Přejít na obsah


Fotka

Způsob logování FI/DNF keší přes GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Martuli

Martuli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 7:05

Mám lehce letní/okurkové téma pro GeoGet a to sice způsob logování Vámi nalezených krabiček. Ač na "přípravu a správu keší doposud používám GG víc než aktivně, při jejich logování jsem se nějak "sekl" na formě

1) stáhnout field note z Garminu/mobilu
2) nahrát na geocaching.com
3) manuálně z dostupných údajů do logu napsat čas nálezu/DNF a pořadí podle gc.com
4) dopsat log přidělit případné FP
5) v GG aktualizovat Vaše nálezy

Zajímalo by mě, jakou chronologii a postup kdo z Vás používá a především, jestli nejdou některé činnosti, jako je automatické vkládání času a pořadí odlovu zautomatizovat přes nějaký plugin/skript do Combine, abych po vrácení se z terénu nahrál FN do GG, napsal logy v něm a poté je akorát uploadnul na geocaching.com nějak automatizovaně. Kromě automatizace času a pořadí to může být zajímavé pro některé nudnější série (ano, umím to "manuálně zalogovat, jen se ptám :) ), kdy "není co vymýšlet" k jednotlivým logům oproti jiným. Děkuju za Vaše tipy a "Váš způsob"; pokud se tu podobné téma cíleně řešilo, děkuji za odkaz.. 


  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 7:22

Čas mi do FN doplňuje navigace. FN po nahrátí do počítače upravím editorem (Notepad, musí umět Unicode) do podoby hromadného logu. Nahraju na GC.com a odklepávám jednotlivé logy; při tom doplňuju individuální část logu, případně zaškrtnu favorita.


  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 8:12

Mnohokrate jsem byl nahlodan, ze bych do GG pridelal i nejakou tu podporu logovani, a mnohokrate mne od toho odradily ty hromadne generovane pseudonahodne logy doplnene o pitomosti jako aktualni stav pocasi... jen aby ten log o nicem byl delsi a kazdy jiny.

 

Prijde mi, ze zalogovat z Fieldnotes neni tak tezke. Ja treba delam to, ze si nactu do GG kese podle fieldnotes. Mam je pak v seznamu v tom poradi, v jakem jsem je lovil. A pak si ty kese necham otevrit na webu, kde je standardnim rucnim zpusobem zaloguji, kazdy log pekne rucne napisu. A nakonec si zaktualizuji nalezy, takze na zobrazenem seznamu v GG kontrolne vidim, jestli mi vsechno zezelenalo.

 

Na druhou stranu, gc.live API bylo uvolneno pro skripty, takze kdokoliv muze napsat plugin, ktery muze i automaticky logovat...


  • 0

#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 8:16

Halumo, ja ti nevim. Aspon ta moznost nahrat FN by mohla v GG bejt. Proste jen vybrat soubor a nahrat. Nic vic. Kdyz uz tam jsou vsemozny stahovani pres API, proc ne nahravani toho jediny, co API nahrat povoli? :)


  • 1

#5 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 8:23

ad3) čas i pořadí nálezu mi doplní aDrake, který používám v terénu.


  • 1

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 8:33

Halumo, ja ti nevim. Aspon ta moznost nahrat FN by mohla v GG bejt. Proste jen vybrat soubor a nahrat. Nic vic. Kdyz uz tam jsou vsemozny stahovani pres API, proc ne nahravani toho jediny, co API nahrat povoli? :)

 

To je pandorina skrinka! Tam totiz zadna funkce "uploadni fieldnote" neni. Takze musis kazdy radek fieldnote rozebrat a vyrobit z toho log, a kazdy log jednotlive nahrat na server. Od skutecneho zalogovani se to pak lisi jen jednim jedinym priznakem. Takze kdyz chces takovou "malickost", tak to ve skutecnosti znamena, ze vlastne musis napsat cele logovani... nebot kdyz uz tohle napises, proc nepovolit oi ten jeden priznak? A kdyz uz se olovoli, proc nedovolit to fieldnote pred odeslanim i rucne upravit? A kdyz uz rucne upravit, tak je prece malickost, aby tam clovek mohl rucne pridavat a mazat zaznamy... vsechno jsou to malickosti, ale pekne se nam to nabalilo, ze jo?


  • 0

#7 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 8:43

Tak moment, tohle jsi (pokud vim) nikdy driv nerek. A jsou to pitomci. Jen teda nezavidim kazdymu, kdo to kdy delal. Fuj.


  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 8:59

Já si taky nemyslím, že automatické logování by mělo být podporované. Pokud se použijí dobře udělaní FN, tak je to už celkem snadné. A alespoň to trochu nutí přemýšlet a ne všude prát jen TFTC. A i když budu logovat pár desítek nebo stovek po nějaké výpravě, vždycky tam bude něco kde je zapotřebí zabrzdit - například Earthka. A řešit zpětně špatné zalogování desítek nebo stovek keší, to raději ať je to pomalejší.


  • 0

#9 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 9:10

Já používám taky systém jako Martuli, pouze bod 3) je vylepšen o to, že a:Drake do logu přidává čas i pořadí nálezu. Loguju pak online, obvykle si danou keš znovu otevřu a mrknu do listingu a v klidu si píšu romány. :) Já nikam nespěchám, ale pro honibody to není.

 

Takže mně vyhovuje, že Haluma tráví čas nad jinými "featurami" programu nebo si prostě dá dovolenou, na to má taky svaté právo. A o případný logovací doplněk se může postarat třetí strana... ;)


  • 3

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#10 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 9:22

Protože jsem hlava otevřená, večer nevím, co bylo ráno, tak logují na místě. Používám Locus, ten předvyplní čas. Než kešku spolulovci prozkoumají, vymění poklady a vyfotí, tak mam log napsán. FP je otázka jednoho zatržítka, rovněž se jednoduše pracuje s TB. Takže většina bodů v postupu splyne do jednoho. Rovnou ho posílám na GC.
  • 0

#11 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 9:54

Čas mi do FN doplňuje navigace. FN po nahrátí do počítače upravím editorem (Notepad, musí umět Unicode) do podoby hromadného logu. Nahraju na GC.com a odklepávám jednotlivé logy; při tom doplňuju individuální část logu, případně zaškrtnu favorita.

Jakou máš navigaci ? Mě garminí Montana tohle nedělá. Čas si zapisuje do specialniho pole, ale primo do "těla" logu ne.


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 10:12

Osobně používám ještě mezikrok mezi FN a serverem - tabulku v excelu.

Často se mi v terénu stane, že zapomenu některou keš odkliknout jako nalezenou... Pak ji odklikávám po cestě třeba půl hodiny potom, nebo třeba až po jiné nalezené... A v GPSce se už nedá změnit čas... Občas taky některou keš dokonce zapomenu označit úplně... Taky loguji poznámky u kešek, které najdeme na cestě společně s někým a já je mám už nalezené, abych mohl vyexportovat FN i pro toho druhého...

GPSka zaznačí bod, datum a přibližný čas.

V PC stáhnu, text si vložím do tabulkového procesoru, kde mám funkce tak, aby mi to z FN rozdělilo údaje (typ logu, datum, čas, kód keše atd. do sloupečků, zde si upravím čas a další údaje pokud potřebuji (popřeházím řádky, v případě, že jsem v terénu si špatně označil nález, vložím případné zapomenuté kešky) dopíšu do jednoho sloupečku část logu společnou co mám pro ten den, třeba "Nalezeno při pěkném odpoledním výletu" a do dalšího sloupečku už samotný log k samotné kešce... Většinou si při psaní logu stejně otevřu keš, o které píšu, abych si ji trochu připomněl a zároveň si ještě otevřu nějaké ty fotky. V dalších sloupečcích už se mi opět spojí log tak, aby měl strukturu číslo nálezu - čas - část společného logu - log a můžu kopírovat - buď pokud jsem našel 1 či 2 keše tak rovnou do logu, nebo pokud více keší, tak v dalším sloupečku mi vzoreček doplní text pro FN a já si tak zkopíruji klidně X logů najednou, vložím do FN a zkopíruji na GC.COM. Tady už se dá použít i nějaký nástroj pro upload FN. Ten ale většinou nepoužívám, protože přidávám i hodnocení na GCVOTE a to jde jen při logování...

 

Tento způsob má výhodu, že si to je schopné z logu GPSky vzít i údaje o čase, i když není nastavený, aby se přímo ukládal do logu ve FN z navigace :-).


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 28 červenec 2015 - 10:14

  • 1

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 11:03

Vis, ze hlas GCvote muzes kdykoliv pridelit i rovnou z Geogetu? Je to dokonce i soucasti standardni distribuce.


  • 0

#14 Martuli

Martuli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 11:33

Abych dovysvetlil, mam mobil, kterej jednak nema dobrej chipset s GPS a jednak nema baterku, co vydrzi pul dne (ano, mam battery pack a ne, nebavi me lovit s nim pripojenym) takze 90% kesi, co lovim (nez se dokopu koupit novej telefon) lovim s Garminem O450 - a ten mi sice v ramci FN ukaze, v kolik jsem kterou kes nasel, ale uz tento udaj pro mou prehlednost nedoplni do logu samotneho - coz Locus i aDrake umi.. Neslo mi ani tak o univerzalnost a delku vsech logu (nepisu kratke ani stejne logy :P ) ale o zjednoduseni opakujici se cinnosti - kdyz pres databaze/import/import souboru nahraju FN, kyzene kese se mi sice oznaci jako "Nalezeno", chybi jim ale prave ten log.. Je to blbost, ale treba prave dneska chcu zalogoval 83 kesi z uplynuleho cyklovikendu, (poprve letos na kole a 161km naslapano - no, necitim zadek jeste dneska :D ) a jde mi prave o usnadneni, jak permanentne nepreklikavat mezi gc.com se strankou field notes, kde vidim, kdy a v kolik jsem kes nasel a mezi "novou" zalozkou s logovanim dane krabicky, kde rucne nadepisuju cas a podle profilu nahore vpravo pisu poradi krabicky.. Rikal jsem si, ze treba jen GG neumim v tomhle ohledu na 100% vyuzit..


  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 11:49

Ja fieldnote do GG neimportuji (a tim padem podle FN neoznacuji nalezy, kdyz je jeste nemam skutecne zalogovane), ja s podle nej nacitam kesky. To je jina operace!

 

Seznam -> Přidat -> Pridat podle obsahu souboru...


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 28 červenec 2015 - 11:50

  • 0

#16 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 14:27

Vis, ze hlas GCvote muzes kdykoliv pridelit i rovnou z Geogetu? Je to dokonce i soucasti standardni distribuce.

 

To vím, já ale používám ještě funkci skriptu vkládání hodnocení do logu a vzhledem k tomu, že díky GG se logovat nedá, tak přidávám GCVote ručně.


  • 0

#17 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 15:29

Hledám gpskou a většinou nalezenou keš odmáčknu na mobilu v Locusu (vkládá čas a pořadí). Po návratu nahraju přes wifi field notes a večer v klidu loguji a pročítám listingy.
Někdy zase odmáčknu keš na gps a field notes proženu webem http://fn.ondrej.org z něj pak nahraju na gc.com. Script v gg nepotřebuji.

Tento příspěvek byl upraven od drowned: 28 červenec 2015 - 15:33

  • 0

#18 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2015 - 21:32

jeste tu nepadla moznost http://geoget.ararat...oci_field_notes

zalezi kolik toho je, do treba dvaceti kesi se to da psat klidne po jedne rucne, ale ted jsem logoval dva tejdny dovoleny a tam jedu timhle postupem

naimportuju fn do gg, doplnim kese co jsem mel jako poi, takze jsem treba na kesi vytvoril waypoint apd.. kdyz je v geogetu vse nalezeny s casy a poradim jak ma, tak pres vyse zmineny skript napisu jeden hromadny log (jednou dvema vetami, ne jako nekteri literarni dila) ve stylu odloveno s monini behem dovolene a poslu na gc.com

tam postupne loguji jednotlive kese a ke kazde se snazim individualne dopsat co si z kese pamatuju, i kdyz spousta stoji jen za dopsani TFTC a bouchnuti na submit.

pak nasleduje aktualizace nalezu v gg


Tento příspěvek byl upraven od mikrom: 02 srpen 2015 - 21:32

  • 0

#19 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 10:41

Teď jsem se zrovna vrátil z dovolené, takže jsem to řešil takto.

1) Jelikož jsem lovil jak Oregonem tak Locusem, tak jsem nejdřív vytvořil sjednocený FN

2) Na stránce  http://fn.ondrej.org jsem doplnil časy

3) Nahrál jsem na GC.com a začal logovat, kdybych měl logy hodně podobné, tak bych nejdříve v Notepadu doplnil univerzální log, který bych jen upravoval. Jelikož se ale tentokrát logy lišily (po dnech) používal jsem jen CTRL+C a +V.

4) FN jsem nahrál do GG a pak do nalezených keší nahrál logy


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama