Přejít na obsah


Fotka

Nový notebook


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2015 - 8:36

Prosím, nepomohl by někdo s výběrem notebooku?

 

Mám "služební" Lenovo ThinkPad Edge E330 NZSAMMC , jsem, s ním maximálně spokojená, ale bohužel o musím vrátit a bohužel už se nevyrábí, jinak bych si koupila stejný.. Tak od toho se asi dá odrazit.. :)

 

Našla jsem, že je v něm procesor Intel Pentium CPU B980, 2,40GHz, 4GB RAM,

Grafická karta je Intel HD Graphics.

 

Ráda bych ho koupila rovnou s operačním systémem, Windows 8 mi vyhovují... (sedmičky byly dost hrozné)

 

Používám ho na běžnou práci, internet, GC, filmy - nic náročného.. :) Antireflexní displej je supr, předtím jsem měla lesklý a ten nebyl nic moc.. 

 

Cena samozřejmě čím nižší, tím lepší.. Dívala jsem se, že se dají podobné NTB mezi 7 - 12 tisíci, výš si myslím, že je pro moje potřeby zbytečné.. Nechci do něj dávat moc peněz, ale zas bych si nerada koupila nějaký, ze kterého budu nešťastná..

 

A asi poslední podstatná informace je, že chci 13 palcový... patnáctka je moc velká, menši zas moc malý.. :)

 

Předem moc děkuju, budu vděčná za jakékoli rady, tipy postřehy..

 

 


  • 0

#2 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2015 - 8:58

O noteboocich nemam moc prehled, u nas se tlaci HP, takze v tomhle nemuzu slouzit.

 

Nicmene pokud ti ten notebook tak vyhovuje, zkousela jsi si domluvit si ve firme odkoupeni? Pokud to nejde, tak je tu potom jeste jedna "kacirska" myslenka...

...nemuzes ho "nahodou" nekde ztratit? Ano, zcela jiste ho dostanes k nahrade, teda predpokladam nejakou cast kvuli stari, ale tvuj ucel to taky splni.


  • 0

#3 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2015 - 9:12

O noteboocich nemam moc prehled, u nas se tlaci HP, takze v tomhle nemuzu slouzit.

 

Nicmene pokud ti ten notebook tak vyhovuje, zkousela jsi si domluvit si ve firme odkoupeni? Pokud to nejde, tak je tu potom jeste jedna "kacirska" myslenka...

...nemuzes ho "nahodou" nekde ztratit? Ano, zcela jiste ho dostanes k nahrade, teda predpokladam nejakou cast kvuli stari, ale tvuj ucel to taky splni.

 

No, vzhledem k tomu, že odcházím z advokacie a od srpna ze mě bude státní zástupce, tak to slovo "kacířský" je ještě dost jemné.. :lol:

 

Jo, o odkupu jsem uvažovala, ale místo mě sem přijde někdo na částečný úvazek a šéfovi se nevyplatí kupovat mu nový..


  • 1

#4 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2015 - 10:28

No, vzhledem k tomu, že odcházím z advokacie a od srpna ze mě bude státní zástupce, 

To je dobré vědět  :D Ale jinak - ty 13" ntb jsou většinou chápány jako extra třída a bývají docela drahé.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2015 - 11:42

podle parametrů co píšeš by tyhle měly být podobné:

http://www.gigacompu...03&openOffice=0
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2015 - 11:51

Cena NTB zpravidla vyjadřuje i mechanické provedení a také systém servisu toho daného výrobku.

 

Třeba u HP si k NTB za cca 12t připlatíš 3t za servis zhruba druhý den v místě užívání (zpravidla na 3 roky), u jiných firem balíš NTB do krabice a na 30 dní je fuč, včetně dat na disku.

 

Takže i tohle je třeba vzít do úvahy ....


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2015 - 11:54

ALZA  zhruba výběr podle tvých požadavků. Je tam hodně menších displejů, protože se jenom 13" nedá nastavit.

S matným displejem jen Lenovo, ale to je 11". Ostatní ve výběru jsou s antireflexním displejem.

S konfigurátorem se dá poměrně dobře hrát.

Na NB nejsou špatní v Mironetu a CZC. Pokud nepotřebuješ úplně nový, pak mám dobré zkušenosti s GIGACOMPUTER


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#8 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2015 - 12:06

....., protože se jenom 13" nedá nastavit.

Dá se nastavit...

 

S konfigurátorama velikosti, ceny a pod. si pohrát umím - ať už v Alze nebo CZC... spíš nerozumím tomu "vnitřku" ...

 

ale i tak díky za rady.. jdu hledat.. :)


  • 0

#9 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2015 - 13:30

Šla bys i "do" použítého? Líbila se mi tahle "dvanáctka": http://www.levnapc.c...aign=Newsletter


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#10 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2015 - 15:03

Repas asi ne... Zatím jsem snad všechny NTB alespoń jednou reklamovala, jeden dokonce 3x a vrátili mi kačky.. Takže dvouletá záruka je pro mě dost podstatná.. :)


  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2015 - 15:38

Třeba u HP si k NTB za cca 12t připlatíš 3t za servis zhruba druhý den v místě užívání (zpravidla na 3 roky), u jiných firem balíš NTB do krabice a na 30 dní je fuč, včetně dat na disku.
 
Zase tady to HP neheroizuj. NBD podporu si muzes prikoupit u kazdeho trochu vetsiho vyrobce, ktery se vubec chce zabyvat firemni sferou. Akorat se bojim, ze takovouto zaruku asi nekoupis v beznem krame jako rohliky...

  • 0

#12 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2015 - 17:12

Synek si nedávno koupil tuhle 13". Ale nevím, zda není trochu nad limitem. http://www.alza.cz/m...15-d2410961.htm


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#13 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2015 - 23:16

Statni zastupce? Gratuluju. Tak to je husty. To abysme se ted bali promluvit. Ale cekal bych ze statni zastupce notas nafasuje, vzdyt bez nej nemuze fungovat. To fakt nedostanes?


  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 7:32

Repas asi ne... Zatím jsem snad všechny NTB alespoń jednou reklamovala, jeden dokonce 3x a vrátili mi kačky.. Takže dvouletá záruka je pro mě dost podstatná.. :)

 

Jenže u použitých se většina závad už projevila, tam má vliv jen celková životnost.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 7:34

 

 
Zase tady to HP neheroizuj. NBD podporu si muzes prikoupit u kazdeho trochu vetsiho vyrobce, ktery se vubec chce zabyvat firemni sferou. Akorat se bojim, ze takovouto zaruku asi nekoupis v beznem krame jako rohliky...

 

 

Já ho neheroizuji, jen připomínám drobný rozdíl v přístupu k servisu firem u jako HP, DELL, Fujitsu-Siemens a podobných.

 

Někdo opravdu nechce posílat NTB v krabici do pryč ....


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 8:26

Tak zrovna u noťasu mi dlouhá záruka nepřipadá výhodná, výhodnější je výrobek, který záruku nepotřebuje, protože se neporouchá. Data uvnitř bývají cennější než samotný krám a na ty se záruka nevztahuje. Resp. i kdyby se vztahovala, už je často nikdo neobnoví.


  • 0

#17 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 8:40

a pozor při výběru na procesory, celerony a pentia N s architekturou Bay Trail-M nejsou nic jiného než ořezaný Atom.

jeden příklad...

twzS.png

 


  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 8:47

Záruka pro fyzické osoby je ze zákona minimálně 2 roky.

 

Pokud se to koupí na IČO, může být záruka i jinak (kratší).

 

Nejde jen o záruku, ale o dobu trvání opravy.

 

A důležitá a nenahraditelná data patří zazálohovat a ne spoléhat na věčný a nezranitelný disk v NTB.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 12:28

Tak zrovna u noťasu mi dlouhá záruka nepřipadá výhodná, výhodnější je výrobek, který záruku nepotřebuje, protože se neporouchá. Data uvnitř bývají cennější než samotný krám a na ty se záruka nevztahuje. Resp. i kdyby se vztahovala, už je často nikdo neobnoví.

To mas sice pravdu ze lepsi je kupovat veci co se nepodelaj a zaruku nepotrebujou, ale u notebooku to tak bohuzel neni. Pravdepodobnost poruch je u nich pomerne velka a hlavne opravy jsou strasne drahe pokud se maji platit. Meli jsme tu notas (mam dojem ze HP) u kteryho se v zaruce snad 3x menil motherboard. To je normalne mimo zaruku neresitelny, to tu masinu spsi vyhodis a koupis novou. U notebooku je potreba pocitat s tim ze ma takovou zivotnost, jakou ma zaruku. Po zaruce uz je to loterie a je potreba byt pripraveny na variantu ze po zaruce se notas pri prvni zavade vyhodi. U levnejsich to mozna az tak nevadi, u drazsich je zaruka dulezita.

 

Samozrejme zalezi na planovane zivotnosti notasu. Pokud ma vydrzet 2 roky, o nice nejde. Pokud 4, je to horsi, poridi se treba neco s triletou zarikou, pak rok modleni a zhruba po tech ctyrech letech se stejne vyhodi pac i kdyby nahodou jeste fungoval, je moralne nepouzitelnej. Jetej notebook bych vubec neuvazoval, pokud bych ho chtel seriozne pouzivat.


  • 0

#20 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 12:46

Vlastním dva notesy - HP (15") a DELL (12"), oba hooodně dlouuuuho po záruce a musím to zaklepat, oba fungují. U toho HP jsem asi po pěti letech provozu měnil displej (asi za pětku), ale tam se to vyplatilo, nový stál 45 litrů a v době jeho výměny notebook s rozlišením 1400x1050 pixelů na trhu prostě nebyl (a netuším, zda bych takový koupil dnes). Základem je nebrat notes s nadupanou herní grafikou, tam je poruchovost díky nadměrnému zahřívání výrazně vyšší. A pokud odejde harddisk, pak je oprava výměnou vcelku triviální s pouhým šroubovákem - když se nehledí na to, co na disku bylo.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama