Přejít na obsah


Fotka

Zapomeli jsme GPS u kese GC5XJWQ


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 JirkaPiha

JirkaPiha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2015 - 12:25

Prosime o pomoc zapomeli jsme GPS Oregon 550 na lavicce u kese. Po zalogovani jsme se zvedli a odesli. Pokud nekdo po nas lovil a GPS nasel budem radi za vraceni.

dekujeme


  • 1

#2 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2015 - 18:49

To nepotěší. Alespoň na nějakou dobu příspěvek "připíchnu", ať je na očích.


  • 3

#3 JirkaPiha

JirkaPiha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2015 - 18:51

Dekujeme


  • 1

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2015 - 21:00

Náhodou, jak se tu už mnohokrát psalo, na úvodní obrazovce po zapnutí se dá napsat cokoli, třeba telefonní číslo, nebo i celá adresa. To jste tam asi neměli, že?

Potom jediná šance případného nálezce je hledat podle tracklogu a zalogovaných keší, pokud tedy nečte toto fórum.


  • 1

#5 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2015 - 21:23

Náhodou, jak se tu už mnohokrát psalo, na úvodní obrazovce po zapnutí se dá napsat cokoli, třeba telefonní číslo, nebo i celá adresa. To jste tam asi neměli, že?
Potom jediná šance případného nálezce je hledat podle tracklogu a zalogovaných keší, pokud tedy nečte toto fórum.

Oni to napsali ke keši, u které ten přístroj zapomněli.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 19 červenec 2015 - 21:24

  • 0

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2015 - 22:22

Do logu ke keši je to sice fajn ( také jsem po založení vlákna mrkla ), ale ne každý poctivý nálezce je kačer - proto je dobré mít telefon a adresu v uvítací obrazovce. Doporučuje se to tu opakovaně, sama jsem si to zadala, hned jak jsem si o možnosti kdysi přečetla a doporučuji od té doby všem. 


  • 4

#7 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2015 - 22:48

hned se jdu podívat kde se to u navigace nastavuje


  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 5:36

Už si to zase nepamatuju přesně a nemůžu to teď v diskusi najít, ale řešilo se to tu mnohokrát. V navigaci je jeden txt soubor, přímo ve složce Garmin, má dost nápovědný název a jeho obsah je taky dost nápovědný. Tam si dopíšeš, co chceš mít na displeji při startu a jak dlouho. Stačí pár vteřin, ono to tam stejně bude déle, celou dobu než navigace naběhne.

EDIT: doplním, že soubor se jmenuje startup.txt a dá se tam napsat 5 řádků po max 30 znacích, pokud s diakritikou, tak UTF-8

A vidím, že bych si to sám měl změnit na telefonní číslo, které používám nejvíc, sám tam mám jen pevnou linku, u které jsem málo.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 20 červenec 2015 - 7:40

  • 3

#9 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 7:02

http://www.geocachin...-garmin-oregon/


  • 2

#10 astr443

astr443

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 9:12

Stalo sa mi niečo podobné v októbri 2007, keď sme boli v Prahe (na Vypichu) na Drakiáde. Doma som zistil, že nemám GPS (Garmin eTrex Legend). Na úvodnej obrazovke som síce mal nastavené kontaktné údaje, ale nájdeniu a hlavne vráteniu som príliš neveril. Už som sa začal pozerať po novom prístroji, keď sa mi po 2 dňoch ozval jeden manager z Olympusu, že našiel moju GPS. Z ďalšej komunikácie vyplynulo, že ju našiel na druhý deň a tiež pri púšťaní draka. Odmenu (nálezné) nechcel žiadnu a nakoniec som sa s ním ani nestretol, aby som mu osobne poďakoval. Cestu do Prahy som mal až v čase, keď on bol na služobnej ceste a tak mi GPS nechal u nich vo firme na recepcii, kde som si ju vyzdvihol (stačilo povedať meno). Tú GPS používam dodnes :-)

 

Snáď aj vy budete mať podobné šťastie a GPS sa k vám vráti.


  • 5

#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 9:36

Škoda, že se tak nestalo u nějaké keše na samotě v lese. My jsme jednou šli lesem v kopci nad Všenory a dolů to krosil chlap na kole. Navigace mu vylítla z držáku na řídítkách a na naše mávání a volání neodpovídal, kalil to docela dost. Při zapnutí Garmina se ukázalo jeho telefonní číslo, tak jsme mu zavolali, vzal to ovšem až ve chvíli, kdy už šlapal zvolna okolo Berounky ku Praze. Jak rád si vyšláp´ ten kopec zpátky …


  • 3

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 23:35

Je to tak. Pokud si to tam napíšete, sebere Vám to sice minutu, možná dvě, ale když se pak něco zvrtne, Vy přístroj někde vytratíte a někdo poctivý ho najde, spíš se s ním shledáte. Nepoctivci bude uplně jedno, co se tam píše, protože si v klidu dá tu práci najít jak to odstranit. ;) A jo, taky jsem to vyplnil. A dobrý je nastavit i to "display" na nějakou takovou dobu, aby se to dalo na displeji postřehnout. ;)


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#13 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 8:11

Myslíte, že když tu GPS najde senior na lavičce, že zmáčkne tlačítko a zapne ji?
  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 8:33

Je to tak. Pokud si to tam napíšete, sebere Vám to sice minutu, možná dvě, ale když se pak něco zvrtne, Vy přístroj někde vytratíte a někdo poctivý ho najde, spíš se s ním shledáte. Nepoctivci bude uplně jedno, co se tam píše, protože si v klidu dá tu práci najít jak to odstranit. ;) A jo, taky jsem to vyplnil. A dobrý je nastavit i to "display" na nějakou takovou dobu, aby se to dalo na displeji postřehnout. ;)

Já tam mám 5sekund, ale ve skutečnosti to čeká mnohem déle, píše to Load photos... a čeká, a celou tu dobu to tam je vidět. Čekalo to, i když jsem tam skoro žádné fotky neměl, teď tam mám fotohinty.

 

A senior na lavičce? Mnoho seniorů už je technicky gramotných, používá smartfouny (třeba po vnoučatech, kteří si koupili lepší), a pokud neví, k čemu ta věc je, nechá ji tam ležet, nebo ji někomu dá. V každém případě bych řekl, že ztracenou navigaci někdo zapne, pokud v ní budou funkční baterky. A i když byla zapnutá a tedy se vybila do mrtě, zapnout alespoň na chvíli asi půjde.


  • 1

#15 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 22:37

Já tam mám 5sekund, ale ve skutečnosti to čeká mnohem déle, píše to Load photos... a čeká, a celou tu dobu to tam je vidět.

Jo, to máš vlastně pravdu.  ;)


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#16 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 23:12

Jednoho Béďu Legenda jsem zapomněl při obědě v restauraci a i přesto, že tam byla uvedená adresa a telefon, nikdy jsem se s ním už neshledal.

Dakotu jsem nedávno zapomněl u keše Pramen Muldy. Asi po kilometru jsem si na ni vzpomněl a rychle na kole pádil zpět. Němečtí starší cykloturisté, kteří u pramene mezitím přibyli, mi ji předali.


  • 0

#17 ben.31

ben.31

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 6:38

No vše je GPS!!! Pokud víte Imei není snad problém GPS přes Garmin dohledat případně bloknout aby jí nikdo nepoužíval už.!!!  Jinak o jméno na začátku mi tam kamarád při prodeji ihned zadal i tel. číslem a emailovou adresou.  ;)


  • 0

#18 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 7:01

No vše je GPS!!! Pokud víte Imei není snad problém GPS přes Garmin dohledat případně bloknout aby jí nikdo nepoužíval už.!!!  Jinak o jméno na začátku mi tam kamarád při prodeji ihned zadal i tel. číslem a emailovou adresou.  ;)

 

"IMEI"...? "Dohledat Garmina"...? "Bloknout"...? "Nepoužíval už"...? Si pleteš mobil a turistickou navigaci. "No vše není mobil!!!"


  • 9

#19 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 15:59

Prosím vysvětlit, jak jde zablokovat přes Garmina konkrétní GPSku - asi mám stále mezery ve vzdělání, netuším, že by tohle bylo možné. ;)


  • 0

#20 hkstaripraha

hkstaripraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 17:41

No vše je GPS!!! Pokud víte Imei není snad problém GPS přes Garmin dohledat případně bloknout aby jí nikdo nepoužíval už.!!!  Jinak o jméno na začátku mi tam kamarád při prodeji ihned zadal i tel. číslem a emailovou adresou.  ;)

  Teoreticky(technicky) by to asi bylo možné, ale prakticky(organizačně, právně, finančně..) je to neproviditelné i když do budoucna, kdo ví?

Při odcizení přístroje společnost Garmin radí: V případě že Váš přístroj byl odcizen je možné nám zaslat společně s nákupním dokladem jeho sériové číslo na podpora@garmin.cz , kdy jsme schopni z naší strany zablokovat budoucí aktualizace tohoto zařízení.
Přístroje Garmin bohužel nelze lokalizovat jako např. mobilní telefon.


  • 1

....................................

HUAWEI Ascend G300 + c:geo

GARMIN eTrex 30 + BaseCamp(MapSource) + Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2010 Pro)





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama