Přejít na obsah


Fotka

stator chyba rungroup a numbers_locations


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 holoubekd

holoubekd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 20:45

Ahoj,

 

při generování statistik Statorem na mě začla z ničeho nic vyskakovat tato dvě chybová okna. Vše dělám pořád stejně a nevím čím to může být. U posledních keší jsem nechal stáhnout své nálezové logy i zaktualizovat kešky (souhrn keší). Přikládám printscreeny chybových hlášek.

 

Obě vyskakují u "Numbers, podle polohy,...".

 

Předem díky za rady!

Přiložené miniatury

  • geoget_chyba.JPG

Tento příspěvek byl upraven od holoubekd: 30 červenec 2015 - 20:46

  • 0

#2 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 21:31

Dostaly se ti nějak do souřadnic pravděpodobně jiné desetinné oddělovače. Řekl bych, že už se to tu jednou dvakrát objevilo a v nové (ještě nezveřejněné) verzi Statoru už je to ošetřeno. Kouknu se, jestli se dá poslat jen upravený modul Numbers bez zbytku Statoru.

 

Každopádně správnější cesta je opravit příslušné souřadnice. Jde to najít přes SQL, možná i jinak. Pohledám...


  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2015 - 6:34

Ale uplne nejvic by mne zajimalo, jakou cestou se to tam dostalo?
  • 0

#4 holoubekd

holoubekd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2015 - 8:37

Díky za odpověď, zaktualizoval jsem nejprve keše u kterých to začlo dělat problémy, pak všechny, na oddělovače jsem se taky podíval a nic jsem nenašel. Chybu to hlásí stále. Nálezy stahuju z gpsky přes FieldNotes a ke stahování používám geoget.

 

Když jsem teď zkoušel spustit samotný Stator tak mi vypíše, že profil Default není určen k tvorbě statistik. Tak profil změním a uložím a ten se hned přepne znova na Default.


Tento příspěvek byl upraven od holoubekd: 31 červenec 2015 - 8:49

  • 0

#5 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2015 - 11:14

V tom případě máš asi špatně zadaný svůj nick. Stator při startu zvolí profil podle nicku, pokud pokus ztroskotá, zvolí Default...


  • 0

#6 holoubekd

holoubekd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2015 - 14:11

Paráda, díky moc. Stahoval jsem kamarádovi jeho nálezy a nějak jsem si asi změnil nick.


  • 0

#7 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2015 - 16:57

Díky za odpověď, zaktualizoval jsem nejprve keše u kterých to začlo dělat problémy, pak všechny, na oddělovače jsem se taky podíval a nic jsem nenašel. Chybu to hlásí stále. Nálezy stahuju z gpsky přes FieldNotes a ke stahování používám geoget.


Koukal jsem na modul Numbers. Ani aktuální vývojová verze v sekci Locations neošetřuje chybné souřadnice. Především z důvodu, že to jednoduše nejde. Nezbyde, než si je v databázi najít a opravit. Jak píše HaLuMa, bylo by dobré vědět, jak se vůbec do dat dostaly. Běžnými postupy to není možné. Otázka proto zní - co přesně pro tebe znamená věta "...ke stahování používám geoget..."...?!?


  • 0

#8 holoubekd

holoubekd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 8:27

Původně jsem si myslel, že je problém v databázi, ale problém byl v tomto: Nevěděl jsem přesně jak stáhnout cizí nálezy a v pokusech jsem změnil nick v geogetu.

 

Tím "ke stahování používám geoget" jsem myslel to, že kešky tahám pomocí geogetu, takže by tam neměla vzniknout chyba z toho, že se nějaké záznamy natáhly špatně.


  • 0

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 9:02

Jenze i v GG jsou nejmin dve moznosti jak kese stahnout!


  • 1

#10 holoubekd

holoubekd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 21:50

Přes souhrny keší.


  • 0

#11 HonzaR68

HonzaR68

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2015 - 10:14

Můžete prosím více poradit, jak najdu zmíněné "jiné desetinné oddělovače" ?

Zničehonic se mi hláška objevila ve Statoru také...

Díky

HonzaR68


  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2015 - 13:53

Vetsinou nebyva problem v oddelovaci jako takovem, ale v tom, ze je tam prazdna hodnota. To vetsinou zpusobuji ruzne nepravosti v databazi - treba nalezene kese bez souradnic. Nepises presne situaci, tvoji databazi nemam, tvuj odkaz na GC profil je neplatny, tak vic poradit neumim.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 01 září 2015 - 13:54

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2015 - 18:16

Zjistit to můžeš klidně i Statorem. :) 

Vlož si do statistiky modul SqlTable a jeho parametr "SQL=" nastav na:

SELECT ID, Name, (x||";"||y) "Coordinates" FROM geocache
WHERE dtfound>0
AND (x="" OR x="0" OR x LIKE "%,%" OR y="" OR y="0" OR y LIKE "%,%")

Pak vygeneruj statistiku - stačí pochopitelně jen náhled. Stator ti ve výstupu zobrazí seznam keší, kde jsou souřadnice prázdné, nulové, nebo obsahují desetinnou čárku. Pokud Stator vrátí chybovou hlášku podle připojeného obrázku, pak žádné takové keše v databázi neexistují (btw - prázdný seznam by asi chtělo Gorde ošetřit...).

 

Souřadnice teoreticky mohou obsahovat i jiné nepravosti, než se výše testují, takže všechny problémy to nemusí neodhalit...

Přiložené miniatury

  • 2015-09-01_190216.png

  • 1

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 6:38

Zjistit to můžeš klidně i Statorem. :)

Vlož si do statistiky modul SqlTable a jeho parametr "SQL=" nastav na:

SELECT ID, Name, (x||";"||y) "Coordinates" FROM geocache
WHERE dtfound>0
AND (x="" OR x="0" OR x LIKE "%,%" OR y="" OR y="0" OR y LIKE "%,%")

Pak vygeneruj statistiku - stačí pochopitelně jen náhled. Stator ti ve výstupu zobrazí seznam keší, kde jsou souřadnice prázdné, nulové, nebo obsahují desetinnou čárku. Pokud Stator vrátí chybovou hlášku podle připojeného obrázku, pak žádné takové keše v databázi neexistují (btw - prázdný seznam by asi chtělo Gorde ošetřit...).

 

Souřadnice teoreticky mohou obsahovat i jiné nepravosti, než se výše testují, takže všechny problémy to nemusí neodhalit...

 

 

Zajimavy napad - vlozit do Statoru diagnosticke moduly pro podobne ucely :) Nebo mozna cely diagnosticky profil a do nej doplnovat moduly SQLTable s podobnymi vypisy. Ale obavam se, ze jejich pocet by mohl byt nekonecny a chyby jsou casto jedinecne. 

 

EDIT: Prazdny seznam je podle me v SVN jiz osetren. Nebo se pletu?

 

EDIT2: Hm, neni to uplne spravne osetreno. Upravim.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 září 2015 - 6:47

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 13:46

K tomu diagnostickymu profilu - bylo by to celkem fajn, stacilo by tam dat SQLka na ty nejcastejsi chyby, osetrit vsechno neni v nicich silach.


  • 0

#16 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2015 - 15:08

Ahojky,

 

pri generování statistik Statorem na me zacala vyskakovat tato dve chybová okna. Vse delám porád stejne a nevím cím to můze být. U posledních kesí jsem nechal zaktualizovat kesky  Přikládám printscreeny chybových hlášek.

 

Předem díky za rady!

 

 

Přiložené miniatury

  • Stator1.png
  • Stator2.png

  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2015 - 16:40

Pokud vím, tak keše bez souřadnic dokáže najít i filtr. Keše s blbými souřadnicemi -nevím. V každém případě by to chtělo ten filtr vyzkoušet.

Vím, že je to trošku OT, programátorům jde o to, najít případnou chybu v modulech Statoru, ale uživateli jde spíš o to, najít a opravit keše, které tu chybu způsobují.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 19 říjen 2015 - 6:28

  • 0

#18 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2015 - 17:15

Udělal's z toho slušnou mysterku. :)  Přesto je vidět, že chyba nastala v modulu SQLTable, pravděpodobně první modul v obsahu statistiky. K tomu, aby šlo odhalit problém, je třeba:

  1. Vystopovat, o který modul jde. Pokud to nebude jasné z hlášky na obrazovce, podívej se do souboru Stator.log v adresáři profilu. V něm je celkem podrobně zmapován průběh generování statistiky.
  2. Pokud jde opravdu o modul SQLTable, je podstatné, jaký SQL dotaz obsahuje. Zkopíruj ho sem do fóra spolu s tím, co se o zpracování konkrétně tohoto modulu píše ve Stator.log.

  • 1

#19 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2015 - 17:54

Ahojky,

tak to skutecne byla chyba v modulu SQLTable. Nesla me vygenerovat statistika tak jsem chtel vedet které kesky mohou delat neplechu a nakopiroval jsem do tohoto modulu parametr "SQL=" jak je uveden výše. Po oprave chybných keší jsem ale uz teno SQL dotaz neodstranil.

Teď uz je to v pořádku, díky za radu.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama