Přejít na obsah


Fotka

Svoboda fotografování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 18:42

No a je to vyřešeno.


  • 0

#22 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 19:19

http://us9.campaign-...1&id=3d98dde117

 

Měli by se pánové a dámy konečně dohodnout, co je a co není komerce. Čert aby se v tom pak vyznal, když každý říká něco jiného.  :angry:

 

Od pana poslance (on je jinak docela fajn): http://us9.campaign-...1&id=3d98dde117

 

Tuhle zprávu jsme sem dnes dávala také.  ;)


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#23 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 19:25

No a je to vyřešeno.

 

Mě se nezdá, že by to bylo vyřešeno. Jak jsem psala, pánové a dámy by si měli mezi sebou především ujasnit, co je a co není považováno za komerční. Jeden pak označí vložení fotky na FB za nekomerční, jiný zase bude tvrdit, že u fotografie, kterou uživatel „pověsí“ na Facebook, dává automaticky této společnosti licenci i k jejímu případnému komerčnímu užití. Tak jak to tedy je? Je to komerční nebo není? 

To tiskové vyjádření mi nepřijde jako definitivní uzavření celé záležitosti. 

 

Více na: http://zpravy.e15.cz...mpaign=copylink


  • 2

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#24 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 19:26

Ten odkaz z úvodu diskuze mi vlezl k příspěvku, protože jsem z něj kopírovala část textu, tak už to tam nechám... ;)


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#25 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 20:30

No a je to vyřešeno.

Vyřešeno to není. Naše země se stávají zónami vlivu různých zákony posvěcených lokálních mafií, ať si říkají ČT, ČRo, OSA, Dilia nebo třeba Agrofert. Všem těmhle xindlům platíme výpalné, jehož výši ani využití nemůžeme ovlivnit jakoukoli demokratickou procedurou. Nebo se vás snad někdo tázal, zda si přejete platit desátek z každé SD karty, měsíční paušál na pořady jako Dovolená v protektorátu nebo Máte slovo? Zda musíte mít v naftě řepkový olej? A přeplácet elektřinu ze solárních elektráren?


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 18 červen 2015 - 20:48

  • 9

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#26 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 20:41

Tady se ale původně řešilo využití fotek.


  • 0

#27 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 20:50

Tady se ale původně řešilo využití fotek.

Ba právě! Jde o to, že struktury EU jsou rejdištěm různých lobby, jež si dokáží zajistit přejetí takových zhůvěřilostí, jež by při demokratickém schvalovacím procesu v národních státech možná neprošly.


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#28 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 22:53

Smrku, proboha...

Není vyřešeno vůbec nic. Pan poslanec vypouští teplý vítr. Přečti si to pořádně... laskavě tě uchlácholí, že si můžeš do svýho alba nafotit Karlův most a jedním dechem řekne, že zemím, kde není režim Francie, bude podobný zaveden. Je nakonec možné, že za fotku Tančícího domu budeme popotahovaný na GC.com, ale to si moc nemyslím; spíš si myslím, že se párkrát udělá bubu a pak se zavede nějaká paušální sazba jako výpalné.

Okrojování svobod a kapes. Páč v důsledku to zaplatíš ty. Třeba jako platbu za nový foťák (procento z ceny pro svaz), další poplatek za paměťovou kartu, procentíčko z internetových poplatků...

Kam čerta jednou pustíš, už ho nevypudíš. Naopak - bude chtít víc.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 18 červen 2015 - 22:53

  • 11

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#29 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2015 - 6:40

No a je to vyřešeno.

To jsi hodně naivní.


  • 0

#30 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2015 - 8:15

Povedlo se mi vygůglit petici na vyvolání referenda o výstupu z EU.

 

http://www.vlastenec...iny.cz/?p=32760

http://okstrana.cz/w...oupení-z-EU.pdf

http://okstrana.cz/w...ovy-arch-EU.pdf

 

Což sice není petice proti zrušení Svobody panoramatu, ale přeci jen v tom vidím nějakou možnost - jestli to dobře chápu, tak Svoboda panoramatu se zruší v rámci EU, takže kdybychom nebyli v EU, tak bychom Evropským nařízením nebyli vázáni (i když to je vícestupňový proces - vyvolání referenda, odhlasování v něm).

 

 

 


  • 1
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#31 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2015 - 8:45

Povedlo se mi vygůglit petici na vyvolání referenda o výstupu z EU.

 

To ale není to, co potřebujeme :-(

A navíc to neprojde, ani referendum a výsledek rozhodně není dopředu jasný.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#32 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2015 - 8:46

To je blbost. Protestovat se musí na nejnižší úrovni proti konkrétní věci, pokud možno takové, která je ve fázi přípravy. Tj. proti připravovanému zákonu.

Jinak podstatou EU a dříve EHS je harmonizace norem. Převážně technických, kde je to nutnost, není možno výrobek vyrobený někde v jiné zemi testovat znovu, jestli vyhovuje místním technickým normám. Takže i kdybychom v EU nebyli, harmonizace norem by nás stejně neminula, jinak bychom si zablokovali obchod. Ale harmonizace pokračuje i tam, kam by už nemusela.


  • 0

#33 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2015 - 8:53

Povedlo se mi vygůglit petici na vyvolání referenda o výstupu z EU.

 

http://www.vlastenec...iny.cz/?p=32760

http://okstrana.cz/w...oupení-z-EU.pdf

http://okstrana.cz/w...ovy-arch-EU.pdf

 

Což sice není petice proti zrušení Svobody panoramatu, ale přeci jen v tom vidím nějakou možnost - jestli to dobře chápu, tak Svoboda panoramatu se zruší v rámci EU, takže kdybychom nebyli v EU, tak bychom Evropským nařízením nebyli vázáni (i když to je vícestupňový proces - vyvolání referenda, odhlasování v něm).

OMG, výstup z EU by přinesl víc škody než užitku.

 

A jinak, k tématu, před pár dny jsme právě tohle diskutovali s brněnskou částí Wikimedia ČR. Kdy jsme pana poslanec hodně kritizovali, posléze jsme zjistili, že se tak nějak v některých vyjádrření obrací směrem k Wikimedia hnutím a je to takové ... nepěkné obracení reality. 

 

To, že by to byl problém na geocaching.com, to zdaleka není to hlavní a dost možná by ten problém ani nevznikl. Vzhledem k tomu, že zřejmě není plně jisté, pod jakou právní úpravu by spadaly úpravy nahrávané na geocaching com (vlastnictví Groundspeaku, tj. US firmy, sídlo v US, fotografie hostované v US). Těžko říct, zda Groundspeak poskytuje fotografie ke komerčnímu využití (ale reklamy tam mají), dost možná by to nic neměnilo. 

 

Větší problém je to v rámci Wikimedia Commons a Wikipedie obecně. Kdy Wikimedia Commons je často papežštější než papež a vyznává přístup, že s čím by mohl vzniknout potenciálně průser, tak to pro sichr smažeme. 

 

A k peticům a "protestům" velmi pravděpodobně dojde právě ze směru od Wikipedie / Wikimedia Foundation, kdy tam ta síla je. Jistě si pamatujete, že Wikipedie před pár lety "zčernala". Je velmi vysoká pravděpodobnost, že Wikipedie na to bude reagovat. V dohledné době by se mělo (i) na české Wikipedii objeví tzv. Site Notice (banner, viditelný na všech stránkách) s upozorněním na tohle. 

 

S panem Svobodou se snad taky nějaká diskuze chystá.


  • 4
:)

#34 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2015 - 14:41

S tím focením pro osobní potřebu to může dopadnout  podobně jako se zpěvem. Už jsem slyšel o pánech, kteří mlsně obcházejí táborové ohně - to je přece veřejná produkce autorských děl.


  • 0

#35 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2015 - 15:47

S tím focením pro osobní potřebu to může dopadnout  podobně jako se zpěvem. Už jsem slyšel o pánech, kteří mlsně obcházejí táborové ohně - to je přece veřejná produkce autorských děl.

http://zpravy.idnes....0518_domaci_ban


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#36 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2015 - 15:52

S tím focením pro osobní potřebu to může dopadnout  podobně jako se zpěvem. Už jsem slyšel o pánech, kteří mlsně obcházejí táborové ohně - to je přece veřejná produkce autorských děl.

http://www.mufron.cz...so/Napadlo.html


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#37 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 19 červen 2015 - 16:07

http://www.mufron.cz...so/Napadlo.html

K tomu může ještě dodat, že když takový umělec hraje ve vlastním sále, tak OSE musí odvést poplatek podle kapacity sálu (bez ohledu na to, kolik přijde lidí), takže takové vystoupení se pak opravdu stává prodělečné.
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#38 Novinha

Novinha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2015 - 13:56

Na tohle jsem náhodou narazila na FB Informační kanceláře Evropského parlamentu:

 

"Evropský parlament neschválil zákaz fotografování. Žádný takový zákaz se totiž nechystal ani neprojednával.

Evropský parlament dnes schválil nezávazné nelegislativní usnesení, které hodnotí uplatňování klíčových aspektů autorského práva EU."

 

Za takový výrok by se nemusel stydět ani Humphrey Appleby :)


  • 5

#39 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 2:58

OMG, výstup z EU by přinesl víc škody než užitku.

 

A jinak, k tématu, před pár dny jsme právě tohle diskutovali s brněnskou částí Wikimedia ČR. Kdy jsme pana poslanec hodně kritizovali, posléze jsme zjistili, že se tak nějak v některých vyjádrření obrací směrem k Wikimedia hnutím a je to takové ... nepěkné obracení reality. 

 

To, že by to byl problém na geocaching.com, to zdaleka není to hlavní a dost možná by ten problém ani nevznikl. Vzhledem k tomu, že zřejmě není plně jisté, pod jakou právní úpravu by spadaly úpravy nahrávané na geocaching com (vlastnictví Groundspeaku, tj. US firmy, sídlo v US, fotografie hostované v US). Těžko říct, zda Groundspeak poskytuje fotografie ke komerčnímu využití (ale reklamy tam mají), dost možná by to nic neměnilo. 

 

Větší problém je to v rámci Wikimedia Commons a Wikipedie obecně. Kdy Wikimedia Commons je často papežštější než papež a vyznává přístup, že s čím by mohl vzniknout potenciálně průser, tak to pro sichr smažeme. 

 

A k peticům a "protestům" velmi pravděpodobně dojde právě ze směru od Wikipedie / Wikimedia Foundation, kdy tam ta síla je. Jistě si pamatujete, že Wikipedie před pár lety "zčernala". Je velmi vysoká pravděpodobnost, že Wikipedie na to bude reagovat. V dohledné době by se mělo (i) na české Wikipedii objeví tzv. Site Notice (banner, viditelný na všech stránkách) s upozorněním na tohle. 

 

S panem Svobodou se snad taky nějaká diskuze chystá.

Tak pan Svoboda vystoupil na Wikikonferenci v neděli 15. 11. 2015 v Praze - proti němu vystoupil v rámci diskuze Matěj Myška (právník, MU, Creative Commons. Padlo pár otázek a upřesnění - zřejmě k zákazu všech zákazů nedojde - a ani dojít snad nemělo.


  • 0
:)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama