Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

offline mapa Stutgartu


Nejlepší odpověď MikiHamza , 11 srpen 2015 - 20:13

Nazdar,

Tady je ten odkaz s naklikanými čtyřmi sektory kolem Stuttgartu, pokud to stačí - Hi,

Your request for a Garmin map on garmin.openstreetmap.nl is ready.

The server has generated four different configurations of your map:
* _windows.exe = Installer for Garmin BaseCamp/MapSource (Windows).
* _macosx.zip = Installer for Garmin BaseCamp/RoadTrip (Mac OSX)
* _gmapsupp.zip = Combined image for direct manual placement on the GPS device (gmapsupp.img)
* _tiles.zip = A zip file containing the tiles in the request, especially useful for Linux users (e.g. QLandkarte)

Please browse to the website listed below and download the map configuration(s) you're interested in. Your request will be available on the server for 48 hours before it's deleted.
<http://sfs4.pleiades...73646ecc7e1a8df>

 

Stuttgart

Tzn. jsi u bodu 8 Arneho návodu.

Takže buď použiješ osm_generic_windows.exe

pro instalaci do MapSource nebo BaseCamp nebo osm_generic_gmapsupp.zip

který rozzipuješ a .img soubor nakopíruješ přímo do přístroje. Akorát bacha, aby sis nepřepsal stávající mapu. Lepší je to dát na SD kartu.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 10:55

Zdravím, nemůžete mi někdo (prosím) dát link, odkud mohu stáhnout offline mapu Stuttgartu. Podotýkám, že neumím pracovat s opensourcemap...díky


  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 11:16

Zdravím, nemůžete mi někdo (prosím) dát link, odkud mohu stáhnout offline mapu Stuttgartu. Podotýkám, že neumím pracovat s opensourcemap...díky


1) nepíšeš pro jaké zařízení to potřebuješ
2) na většině serverů je návod k použití - viz odkazy na GeoWiki
  • 0

#3 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 12:11

Garmin Dakota10.....bohužel i navod je Ti nekdy k prdu (když jsem lama).....kdybych to nezkousel, neptal bych se zde nebo nezadal o mapu


  • 0

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 12:41

Lama jsi proto, že chceš být lamou.

Já tady vidím například Německo ve verzi pro BaseCamp (pokud se nepletu, tak je to program který garministé používají pro práci s mapama) a pak tu vidím totéž jako instalační balík na SD kartu.

A pak tam vidím hned první odkaz, kde si naklikáš čtyři čtverce kolem Stuttgartu, má to asi 20MB a oni ti to vygenerují. A za se nahraješ přes BaseCamt beno přímo. A zase je tam návod co a jak se spustí nebo kam nahraje.


  • 0

#5 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 13:23

A to je Arne1 takový problém hodit jonathanovi přímej odkaz toho co vidíš? S tímhle přístupem, aby se tady bál člověk na něco zeptat. A to opravdu na tomhle fóru nechceme. :angry:


  • 0

#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 14:45

Ono je to celkem fuška psát návody k použití, ale i každý návod předpokládá že ten druhý umí číst...

1) Zde na horní liště je čudl "GeoWiki", ten zmáčknout (lze nahradit zadáním "GeoWiki" do vyhledávače, třebas Seznam nebo Google).
2)do políčka "hledat" napsat "mapy garmin"
3) vybrat stránku s relevantním obsahem ( je první)
4) vybrat první odkaz
5)zatrhnout "Enable manual tile selection"
6)nalistovat mapou (sorry, jak se to dělá nebudu popisovat, nechť na to kdo chce přijde sám) potřebnou oblast, tedy dejme tomu okolí Stuttgartu, tam kliknout na dlaždice oblasti které mne zajímají, Dlaždice zmodrají.
7)Do políčka "enter email address" zapsat svou skutečnou emailovou adresu
7)Stisknout čudl "Build my map"
8)Vyskočí stránka, že do mejlu přišel odkaz na sledování stavu požadavku a pak email obsahující lokaci odkud se nahraje soubor pro BaseCamp/MapSource installer, jak se s tím zachází nevím, v životě jsem to neviděl ale mají to všichni co mají Garmina.
V dopisu s předmětem "Your Garmin map request: Ready" je okomentované, co všechno bylo na ten požadavek vygenerované - asi je důležité "_gmapsupp.zip = Combined image for direct manual placement on the GPS device (gmapsupp.img)" což je odkaz na soubor který se rozbalí a plácne do navigace (asi na SD kartu, nic o tom jinak nevím). A pak odkaz "_windows.exe = Installer for Garmin BaseCamp/MapSource (Windows) a to je instalačka pro BaseCamp", písmenkama v návodu (viz dále) píšou, že se to prý jen spustí a ono to samo tu mapu do BaseCampu doplní.
Zřejmě stačí použít jednu z těchto dvou variant.
9)Na původní stránce pak se dá klepnout na odkaz "go back" a pak třebas na odkaz "Manual" na levé straně, v novém okně se otevře trochu podrobnější návod.
10) Pokud mi tato mapa nevyhovuje, vyberu si z přehršle jiných které jsou v GeoWiki uvedené, přitom je dobré uvážit že například Poláci mají na svých serverech tyto mapy v oblasti Polska různě vylepšené, stejně jako pro část Evropy jsou třebas dobré "Wander und Reitkarten". Obdobně pro některé jiné státy je dobré si přečíst co je k čemu a případně vyzkoušet.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 11 srpen 2015 - 14:46

  • 1

#7 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 19:15

Ooo tak moc dekuji za rady....zkusim se tim nejak prokousat. Bohuzel nejsem jeste "profik" a toto vse co jsi me napsal arne1 bude pro me tvrdym orechem...
  • 0

#8 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 19:48

Arne1 ja ten Stuttgart co ma 20 MB nenasel.....nejak se mi nedari to naklikat :-(
  • 0

#9 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 20:13   Nejlepší odpověď

Nazdar,

Tady je ten odkaz s naklikanými čtyřmi sektory kolem Stuttgartu, pokud to stačí - Hi,

Your request for a Garmin map on garmin.openstreetmap.nl is ready.

The server has generated four different configurations of your map:
* _windows.exe = Installer for Garmin BaseCamp/MapSource (Windows).
* _macosx.zip = Installer for Garmin BaseCamp/RoadTrip (Mac OSX)
* _gmapsupp.zip = Combined image for direct manual placement on the GPS device (gmapsupp.img)
* _tiles.zip = A zip file containing the tiles in the request, especially useful for Linux users (e.g. QLandkarte)

Please browse to the website listed below and download the map configuration(s) you're interested in. Your request will be available on the server for 48 hours before it's deleted.
<http://sfs4.pleiades...73646ecc7e1a8df>

 

Stuttgart

Tzn. jsi u bodu 8 Arneho návodu.

Takže buď použiješ osm_generic_windows.exe

pro instalaci do MapSource nebo BaseCamp nebo osm_generic_gmapsupp.zip

který rozzipuješ a .img soubor nakopíruješ přímo do přístroje. Akorát bacha, aby sis nepřepsal stávající mapu. Lepší je to dát na SD kartu.


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 11 srpen 2015 - 20:20

  • 1

#10 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 20:24

Jen podotýkám, že pokud to nebudeš prohánět přes Basecamp nebo Mapsource, ale chceš to nahrát přímo do navigace, měl by se ten .img soubor (extrahovaný ze zipu) přejmenovat (třeba stuttgart.img) a v navigaci to musíš dát do složky garmin (i když to dáš na SD kartu-tam musíš tu složku vytvořit, pokud ji nemáš)


Tento příspěvek byl upraven od Evca.N: 11 srpen 2015 - 20:25

  • 1

#11 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 20:35

Jen podotýkám, ...

Díky za upřesnění, jsem pomalej.

Jinak mám dojem, že když se v MapSource nebo BaseCamp naklikají opět ve vybrané doinstalované mapě OSM generic routable ty sektory, a dá se to odeslat do zařízení, tak standardně vytvoří soubor s názvem gmapsupp.img, který pošle na zvolený cíl.


  • 0

#12 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 10:00

Díky všem za super pomoc...už se tím nějak peru.....nemohl jsem příjít na to jak to modře vyčtverečkovat.....ale dneska to asi večer dám....tak pak se ozvu jak jsem pochodil....


Dakota 10 nemá SD kartu.....

 

 

Takže edit....zkusil jsem to ještě teď v práci a povedlo se....mapa Suttgartu je v Dakotě. Tímto děkuji všem zúčastněným v tomto mém vlákně za pomoc. Snad už si teď budu moct sám do Dakoty "narvat" co potřebuji......ještě jednou díkes za pomoc ;) ;) ;)


Tento příspěvek byl upraven od jonathane1: 12 srpen 2015 - 10:09

  • 0

#13 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 10:13

Dakota 10 nemá SD kartu.....

Omlouvám se, to jsem si neověřil. Takže jak radí Evca.N, po rozzipování souboru osm_generic_gmapsupp.zip ten gmapsupp.img soubor přejmenovat a nakopírovat do adresáře \garmin v GPS přes USB kabel - to by měl být ten nejjednodušší postup.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama