Přejít na obsah


Fotka

Anywhere cartridge


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 alladjex

alladjex

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2015 - 15:19

Zdravím.

 

Mám ještě jeden technický.

Jak se korektně dělá anywhere cartridge?

Například mám zónu o velikosti sto na sto metrů a chci ji při startu cartridge přepočítat vzhledem k aktuální souřadnici.

 

Hrál jsem z wigo webu nějaký tutoriál. Od mojí počáteční pozice, kde byla raketa jsem měl ujít 50m a pak se mi aktivovalo místo, kde jsem mohl najít palivo. Jak něco takového udělat vůbec netuším.

 

Asi bych měl poznamenat, že dělám cartridge v Urwigo a zatím jsem detaily programování přímo lua kódu nestudoval.

 

Děkuju

 

Alladjex @.


  • 0

#2 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2015 - 21:20

Play anywhere cartridge jsou trošku specifickou kategorií. Určitě sis všimnul, že většina z nich jsou především takové jednoduché hříčky.

 

Problém je totiž dvojí. První je v tom, že Urwigo samo o sobě nijak speciálně nepodporuje play anywhere cartridge. Všechny zóny musí mít svoji pevné umístění. Jejich přesun na jinou pozici je pak nutno udělat pomocí Lua. Taky je možné vytvořit zónu dynamicky, podle vzdálenosti a azimutu od aktuální pozice hráče. K tomu je ovšem potřeba taky použít Lua. Navíc veškerou práci s takovýmito dynamickými zónami je nutné řešit kompletně v Lua, včetně obsluhy všech událostí, což není vůbec komfortní. Postup pro vytvoření dynamické zóny můžeš najít na této adrese: http://forums.ground...dpost&p=3651989

 

Druhý problém je v tom, že pro play anywhere se hodí jenom malá část cartridgí. Je to kvůli tomu, že nikdy nemůžeš vědět, jak vypadá prostředí, ve kterém bude hráč reálně hrát. Proto nemůžeš zóny generovat, jak tě napadne. Mohly by taky vyjít doprostřed domu nebo nepřístupného pozemku, do vody, do silnice apod. Většina play anywhere cartridgí, co jsem viděl, to řešila tak, že hráč musel najít vhodnou volnou plochu ve tvaru obdélníka nebo čtverce o stanovené délce hrany (třeba 100 m x 100 m), v jejímž prostoru pak hra probíhala. Někdy ani pro hráče nebylo úplně jednoduché najít vhodný terén.

 

Pokud by ses do něčeho takového chtěl pustit, věz, že bez Lua kódu se už neobejdeš.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 25 srpen 2015 - 21:21

  • 4

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#3 alladjex

alladjex

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2015 - 22:28

Díky moc. Asi to tedy zatím vynechám a budu zkoušet věci s klasickými cartridgemi. Je fakt, že mě WIGO cartridge zajímají víc jako hra, která se odehrává třeba jen občas venku, než jejich přímé navázání na geocaching. Každopádně díky moc za všechny odpovědi. Snažím se si udělat nějakou jasnější představu na co WIGO je a na co není úplně vhodné.


  • 0

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 6:18

Jestli tě zajímá něco na způsob "Geolokační hry" s chytrým telefonem, tak těch už je dnes víc. Nejen wherigo.


  • 0

#5 alladjex

alladjex

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 9:02

Klidně napiš jaké. Já se zatím vím jen o geolua.


  • 0

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 11:49

Co vím, tak tu byl odkaz i na GeoFun a podle mě existují i další možnosti jak dělat podobné věci. U nás teď vznikla on-line naučná stezka pod systémem Triphood. Předpokládám, že odkazy už si najdeš sám...

Sice osobní zkušenosti s tím přímo nemám, ale myslím, že to bude fungovat na podobném principu jako wherigo. Jen nevím, jak hodně je to otevřené.


  • 0

#7 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 12:03

Já tedy mám osobní zkušenosti s GeoFunem. Nejdřív se mi to zdálo jako celkem zajímavé, ale pak mi došlo (a dotazem přímo u nich jsem si to ověřil), o co jde.

 

GeoFun je platforma určená pro propagaci. Hry si nemůže vytvářet kdokoliv, to dělají programátoři GeoFunu. A vytvářejí je na zákazku jednotlivých organizací, které tím chtějí něco propagovat (a taky si ten vývoj hry zaplatí). Většinou jsou to nějaká regionální turistická centra. Cílem je přitáhnout lidi do regionu, takže svým způsobem mírně atraktivnější turistický průvodce. Hry, které jsem hrál, tedy byly až příliš jednoduché a přímočaré, většinou šlo o to shlédnout nějaké informační video, odpovědět na pár otázek, přesunout se k nějakému místu, v jednom případě jsme se museli i sami natočit při nějaké akci. A to bylo všechno. Neočekávej žádné inventáře, složitější dobrodružství, nic takového. Když mi tohle došlo, přestalo mě to bavit. A navíc se mi od samého počátku nezamlouval termín "geosrandy" a to, že si "hlavní organizátor", jehož jménem ti chodí zprávy, říká "geofotr". Nejsem sice prudérní, ale tohle mi přišlo takové neurvalé.

 

Triphood neznám, ale Romane, díky, zkusím pohledat, o co se jedná.


  • 1

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#8 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 15:18

Triphood vypadá dobře, jen výletů je zatím dost málo. A pak mne doslova vyděsila věta v článku o Triphoodu na Lupě:

 

„Oproti původním odhadům jsme utratili více peněz a zpozdil se i termín ostrého startu. Problém byla kompatibilita s různými telefony a tablety,“ vysvětluje hlavní překážky při vývoji Kaštura s tím, že vývoj služby stál řádově miliony korun.

 

 

Trochu se děsím toho podnikatelského záměru. Některé výlety mají být placené, ale nedovedu si představit, jakou mají autoři představu o ceně. Dost pochybuji, že budou uživatelé ochotni platit za jednoduché lineární příběhy podél cesty...  B)  Jak se potom ta nekřesťanská suma má vracet...?!?


  • 0

#9 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 16:16

Já jsem se ze zvědavosti do Triphoodu registroval a taky jsem se vyptával na podrobnosti.

 

S tím placením se to má tak:

 

Po registraci dostane každý 50 kreditů zdarma jako bonus. Další kredity může získat jedním ze tří způsobů: nákupem, za to, že pozvete někoho, kdo se zaregistruje, nebo za to, že si někdo stáhne jím vytvořený výlet.

Nákup vypadá tak, že 1 kredit stojí 1,21 Kč s DPH (a koupit si je můžete v balíku po 100, 200, 500 - cena za 1 kredit je pořád stejná).

Za každého nového zaregistrovaného na vaši pozvánku získáte 50 kreditů.

Pokud vytvoříte výlet, musíte stanovit jeho cenu v rozmezí 20 až 50 kreditů (defaultní hodnota je 27). Z každého stažení byste měli inkasovat polovinu ceny vy.

 

Jinými slovy: Jeden výlet vás může přijít na 24,20 Kč až 60,50 Kč podle uvážení jeho autora. Polovina z této částky je refundována na kreditní účet autora.

 

Takže na začátku po registraci máte kredit tak na 1 - 2 výlety. Zbylé kredity už musíte nabrat jedním ze tří výše uvedených způsobů.

 

Já osobně jsem se rozhodl, že dva výlety vyzkouším, abych viděl, jaké to je. Pak taky možná zkusím nějaký založit. A uvidíme. Zatím těžko soudit, jestli to bude pro ostatní atraktivní a kolik lidí bude ochotno platit výše uvedené částky za stažení výletů. Bude asi záležet na tom, jaké ty výlety budou. Ale co jsem koukal, tak asi jediná interakce je možnost odpovídat na nějaké otázky. Než si to odehraju, nechci to nijak hodnotit.


  • 2

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#10 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 17:16

Pokud by autoři mohli směnit kredity zpátky na korunky, pak by to pro plodné autory mohlo být celkem zajímavé. Jinak spodní hranice ceny by podle mého názoru mohla být i nižší...
  • 0

#11 alladjex

alladjex

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2015 - 10:26

Je škoda, že nevzniká k Whereigo nějaká alternativní opensource platforma. Například jako Inkle VS Twine. Wigo mi zatím z toho, co jsem našel přijde jako jednoznačně nejlepší, co se týká nápadu a otevřenosti. Ale třeba nemožnost dělat jiné než anglické cartridge je fakt hloupý. I omezení vyvstávající ze starých zařízení a kompatibility s nimi jsou protivné. Například velikosti a formáty obrázků atd.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama