Přejít na obsah


Fotka

Smysl prémiových účtů?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
18 odpovědí na toto téma

#1 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 15:51

Jsem geocucák. OK. Rok jsem hledal kešky bez prémiového účtu a viděl jejich smysl akorát v FTF vyžírání nových kešek, kdy prostý kačer neměl šanci najít vznikající keš jako první. Tuhle premium funkci a pro někoho sport doslova nenávidím.

 

Nedávno jsem Premium Member dostal jako dárek. Přibyli další keše na mapě, které nejsou leckdy vůbec ničím prémiové. Spíš bych řekl, že se pod premium hází keše, které mají být soukromé. Někdy až tak soukromé, že to jsou keše pro dva lidi a indicie třetí osoba pochopí jen s křišťálovou koulí. Dobře, za co tedy "platím"? Lepší plánování? Inu, sice jsem to dokázal i předtím (Send2c:geo, GeoGet i bez nepovoleného dopingu), ale dobře. Zmíněné nastavení upozornění na nové keše? Mám, ale fakt to z pohledu běžného kačera a při představě hromadných FTF nájezdů nesnáším... Jako owner keše ani nemůžu říct, že FTF smí zaregistrovat jen uživatel třeba s maximálně 200 nalezenými kešemi nebo neprémiový uživatel. Příspěvek na provoz serveru? Jistě proč ne, ale.. vybavuju si přesně svou první mysterku, kdy jsem hledal smysl luštění v debilní češtině listingu a trvalo mi, než jsem přišel, že je web pěkně zčuněný a o korektní češtině si můžeme nechat zdát. Já nevím, UTF-8 a byl by klid ne? A jsem hodně sprostý, když mi nedrží nastavené české prostředí v prohlížeči a věčně mi to skáče zpátky do angličtiny. Špatná práce s cookies? A koho to zajímá? Mapa s ikonami... Jsem sám, komu se jednoduše řečeno blbě klepe na ikony a někdy člověk musí i vícekrát, změnit měřítko atd.? Jistě, máme tu nové "message center", ach jo. Vůbec ten smysl bodování - 1 bod za prasklou filmovku na smeťáku s riskováním žloutenky za 10 minut nebo multimysterka se skvělým provedením finále, za kterou owner vypláznul i řádově stovky korun a údržba stojí tak nemalé kačky a úsilí. Ten by měl být VIP a uctívaný Member (nejen na eventech), třeba i získat za "lajky" nějaké prostředky z vybraných peněz (i kdyby jen nějaké virtuální směnitelné coiny). Mají vůbec smysl nějaké seznamy oblíbenosti? Jsem nějak zatím nepostřehl. Já nevím, já tomu prostě nějak nerozumím. Celá ta motivace mi přijde na prd. A "čištění mapy" asi není cíl, že ne.

 


  • -9

#2 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 16:12

Zajímalo by mne následující: Proč nesnášíš FTFkaře? Mám takový pocit, že tě to docela dráždí. První nálezce je jen jeden, ten kdo tam byl první - proč chce dávat, že to může být někdo s max. 200 nálezy nebo BM? 

 

Jinak C:geo není zrovna podporovaná appka, když seš u té legálnosti. A je právě oblíbená BM hráči, že tam jde snadno dostat keše. Takže tak.


  • 9

#3 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 16:22

Je to jednoduché, jedná se o podnikatelský projekt. Organizátoři vkládají určité vstupy a očekávají ze strany nás jakožto zákazníků pro změnu výstupy (a přiměřený zisk).

 

Můžeme vzít samozřejmě v potaz, že za původní myšlenkou stál čistý zájem vytáhnout pár lidí do přírody, nicméně "kolos", do kterého se GC dostal dnes, již této úvodní podobě moc neodpovídá. 

Tvoje argumentace by se dala použít i na jakékoliv freemium hry, kterých je plný internet. Proč platit komukoliv jakékoliv peníze, když můžu hrát obstojně i zadarmo? Jak to, že jsem vyplázl 100 dolarů a mám jen nějaké ptákoviny v podobě modrých slepic nebo zářícího mečíku, který je po chvíli hraní stejně k ničemu? Proč bych měl vůbec tolerovat nějaké finanční náklady, když si můžu stáhnout hacknutou aplikaci, která má už od začátku nekonečně diamantů na utrácení?

 

Ale naštěstí žijeme v jistým způsobem svobodném tržním prostředí a můžeme se (alespoň v oblasti koníčků a zatím ještě pořád) svobodně rozhodovat, za co budeme naše peníze utrácet.

 

Případně, pokud máme řadu nápadů, jak dělat věci dobře a lépe, vždy můžeme nastartovat projekt vlastní.


  • 15
Hlodat keše, to je moje ...

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 16:34

... Vůbec ten smysl bodování - 1 bod za prasklou filmovku na smeťáku s riskováním žloutenky za 10 minut nebo multimysterka se skvělým provedením finále, za kterou owner vypláznul i řádově stovky korun a údržba stojí tak nemalé kačky a úsilí....

Ty dostáváš nějaké body? Já mám jen počet nálezů  :(


  • 13

#5 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 16:35

Proč nesnáším FTFkaře? Ne z principu, prostě kdo první vyluští/najde, má právo být první. Ale pro ty hromadné nájezdy na čerstvě vytvořené klasické keše. Jakou mají šanci, že ji najdou prostí kačeři bez upozornění na mailu/mobilu? Prostě bych chtěl víc radosti z prvních nálezů pro obyčejné kačery, ne "sportovní profesionály", co vyráží vyžrat FTF o půlnoci bavorákem :-)

 

c.geo je pro mě coby smrtelníka s Androidem fajn, i když takový Locus s doplňky není k zahození. Jistě, Send2c:geo už má pod Chromem na mále, není oficiální a při každém spuštění skript nahrávat znovu je otrava (asi i proto mám teď na čas Firefox).


  • -10

#6 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 16:36

Ty dostáváš nějaké body? Já mám jen počet nálezů  :(

Ale no tak, body, nálezy, víme, o čem mluvíme.


  • -1

#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 16:37

...

c.geo je pro mě coby smrtelníka s Androidem fajn, i když takový Locus s doplňky není k zahození. Jistě, Send2c:geo už má pod Chromem na mále, není oficiální a při každém spuštění skript nahrávat znovu je otrava (asi i proto mám teď na čas Firefox).

Kdybys nepoužíval nelegální c:geo, co porušuje ToU, připadaly by ti výhody PM mnohem mnohem podstatnější  :P


  • 12

#8 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 16:41

Popravdě čtu poprvé, že c:geo je nelegální.. v čem? Geoget je? A to nemluvím o dopingu v podobě pluginů. Locus s doplňky je legální?


Tento příspěvek byl upraven od worksheet: 09 červenec 2015 - 16:42

  • -3

#9 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 16:42

...

Můžeme vzít samozřejmě v potaz, že za původní myšlenkou stál čistý zájem vytáhnout pár lidí do přírody, nicméně "kolos", do kterého se GC dostal dnes, již této úvodní podobě moc neodpovídá. ...

http://www.geocachin...nka#entry407617


  • 0

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 16:46

Popravdě čtu poprvé, že c:geo je nelegální.. v čem? Geoget je? A to nemluvím o dopingu v podobě pluginů. Locus s doplňky je legální?

psát umíš, a co takhle hledat?

http://www.geocachin...lní#entry480157

 

P.S. a přečti si to vlákno od začátku


  • 4

#11 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 16:57

Worksheet: Napsal jsi to vsechno hezky, ale slovy klasika... Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. ;-)
  • 6

#12 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 16:57

Díkdy za odkaz. Tak princip všech těch filozofických úvah na poli byznysu jsem pochopil a asi nemá cenu tu zakládat další, handrkovat se o to, jestli prohlížím data pravým nebo levým okem a v jaké aplikaci... Tak nic no.


  • -1

#13 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 17:14

No nic, mám pocit, že jsem tu šlápl.. na výsostné území jednoho šerifa, až budu chtít mínusy za lidský názor, použiju kalkulačku. Zamkněte, zapomeňte na to, že jsem vůbec promluvil.


  • 1

#14 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 17:46

co vyráží vyžrat FTF o půlnoci bavorákem :-)

 

...závist je sfiňa, co ? :)


  • 6

*


#15 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 18:05

Vůbec ten smysl bodování - 1 bod za prasklou filmovku na smeťáku s riskováním žloutenky za 10 minut nebo multimysterka se skvělým provedením finále, za kterou owner vypláznul i řádově stovky korun a údržba stojí tak nemalé kačky a úsilí. Ten by měl být VIP a uctívaný Member (nejen na eventech), třeba i získat za "lajky" nějaké prostředky z vybraných peněz (i kdyby jen nějaké virtuální směnitelné coiny). Mají vůbec smysl nějaké seznamy oblíbenosti? Jsem nějak zatím nepostřehl. Já nevím, já tomu prostě nějak nerozumím. Celá ta motivace mi přijde na prd.

To je na tom právě to pěkný, že ten, kdo si dá záležet třeba na provedení finálky, to nedělá pro peníze nebo pro Groundspeak. Odměnou by mělo být to, že mu tam lidi chodí. A nechávají v logbooku pěkné zápisy.

Kdybys dával lidem body podle provedení odlovených kešek, myslíš, že by na ty obyčejnější někdo chodil? To je na další filosofickou úvahu.

Edit: nechci se dotknout lidí, kteří chodí na kešky kvůli lokalitě. Nebo pro zábavu.

Edit: aha, asi myslíš Body oblíbenosti. Někdo je dává třeba kvůli lokalitě. Ale prasklé filmovce na smeťáku ten FP prostě nedávej. Proč bys jí ho dával?

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 09 červenec 2015 - 18:20

  • 2

#16 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 18:09

ano, používám c:geo a veřejně se k tomu hlasim (je jednoducha a nenarocna), ale taky jsem po celou dobu pouzivani premium.
ano, pokud hru vyzkousim a bavi me, rad za ni zaplatim
kazdy rok jezdim do KV hledat velice pekne zpracovane kese a vetsina z techto je premium, doma dlouho lustim, jako PM si mohu ulozit FC, poznamky - tohle snad jako argumenty staci
  • 2

#17 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 18:26

Worksheet: připadá mi, že se cítíš dotčen. A to jen proto, že ti dr.vota napsal jak to je, nebo poslal odkazy k prostudování.

Pokud jsi odpověď nechtěl slyšet, nebylo třeba pokládat dotaz.

Mimochodem to přepínání webu z Čj je právě kvůli c:geo.

Edit: omlouvám se, plusy a minusy u příspěvků na mobilu nevidím.

Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 09 červenec 2015 - 18:30

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 18:28

Bydlím na kraji Prahy. PM jsem jen proto, že mi ho jako dárek věnovali kolegové (lumpové, učinili tak po mém veřejném prohlášení, že PM nikdy nebudu, neb se mi nelíbí komerčnost Groundspeaku :D). Za FTF se nijak extra nehoním, konec konců si nemůžu udělat volno, kdy mě napadne, nebo zdrhnout z domu v noci, ale dvě ze tří svých FTF, obě těsně u Prahy, jsem odlovila ještě jako BM a na kole. Stačí sledovat občas seznam nových keší v tvém kraji. Není to jen pro pár vyvolených, jak by se z Tvého příspěvku zdálo.

 

Mít prémiovej účet je jistě příjemný a v mnoha ohledech pohodlnější, i když využití jeho výhod závisí i na pokročilosti další techniky, kterou člověk využívá. A způsob, jak se Zeměplk chová co do přístupu k uživatelům, mi skandální připadá pořád. Groundspeak tuhle hru ani nevymyslel, ani nevlastní, pouze provozuje její web.

 

Prémiové keše jsou kapitola sama pro sebe. Chápu ownery, kteří tento režim využívají po opakovaném ničení své keše místními haranty, kterým tatínek koupil chytrý mobil a oni si na netu našli mapu keší. Nicméně na geocachingu se mi líbí právě to, že hru dělají lidé pro lidi (navzdory všem, kdo se rozhodli na ní parazitovat a vydělávat) a proto svoje keše do PM režimu přepínat nehodlám, i když to pak ode mě vyžaduje častější údržbu. A pevně doufám, že těch PM only keší bude vznikat co nejméně.

 

A mimochodem, opravdu mi nepřijde moc povzbudivé ani to, že člověk, kterej se tu ovážil vyjádřt svůj názor, dostane okamžitě víc červenejch puntíků než kdejakej prudič.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 09 červenec 2015 - 18:29

  • 7

#19 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 18:46

No nic, mám pocit, že jsem tu šlápl.. na výsostné území jednoho šerifa, až budu chtít mínusy za lidský názor, použiju kalkulačku. Zamkněte, zapomeňte na to, že jsem vůbec promluvil.

 

 

Na žádost autora threadu zamykám. Příště to jako zakladatel threadu můžeš udělat sám. ;)  Jinak na žádné výsostné území jsi nešlápl, máš tu stejné práva jako všichni ostatní uživatelé. Bez rozdílu.

 

btw: pokud bude chtít zakladatel tohoto threadu tento thread odemknout, nevidím v tom žádný problém.


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama