Přejít na obsah


Fotka

Šumava - Volary - cykloturistika, geocaching atd.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 13:36

http://www.csadplzen...=menu_cyklobusy


  • 0

#22 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 14:28

Volary nepovažuji za zcela ideální cyklolokalitu; pro nástupy na výlety na kolech se mi lépe jeví buď severozápadnější část Šumavy (ideálně Modravsko, Kvildsko) nebo úplný jihovýchodní konec (Lipensko, Nová Pec); popř. ještě i ten již výše zmíněný nedaleký Stožec...  :) 
Přímo v centru Volar sídlí městský hotel Bobík, kde se lze za přijatelné ceny slušně naobědvat (denní menu) a rovněž tu (přímo v onom hotelu) sídlí minipivovar. 
V okolí Volar doporučuji krásnou multicache s hezkou vycházkou (časová náročnost asi 1,5 hodiny klidné chůze) po Soumarské slati - GC260KG

Každopádně přeji hezkou dovolenou!
 


Tento příspěvek byl upraven od Canoppy1: 02 červen 2015 - 14:42

  • 0

#23 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 18:03

S dovolením si sem napíšu příspěvek, abych téma někdy v budoucnu našla. Cyklodovolenou na Šumavě bych chtěla někdy podniknout, ale letos to určitě nebude, ale budu zde sledovat tipy na výlety a trasy od znalejších místních poměrů.  :)


  • 0

#24 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 19:28

Když se zde hodně zmiňují cyklobusy, jaké s nimi máte zkušenosti v cyklo-turisticky atraktivních lokalitách? Kdysi jsme v Nové Bystřici čekali na cyklobus tři čtvrtě hodiny (trasa České Budějovice - Nová Bytřice-Slavonice-Znojmo). "Menší" zpoždění nám nevadilo, protože jsme nespěchali a bylo pěkně. Pak jsem byla svědkem příjezdu cyklobusu na Kvildu a totálně přeplněný autobus mě taky moc nenadchnul. Pokud vím, tak v sezóně není jisté, jestli se člověk (natož skupina) do autobusu vůbec vejde.


  • 0

#25 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 20:27

Když se zde hodně zmiňují cyklobusy, jaké s nimi máte zkušenosti v cyklo-turisticky atraktivních lokalitách? Kdysi jsme v Nové Bystřici čekali na cyklobus tři čtvrtě hodiny (trasa České Budějovice - Nová Bytřice-Slavonice-Znojmo). "Menší" zpoždění nám nevadilo, protože jsme nespěchali a bylo pěkně. Pak jsem byla svědkem příjezdu cyklobusu na Kvildu a totálně přeplněný autobus mě taky moc nenadchnul. Pokud vím, tak v sezóně není jisté, jestli se člověk (natož skupina) do autobusu vůbec vejde.

To bych si troufal tvrdit, že je obecný problém. Např. tuto neděli jsem ve vlaku byl na místo kam se odkládá kola jako první. Pak přišel pán s kolem. V pořádku, bylo tam místa ještě pro další dvě kola. Ale běda, přiřítila se paní s kočárkem a začala se ohánět, s podporou své kamarádky, že kočárky mají přednost a že kola musí pryč. Nechci zde unavovat popisem vývojem situace ve vlakové soupravě, ale chci se dobrat k závěru, že domníváte-li se že přijede-li vlak či autobus, budete mít nárok na své místo v něm. Omyl! Nemáte! Pak se z dovolené či z běžné víkendové cesty domů stává docela, abych tak řekl, ruská ruleta :-) Ale tím samozřejmě nechci zavdat důvod k diskuzi na toto téma a raději bych se dále držel tématu cykloturistiky na Šumavě. :-)


  • 0

#26 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2015 - 19:41

Ještě k té Šumavě - třeba na zpáteční cestě doporučuji vystoupit ve Čkyni a kolem řeky to vzít do Malenic - jsou tam i nějaké ty kešky...


  • 0

#27 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2015 - 20:33

Nešel někdo z vás pěšky z Nové Pece na Plechý kolem Plešného jezera? Cesta má téměř 24 kilometrů a moc pěkný výškový profil trasy http://www.mapy.cz/s/iuPc :)


  • 1

#28 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2015 - 21:08

Před asi 10 lety jsme šli od vlaku z Nového údolí přes Třístoličník, Trojmezí, Plešné jezero na zastávku do Nové Pece - pěkná  tůra  okolo 21 km.


  • 1

#29 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2015 - 21:44

Šel, několikrát. Je to úžasné. 


  • 1

#30 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2015 - 23:09

Plechý s jezerem jsou fakt parádní, ale příště bych tam na jednodenní výlet vyrazil spíš z Rakouska/Německa - ta cesta z Nové Pece mi přišla docela nudná (jsem zmlsán nedalekou Medvědí stezkou). Z Horního Schwarzenbergu by to mohla být taky krásná procházka přes Plechý a Třístoličník a zpátky přes Bavorsko; vlakem snad z Nového Údolí přes Třístoličník a pak to "seběhnout" do Nové Pece - docela by mě zajímal názor Canoppyho na tyhle trasy... ;)


  • 2

#31 ilca12

ilca12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2015 - 23:15

My jsme šli s kamarádkou jeden den toto: http://www.mapy.cz/s/hS6F , přejeli jsme do Lázu, tam přespali ve fajn penzionku Pod Smrčinou a druhý den toto: http://www.mapy.cz/s/iv2V . Výživný víkend...


  • 1

#32 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 4:47

Mě lbych ještě jeden důležitý dotaz: Jak strávit na týden dovolené na, když má neustále pršet?


  • 0

#33 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 12:27

Mě lbych ještě jeden důležitý dotaz: Jak strávit na týden dovolené na, když má neustále pršet?

Chce to připravit dobré, voděodolné oblečení a boty a pak se chovat jako obvykle. Šumava se odmění vyprázdněností od davů.


  • 3

#34 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 12:54

Jo, pokud to není zrovna průtrž mračen, tak je tam krásně i za deště. Navíc doporučuju přibalit dobrou knížku a plavky - za deště je koupání nejlepší. A pokud jedeš autem, tak je kolem spoustu zajímavejch cílů pro horší počasí - klášter Vyšší Brod, muzea na Kašperskejch horách, židovský muzeum Hartmanice, kostel s unikátním skleněným mobiliářem v nedaleký Dobrý vodě, hezký starý město Sušice s novým aquaparkem (stavěl, tuším, kolega Princ Agir:D), muzeem a dalšíma zajímavostma, různý v lese zastrčený židovský hřbitovy, hrady atd.... Určitě přijdeš na spoustu dalších. Má cenu se podívat i přes kopečky do Bavorska a Rakouska.  Akorát bez auta je to složitější, je to na hranici krajů a veřejná doprava ne vždy jede zrovna tam, kam by si člověk přál.


  • 0

#35 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 15:06

Mě lbych ještě jeden důležitý dotaz: Jak strávit na týden dovolené na, když má neustále pršet?

Nám na Šumavě v květnu sněžilo a byly dva stupně. Na pěší ani kolo nic moc. Tak jsme objeli zajímavá místa autem. Vzali jsme to kolem hranic po zaniklých vesnicích a bylo to moc pěkné. Potkali jsme nějaké motorkáře na Jawách, kterým takové počasí očividně nevadilo.  :) Doporučuji pro aspoň trošku terénní auta.  ;)


  • 0

#36 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 15:49

Plechý s jezerem jsou fakt parádní, ale příště bych tam na jednodenní výlet vyrazil spíš z Rakouska/Německa - ta cesta z Nové Pece mi přišla docela nudná (jsem zmlsán nedalekou Medvědí stezkou). Z Horního Schwarzenbergu by to mohla být taky krásná procházka přes Plechý a Třístoličník a zpátky přes Bavorsko; vlakem snad z Nového Údolí přes Třístoličník a pak to "seběhnout" do Nové Pece - docela by mě zajímal názor Canoppyho na tyhle trasy... ;)

Canoppyho názor je takový, že cesta z Nové Pece je skutečně poněkud nudná.  ;) A ano; když už je člověk na Plechém, je škoda hřeben opustit a nejít na sousední Trojmeznou a dále na Třístoličník... A je vcelku jedno, odkud, jak, kterým směrem... Celý tento hřeben je parádní. A obzvláště teď, když se díky gradaci lýkožrouta a orkánům z hřebene otevřely širé výhledy do kraje. 
Pamatuji si na své zklamání, když jsem v roce 2001 poprvé v životě vystoupal na tehdy ještě hustě zalesněný Plechý. S absencí výhledu jsem sice tehdy počítal, ale stejně mě mrzelo, že své návštěvníky nejvyšší hora české strany Šumavy nijak neodmění... Dnes je to jiná.  :)


Tento příspěvek byl upraven od Canoppy1: 04 červen 2015 - 16:02

  • 1

#37 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 15:57

...tak je kolem... muzea na Kašperskejch horách, židovský muzeum Hartmanice, kostel s unikátním skleněným mobiliářem v nedaleký Dobrý vodě, hezký starý město Sušice s novým aquaparkem (stavěl, tuším, kolega Princ Agir:D), muzeem a dalšíma zajímavostma, různý v lese zastrčený židovský hřbitovy, hrady atd.... Určitě přijdeš na spoustu dalších. Má cenu se podívat i přes kopečky do Bavorska a Rakouska...

Pardon, ale to je totéž, jako kdybys návštěvníku Prahy doporučovala zajet si do Plzně,  neboť je to "kolem." 
Vzdálenost těchto míst je zhruba stejná; možná malinko kratší.   ;) Z Volar do Sušice kolem 70 km. 
To už to mají blíže do Českého Krumlova, třeba...  ;) 
 


Tento příspěvek byl upraven od Canoppy1: 04 červen 2015 - 16:04

  • 0

#38 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 16:10

Mno, já když někde jsem, tak výlet do dalších 100 km nepovažuji za problém - pokud mě tam něco zajímá a původní program nejde realizovat. K Jacky výčtu bych přidala Velhartice a u Sušice Hrádek, tam mj, i dobře vařívali, krásné prostředí, posezení jak vevnitř tak venku. Skoro mám chuť se tam po dvou letech znovu podívat.

PS: Na ČK bych si nechala den bez deště a především mimo sezonu - v létě je to děs. ;)  Ale třeba někomu davy až tak nevadí.


  • 0

#39 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 18:18

Pardon, ale to je totéž, jako kdybys návštěvníku Prahy doporučovala zajet si do Plzně,  neboť je to "kolem." 
Vzdálenost těchto míst je zhruba stejná; možná malinko kratší.   ;) Z Volar do Sušice kolem 70 km. 
To už to mají blíže do Českého Krumlova, třeba...  ;) 
 

Ono je to v JČ s těmi vzdálenostmi trošku jiné, asi to souvisí s hustotou osídlení. Když jsem bydlel v takové malinkaté osadě u Teplic, měl jsem to do okresního města 5km, v okruhu do pěti kilometrů byla další dvě města kolem deseti tisíc lidí. Do krajského města to bylo do dvaceti kilometrů a v o něco menší vzdálenosti bylo další VELKÉ okresní město. Všechno bylo kousek, dál než dvacet kilometrů jsem prostě nepotřeboval.

Dneska bydlím v malém městě v JČ a když něco, nebo někam potřebuji, jedu minimálně dvacet kilometrů a padesát-šedesát kilometrů prostě nic není.


  • 0

P%C5%88ov.png


#40 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 18:40

Pardon, ale to je totéž, jako kdybys návštěvníku Prahy doporučovala zajet si do Plzně,  neboť je to "kolem." 
Vzdálenost těchto míst je zhruba stejná; možná malinko kratší.   ;) Z Volar do Sušice kolem 70 km. 
To už to mají blíže do Českého Krumlova, třeba...  ;) 
 

Pardon, ale to bych klidně doporučila. Z Plzně do Prahy jezdí někteří lidé denně do práce.  Když jsme dokonce i za komančů jezdili běžně tu a tam na výlet od Sušice (ještě 12km za) do Volar, Stach, Zadova, Vimperka, Písku, na Lipno... tak nevím, proč by to nešlo i v opačným směru.

 

Jasně, že když už jsem nahoře na pláních, je lepší lézt na kopce, očumovat květenu na slatích, cárat se v potocích a konzumovat lesní plody, nicméně pokud celý dny leje a mám auto, tak proč si neudělat delší vejlet? 70 km přes kopečky je autem cca hodina cesty - tolik jede průměrnej obyvatel Prahy ráno do práce.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama