Přejít na obsah


Fotka

Kolik cachí si pamatujete?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

Anketa: Kolik cachí si pamatujete? (88 uživatel(ů) vložilo hlas)

Kolik ze svých cachí si pamatujete?

  1. Ani nevím, co jsem lovil včera. (3 hlasy [3.41%])

    Procento hlasů: 3.41%

  2. 10 % (3 hlasy [3.41%])

    Procento hlasů: 3.41%

  3. 20 % (3 hlasy [3.41%])

    Procento hlasů: 3.41%

  4. 30 % (4 hlasy [4.55%])

    Procento hlasů: 4.55%

  5. 40 % (2 hlasy [2.27%])

    Procento hlasů: 2.27%

  6. 50 % (9 hlasy [10.23%])

    Procento hlasů: 10.23%

  7. 60 % (6 hlasy [6.82%])

    Procento hlasů: 6.82%

  8. 70 % (17 hlasy [19.32%])

    Procento hlasů: 19.32%

  9. 80 % (19 hlasy [21.59%])

    Procento hlasů: 21.59%

  10. 90 % (18 hlasy [20.45%])

    Procento hlasů: 20.45%

  11. Všechny! (4 hlasy [4.55%])

    Procento hlasů: 4.55%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#21 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 20:09

Asi nenapíšu nic, co by tu už nebylo. Ale podle názvu si vybavím jen ty v okolí. Dál už to je spíš, když jedu kolem nebo někdo na telefonu popíše okolí. Série nepočítám - tam je to kromě GeoWestu a okolí Točníku kapitola sama pro sebe


  • 0

#22 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 20:58

Mám problémy si pamatovat, kde jsem byl před 2-3 měsíci na výletě. Kdybyste se mě zeptali, kde jsem byl letos na velikonoce, budu hodně dlouho přemýšlet... Ale proto mám záznamy - podívám se na fotku - á byl jsem v tam a tam, jo, to jsme šli tudy, a tudy, tady byla tahle keška, no, tady byla tahle...

 

Pokud se mě zeptáte, které keše jsem odlovil za posledního půl roku, i když to bylo necelých 200, asi bych vyjmenoval tak polovinu s tím, že abych si vzpomněl jak byly ukryty, byla by to tak 30%. Když bych si sedl nad mapu, nebo šel po seznamu, určitě si vzpomenu na víc, možná i půlku...

 

Ono nezáleží jen na počtu keší, záleží i na času, jaký uplynul od jejich odlovu... Přiznám se, že keš, kterou jsem lovil před 8 lety, si většinou nepamatuji. To musí být opravdu něčím výjimečná. Jen vím, no, tady byla někde keš...

 

Jako třeba nedávno, jdu jednu kešku, která se odkazuje na druhou keš, kterou jsem měl odlovenou několik let zpětně. A já nějak myslel, že v popise je už ukrytí finálky této keše, tak jsem se zalogoval do té, kterou jsem našel už před lety, protože jsem si myslel, že ta už je dávno v archivu (vzhledem k vypnutým odloveným jsem si ji nevšiml na mapě:-), a tu co jsem šel, jsem nakonec neodlovil... Věděl jsem, že ta keš tu někde byla, ale už jsem si nepamatoval, kde přesně...


  • 0

#23 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 21:46

Otevřel jsem Geoget, seřadil podle vzdálenosti, aby to nebylo popořadě. Podle jmen se mi vybavila naprostá většina. Ale s mým počtem nálezů to ještě problém není  :)

 

Udělal jsem to víceméně stejně a mam to tak, že tak u 40% si pamatuju místo, tak u 20-30% i vyloženě pixlu a z těch nočních, podvodních nebo delších (multin) si pamatuju všecky.Vzhledem k tomu, že se ty skupiny prolínaj, s klidnym svědomim můžu dát 50-60%


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#24 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2015 - 7:00

Ještě bych k té anketě přidal upřesnění, zda je to jen z hlavy nebo s pomocí mapky odlovených. Koukám, že někdo to bere tak a jiný zase onak.


  • 0

#25 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2015 - 8:24

Právě proto jsem dala do ankety 60 %.


  • 0

#26 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2015 - 9:25

No, hlavně je otázka, co to vůbec znamená pamatovat si keš. Já tomu rozumím tak, že si člověk pamatuje umístění, t.j., když jde kolem s kolegou, tak mu může říct: hele, v támhletý dutině byla před dvěma lety keš. Rozhodně mě v tu chvíli nezajímá, jestli to byla petka, tikťakovka nebo lock-lock a jestli měla červený nebo modrý víčko. Samozřejmě s výjimkou těch extra vymakanejch. A pokud se nejedná o keše, věnované hezkému místu (kde listing čtu se zájmem), nebo o zajímavé mysterky, jejichž luštění mě bavilo, tak už si obvykle absolutně nepamatuju, o čem ta keš byla, jak se jmenovala a co bylo v listingu - u spousty keší, věnovaných obskurdním rockovým kapelám, fotbalovým klubům a základním školám, z toho listingu čtu jen tolik, kolik musím pro zjištění souřadnic nebo odlov keše. Naopak si poměrně slušně pamatuju listingy earthek, ty jsou totiž obvykle o něčem.


  • 0

#27 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2015 - 20:25

Prijde mi, ze jste to pochopili a uchopili dobre. Ne, opravdu to neni podklad pro zaverecnou geopraci na VS. Pokud jde o mne, beru to spis tak z hlavy, kdyz nahodou kouknu na seznam. Samozrejme, vyjimecne cache (to je tech omaslickovanych 10 %) si pamatuji nezavisle na tom, kdy jsem je ulovil.
  • 0

#28 Atomic Chinchilla

Atomic Chinchilla

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 21:26

Před necelým rokem se mi rozpadl tým co měl přes tisícovku nálezů. Začal jsem lovit s novým nickem a čistým účtem. Obešel jsem pár kdysi navštívených keší. Takové ty, co stály za  druhou návštěvu. Některé keše  naopak dodnes ignoruju, i když okolo nich jezdím každou chvíli, protože si pamatuju, že jsou hnusné. 

No, a některé keše si už nepamatuju: Jdu po městě, sáhnu za okap, protože si vzpomínám, že tam je nějaká finálka. A večer u kompu hodinu luštím, k jakéže mysterce ta krabička vlastně patřila. 


  • 2

#29 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 21:54

Myslím, že si většinu pamatuju. Aspoň je nelovím podruhé. Stalo se mi to jen jednou u keše, jež změnila majitele, provedení i polohu natolik, že mne to zmátlo. To kamarád hledalna Brdech Bieldu Diabolo a nemohl zaboha najít. To, že ji už má rok a půl slovenou, zjistil až při logování doma na PC.


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#30 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2015 - 7:02

Myslím, že si většinu pamatuju. Aspoň je nelovím podruhé. Stalo se mi to jen jednou u keše, jež změnila majitele, provedení i polohu natolik, že mne to zmátlo. To kamarád hledalna Brdech Bieldu Diabolo a nemohl zaboha najít. To, že ji už má rok a půl slovenou, zjistil až při logování doma na PC.

To snad vidím v navigaci, jestli ji mám odlovenou nebo ne. Případně si přepnu filtr databáze a vidím to stoprocentně i s logem.
  • 0

#31 MarKo9

MarKo9

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2015 - 8:09

Hlasoval jsem pro možnost 70 %. Přítelkyni, která začala lovit o hodně později, často říkám, kde jsem kešky lovil. Ale jak bylo řečeno, jsem ještě pod 1000 nálezů, tak je to snazší. Až si anketu zopakujeme za dalších 10 let, tak se uvidí.


  • 0

#32 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 10:21

Z první stovky si pamatuju daleko víc a lépe, protože jsem to ručně ťukal do Legenda, sledoval minimilníky a byly větší prodlevy mezi odlovy.

Z aktualní stovky si pamatuju asi posledních 14 dnů, tzn. nějakých 20 kešek.

Myslím, že na 20% bych se dostal.

 

Pořád to ale líp vychází než u jmen lidí, počasí a jídla. V tom jsem beznadějný případ.


  • 1

#33 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 11:12

ono také jde o to, co se pod tou otázkou skrývá?

zda si pamatuji úplně vše, nebo když jdu okolo místa, tak vím, která krabička tam přesně je nebo naopak, když někdo řekne nějaké místo, tak si někdy vzpomenu, co tam bylo za zajímavou krabičku, nebo si podle názvu pamatuji, jaká krabička to byla a kde přesně apod.

každý to máme nastavené jinak, takže se těžko odpovídá a v procentech už vůbec

 

mám kámoše, který nedávno začal

a když má u nějaké krabičky problém, tak mi volá, abych mu poradila, že jsem ji např. odlovila před půl rokem nebo loni a chce po mně zkontrolovat i některé indicie, což tedy absolutně vypouštím

ale při některých názvech si vzpomenu, o jakou krabičku šlo a kde byla uložena, někde musí nakopnout a já si pak vzpomenu dodatečně, u jiné se musím podívat do svého archivu a pak si vzpomenu, co to bylo za krabičku

takže asi tak .-)


  • 0

#34 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 11:17

Myslel jsem si, že podle názvu to bude mizerné, ale překvapil jsem se. Nezkoušel jsem náhodně jednotlivé keše, to by bylo určitě horší, ale náhodně nějaké úseky keší za sebou a pokud nepočítám série (jestli ta keš na závoře byl Jonatán #17 nebo #26 si fakt nepamatuji) to odhaduji na 75% (v anketě jsem dal 80), v začátcích před 6-7 lety je to procento ještě vyšší.


  • 0

#35 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 11:37

Taky se přidám - hlasoval jsem 50%, zlatá střední cesta. Možná jich je víc, těžko říct, ale je pravdou, že si většinou vzpomenu, když někde projíždíme a někdo v autě řekne :" támhle za tím keřem je keška" - většinou odpověď zní : "Já vím".

 

Ale dovolím si přidat malý tip: Začínajícím kolegům jsem při jejich asi třetí odlovené keši daroval nový TB. Pomohl jsem jim s aktivací a doporučil jim, aby si ho nechali doma, nikam jej nevkládali a jen navštěvovali všechny keše, které odloví. Udělá jim to časem pěknou mapku, kde všude byli, logy, počet KM (i když vzdušnou čarou).

Vím, že se tohle všechno dá asi nahradit různými statistikami, ale je fakt že jsou teď rádi že to mají od svých prvních keší. Dodatečně se to těžko dohání. - tak to berte jen jako tip pro nováčky.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama