Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 2 Hlasů

Mám si logovat kešku kterou jsem pomáhal dělat?

pravidla doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#1 Jiří Jelínek

Jiří Jelínek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 14:28

Chtěl bych se zeptat, jestli si mám zalogovat found it u kešky, kterou jsem pomáhal tvořit. Někteří kačeři mi psali, že se by se to nemělo a někteří, že se to může... 

Prosím poraďte mi, jestli si ji mám zalogovat, či ne.

Díky předem za odpovědi


  • 3

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 14:41

Pokud ji nemáš na svém profilu, ale jen jsi vypomáhal ownerovi, klidně si ji zaloguj. Pokud ale loguješ do logbooku před publikací, zaloguj to buď odzadu nebo až za první stránku, určenou pro xTFkaře a výrazně tam zapiš, že se jedná o pomoc při zakládání. Na netu pak zaloguj, podobně jako např. betatester, se správným datem nalezení, ale až po zalogování FTF. Neetické by samozřejmě bylo napřed pomáhat při založení a pak se pokoušet o FTF.


  • 11

#3 Jiří Jelínek

Jiří Jelínek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 14:59

Díky moc, o tomto jsem nikde nečetl...  :)


  • 2

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 15:00

Už jsem několikrát s keší pomáhal a logoval to jako betatest po zalogování FTFkařů. A do logbooku jsem se zalogoval dozadu.


  • 4

#5 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 15:07

Owner si neloguje nález vlastní keše, tak je to na GeoWiki. Tuhle si zalogovat můžeš. Napiš třeba, že to není FTF, jelikož jsi spoluautorem keše.

Edit: Když někdo pomáhá s výrobou úkrytu, ale neví, kde ten úkryt nakonec bude, tak je to stejný případ, že jo?

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 08 srpen 2015 - 15:16

  • 2

#6 Jiří Jelínek

Jiří Jelínek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 15:22

Problém ovšem je, že já vím, kde úkryt je... O své kešce samozřejmě vím, že ji nemám logovat, ale u keší s pomocí...

Podle rad tedy soudím, že ji mám logovat po FTF lozích tzn. tedy logovat keš třeba po prvních deseti lozích, či déle?

Díky Burek37


  • 1

#7 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 15:29

Zaloguj se se skutečným datem "nálezu", ale do kešky třeba na čtvrté, páté místo, a na internetu třeba po prvních třech nálezcích. Nebo prostě s odlovem počkej.

Edit: keška je někoho jiného, ale prostě nejsi ve hře o první tři místa.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 08 srpen 2015 - 15:33

  • 2

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 15:44

Pokud jsi ale kolegovi pomáhal pouze s výrobou keše doma v dílně, např. mu udělal ptačí budku, ale nemáš tušení, kde je v terénu, nemáš žádnou výhodu proti ostatním při luštění šifry apod. pak můžeš klidně jít i do toho FTF.


  • 6

#9 (SOS)

(SOS)

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 15:50

Já například jsem také spoluautor keše:
http://coord.info/GC5QWK0
Nezalogoval jsem si ji a koukal jsem, že nejde ani dát mašličku.
Nevím jestli si ji někdy zaloguju. Asi ne.
  • 1

#10 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 16:00

Já bych si kešku, kde bych byl jako spoluautor (i kdybych nebyl uveden v listingu) nelogoval. 


  • 2

#11 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 16:01

Zaloguj se se skutečným datem "nálezu", ale do kešky třeba na čtvrté, páté místo, a na internetu třeba po prvních třech nálezcích. Nebo prostě s odlovem počkej.

Edit: keška je někoho jiného, ale prostě nejsi ve hře o první tři místa.

 

Co jsem zatím viděl, tak si na netu každý u logu napíše FTF, STF, TTF, takže pořadí logů na netu bych neřešil...


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 08 srpen 2015 - 16:02

  • 4

#12 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 16:09

Co jsem zatím viděl, tak si na netu každý u logu napíše FTF, STF, TTF, takže pořadí logů na netu bych neřešil...

On se zaloguje třeba před publikační log, to znamená o den dřív, ale první log Found it! patří prvnímu nálezci, že jo.

Edit: tím prvním nálezcem myslím FTF-kaře.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 08 srpen 2015 - 16:17

  • 2

#13 Jiří Jelínek

Jiří Jelínek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 16:59

Jo, o FTF či TTF mi nejde, chtěl jsem si jenom ověřit, jestli se do kešky, kterou jsem pomáhal dělat můžu vůbec normálně zalogovat. 

Díky, teď už vím, že můžu až po nějaké kratší době.

Díky moc ještě jednou :D 


  • 2

#14 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 17:17

To, že si owner nemá logovat vlastní keš, se dá vysvětlit tím, že ví, kde ta keš je. Takže je zbytečné, aby ji hledal a lovil. Což ty víš vlastně taky, že jo.
Někdo říká, že když má owner "bod" za založení, tak ho nepotřebuje mít i za nález.

Tak ať ta keška, kterou jste připravili, přináší radost! :-)

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 08 srpen 2015 - 17:30

  • 1

#15 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 17:34

Jistě. Proč ne?


  • -2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#16 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 18:09

Co jsem zatím viděl, tak si na netu každý u logu napíše FTF, STF, TTF, takže pořadí logů na netu bych neřešil...

O to nejde, pomocníci nebo betetesteři se logují skutečným datem, kdy u keše byli, t.j. před publikací, a tím se jejich log stejně potom dostane před log FTFkaře. je ale třeba, aby počkali, až se FTFkař na netu zaloguje, kvůli tomu, že pak se keš až do prvního popublikačního logu zobrazuje v seznamech na GC.com i GCproject jako dosud nenalezená. T.J. jako keš, u které má ještě smysl se o FTF pokoušet. Zvláště pro ty, jimž nechodí notifikace (BM), to může mít význam.


  • 2

#17 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 0:34

Já tedy nevím. Rady jsou to vesměs správné. Ale.... FTF žádnou oporu v pravidlech této hry nemá. Pokud někdo není ovnerem keše kterou si chce zalogovat, tak ať si pokud jí najde zaloguje jako každou jinou keš. Neupravujme si pravidla této hry k obrazu svému. A pokud kecám ukažte mi kde je o tomhle nějaké pravidlo. Hlavně nepište , že je to jen hra a ať si to každém hraje jak chce. Třeba jen proto, že už jsem několikrát viděl jak na jedné a té samé keši loguje FTF větší množství lidí.
  • 4

#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 5:49

No, Tomy, jestli jsem to dobře pochopila, kolega se neptal na pravidla (to už by mu dávno DrVota dal odkaz na příslušný bod :D), ale na etiketu a zásady slušného chování. To, že si nemáš souřadnice mysterek hledat na finálkách, taky Zeměplk v pravidlech nemá. Ale třeba to, že betatester má s logováním na netu počkat, až zalogujou první nálezci, což mi přijde jako analogická situace s tím, co se tu řešilo, to se člověk dočte i v pokynech a doporučeních pro betatestery, která, myslím, pomáhali dávat dohromady revírníci.  Taky jsem se už setkala s tím, že betatester zalogoval hned po publikaci keše, a hned se u toho objevily WN lidí, kterým to vadilo (z výše uvedených důvodů - přestalo se to zobrazovat v seznamu neodlovených keší na GCproject). Čehož bych kolegu ráda ušetřila.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 09 srpen 2015 - 5:51

  • 5

#19 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 6:31

Tomy.22: Tady šlo o to, jestli si může zalogovat keš, když pomáhal ownerovi. Technicky si keš může zalogovat i owner. Jirka se asi bojí, aby se na něj kačeři nedívali divně.

Ale k Tvému příspěvku:: když pomáhám připevnit keš na strom a zapíšu si u toho nález, myslíš, že je to FTF?

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 09 srpen 2015 - 7:04

  • 1

#20 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 7:42

No, Tomy, jestli jsem to dobře pochopila, kolega se neptal na pravidla (to už by mu dávno DrVota dal odkaz na příslušný bod :D), ale na etiketu a zásady slušného chování. To, že si nemáš souřadnice mysterek hledat na finálkách, taky Zeměplk v pravidlech nemá. Ale třeba to, že betatester má s logováním na netu počkat, až zalogujou první nálezci, což mi přijde jako analogická situace s tím, co se tu řešilo, to se člověk dočte i v pokynech a doporučeních pro betatestery, která, myslím, pomáhali dávat dohromady revírníci.  Taky jsem se už setkala s tím, že betatester zalogoval hned po publikaci keše, a hned se u toho objevily WN lidí, kterým to vadilo (z výše uvedených důvodů - přestalo se to zobrazovat v seznamu neodlovených keší na GCproject). Čehož bych kolegu ráda ušetřila.

 No vidíš. A já si zase myslím, podle toho co ti hned po tvém prvním příspěvku Jiří Jelínek odpověděl, že to hledal asi i v pravidlech. Jacko, dle pravidel opět zádný betatesty a betatester neexistují, je to jak píšeš, doporučení. To že to má na svých stránkách ČAGEO neberu tak nějak v potaz. Jediné pravidlo pro uznání logu je to, že kačer musí být zapsán v LB. Mě taky třeba během dovolené vadilo, že na internetu bylo u keší zalogováno dost lidí a přitom v LB daných keší nejsou. Jediné co mohu udělat zmínit se o tom. Tohle je třeba příklad, kdy jsou jasně porušovány pravidla této hry a přitom nad tím plno lidí mávne rukou a je jim to jedno.

 

Tomy.22: Tady šlo o to, jestli si může zalogovat keš, když pomáhal ownerovi. Technicky si keš může zalogovat i owner. Jirka se asi bojí, aby se na něj kačeři nedívali divně.

Ale k Tvému příspěvku:: když pomáhám připevnit keš na strom a zapíšu si u toho nález, myslíš, že je to FTF?

 

 

Chápu to. ;) Nicméně Jiří Jelínek se ptal na zalogování, ne na FTF, alespoň si to tak myslím. Já osobně, kdybych našel keš jako první, tak si ji prostě jak v LB, tak i na netu zaloguji hned při pvní příležitosti s tím, že ani v LB a ani na netu si žádné FTF nárokovat nebudu, protože na to nehraju. Ono kdyby se tady na to Jiří Jelínek nezeptal, což mimochodem oceňuji, tak si mohl s klidem  zalogovat FTF. Keš to přece jeho není, tak o co jde.... Známe přece případ, kdy si kačer vyleze na horu, nenajde tam krabku o kterou se pokoušel a tak si okamžitě nechá založit na této hoře jinou krabku a vesele loguje. Stejně jako již jsem psal, známe případy kdy na jedné keši loguje FTF více lidí. Tohle je prostě bludnej kruh, který nemá oporu v pravidlech a pokud tuhle hru lidé nebudou hrát poctivě, nedostanem se z něj.


  • 6





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pravidla, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama