Přejít na obsah


Fotka

Arménie - cestopis a tipy na cestu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 18:47

Tak jsem konečně dopsal další cestopis - tentokrát z Arménie, což byla v podstatě i geoexpedice:

 

Arménie - země hor a křesťanských chrámů

 

Děkuji za pozornost a už makám na dalším. ;)


  • 7
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2015 - 5:57

Nádherný fotky! Ty kláštery fungujou skutečně jako kláštery, nebo už to jsou jen turistický atrakce?


  • 0

#3 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2015 - 10:15

Drtivá většina je prázdná. Ono by se tam už ani bydlet nedalo a 20. století klášternímu životu moc nepřálo. Možná bude nějaká komunita fungovat v Ečmiadzinu, což je cosi jako arménský Vatikán, ale jinak jsou „vanky“ prázdné. Což neplatí o kostelích, kde to naopak dost žije. Pokud by se tam chtěl někdo chystat, mohu zprostředkovat mj. kontakt na taxikáře v Sevanu, který v 80. letech sloužil v České Lípě coby okupační voják a Čechoslavakíju“ dodnes miluje :-)

 

Edit: Poblíž Sevanavanku je vlastně určitě funkční klášter nebo minimálně obdoba semináře, ale v moderním baráku.


Tento příspěvek byl upraven od Iabbervox: 31 červenec 2015 - 10:23

  • 1

#4 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2015 - 14:26

Jo, přesně jak píše Iabbervox, ale kostely jsou funkční prakticky všechny, kláštery fakt jen málokterý a když, tak je tam vesměs jen pár lidí. Ono je to ale často taky třeba proto, že z celého areálu se do dnešních dnů dochoval pouze kostel, jako třeba v případě méně známého Tanahati Vank, kde ale v minulosti byla třeba i univerzita - a dneska tam kromě kostela je jen pár náhrobků a nepatrné ruiny.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2015 - 21:27

Dobrá práce, smekám a závidím :-) .
  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2015 - 17:38

Dobrá práce, smekám a závidím :-) .

 

Díky, pokusím se brzy sesmolit něco dalšího ! ;)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 9:44

Jen malé a aktuální doplnění:

 

1. Doplnil jsem nějaké nové fotky.

2. A hlavně - nyní jsou akční letenky Praha-Jerevan skoro za pusu ....

 

:)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 9:55

http://www.mzv.cz/jn...estovatele.html


  • 0

#9 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 10:22

 

Zkus si přečíst ten můj článek, je to tam celkem detailně rozebrané a popsané - a to dokonce z obou stran hranice.

 

Arménie - země hor a křesťanských chrámů


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#10 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 10:36

Zkus si přečíst ten můj článek, je to tam celkem detailně rozebrané a popsané - a to dokonce z obou stran hranice.

Samozřejmě že ten další zajímavý článek s parádními fotkami jsem četl, včetně rad a doporučení, stejně jako i ostatní Tvé cestopisy. Odkaz jsem připojil jen kvůli jeho aktuálnosti, i když je jasné, že případní zájemci o cestu si požadované informace zjistí sami předem. Navíc podobná varování od MZV bývají většinou dosti alibistická, a situace na místě může být odlišná. 


  • 0

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 10:45

Samozřejmě že ten další zajímavý článek s parádními fotkami jsem četl, včetně rad a doporučení, stejně jako i ostatní Tvé cestopisy. Odkaz jsem připojil jen kvůli jeho aktuálnosti, i když je jasné, že případní zájemci o cestu si požadované informace zjistí sami předem. Navíc podobná varování od MZV bývají většinou dosti alibistická, a situace na místě může být odlišná. 

 

Ono to právě moc aktuální není, protože tento stav tam trvá už mnoho let. Na druhou stranu máš pravdu, že na místě je to trochu jinak, ale to by bylo na dlouhou diskuzi.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 opice a pes

opice a pes

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2015 - 7:33

V Arménii jsme byli minulý rok, v půjčený krátký Vitaře jsme ji projeli skoro celou i s Náhorním Karabachem, do kterého jsme si vyřídili vízum za zhruba tři stovky na velvyslanectví Karabachu v Jerevanu. Když požádáš, dají ti to vízum na samostatnou bumážku, aby ti nestrašilo v pasu, právě kvůli případný cestě do Ázerbajdžánu. Pro nás pohodová země s bezprostředníma lidma, několikrát jsme byli na návštěvě, na kterou nás jen tak na ulici, když se s námi dali do řeči, pozvali. Dokonce nás nechali i přespat. Není však dobré pouštět se s nima do politických diskuzí, vzpomínají na Sovětský svaz, za něhož bylo dobře, teď tam jsou jen boháči a chudáci, střední třída prakticky neexistuje. Na rusáky nedají dopustit i z toho důvodu, že na hranici s Tureckem jsou jejich vojska a chrání je=internacionální pomoc, oni pak můžou mít svoji armádu v Karabachu. 


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama