně mrzí, že jsou kačeři, kteří geokešing neberou jako hru, ale mermomocí chtějí úřadovat, srovnávat všechno do latě, samozřejmě podle své vlastní představy a bonzováním tu či onde hru ochuzují všem, potažmo i sami sobě. Důsledkem je to o čem píše Jacka :

 

..zároveň neustále oklešťuje rozmanitost hry, ruší různý typy keší a všechno postupně stlačuje na úroveň nenáročnejch a jednotvárnejch škatulí za okapem nebo v pařezu. Kdokoliv chce vytvořit něco zajímavýho a kreativního, má co dělat, aby se nějak s odřenejma ušima vešel do stále přísnějších a podrobnějších pravidel. Rozumim třeba přísnějšímu dozoru nad terénně náročnějšíma kešema, aby se lidi zbytečně nerakvili, rozumím ochraně soukromýho majetku, netopýrů atd., když na keš místo tří lidí měsíčně přijde tři sta, ale virtuálky, webcam keše, putovní keše, to všechno by mohlo obohatit hru a nechápu, proč by nemohly mít právo na život.

 

K tomu nemám co dodat a podepisuju to.


  • 2

#31 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 19:44

Kdysi jsem viděl takovou asi pseudovirtuálku v Chorvatsku. V listingu bylo, že pokud tam krabička "náhodou" nebude, vyfoťte se na pláži a přiložte fotku (ono to bylo ještě lepší, chorvatsky tam bylo sliknite se na plaži ). Za těch 300 m navíc mi to nestálo, tak ani nevím, jestli tam krabička "náhodou" nebyla.


  • 0

#32 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 21:43

Srovnání:

Tady se probírá cache, kde pět let chybí krabička, a teď na ni někdo upozornil reviewera. Vyznění je, jaká je to škoda, taková ta byla kuriozní kuriozita a teď ji nějaký moula, Mr.Right, kaziš.. zničí. Přitom pravidla by se neměla vnímat striktně, ale spíše jako doporučení, aby byla zachována potřebná pestrost.

Ve vedlejším vlákně se probírá situace, kdy mladý chlapec založil tradiční cache, jenže na souřadnicích není krabice, ale QR kód, pomocí něhož se krabice najde o pěkný kus vedle. Vyznění diskuse není jednoznačné. Shovívaví říkají, že stačí, aby chlapec nechal změnit typ cache z tradiční na unknown, aby to odpovídalo pravidlům a jistě se poučí pro příště. Druzí žádný důvod ke shovívavosti nevidí, mladý chlapec by měl dostat pořádně za uši (nebo rovnou RCG) a bleskově cache předělat na unknown, aby odpovídala pravidlům. Volnější výklad pravidel, jejich vnímání coby doporučení, žádoucí pestrost atd. nejsou vůbec zmiňovány.


  • 8

#33 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 23:02

Svene Gumby, chtěl jsem už delší dobu napsat něco podobného, ale nebyl jsem u počítače a na telefonu se mi nechtělo příspěvek ťukat. Sice to nejsou jedni a titíž lidé, ale přesto je to zajímavé sledovat. Mluvíš mi z duše.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#34 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 23:18

Souhlas s Pontiakem... také bych dal NA. A to mám k téhle keši citový vztah, jak kvůli FTFku tak kvůli mlýnu a naší výstavě vedle na tvrzi. Zmarwin, který už nejspíš nekešuje a na své keše se vyprdl a neudržuje je, byl jedním z prvních kačerů s kterým jsem se u keší před 10ti lety potkával. Větřák si ale zaslouží funkční kešuli.


  • 2
www.povetrnik.cz

#35 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 23:23

Jacka to vystihuje perfektne... Asi takle. Je to mince o dvou stranach. Jedna strana je, ze geocaching je hra a jako takovy musi mit urcita pravidla, protoze jinak by nefungoval. Na strane druhe se rika, zepravidla jsou od toho, aby se porusovala. Hrat prisne podle pravidel nejde a porusovat co se da je prinejmensim kravina. Ale kdyz se mezi temito dvema stranami udela kompromis, tak muze vzniknout prave neco, jako tahle rarita. Jo, ofiko podle pravidel ta kes existovat nema. Ale to je prave to koreni hry. Kdyz uz tam pet let takle funguje, tak to proste neni uz obycejna kes, ktera na mape nema co delat, ale jedno zrnko toho koreni a proste zajimavost. Kdyz kazdej takle nejake to zrnko ubere, tak z toho za nejakou dobu nic nezbyde. Ja vim, ze jsem v podstate napsal to same jako Jacka, ale me to proste nedalo...
  • -1

#36 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2015 - 7:40

A co ten NA log smazat? Možná je ještě čas...  ;)

 

:D

 

Diskuse je zajímavá.

 

Co se "koření" týče: je to relativní. Za takové já považuju např. Prepyskeho uloupeny poklad - dala práci, schránka je nádherná a na kouzelném místě. A owner se o ni stará. Tohle je opravdu lesknoucí se zrnko v záplavě těch šedých...


  • 5

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#37 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2015 - 6:38

Hmm, koukám, že díky publicitě se tam na obou množí logy viz.: http://www.imagehost...v=clipbokck.jpg

PS.: Doufám, že autorovi originálního příspěvku nebude vadit odkaz na obrázku.


  • 0

#38 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2015 - 6:51

Když to někomu udělá radost, chleba levnější nebude, on se ochuzuje o zážitky spojené s odlovem :).
  • -2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#39 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2015 - 7:39

Já stále nechápu, proč tu v polovině příspěvků pláčete nad tím, že té keše byla škoda. Přijde mi, jako kdyby NA log znamenal automatickou archivaci. To ale přeci není pravda! NA pouze upozorní ownera a především pak RW na to, že se s keší něco děje, je třeba zasáhnout. Pokud dojde k napravení situace, keška bude i nadále bez potíží fungovat. Pokud se na to ale owner vykašle, není přeci důvod, aby něco takového existovalo. Je snad jedním ze základních pravidel, že se owneři mají starat o své keše.

P.S. Věděl jsem, že HANSMATT loguje podvodně keše, ale že by je logoval až takhle... To je fakt šmejd šmejdů.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 01 červen 2015 - 7:40

  • 7

#40 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2015 - 7:40

Když to někomu udělá radost, chleba levnější nebude, on se ochuzuje o zážitky spojené s odlovem :).

 

 

Ole, di už někam s touhle mantrou :(

 

A ty zážitky při odlovu - patří k nim i hrabání v hnízdě s mladejma?

 

http://www.geocachin...0d-bd6a0cc9b32e

 

:( :( :(


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 01 červen 2015 - 7:40

  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama