Přejít na obsah


Fotka

Logování vlastní keše členy týmu.


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
55 odpovědí na toto téma

#21 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 9:31

 

Logovat vlastní keše se prostě nedělá, je to hloupost, nikomu neuškodí, ale okolí se bude dívat asi divně, stejně tak zakládat nick pro miminko a logovat mu keš. Co když bude chtít jako větší jít na nějaké krabičky, ale při pohledu na mapu zjistí, že v okolí má všechno "vylovené", ačkoliv si nepamatuje ani jednu keš?

Než mimino vyroste, tak tam stejně spousta krabiček už nebude, jestli teda GC vůbec ještě bude. 

A když bude chtít lovit zcela samo, tak si udělaná nový nick. Když se mu bude nápad rodičů líbit, tak může pokračovat v již založeném a u krabiček, které si bude chtít odlovit nově, i když u nich byl jako mmino, může napsat WN.

Mne se ten nápad líbí. 


  • 6

#22 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 15:55

Já ty zmíněné "kroniky života" neuznávám. Ale ať si každej hraje či loguje jak chce a co chce. Nemá cenu se nad tím nějak zamýšlet či to do nekonečna rozebírat na forech. Nakonec to dopadá, tak jako nedávno na jedné serii. Potkám tátu se synem, po jejich návštevě je zalogována celá jejich (asi) rodina, 6-7 nicků. I mnou vložený coin do keše měli zalogovaný všichni.   

JURIIV se slušně zeptal, pár nás stejně slušně odpovědělo - k tématu. Možná by ses měl zeptat jeho, jestli pro něj vlákno mělo nebo nemělo cenu. ;)

Jinak kačeři, co zapisují do logbooku víc nicků než u ní fyzicky bylo, jsou jiné téma ( probírá se tu možná i častěji  ) a tak trochu míchání hrušek a jablek.

 

Pro ostatní: psala jsem o logování EVENTŮ, které navštíví děti ( a často si je užijí víc než dospěláci, i když po svém ) NE o logování KEŠÍ. Přečtěte si prosím můj původní příspěvek. 


  • 3

#23 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 17:54

Neexistuji zadni clenove teamu. Existuje jen nick. Pokud nick ma log na vlastni kesi ktera mu patri, tak je to faux pas. Kolik se kolem toho nicku mota lidi je uplne jedno. Najit si ji samozrejme muzou, zapsat do logbooku se taky muzou, ale FI log na vlastni kesi proste nedelejte. To vam myslim za ten FI log nestoji.


  • 14

#24 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 18:19

Pokud nick ma log na vlastni kesi ktera mu patri, tak je to faux pas.


Ale myslím, že nějaký kačer svoje keše logoval.
  • -1

#25 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 19:23

Ale myslím, že nějaký kačer svoje keše logoval.

Myslim ze jsem tuhle videl fotbalistu co dal gol do vlastni branky. Taky jsem videl borce co sjel s autem do rybnika. A spoustu jinejch zajimavejch veci. Znamena to ze se to tak ma delat?


  • 9

#26 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 19:39

Znamena to ze se to tak ma delat?


To jsem neřekl, ale mám pocit, že někdo takový opravdu byl. Že měl zalogované svoje vlastní keše. Jak někdo psal, systém to umožňuje. Asi si to musí přebrat ten dotyčný, jestli to vypadá normálně, logovat svoje keše. Nejspíš to neřeší.

A můj názor je ten, že tady nejde o bod, ale hledat a lovit vlastní keš je...takové zbytečné. I když někteří ji někdy opravdu hledají :-)
  • 0

#27 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 19:51

Hledat a lovit vlastní keš je možná zbytečné (btw.: Jak můžeš hledat vlastní keš? Ty nevíš, kde ji máš?); zalogovat si takový nález je pak především neetické.
Jinak kačerů, kteří si vlastní keše logují, znám poměrně hodně. Takže ano; opravdu takoví existují (i v mém okolí); to není žádná novinka. 


Tento příspěvek byl upraven od Canoppy1: 22 červen 2015 - 20:30

  • 2

#28 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 19:58

Hledat a lovit vlastní keš možná zbytečné (btw.: Jak můžeš hledat vlastní keš? Ty nevíš, kde ji máš?); zalogovat si takový nález je pak především neetické.
Jinak kačerů, kteří si vlastní keše logují, znám poměrně hodně. Takže ano; opravdu takoví existují (i v mém okolí); to není žádná novinka.

Já opravdu nevím, kde ji mám, protože se ztratila. To je jeden případ, kdy ji hledáš. Druhý je ten, že ji někdo buď hodně dobře zamaskuje, nebo ji dá někam jinam. Nebo zastrčí někam hluboko. Pak ji hledá i owner.

Neetické to je, ale je to problém toho dotyčného ownera. Přemlouváš někoho, aby to nedělal?

Edit: je pravda, že to nějakým svým způsobem kazí hru. Jako třeba i to, že někdo plácne místo oficiální krabičky od ownera nějakou svoji vlastní.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 22 červen 2015 - 20:07

  • 0

#29 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 20:18

To jsem neřekl, ale mám pocit, že někdo takový opravdu byl. Že měl zalogované svoje vlastní keše. Jak někdo psal, systém to umožňuje. Asi si to musí přebrat ten dotyčný, jestli to vypadá normálně, logovat svoje keše. Nejspíš to neřeší.

A můj názor je ten, že tady nejde o bod, ale hledat a lovit vlastní keš je...takové zbytečné. I když někteří ji někdy opravdu hledají :-)

Jo, tak pak se shodnem. System to umoznuje, par lidi co to delaj existuje, taky jednoho znam.

 

Nekdy kes loguji co-owneri, takovi ti co treba nejak pomahaji se zakladanim, s pripravou neceho a podobne, ale kes neni primo jejich (neni evidovana na jejich nick). To se dela casteji, tam snad problem neni, to uz je podobne jako u betatestera, neloguje se samozrejme FTF (protoze o existenci kese vedeli pred publikaci), ale normalni nalez treba jo. Tam jsem si nevsiml ze by to nekomu vadilo. Jde i o to aby dotycnemu nestrasila na mape (coz se ownerovi nedeje). Ale ani to se nedela vzdy, je to individualni a zalezi jak se k tomu dotycny postavi.


  • 1

#30 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 20:24

Modrak: jo, to je asi ten případ, co jsem popisoval, s tím Petrem a Pavlem. Je to někde na první stránce.
  • 0

#31 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 20:36

Modrak: jo, to je asi ten případ, co jsem popisoval, s tím Petrem a Pavlem. Je to někde na první stránce.

Jo, to jsem myslel. Tohle se nekdy dela. Zalezi na okolnostech, ale nevim o tom ze by tohle nekomu vadilo. Technicky je to log na cizi kesi.


  • 0

#32 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 20:48

Jinak kolem toho vznikaj taky zajimavy situace pri adopci kese. Kdyz nekdo adoptuje kes co uz mel odlovenou (a adopce se obvykle delaj na kesi kterou novy owner ma odloveno a zna ji), dostane se do situace ze po adopci ma zalogovanou vlastni kes. Taky jsem zazil kdyz mi kamos co dal vlastni T5 kes k adopci vypravel jak mu pak zacla svitit na mape jako neodlovena kousek od HC. Tak mu nezbejvalo nez vzit vercajk a jit si ji odlovit :) Stat se muze leccos.


  • 5

#33 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:10

Tak nevím, ale přijde mi, že v situaci, kdy není velký problém odlovit několik set keší během jediného dne nedává tahle debata žádný smysl.

 

Počet bodů nevypovídá vůbec nic o tom kolik úsilí do toho jeden každý kačer vložil...


  • 3

#34 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 14:02

Jinak kolem toho vznikaj taky zajimavy situace pri adopci kese. Kdyz nekdo adoptuje kes co uz mel odlovenou (a adopce se obvykle delaj na kesi kterou novy owner ma odloveno a zna ji), dostane se do situace ze po adopci ma zalogovanou vlastni kes. Taky jsem zazil kdyz mi kamos co dal vlastni T5 kes k adopci vypravel jak mu pak zacla svitit na mape jako neodlovena kousek od HC. Tak mu nezbejvalo nez vzit vercajk a jit si ji odlovit :) Stat se muze leccos.

 

 

Ještě v roce 2010 bylo pro adopci keše podmínkou nutnou ji mít odlovenou. Takže ty zajímavé situace byly vynucené. Odkdy to neplatí nevím, od té doby jsem jen občas přehazoval nepublikované listingy. 


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#35 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 14:19

Ještě v roce 2010 bylo pro adopci keše podmínkou nutnou ji mít odlovenou. Takže ty zajímavé situace byly vynucené. Odkdy to neplatí nevím, od té doby jsem jen občas přehazoval nepublikované listingy. 

To jsem ani nevedel. Ja ani nevim jestli uz to neplati. Treba to furt plati, adopci jsem nikdy neresil. Ja tim jen chtel naznacit ze muzou nastat ruzne situace a samotny fakt ze ma owner FI log na vlastni kesi muze nekdy mit racionalni duvod a nemusi to nutne vzdy byt ostuda.


  • 0

#36 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 22:43

Hele, zeptam se blbe uz ponekolikate. Oni za ty body nekde neco davaji? Ze se to furt resi, kolik kdo ma.

Ja si svy kese neloguju, zda se mi to divne. Ale system to umoznuje, tak at si svoji kes nekdo zaloguje treba 1000x. Nikomu tim neuskodi, protoze za ty body fakt dostane prd. To bych rad rekl ke vsem tem kategorickym prohlasenim co se dela a co se nedela.

Jinak vsechny ty tymy nejsou k nicemu jinymu, nez natocit vetsi cislo (ony to ani zadne body nejsou, jen tomu tady tak rikame). A pokud to nekdo furt vnima jako soutez, tak at si predstavi, ze zavodi jednotlivec proti stafete, nebo hraje jeden hrac proti peti. To je soutez! Uvedomte si, jak je to vsechno imaginarni!

 

Rikavalo se: "Delame to pro zazitky a ne pro body". Tak je fajn, ze ta mimina maji ty nezapomenutelne zazitky (ve statistice).


  • -1

#37 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 5:08

...

Jinak vsechny ty tymy nejsou k nicemu jinymu, nez natocit vetsi cislo ...

Já mám v týmu manželku a roční nemluvně. Jestli si myslíš, že každý z nás půjde z jiné strany města, abychom udělali kombajn, tak to bych mohl udělat jedině v případě, že bych už ani jednoho z nich nechtěl nikdy víc vidět. :-)


  • 7

#38 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 5:10

To jsem ani nevedel. Ja ani nevim jestli uz to neplati. Treba to furt plati, adopci jsem nikdy neresil. Ja tim jen chtel naznacit ze muzou nastat ruzne situace a samotny fakt ze ma owner FI log na vlastni kesi muze nekdy mit racionalni duvod a nemusi to nutne vzdy byt ostuda.

Já mám adoptované tři keše a jednu z nich jsem sice hledal, ale nenašel. Takže mám na mapě dva smajlíky a jednu hvězdičku. Dvě patří do "pidisérie". Od ownera jsem chtěl tu, co jsem našel, ale poslal mi obě.


  • 0

#39 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 6:58

To jsem ani nevedel. Ja ani nevim jestli uz to neplati. Treba to furt plati, adopci jsem nikdy neresil. Ja tim jen chtel naznacit ze muzou nastat ruzne situace a samotny fakt ze ma owner FI log na vlastni kesi muze nekdy mit racionalni duvod a nemusi to nutne vzdy byt ostuda.

K adopci rozhodně není třeba mít keš odlovenou, ale je rozhodně lepší, když se člověk seznámí s luštěním či hledáním dříve, než se o ni bude starat z pochopitelných důvodů. Sice mám jednu takovou odlovenou adoptovanou, ale podmínkou to rozhodně nebylo ani před několika lety.

 

Navíc je rozdíl odlovit keš pár let před adopcí, než založit kešku jedním členem týmu a zbytek si ať ji zaloguje jako že díky za super krabku pod stejným nickem. Což vypadá opravdu velmi zvláštně, to snad uznají všichni. Takže je to spíše bizarnost.

 

Hele, zeptam se blbe uz ponekolikate. Oni za ty body nekde neco davaji? Ze se to furt resi, kolik kdo ma.

Ja si svy kese neloguju, zda se mi to divne. Ale system to umoznuje, tak at si svoji kes nekdo zaloguje treba 1000x. Nikomu tim neuskodi, protoze za ty body fakt dostane prd. To bych rad rekl ke vsem tem kategorickym prohlasenim co se dela a co se nedela.

Jinak vsechny ty tymy nejsou k nicemu jinymu, nez natocit vetsi cislo (ony to ani zadne body nejsou, jen tomu tady tak rikame). A pokud to nekdo furt vnima jako soutez, tak at si predstavi, ze zavodi jednotlivec proti stafete, nebo hraje jeden hrac proti peti. To je soutez! Uvedomte si, jak je to vsechno imaginarni!

 

Rikavalo se: "Delame to pro zazitky a ne pro body". Tak je fajn, ze ta mimina maji ty nezapomenutelne zazitky (ve statistice).

Přijde mi, že někteří stále ještě nepochopili princip diskuzního fóra, ve kterém se o problémech diskutuje! Ale větší blbost, než tu s týmy vytvořenými jen kvůli nahonění bodů, jsem už dlouho neslyšel. :blink: A ano, jsou to body, body na mapě, které si člověk vybarví, nebo body (neboli další keše), které mi naskakují v počtu odlovených.


  • 0

#40 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 7:15


Ale větší blbost, než tu s týmy vytvořenými jen kvůli nahonění bodů, jsem už dlouho neslyšel.

No mozna se budes divit, ale i to uz se stalo. Ale bezny to nastesti neni.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama