Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 2 Hlasů

Mám si logovat kešku kterou jsem pomáhal dělat?

pravidla doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#21 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 7:57



Chápu to. ;) Nicméně Jiří Jelínek se ptal na zalogování, ne na FTF, alespoň si to tak myslím.

Jistě, to jsou dvě různé věci.
Fakticky má takový člověk první nález na keši. Vlastně i ten betatester...

Edit: teď jsem se díval na kešku, kterou náhodou našel kačer čtyři dny před publikací. A u FTF je napsáno "FTF po publikaci". Keš je připravena k odlovu v okamžiku, kdy je na místě, nebo až publikací?

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 09 srpen 2015 - 8:16

  • 0

#22 Jiří Jelínek

Jiří Jelínek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 9:12

No, já se  totiž hned po publikaci keše, kterou jsem pomáhal tvořit, jel do keše zalogovat, ale věděl jsem kde keš je... Potom jsem si na netu zalogoval FOUND IT. Do logu jsem ale zdůraznil, že jsem keš pomáhal tvořit a že se můj log do pořadí FTFkařů nepočítá. Po chvíli mi tam nějaký kačer napsal, že si sem vůbec nemám logovat FOUND IT, což mě zaskočilo a proto to zde řeším... 

Díky burek37

zde jsou stránky k dané příhodě:

http://coord.info/GC60YBF


  • 1

#23 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 9:27

Normálně si můžeš v klidu zalogovat FI. Nic tím neporušuješ. A opět na téhle keši je FTF log k zasmání. viz. FTF se stragenem Pokud už na to někdo hraje, tak FTF je jen jedno a ne, že si FTF na jedné keši zaloguje Karel, Luděk, Jirka atd....


  • 5

#24 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 9:27

Dobře, když se vrátíme k tématu, tak jsi měl, Jiří, s tím odlovem prostě počkat. Ale stejně by se asi našel někdo, komu by se Tvůj Found it! log nelíbil. Myslím, že WN je docela dobré řešení.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 09 srpen 2015 - 11:09

  • -2

#25 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 9:41

Se zájmem debatu sleduji, souhlasím se Sambarem, sama bych v tomhle případě FI nelogovala - ale zrovna tak bych spoluownerovi log nevyčítala, jen bych si o něm udělala  představu, že v tomhle se neshodneme. 

Něco jiného by bylo, kdyby jak už tu někdo zmínil, připravoval třeba ptačí budku, ale netušil, kde bude umístěná. Podobně, když se někdo z ownerů zmíní, že poslal novou keš revírníkovi a očekává publikaci v nejbližších dnech. To se mi naopak docela líbí a nevidím problém.

 

Jinak FTF moc nemusím a neřeším, i když jsem pro poznání pocitů zkusila a občas se i vykopu, abych zjistila, jestli moc nelenivím, ALE pokud vím, tak je mezi FTFkaři nějaké nepsané pravidlo, že pokud ještě není uklizený logbook, tak si každý může zalogovat společné FTF, STF nebo TTF. Ano, tomy.22 to bere logicky, že keš nalezl jako první jen jeden, ale zvyk je v českých krajích takový. Někdo ze známých FTFkařů mě jistě opraví nebo dovysvětlí, pokud se pletu - minimálně ze tří krajů od zkušenějších kačerů to znám takhle. Čili nepsaná pravidla nebo etika, jak píše Jacka.....


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 09 srpen 2015 - 9:48

  • 6

#26 (SOS)

(SOS)

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 11:01

S kolegou se kterým dělám keše, to máme tak:

Já vytvořím keš, on mi ji otestuje, já ho uvedu jako spoluautora, ale jsme domluveni že si je nebudeme navzájem logovat.

Takhle jsme se domluvily a myslím že je to správné.

Ten bod za odlov nám za to nestojí. Nás baví kešky hledat (tvořit) a né se předhánět kdo z nás dvou má více bodů ;)


  • 4

#27 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 22:22

Tady se jasne ukazalo prislovi, ze kdo se moc pta, moc se dozvi. Mel sis to zalogovat, pokud se Ti to zda normalni, a neresit to. Technicky to system umoznuje a pravidla taky. Tady ses od mnoha lidi dozvedel, co "je eticke", co "se se dela" a co "se nedela". Co je tady na webu na wiki a podobne. To jsou vsechno jen soukrome nazory urcitych lidi nebo skupin lidi. Hru provozuje nejakej Groundspeak a ten tezko resi napriklad, jestli prvni stranka v logbooku je pro nekoho vyhrazena. A urcite neresi Tvuj pripad.

Tak si to udelej podle sebe. A nebo se zeptej par lidi, se kteryma lovis, protoze ti Te znaji a ti Te hodnoti a jsou Ti blizci, takze s nimi muzes sdilet svoje nazory. Ptat se tady mistnich elit na to, co je spravne a eticke je beznadej.


  • 15

#28 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 8:07

Normálně si můžeš v klidu zalogovat FI. Nic tím neporušuješ. A opět na téhle keši je FTF log k zasmání. viz. FTF se stragenem Pokud už na to někdo hraje, tak FTF je jen jedno a ne, že si FTF na jedné keši zaloguje Karel, Luděk, Jirka atd....

 

A to i v případě, že jdou Karel, Luděk a Jirka na to FTF spolu? To aby si před keší dali kámen-nůžky-papír, kdo ji vytáhne a zaloguje si FTF, kdo si napíše STF a kdo TTF :D

 

U nás jsme kolegiální a když vidíme, že nám je v patách nějaký kolega, počkáme na něj a logujeme společně. To ve středočechách to (prý) bývají tuhé boje. Běžně se (prý) loguje FTF i když ti u toho za zády funí někdo další a hned se logbook vrazí zpět do krabičky, aby jako to FTF bylo jisté :P


  • 4

#29 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 8:20

Zaloguj si to jak chceš a hlavně to nekonzultuj na fórech, protože se vždy najde někdo, kdo Tě za to bude vláčet bahnem jako vyvrhela.


  • 5

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#30 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 9:29

A to i v případě, že jdou Karel, Luděk a Jirka na to FTF spolu? To aby si před keší dali kámen-nůžky-papír, kdo ji vytáhne a zaloguje si FTF, kdo si napíše STF a kdo TTF :D

 

U nás jsme kolegiální a když vidíme, že nám je v patách nějaký kolega, počkáme na něj a logujeme společně. To ve středočechách to (prý) bývají tuhé boje. Běžně se (prý) loguje FTF i když ti u toho za zády funí někdo další a hned se logbook vrazí zpět do krabičky, aby jako to FTF bylo jisté :P


Dobrá, pokud je to bráno takhle, tak už vůbec nevidím důvod a to ani etický, proč by si Jiří Jelínek nemohl zalogovat FTF i když věděl kde krabička je. Protože, pokud si na jedné keši x lidí zaloguje FTF, tak je to určitě tak, že jí všichni nenašli v jeden okamžik. Našel jí jeden člověk a ostatní již vlastně věděli kde je a přidali si to své FTF. ;)


  • 1

#31 Jiří Jelínek

Jiří Jelínek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 9:35

Mně ovšem o FTF nešlo... Já jen chtěl zjistit, jestli si ji můžu vůbec normálně zalogovat FOUND IT... Radši si to zaloguju prostě a normálně trošku později až se logbook trošku zaplní... :)

Díky všem za za zajímavé názory a rady.  :)


  • 2

#32 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 10:31

Vím Jiří, že ti nešlo o FTF, to je jen reakce na některé příspěvky zde vůči tomu co je etické a co ne. ;)


  • 1

#33 Pozdni sber

Pozdni sber

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 11:01

Taky jsem u jedné keše uveden jako spoluautor a dělal jsem betatest. Zapsal jsem se až bůhví kolikátý do logbooku i na netu. Když jsem se zapisoval, tak jsem si trasu poctivě prošel. Dělal jsem dcerce předčítače listingu. Nevidím důvod, abych tuto keš měl v blízkých neodlovených. Log by mi mohl smazat jedině owner a asi by mě to docela rozesmálo.


  • 3

#34 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 11:05

Tak ja nevim. me to prijde ze vlakno zaclo regulernim dotazem a ze taky vesmes se lidi snazili regulerne odpovedet a ze vse probehlo jak ma. Ze se odpovedi uplne neshoduji neni nic spatneho, u veci ktera neni primo osetrena pravidly a jde o to spis jak je zvykem toto resit. Odpoved nutne musi byt cele spektrum nazoru a kazdy se v nem musi sam zorientovat. Ostatne kdyby to bylo jednoznacne, asi by se zakladatel vlakna neptal, pravidla by si umel precist sam. Me prijde ze od toho ten server mame, aby mohla probehnout podobna vymena nazoru. Kdyz bysme se jednoznacne shodli, je vystup jasny. Kdyz se neshodneme uplne, jeste to neznamena ze diskuze k tematu nema smysl. Samozrejme ze ma, uz jen proto ze tu padnou ruzne argumenty a nazory, ktere by tazatele mozna nenapadly. Prebrat si to nakonec musi sam.

 

No a k tem FTF. To uz se tu resilo mockrat. Samozrejme ze FTF vic lidi ma smysl a muze byt zcela regulerni. Uz treba jen proto, ze k nekterejm kesim proste vede jen jedna cesta (T5 a podobne), takze kdyz se k tomu soucasne priblizi nekolik lidi (at uz proto ze se tam nahodou potkali, nebo sli spolu, lustili spolu, nebo z jakehokoliv duvodu) asi nema smysl aby se na miste poprali o dekl od kanalu, lano, nebo neco jinyho. Nebo taky existuji teamworkovy kese, kde jeden musi druhymu pomoct ke krabici, kam by se sam nedostal. V extremnim pripade to pak vede k akcim jako FTF na Dedkovi, kde dve party souperici o FTF na jedneom strome se navzajem ohrozovaly aby se tam za kazdou cenu dostaly prvni. Ja spis myslim ze to FTF maji vsichni prezit, ve zdravi, bez nasrani a bez toho aby se o pixlu poprali. A to nejde jinak nez ze holt si FTF logne vic nez jeden clovek. Ortodoxni zastanci teorie o jednom FTF logu na kesi asi nikdy na zadnem FTF od poradne kese nebyli, jinak by tohle museli znat.


  • 10

#35 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 11:15

Ale jo, byl jsem u keše první, ale nehraju na to. Jen jsem chtěl svým názorem říci, že osočování někoho z toho, že si nemůže zapsat FTF, protože ostatní jeho FTF vidí jinak je nesmyslné. Najdu keš, tak se do ní zapíšu. A je mi úplně jedno jestli jako první, druhý atd. A ani v LB nebudu vynechávat místo pro FTF. Nevidím důvod. Hraju GC pro potěšení, nehoním se za body, pravidla dodržuji a je mi úplně jedno co si o tom kdo myslí. ;)


  • 4

#36 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 12:49

Ale jo, byl jsem u keše první, ale nehraju na to. Jen jsem chtěl svým názorem říci, že osočování někoho z toho, že si nemůže zapsat FTF, protože ostatní jeho FTF vidí jinak je nesmyslné. Najdu keš, tak se do ní zapíšu. A je mi úplně jedno jestli jako první, druhý atd. A ani v LB nebudu vynechávat místo pro FTF. Nevidím důvod. Hraju GC pro potěšení, nehoním se za body, pravidla dodržuji a je mi úplně jedno co si o tom kdo myslí. ;)

Tohle je samozrejme vsechno vec osobniho pohledu na vec. Ja mam par pripadu kdy jsem u FTF tak nejak byl, v zasade bych si ho mohl narokovat jako jini, ale neudelal jsem to z ruznych duvodu, protoze proste mi prislo ze si ho nezaslouzim. Takze tim ze obhajuji vicenasobna FTF neznamena ze jakmile se nekde dostanu k logbooku tak si to FTF zapisu, znamena to spis ze se nad tim zamyslim jestli to jeste sam muzu za FTF povazovat, nebo ne. Co si o tom mysli ostatni je mi celkem jedno, ty statistiky si delam pro sebe. Kdyz treba mam 80% podil na vylusteni mysterky a ve finale tam pujdu s nekym dalsim (treba protoze je to T5), kdo nakonec pixlu najde prvni, tak samozrejme FTF loguju bez zavahani, protoze beze me by to nenasel. No a mam i jiny pripady, kdy naopak zaloguju jen FI a za FTF to nepovazuju. Je mi jedno jestli jich mam o par vic nebo min, dulezitejsi je abych na tom FTF seznamu mel veci ktery si myslim ze tam maj bejt. Kdo si prvni sahne na pixlu nema u me v posuzovani FTF az takovou vahu. Je to jen vyvrcholeni cely veci, ale tech faktoru je tam vzdy vic.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 10 srpen 2015 - 12:59

  • 5

#37 miralill70

miralill70

    Premium Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 13:58

Chtěl bych se zeptat, jestli si mám zalogovat found it u kešky, kterou jsem pomáhal tvořit. Někteří kačeři mi psali, že se by se to nemělo a někteří, že se to může... 

Prosím poraďte mi, jestli si ji mám zalogovat, či ne.

Díky předem za odpovědi

Já si myslím, že si kešku zalogovat můžeš. WN byl správný krok, ale FTF padlo, takže se zaloguj i ty :) . Owner nejsi, jen spoluautor, tak se v pohodě zaloguj. ;)

Klidně si mužeš zalogovat BETATEST, zadej 1 den před publikací a nahoru do logu napiš BETATEST. Ale můžeš si to udělat podle sebe, je to jen návrh ;)

 

Přeji ať keška vydrží a ať se kačerům líbí! :)  :)  :)


  • 7
K zapisování kešek používám počítač Windows 7 Home Premium.
K hledání pokladů používám GPS Garmin eTrex Legend HCx.
K hledání pokladů používám také mobil a tablet Samsung Galaxy Core LTE a Samsung Galaxy Tab 3.
Přeji vám také co nejvíce nalezených krabiček... :) ;) :D

 

Můj profil na poznejmisto.cz: GarfieldCZ, moje fotky (zatím :D): 2649, 2669, 2716, 2744, 2799, 2896

 

PS: Věk v profilu je pouze geocachingový, ne opravdový ;)

b8185209-23a7-4c3f-bac8-9dee9b2f8ae8.jpg


#38 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 14:29

Ono se říká leccos. Třeba i to, že by FTFkaři měli na netu logovat až několik hodin po nálezu, aby ostatní byli napnutí, jestli ještě FTF stihnou. Nebo naopak, že by měli logovat pokud možno na místě a z telefonu, aby ostatní viděli, že FTF už padlo. Z tohoto důvodu by betatesteři měli logovat později, aby se keš nejevila jako nalezená. A jinak je to jedno. Pokud jsi ji pomáhal dělat, klidně si ji zaloguj, nebo ne, je to na tobě. Ale pokud ji budeš logovat se správným datumem, tj. před nebo těsně popublikačním, napiš do logu, že to byl betatest, nebo něco jiného, co vysvětlí situaci. Byla tady totiž taková aféra s hromadným logováním keší před publikací, než Groundspeak zalepil díru v systému, která to umožňovala. Mnoho kačerů tato preFTF neuznávala, i když podle mě šlo o tak pracnou metodu, že bylo mnohem jednodušší počkat si na publikaci.


  • 2

#39 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 14:57

OT: No rozumný postup při určování FTF je hlavně bezpečnostní opatření. Protože jinak by to mohlo dopadnout jako v tomto logu


  • 10

#40 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 16:50

To jsou věci logovat nebo nelogovat keš, kterou jsem pomáhal tvořit - toť oč tu běží- Já jsem si zalogoval i keš kterou jsem vytvořil :)  Tak nějak mi to připomíná vtip: Policista zastaví auto, které předjíždělo na plné čáře a ptá se řidiče : pane řidiči vy jste si nevšiml té plné čáry  a řidič odpoví no a co PUKLA?


  • -5





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pravidla, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama