Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Na Králický sněžník s kočárkem?


Nejlepší odpověď karelbela , 30 červenec 2015 - 14:52

Ahoj, po odpočívadlo Pod Vílemínkou vede naučná stezka z části po asfaltu, z části kamenito-hlinitá lesní cesta, pro aspoň trochu outdoor kočárek ok, od Vilemínky je dost prudký nástup to už je na kočárek s brzdama v místek, kde značka odbočuje z cesty je to opravdu jenom pěší turistika až na Králičák.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Muz_a_Zena

Muz_a_Zena

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 14:15

Ahoj,

 

nevíte prosím, zdali se dostaneme se s na králický sněžník s kočárkem? Koukal jsem na fotky a vypadalo to na velké kameny, ale pro jistotu mne zajímá i názor i někoho kdo tam osobně byl. 2 letý prcek by tam sám ještě nedošel a na Manducu nas bolí záda :)


  • 0

#2 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 14:50

Ahoj, pokud mě paměť neklame, tak ani od Moravy, ani od Paprsku to na kočárek opravdu není. Je možné, že existuje nějaká sjízdná cesta z polské strany, protože jsem většinou na vrcholu potkal dost Poláků v takovém až městském obudí a oblečení. Ale to je jen moje dedukce.


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#3 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 14:52   Nejlepší odpověď

Ahoj, po odpočívadlo Pod Vílemínkou vede naučná stezka z části po asfaltu, z části kamenito-hlinitá lesní cesta, pro aspoň trochu outdoor kočárek ok, od Vilemínky je dost prudký nástup to už je na kočárek s brzdama v místek, kde značka odbočuje z cesty je to opravdu jenom pěší turistika až na Králičák.


  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#4 Muz_a_Zena

Muz_a_Zena

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 15:01

Díky! :)


  • 0

#5 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 21:15

Velká část s kočárkem dát jde. Doporučuju dojít s kočárkem pod kamenitou část, tam kočárek uložit/zamknout/ukrýt a ten zbytek dojít s manducou.

Taky záleží jak je prcek zvyklej chodit, náš dvouleťák vylezl na horu Klíč... je ale fakt, že byl namotivovanej tím, že za každou třetinu hory dostal ticTac;)


  • 0

#6 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 21:29

Velká část s kočárkem dát jde. Doporučuju dojít s kočárkem pod kamenitou část, tam kočárek uložit/zamknout/ukrýt a ten zbytek dojít s manducou.

Taky záleží jak je prcek zvyklej chodit, náš dvouleťák vylezl na horu Klíč... je ale fakt, že byl namotivovanej tím, že za každou třetinu hory dostal ticTac;)

Nic ve zlém, ale motivovat děcko sladkostmi opravdu není dobré.


  • 0

#7 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2015 - 8:12

není to ideální, ale vzhledem k tomu, že naše děti v porovnání s vrstevníkama dostávaj sladkýho opravdu málo, myslim, že se ty tři TicTacy na dovolený přežily:)

Za běžný chození nic sladkýho nedostává. Tohle byl opravdu celkem mimořádnej výkon, synovi bylo dokonce jen 21 měsíců.


  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2015 - 8:17

Byl jsem tam na kole od Stříbrnic a dojeli jsme až na Francisku, pokud si dobře vzpomínám. Cesta byla normální. Pak už to bylo na tlačení a nakonec kola zůstala u pramene Moravy.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2015 - 16:18

Byl jsem tam na kole od Stříbrnic a dojeli jsme až na Francisku, pokud si dobře vzpomínám. Cesta byla normální. Pak už to bylo na tlačení a nakonec kola zůstala u pramene Moravy.

 

My jsme to šli s klukem v červnu na původně čtyřdenním vandru s baglama z Dolní Moravy. Tam je cesta taková jak jsem psal. Směrem k Adélinému pramenu už byla cesta "pohodová" to je v podstatě to co píše kolombo. Ono strašně moc záleží odkud na tu tůru chceš nastupovat a jak to má být vlastně na vrchol daleko. Já osobně bych to s kočárkem nešel.


  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#10 (SOS)

(SOS)

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2015 - 19:41

Že Stříbrnice přes chatu Návrší po silnici (ne po žluté) až k rozcestníku Franciska to s kočárkem jde. Potom kočárek schovat (nebo nechat u chaty HS) a dítě vzít na ramena a hurá na horu.
Moje pětiletá dcera zdolala vrchol Králického Sněžníku také na koníka :-)
Z Dolní Moravy je to sice pohodlnější začátek, ale od 1070m nahoru je to delší úsek kam se s kočárkem nedá jet.

Tento příspěvek byl upraven od (SOS): 31 červenec 2015 - 19:44

  • 1

#11 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 11:35

Od parkoviště Pod Klepáčem přes Sedlo Puchača se dá pohodlně dojet až k polské chatě pod Sněžníkem (cca 12 km), zbývá 1500 metrů (200 výškových) bez kočárku.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama