Přejít na obsah


Fotka

Šumava - Volary - cykloturistika, geocaching atd.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2015 - 7:09

Zdravim
Chtěl bych se zeptat, zda je okolí Volar a tato část Šumavy vhodná pro sváteční cyklisty. Rozuměj pro ty co toho moc nenajezdi a máji treková kola. :-) Pokud ano, kam se na nich vydat a co určitě neminout.
Díky za vaše odpovědi.
Myškin


Tento příspěvek byl upraven od Myškin: 01 červen 2015 - 15:47

  • 0

#2 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 4:45

Posouvám toto téma nahoru :)


  • 0

#3 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 6:02

Tak určitě se tam projedeš, ale počítej s tím, že je to Šumava a tedy občas i kopečky :-) A některý i veliký. Pěkná projížďka je kolem Schwarzenberského kanálu. Ale než na něj najedeš, je to trošku do kopečka :) Taky záleží, kolik si představuješ délku jedný trasy.


  • 0

#4 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 6:20

Predstavoval bych si tak 40 max 50 km :-) Ale to jsou samozrejme jenom predstavy z kterych clovek v terenu pak vystrizlivy ;-) Nemam letos vubec nic najezdeno. Tak prave uvazuji zda ma smysl si ta kola sebou brat a jestli nebude lepsi to vse odchodit.
  • 0

#5 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 6:35

Z Volar se dá slušně dojet na Soumarský most, kus tedy po hlavní silnici, pak do Stožce nebo Českých Žlebů. Na cestu zpět to můžeš vzít přes Černý kříž, je tam teď nový most do Dobré a po turistický značce přes luh do Volar. Ale tuhle trasu jsem teda jel před lety, po tý zelený. Přes luh šlo s kolem přejít. Jinak doporučuji Medvědí stezku, ale to musítě pěšky.


  • 0

#6 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 6:48

Vem si ho, do tebou udávaných km je toho fůra, Soumarák, Pěkná, Nové údolí, Stožec, Strážný, Lenora, ale i Libín, Křišťanovský rybník... Kopce tam jsou, všechno se dá přinejhorším vytlačit a pak si orazit v hospůdce.


Tento příspěvek byl upraven od MiraH: 02 červen 2015 - 6:50

  • 1

#7 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 7:02

Jeste bych se chtel zeptat zda se da v teto casti Sumavy prepravovat s kolem vlakem ci cyklobusem? Tedy, nekam se nechat dovezt a zpet na kole.
  • 0

#8 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 7:11

Cyklobusy jezdí, ale jízdní řády si musíš najít. Vagony pro kola jsem tam také viděl připojené, ale teď mě napadá, že z Volar směrem na Nové Údolí je (byla) vlaková výluka. Minulý týden jsem to tam projel od Nového Údolí po Přední Výtoň.


  • 0

#9 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 7:36

kdybych já byl ve Volarech, lákalo by mě  v 8:44 vlakem z Volar na Kubovu Hut (9:20), a potom sešup do Horní Vltavice, skoro rovina do Borový Lady, potom stoupání na Bučinu, to se dá zvládnout, znám to, když jsem se hnal na GC1T6MV. No a potom je to pozvolný klesání přes Knížecí pláně do Strážnýho a z Hliniště přes Soumarák zpět . 52 km, ale dost km se jenom vezeš.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  route.gpx   21,84K   99 Počet stažení

  • 2

#10 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 7:46

Diky miki6 za tip na trasu. Neco podobneho jsem potreboval :-)
  • 0

#11 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 8:11

Cyklobusy jezdí, ale jízdní řády si musíš najít. Vagony pro kola jsem tam také viděl připojené, ale teď mě napadá, že z Volar směrem na Nové Údolí je (byla) vlaková výluka. Minulý týden jsem to tam projel od Nového Údolí po Přední Výtoň.

Vloni jsem při výluce na Špičáku viděl, že kromě dvou autobusů jela ještě dodávka pro kola. Ale samozřejmě u Volar to může být jinak.


  • 0

#12 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 8:20

Nejlepší sranda, byla se zeptat na nádraží v Nové Peci, jak to s tou výlukou je :-) Nikdo nic nevěděl :-D


  • 0

#13 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 8:27

Vloni jsem při výluce na Špičáku viděl, že kromě dvou autobusů jela ještě dodávka pro kola. Ale samozřejmě u Volar to může být jinak.


Mam z lonska z Zelezne Rudy tu samou zkusenost. Jezdilo nekolik autobusu a na kola byly take pripraveni. Tesil jsem na zajimavou jizdu vlakem a prujezd kdysi nejdelsim tunelem v CR. To by bylo smutne kdyby se neco podobneho opakovalo i zde. Z vlaku clovek vidi krajinu zase trochu jinak.
  • 0

#14 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 8:31

Je to sice za vodou: http://mapy.cz/s/irxB http://mapy.cz/s/irxP


  • 0

#15 ilca12

ilca12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 8:51

Dojet autem na Polku- Polka, Žďárecké jezírko, Knížecí pláně, Bučina, Pramen Vltavy, třeba zpět přes Kvildu nebo Borovku.


  • 0

#16 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 9:01

Do Kvildy jezdí cyklobus z Volar, tak co třeba toto? http://mapy.cz/s/irxP

Trasu Modrava - Knížecí pláně a zpět mám projeté. Ale je fakt, že cestou jsou slušný kopce, přes Ptačí nádrž na Prameny a pak na Bučinu.


  • 0

#17 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 9:11

Dekuji vsem za mapy a trasy, ale bohuzel si je ted nemohu prohlednout. Ovsem to neznamena, ze je dale uz nemusite prikladat;-) Budou inspiraci nejen pro me, ale jiste i pro dalsi kacery, kteri se vydaji do techto koutu CR :-)
  • 0

#18 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 9:36

Vlaky tento víkend žádnou výluku kolem Volar hlášenou nemají. http://kam.mff.cuni....p-vyluky/23.gif


  • 0

#19 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 10:05

Vlaky tento víkend žádnou výluku kolem Volar hlášenou nemají. http://kam.mff.cuni....p-vyluky/23.gif

Tak asi už mají hotovo. Minulý týden tam na trati makali. Do Volar z

Nové Pece jezdil autobus.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 02 červen 2015 - 10:07

  • 0

#20 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 12:41

Já to mam projetý spíš západněji kolem Sušice a k Železný Rudě, ale obecně moje zkušenost je, že na Šumavě je člověk po 30 - 40 km stejně hotovej jako jinde po 50 - 70. Je to furt nahoru dolu, ale zato nádherná příroda, podle mě naše nejkrásnější hory. Jednou jsem tam jela 135 km (můj životní výkon :D) z Vyššího Brodu ještě kus za Sušici přes Stožec a Kvildu, a dojela jsem v 10 večer zcela vyřízená, několik dní jsem se vzpamatovávala :D :D :D. Ještě před několika lety jezdíval cyklobus s přívěsem na kola z Železný Rudy na Kvildu nebo na Modravu, takže tam by se to asi dalo sjet dolu na kole a zpátky se vyvézt busem,. Každopádně


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama