Přejít na obsah


Fotka

Letterbox nebo tradička?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

Anketa: Jaký typ keše byste zvolili? (57 uživatel(ů) vložilo hlas)

Letterbox nebo tradička?

  1. Letterbox (50 hlasy [87.72%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 87.72%

  2. Tradička (7 hlasy [12.28%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 12.28%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 20:47

Zdravím všechny,

 

 už před časem jsem byl osloven kamarádkou, zda-li bych se nezašel podívat na opuštěný židovský hřbitov nedaleko její vísky. Díky spolku místních a nové starostce došlo po dlouhých letech k vyčištění hřbitova od náletových rostlin, úpravě přístupové cesty (respektive toho, co z ní zbylo) a já byl požádán, jestli by bylo možné na tuto místní památku upozornit (pomocí kešky). Před několika dny jsem se tedy na tento skoro zapomenutý hřbitov vypravil a byl jsem nadšen. Krásné klidné místo uprostřed lesa, kam bych se jinak snad nikdy nepodíval.

 Inu, abych se dostal k jádru věci. Dávám dohromady informace a přemýšlím nad tím, jestli bych měl jako typ keše zvolit letterbox anebo tradičku. Vzhledem k umístění hřbitova budu muset v listingu popsat přístupovou cestu tak jako tak a právě proto jsem začal přemýšlet nad tím, jestli keš nepojmout jako letterbox. Co vy na to, jaký typ byste zvolili?

 

Kulíšek


  • 0

#2 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 20:57

Letterbox, je u něho větší šance že si lidé pročtou listing.


  • 10
Xperia TIPO,oregon 450

#3 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 21:56

Letterbox. Je menší šance, že tam polezou problémoví jedinci.


  • 9

#4 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 21:57

Letterbox, ale pokud finále neskončí někde v hospodě či podobně. Opravdu mě nebaví zjišťovat, kdy je keš právě odlovitelná.


  • 1

#5 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 23:06

Letterbox. Ale počítej s tím, že tam oproti tradičce bude menší návštěvnost.
  • 4

#6 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 23:10

Letterboxů není nikdy dost :)


  • 14

#7 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2015 - 6:33

Letterbox, ale pokud finále neskončí někde v hospodě či podobně. Opravdu mě nebaví zjišťovat, kdy je keš právě odlovitelná.

Nejbližší hospůdka je zvdálená nějaké dva kilometry vzdušnou čaru a ani tak bych do ni nikdy žádnou keš neumístil. ;)

 

Letterbox. Ale počítej s tím, že tam oproti tradičce bude menší návštěvnost.

Zrovna v těhle místech si myslím, že by právě letterbox mohl přitáhnout větší pozornost, než tradička "uprostřed ničeho". :)


  • 1

#8 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2015 - 8:20

Jsem pro tradičku, přijde na ni víc lidí a hřbitov se dostane do širšího povědomí. Za letterbox určitě dostaneš víc FP, protože je to "vzácná" ikonka, ale předpokládám, že to účelem keše nebude.


  • 0

#9 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2015 - 8:30

Jsem pro tradičku, přijde na ni víc lidí a hřbitov se dostane do širšího povědomí. Za letterbox určitě dostaneš víc FP, protože je to "vzácná" ikonka, ale předpokládám, že to účelem keše nebude.


A je to pro to místo dobře, že na ni přijde víc lidí?
  • 5

#10 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2015 - 13:25

Lehký letterbox bude zajímavější.


  • 4

#11 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2015 - 13:56

Ahoj. Pokud chceš aby si lidi ten hřbitov prohlídli, tak letterbox. Tradičku 80% kačerů "jen" odloví a ani nebudou vědět co lovili.


  • 6

#12 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2015 - 14:28

Proč popisovat cestu k místu u tradičky, letterbox to udělá za tebe a donutí jít lidi po té cestě co je vybrána.


  • 0
Vložený obrázek

#13 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2015 - 18:51

Letterbox


  • 2

#14 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2015 - 20:34

Letterbox. Krabička asi bude muset být mimo vlastní hřbitov, ale pokud budou kačeři přinuceni nějakým jednoduchým úkolem (třeba spočítáním všech náhrobků s určitým jménem ... no, to jsem asi přehnal) hřbitov navštívit, tak to splní záměr lépe, než tradička, při jejímž odlovu by si třeba ani hřbitova nevšimli, zvláště noční FTF lovci, o přečtení listingu nemluvě.


  • 3

#15 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2015 - 20:59

Kulíšku mám v plánu také jednu keš věnovanou podobnému místu a také jsem řešil co a jak, ale až díky tvému dotazu mne napadlo, zkusit to pojmout jako letterbox. Zítra to pojedu prozkoumat jestli by to šlo.


  • 2

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#16 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2015 - 21:51

Ad Kalubr: Vzhledem k tomu, že ho o to požádali, tak větší množství lidí asi dobře je. Pokud nechci, aby někam chodili lidi, tak tam nedělám keš. Pro tradičku bych na odlehlejším místě u Žatce tipnul tak 100 až 150 nálezů za první rok, později méně, což mi při rozumném uložení vně hřbitova nepřijde nijak hrozné.

 

Ad VHteam: A chceš tyhle lidi "nutit" do toho, aby teda seřadili milion obrázků nebo četli dětinskou říkanku? A kde jsi přišel na těch 80 % - a jde o tradičky v rámci power-trailu, nebo i tradičky na zajímavém místě, ke které jdu kilometr? Já jen, že většina kačerů, co znám, tak si místo kolem kešky (mimo drive-in) prohlédne; listing většinou čtou až doma, pokud je místo dostatečně zaujme, což tady snad nebude problém. (A já patřím do této skupiny, abych nemluvil jen o "někom".)

 

Samozřejmě rozhodnutí je na ownerovi. Letterbox je zajímavější než tradička - stejně jako multina, multi-mysterka či WIGO. Jen prostě reaguju na vlastní zkušenost, kdy zhruba 20 letterboxů už jsem musel vynechat, protože jsem zpravidla neměl ztažené obrázky, případně byl dlouhý a já šel z druhé strany; a také na to, že tam asi chtějí dostat víc lidí.

 

A na závěr něco mimo žádosti - pokud to místo dovoluje a ty bys tam chtěl dostat víc lidí a zároveň, aby se o místě něco dozvěděli a prohlédli si ho, udělal bych tam kešek víc - tradičku, letterbox/multi a k tomu případně mysterku s luštěním na doma. Tím můžeš rozložit délku listingu, která pak bude "stravitelnější" ;) A hlavně každý si najde své...


  • 2

#17 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2015 - 22:31

Souhlasím s Letterboxem (nebo multinu),  těch opravdu není nikdy dost. Oproti tradičkám je to jen mizivé promile. 

Loni (nebo už předloni) byl odlov Letterboxu jako podmínka pro získání suvenýru a při té příležitosti jsem zjistil, že např. v okolí Karlových Varů je pro Basic Member jen JEDEN JEDINÝ a pro premiové asi DVA. Po odlovení budu muset příště jet do Žatce :-) 

 

Takže - Letterbox a pro všechny (tedy Basic Member).

 

Držím Ti palce a díky za Tvou snahu.


  • 2

#18 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2015 - 22:33

Ad Kalubr: Vzhledem k tomu, že ho o to požádali, tak větší množství lidí asi dobře je. Pokud nechci, aby někam chodili lidi, tak tam nedělám keš. Pro tradičku bych na odlehlejším místě u Žatce tipnul tak 100 až 150 nálezů za první rok, později méně, což mi při rozumném uložení vně hřbitova nepřijde nijak hrozné.

Nejde o to, jestli tam má udělat keš. Jde o druh. Pokud je to místo odlehlé a situace to umožňuje, tak se mi líbí tvůj nápad založit ty kešky dvě.

Edit: když někdo půjde s dětmi dva kilometry do lesa, tak ať jde třeba na dvě krabičky. Dětem ten hřbitov asi moc neřekne, ale díky dvěma keškám si to místo možná spíš zapamatují.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 29 srpen 2015 - 22:53

  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2015 - 10:46

Ja jsem pro letterbox, kazdy je pro me tak trochu svatkem. Ale s chozenim na hrbitov bych byl trochu opatrnejsi - pokud je to fakt zidovsky hrbitov. Bylo by asi potreba dodrzovat pravidla, kdy nektera z nich by nemusela byt pro nektere kazery schudna a mohli by jke porusovat (tim spis, ze postih by asi nebyl realny): nejproblemovejsi je asi pokryvka hlavy u muzskych navstevniku a nenavstevovat v sobotu, ...


  • 6

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2015 - 13:25

Je to, Kulíšku, asi o té cílové skupině: pokud chceš větší návštěvnost a nevadí ti zmíněných 80% mamlasů hrajících "plastocaching", co si hřbitova téměř nevšimnou, tak tradičku. Pro inteligentnější a méně početnou sebranku letterbox. :)

 

OT Gord: dobrá poznámka ohledně pokrývky hlavy a sobotního vynechání (to jsem nevěděl). Zřejmě většina přítomných porušila v minulosti obé a mockrát, pochopitelně včetně mě. :) Klobouk stále vozím v autě, to půjde řešit, ale s tou sobotou je to horší...


  • 2

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama