Přejít na obsah


Fotka

Mapy do Garmina

mapa

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 22:45

Ahoj, tak jsem to nainstaloval (velké díky tvůrcům), nicméně trochu mi na tom vadí, že při rozlišění větším, než když měrka na 62st ukazuje 300m je vidět jen ta nejhrubší mapa (velké silnice, vše ostatní je "teren"). To je normální, že ve větších rozlišeních mapa tur. trasy, vrstevnice atp. neukazuje nebo je chyba u mě? Díky.
  • 0

#22 Blue Elf

Blue Elf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 17:13

Ahoj všem,

mám možnost koupit Garmin Dakota za slušnou ceny a potřeboval bych poradit, jaké mapy podporuje.

Zatím používam Trekbuddyho + offline mapy tvořené v MOBACu. Celkem to stačí, ale mimo města je obvykle jen velké zelené nebo bílé pole a pár nejhlavnějších cest. Od Garmina si slibuji hlavně lepší mapy - dodávají se s TOPO Czech mapami, což by mělo být jiné kafe.

Co ale když chci jet do zahraničí a příslušnou mapou nemám? Můžu si nějak  vytvořit vlastní mapu (někde jsem zaslechl, že by to mělo jít, ale po detailech jsem nepátral, Garmina nemaje). Podporuje Garmin některý z formátů generovaných MOBACem? Nebo existuje pro Garmin speciální SW na tvorbu vlastních map?

Díky


  • -1

#23 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 17:39

Další, co mu nefunguje google :-)

 

http://www.geocachin...-seznam-článků/

 

http://wiki.geocachi...e_mapy_(garmin)


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 17:52

Viz GeoWiki !!!

 

Kromě toho - to že si mapu uděláš v MOBACu vůbec nic neříká pokud nenapíšeš jakou to mapu vlastně stahuješ a generuješ !


  • 2

#25 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 17:59

Jakoukoli mapu z Openstreetmaps - ale bacha, v době dovolených někdy generuješ několik dní, je třeba dělat v předstihu.


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#26 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 20:22

Jakoukoli mapu z Openstreetmaps - ale bacha, v době dovolených někdy generuješ několik dní, je třeba dělat v předstihu.

Pokud generuješ vlastní výběr, tak jak píše Citecka. Pokud ti stačí stáhnout hotové státy stahuješ (skoro) hned.


  • 1

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 21:39

Z Mobacu do Oregona mapu uděláš. Do Dakoty tedy zřejmě taky. Ale...jsou to obrázky, takže pro větší území to bude veliké. Já si takhle dělám katastrálky pro malé území, kde chci dělat s velkou přesností (ne keše) - ale přesnost navigace už je stejná nebo horší než přesnost map. Dále - musíš patchnout firmware v navigaci, jinak tvoje mapy neukáže, podporuje jen originál od Garminů. Postup tady byl dost podrobně popsán, hledej. Ale já bych to viděl na doplňkové mapy, jako hlavní si stáhni nějaké Openstreet nebo wanderundreitkarte. Nebo pochopitelně originál Topomapy, co se prodávají s Garminem, ono to bez nich snad ani koupit nelze.


  • 0

#28 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2015 - 9:44

Ja nevim, proc se s tim pisu :( 


  • 6

#29 Blue Elf

Blue Elf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2015 - 21:15

Dík za odpovědi, konečně jsem sehnal Garmina, takže poexperimentuju. Ale ještě mě zajímá jedna věc - jak si Garmin poradí s tím, že je aktivních více map? Mám aktivní třeba Topo Czech 2013 + basemapu, při navigaci vidím naši českou mapu. Když z ní ale "vyjedu" ven, funguje basemapa (nebo to tak vypadá). Jak gpska volí, kterou mapu použije? Jde to nějak on-fly přepínat? (ne že bych to vyloženě potřeboval, ale zajímá mě to)


  • 0

#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2015 - 21:31

Jde to přepínat. Přesněji řečeno, zobrazuje se ti map několik a překrývají se. V Nastavení najdi položku Mapy a povypínej si ty, co nepotřebuješ. Možná se to pak bude vykreslovat rychleji.


  • 0

#31 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2015 - 22:37

...plus můžeš mít několik profilů a v každém si navodit, které mapy se zobrazují. Mezi profily pak se pak můžeš snadno na jeden klik přepínat...
  • 0

#32 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2015 - 7:02

Jo, na profily jsem zapoměl. Ale tam se ukládá všechno nastavení. Rozložení ikon na displeji, použité mapy, routovat-neroutovat po silnicích, pípat/nepípat před zatáčkou, atd. Je dobrý mít profil Chodec a Auto, př. zvláštní na geocaching a na kolo. I když na autonavigaci má Oregon (Dakota) dost malý displej a velkou váhu (tj. nechce držet v nějakém obyčejném držáku).

Ale někdy se to při přepnutí chová divně. Tuším, že je lepší nastavit si cíl, kam navigovat, až po zvolení profilu, s přepnutím profilu mi to nějak fungovalo divně.


  • 0

#33 Sam Otlik

Sam Otlik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 15:28

Nazdar, potřebuji po dlouhé době stáhnout mapy do mého Garmina a už si nepamatuju, kde jsem je stahoval zadáča. Tentokrát potřebuji mapy Francie na nějaké to kešování v Provence :)

 

Díky moc za všechny nabídnuté stránky :)


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 24 červen 2015 - 15:42
sloučeno s threadem již k tomuto účelu založeným

  • 0

>>>>>!*FOUND IT*!<<<<<


#34 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 17:41

Nazdar, potřebuji po dlouhé době stáhnout mapy do mého Garmina a už si nepamatuju, kde jsem je stahoval zadáča. Tentokrát potřebuji mapy Francie na nějaké to kešování v Provence :)

 

Díky moc za všechny nabídnuté stránky :)

viz geowiki


  • 0

#35 nomadm

nomadm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2015 - 20:42

ahojda, čeká nás dovča na slovensku a chtěli bychom tam s našima malýma geokačerkama najít i nějaké kešulky:) nicméně v mém Oregon 450 mám pouze TopoCzech 2012, Slovensko nevedu.....někde jsem zaslechl něco o free mapách (vektorové mapy?), které by měli jít nahrát i do Oregonu....ale jsem laik a nemám s tím zkušenosti, poradíte, kde mapy sehnat a jak je nainstalovat? doporučíte zde uvedenou Topo Slovakia v2 ?

děkuji za rady...Martin


  • 0

#36 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2015 - 20:50

můžeš zkusit http://www.freemap.sk/

mají tam přímo ke stažení verzi pro garmina

http://download.free...eemapSKtopo.exe

 

PS: vážně nesnáším jak blbě tohle forum parsuje odkazy


Tento příspěvek byl upraven od Parkis: 29 červen 2015 - 20:51

  • 0

#37 nomadm

nomadm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2015 - 21:18

díky moc za radu, vyzkouším...


  • 0

#38 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2015 - 21:28

Nebo pak ty od Dave Luv ;)


  • 0

#39 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2015 - 22:40

A co ti pověděla Geowiki ?


  • 0

#40 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 10:58

Mám jakousi free Slovakia a použitelná byla. Ale pokud si nainstaluješ mapu střední Evropy z Wanderundreitkarte, tak tam je Slovensko taky. Jenom tahle mapa neumí routovat. A je tam přímo IMG k nahrátí do navigace, ale i jakýsi instalátor do Mapsource (jednou se mi to povedlo, podruhé ne, ale Mapsource skoro nepoužívám, tak je mi to jedno). A pak pochopitelně Openstreet mapy, ty jsou známé a řešilo se to tu mockrát.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama