Přejít na obsah


Fotka

Keš není na místě - bez disable


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
90 odpovědí na toto téma

#1 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 9:50

Prosím o radu: už 6 týdnů zjevně není na místě keš

http://coord.info/GCJVZV

Má několik NM, neustálé DNF prokládané občas logem FI, které mi připadají, že buď někdo loguje starší nález s aktuálním datem, nebo si spletl keše, případně podvádí. Taky jsem si přidala DNF a NM, shodou okolností jsem byla jedna z prvních, co to po její ztrátě hledali. Owner nic. Tak jsem mu asi před 2 týdny psala zprávu, aby tu keš dal aspoň disable - žádná reakce.

U běžné keše bych už dala NA log, ale tady se mi nechce, je to jedna z nejstarších.

Znáte někdo Dorcadion team? Že byste jim tlumočili, ať s tou keší něco udělají.

(Případně pokud tam je a všichni jsou slepí, tak by si to zasloužilo aspoň OM log s tímto sdělením :-)


Tento příspěvek byl upraven od evidlo: 27 červen 2015 - 9:54

  • 0

#2 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 9:58

No problem, udělá se z ní tzv. "virtuálka" a pojede dalších pět let. ;)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#3 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 10:16

Řešení jsou různá, o všech už se tu mluvilo:

1.) Někdo dá NA log a reviewer ji po čase pošle do věčných lovišť, pokud owner nezareaguje.

2.) Nějaký dobrák tam dá náhradní. Pokud to udělá někdo, kdo již má odloveno a ví, jak vypadala ta původní, tak bude bez problémů žít dále.

U další možnosti je nutná spolupráce vlastníka

3.) Adopce

PS: Vlastníci naposledy logovali kešku 9.5.2015, takže je jen možné, že jsou někde mimo, těžko spekulovat. Ale při pohledu do profilu je vidět, že něco podobného potkalo další kešky ze stejné série, např. GCT7GM


  • 0

#4 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 10:27

No problem, udělá se z ní tzv. "virtuálka" a pojede dalších pět let. ;)

 

Ale no no no no - css - copak ty o nějaké takové víš ? :)


  • 1

*


#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 11:44

Na kesich novacku nenechate nit suchou, ale stare kese maji nejaky zvlastni druh hajenstvi? Komu to prospeje? :o


  • 10

#6 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 12:50

Ja tuhle krabicku shodou okolnosti nasel 3.5., tedy tyden pred zmizenim. Uz, jak jsem psal v logu, se nejednalo o original. Krabicka nebyla magneticka a byla tam polozena, vsem na ocich.

Osobne resil obdobne dilema. Nedaleko meho bydliste je jedna mutlinka, taky postarsi, provedeni finale je kazdy tyden jine.Zrejme podle svaciny. Ja ji jeste zalogovanou nemam. A nevim, zda dar FI, zda se pokusit o obnovu, nebo NA. V tom stavu je uz pul roku :(
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#7 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 13:08

Dorki (Dorcadion) se o kes vzdycky postara  nekdy drive nekdy pozdeji ... Holt kacer ze stare skoly, kdy jeste tohle resila komunita tak nejak automaticky. Za me to byla obycejna filmovka s magnetem.


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#8 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 13:16

Nejspíš to dopadne tak,že ji opět obnoví komunita (tak je to s jeho kešemi většinou). Psal jsem mu mnohokrát o adopci keší, které mám v dosahu, vše zůstalo bez odezvy....

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 03 červenec 2015 - 10:07

  • 2

#9 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 15:24

V mém okolí má Dorcadion hned několik keší, a díky tomu vím, že své keše vůbec neudržuje a na maily ani na jakékoliv logy neodpovídá. Pokud chcete keš zachránit tak doporučuji najít někoho, kdo se s ním zná, a domluvit se telefonicky na adopci nebo na údržbě.
  • 0

#10 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 16:13

Já bych tam klidně krabičku s magnetem dala, ale nevím jestli se zas na mě někdo nebude koukat blbě, že to dělám kvůli bodu, když ji ještě odlovenou nemám. U keše staré dva tři roky bych klidně řekla, že aspoň uvolní místo nějaké jiné, ale u keše staré 11 let mi to přijde škoda, takových už moc není.


  • 1

#11 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 17:12

Evidlo: Je potřeba měřit všem stejným metrem. Není žádný rozdíl mezi neudržovanou keší starou dva roky a jedenáct let. Owner patrně už nekešuje, když nereaguje. A pokud kešuje a nereaguje, tím hůř. Rozhodně bych to svépomocí neobnovoval. Keše přicházejí a odcházejí. Za této situace by to chtělo dát Needs Archived log a uvolnit místo pro někoho jiného.


  • 12

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#12 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 18:03

No já nevím - památkáři taky dělají rozdíl mezi barákem starým sto let a tisíc let...


  • 4

#13 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 18:16

No já nevím - památkáři taky dělají rozdíl mezi barákem starým sto let a tisíc let...


Ale jo... Já mám taky slabost pro staré kešule, má to svoje kouzlo (jsou ale i daleko starší krabky), některé mám také v péči -ale mohu se o ně starat důstojně jako owner a v případě potřeby zasáhnout. S tímhle nejde dělat vůbec nic... Má to cenu za této situace?....Pokud sis odpoveděla ano, prostě ji obnov, nic jiného nevymyslíš a NA log nikam nevede.

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 29 červen 2015 - 14:43

  • 1

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 18:38

Neprijde vam zvlastni to srovnavat s historickym domem, kdyz tady tu historii pamatuje leda tak ten kratky GC kod? :huh:


  • -2

#15 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 18:42

Tak to nesohlasím... Keš našlo 5850 lidí, tu historii tvoří jejich logy, zážitky, fotografie....a o tom to je
  • 4

#16 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 18:46

Historii mohou tvořit i nadále v archivu. Ale v terénu by neměla být keš o kterou owner nejeví zájem.


  • 5

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 18:54

O tom to je? Vzdyt ty logy, fotografie a zazitky nikdo nesmaze. Zustanou zachovany! Ono to ve skutecnosti je pouze o sentimentu.


  • 0

#18 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 18:57

Před chvílí jsi prohlásil, že je to jen o GC kódu, tedy reakce na to. Už k tomu nemám co říci :)
  • 0

#19 jak004

jak004

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 19:08

Ale no no no no - css - copak ty o nějaké takové víš ? :)

Nejsem Pontiac, ale předpokládám, že je řeč o Větrném mlýnu v Rymicích  :P


  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2015 - 20:29

Před chvílí jsi prohlásil, že je to jen o GC kódu, tedy reakce na to. Už k tomu nemám co říci :)

 

Ano, vsechno ostatni - listing, fotky, logy, zazitky - vsechno ostatni ma uplne kazda keska! Chcete zoufale udrzovat pri zivote uplne kazdou kesku? Nechcete! Chcete to jen u tech, ktere jsou stare, tedy maji onen stary GC kod. Cim jinym rozlisujete mezi kesemi, ktere maji jit nemilosrdne do archivu a mezi temi, ktere je treba chranit, i kdyz na ne autor dlabe?

 

Srovnavat to s pamatkovou ochranou budov, jak tu kdosi prohlasil, povazuji za ulet. Ta jde preci o ochranu toho, co nam tu fyzicky zbylo. Ale co nam ale fyzicky zbylo u opustene stare kese? Filmovka, ktera tam jeste pred ctrnacti dny nebyla a za tyden pravdepodobne uz zase nebude? Co je na tom historickeho a hodno zachovani? Vubec nic! Historicka pamatka je jen virtualni. Jsou prave ty logy, fotky zazitky, jak tu spravne rikate, ale ty archivaci preci nezmizi.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama