Přejít na obsah


Fotka

Úpadek geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
81 odpovědí na toto téma

#61 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2015 - 7:57

U návštěvnosti cachí je to dané tím, kde je. U jedné mé cache v turisty hojně navštěvované oblasti návštěvnost pomalu stoupá. U jiných, umístěných ve venkovských zapadákovech naopak klesá - cacheři z okolí si je postupně odlovili a přespolní tam moc nejdou, zvlášť když je všude spousta snadněji dostupných cachí. 


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#62 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 5:24

Ano, geocaching asi opravdu upada, pokud se myslis, ze odneseni TB ci GC bez vymeny za neco jineho odporuje pravidlu fair trade nebo dokonce jak pises fair play. :D


  • 0

#63 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 6:36

Ja nasel svuj prvni cestovatesky predmet v jedne z prvnich odlovenych kesi. Shodou okolnosti to byl Blexuv Geocoin a hned jsem ho grabnul abych s nim mohl cestovat. Jeste ten samy vecer jsem dostal pres mail od drzitele tak za usi, ze od te oby jsem zadnej dalsi negrabnul bez svoleni soucasneho prenasece nebo primo ownera. Timto Blexovi diky


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 02 říjen 2015 - 7:17

  • 0

#64 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 7:07

Ze bych byl tak osklivej?  

Kdyz si vsimnu a mam cas, tak obcas napisu, ale tohle nejak nemuzu dohledat. Vidim grabnuti http://coord.info/TB4P800 4.3.2013, pouhe dva dny vlozeni, ale zadnou poslanou zpravu nevidim.  :)


  • 1

#65 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 7:18

Tak to nebylo od tebe, ale od toho kdo tam ten coin dal. Promin.

 

Ale byl to tvůj Coin, takze mas podíl na vychove :D Takze i tak diky

 

 

Uz je to davno, osoby skoro zmizely, ale to dulezite zustalo :D


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 02 říjen 2015 - 7:19

  • 0

#66 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 7:33

Jen ještě doplnim zajimavost z clanku na Idnes z 20.12.2005 kdy se jeden mladik při hledani kese zabil.

 

"  Ve chvíli kdy Lukáš schránku hledal v ní bylo ořezávátko, tužka, svíčka, dvoukoruna, plastový prstýnek, krabička od filmu, pohled a pár kousků Lega"

 

V tomhle směru zádný velký úpadek :D


  • 0

#67 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 8:35

Jen ještě doplnim zajimavost z clanku na Idnes z 20.12.2005 kdy se jeden mladik při hledani kese zabil.

" Ve chvíli kdy Lukáš schránku hledal v ní bylo ořezávátko, tužka, svíčka, dvoukoruna, plastový prstýnek, krabička od filmu, pohled a pár kousků Lega"

V tomhle směru zádný velký úpadek :D

Ale on tam nehledal keš. Nebo se pletu?

Edit: Myslím, že se ukázalo, že keš nehledal. To jsem chtěl napsat pro ty, kteří ten případ neznají a zaujala je informace "kdy se jeden mladík při hledání keše zabil."

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 02 říjen 2015 - 10:51

  • 0

#68 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 8:43

Já našel první geocoin ve třetí nalezené keši. Z pravidel jsem věděl, jak vypadá TBčko (to bylo ve čtvrté keši) a myslel jsem si, že je to nějaká identifikační placka té keše, tak jsem to tam nechal. :-) Po přečtení pravidel jsem si nedokázal představit, jak takový geocoin vlastně vypadá.


  • 1

#69 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 9:35

Když už došlo k oživení tohoto vlákna, tak taky něco přidám. Akorát by to stejně tak mohlo být i v geodepresivním, popř. georadostném. Občas vyrazíme s kolegy na celodenní výpravy, které mohou být nazvané honibodské či kombajnérské, ale bereme při nich kešky všech typů. Na sv. Václava jsme byli již potřetí v okolí Žďáru nad Sázavou, kdy byly hlavním cílem kešky věnované Olšiakovým sochám (je jich tam 19+challenge). Dohromady bylo nalezeno 60 kešek, z toho bylo 12 mysterek, 4 multiny, a po jedné earthcache a wherigo (pozn.: vše poctivě luštěno i odchozeno v terénu). A přitom žádné DNF nebo keška v dezolátním stavu. Takže to je ta georadost. Na druhé straně, přestože víc jak polovina kešek byla velikost small nebo větší, tak obsahem byl většinou pouze logbook, CWG jsme našli dvě, a cestovatele pouze jednoho, navíc spolu s jedním CWG.

 

Dále se tu diskutovala návštěvnost kešek. Mám jich 30 na méně frekventovaných místech. Je pravdou, že nejvíce návštěv je v prvním roce, ale i pak je návštěvnost vcelku konstantní, záleží hlavně na umístění a obtížnosti nalezení. To ale může souviset s nárůstem počtu nových kačerů. Nejnavštěvovanější je přitom fádní mikro tradička, která je ale ve městě u hlavní silnice. Tu může odlovit bez problémů každý. A nejméně navštěvovaná je lehká googlicí mysterka, umístěná u přírodní památky cca 1 km od silnice, kam se sice dá dostat po polní cestě, ale jen pěšky. Možná je to taky i tím, že ještě nejsou její souřadnice na nějakých "finálkách". Letos měla zatím jen 3 návštěvy (další geodeprese), to možná do "Hospody na mýtince" by zavítalo hostů více. A to tam vždycky nechávám nějakého cestovatele jako návnadu.


  • 0

#70 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 9:46

Jen ještě doplnim zajimavost z clanku na Idnes z 20.12.2005 kdy se jeden mladik při hledani kese zabil.

 

"  Ve chvíli kdy Lukáš schránku hledal v ní bylo ořezávátko, tužka, svíčka, dvoukoruna, plastový prstýnek, krabička od filmu, pohled a pár kousků Lega"

 

V tomhle směru zádný velký úpadek :D

Koukám na tu keš, vypadá to jako dobrá výzva, přitom terén trojka. Ale pro nás vzdálené vesničany asi nedostupné (ale to je OT).


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 02 říjen 2015 - 10:51

  • 1

#71 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 10:47

To Kalubr

 

Ja to schvalne nechtel uvadet jako odkaz, aby se tu neodklonila diskuze. Primarne slo o obsah te kese v danou dobu. Aby bylo videt ze to taky nebyla zadna slava. B)


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 02 říjen 2015 - 10:47

  • 1

#72 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 11:03

Jen ještě doplnim zajimavost z clanku na Idnes z 20.12.2005 kdy se jeden mladik při hledani kese zabil.

 

"  Ve chvíli kdy Lukáš schránku hledal v ní bylo ořezávátko, tužka, svíčka, dvoukoruna, plastový prstýnek, krabička od filmu, pohled a pár kousků Lega"

 

V tomhle směru zádný velký úpadek :D

 

Bohužel se tváříš jako pamětník u věcí, které nepamatuješ a tedy informuješ špatně.

 

Sice to tenkrát bylo v TV a novinách, ale to byla doba, kdy se prakticky všichni kačeři znali a tenhle opravdu kačer nebyl. Ta debata je někde hluboko v historii ze starého serveru a tam se dají dohledat podrobnosti.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#73 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 11:15

Bohužel se tváříš jako pamětník u věcí, které nepamatuješ a tedy informuješ špatně.
 
Sice to tenkrát bylo v TV a novinách, ale to byla doba, kdy se prakticky všichni kačeři znali a tenhle opravdu kačer nebyl. Ta debata je někde hluboko v historii ze starého serveru a tam se dají dohledat podrobnosti.


Asi je chyba ve formulaci, Stěpán chtěl napsat, že se v tom článku píše, že mladík zahynul při hledání keše.
  • 0

#74 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 11:21

Ano, tak to je.  Diky :D

 

Kolombo: To ze muzu citovat nepriklad T.G.Masaryka " O hranice se nejedná, o hranice se střílí"  opravdu neznamená, že jsem pamětníkem :D Naopak to ze cituji z clanku z roku 2005 a ta informace se casem ukazala jako chybna muze naopak znamenat, ze nejsem pametnik :rolleyes:

 

 

P.S. psal jsem na Idnes a obsah clanku bohužel nehodlaji menit. Takze tam budou stále nepresne informace.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 02 říjen 2015 - 11:48

  • 0

#75 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 11:45

Hlavně, jestli jsem správně panzerstepana pochopil, nebylo podstatou jeho sdělení, že se někdo při geocachingu zabil, ale že obsah keše byl už před deseti lety ne úplně atraktivní, takže nevidí v tomto směru nějaký velký úpadek.


  • 7

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#76 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 11:56

No, asi by to mohlo být dobře. Ale jen proto, že má správně nastavený odkaz na profil na gc.com.


  • -1

#77 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 15:06

A myslíte, že v těch dřevních dobách byl ten obsah keší nějak důležitý? Kladl se na to nějaký důraz, aby ten obsah nějak vypadal? Moc dětí asi nelovilo... Takže hraček se třeba moc nedávalo, nebo jo?
  • 0

#78 greenhair

greenhair

    blíženka

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 17:22

No a co tak, když se s někým kdo nezná potkáš, tak mu v kostce vysvětlit pravidla a zásady, které porušuje. Bohužel "novináři" nemají o čem psát, tak v poslední době zpopularizovali GC až hanba a tohle je důsledek...

 

zdravím... :-)

 

přiznám se,že se o tohle snažím....

pokud se v hovoru s někým dostaneme na tohle téma (ne,že by to bylo nějak často,spíš,když se už někdo cíleně ptá,protože ví,že jsem "postižená"),snažím se ho,mimo jiné,navést na nějaké stránky,kde si může přečíst víc.....nevím,myslím,že Wiki celkem zmiňuje ty základní věci....

a pořád zdůrazňuju,že i tahle hra má určitá pravidla,která potřebují být dodržována,má-li nám tahle zábava vydržet co nejdéle....

 

osobně si myslím,že nějaké "zpřísnění pravidel",jak ho tu čtu např. od "tomaskoz",nic moc nevyřeší...

všechno je to o lidech,tak jako jsou neukáznění na silnicích (kde taky jsou pravidla),tak jako jsou bezohlední,případně lhostejní v kontaktu s jinýma lidma,tak takoví prostě nebudou respektovat stávající nebo přísnější pravidla geocachingu....

 

a možná naopak,"tužší režim" otráví a odradí lidi,kteří mají nějaký smysl pro pravidla a fér hru v sobě a nepotřebujou mít nad sebou bič.....

můj názor....

 

hezký večer všem... :-)


  • 2

Loví kačer Earthku v Moravském krasu.
GPS-ka ho honí všude možně a kačer si říká:"Kurňa,to není možný,tady někde má přece bejt ta Macocháááááááááááááááááááá......"

 


#79 greenhair

greenhair

    blíženka

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 17:33

A myslíte, že v těch dřevních dobách byl ten obsah keší nějak důležitý? Kladl se na to nějaký důraz, aby ten obsah nějak vypadal? Moc dětí asi nelovilo... Takže hraček se třeba moc nedávalo, nebo jo?

 

no...asi ne,pokud si pamatuju na nějaké vyprávění kačerů - pionýrů,šlo právě spíš o ten "nález" samotný....a o místo,kam "krabička" lovce přivedla....

 

ale myslím,že to není nic proti ničemu,nechávat v krabkách pro děti nějakou drobnost... :-)

pro mě osobně je tohle další rozměr keškování a moc mě baví vymejšlet,co všechno by káčatům šlo v kešce připravit.....takže třeba malé série pexesa (původní počet kartiček rozdělím na čtyři "porce",stírací los za 10 Kč mě taky nezabije....(pořád doufám,že až někdo vyhraje,že se se mnou podělí... :-DDDD ),různé série samolepek,skleněnky,hrací kostičky,tiskátka.....už jsem známá tím,že se v papírnictvích a jiných obchodech pídím po malých a ne drahých drobnostech.... :-)

 

a pokud se mi keška líbí zpracováním nebo uložením....a dovolí mi to svým rozměrem,ráda ji za odměnu trochu "vykrmím".....

proto mě víc baví "small" a větší.... :-)))

 

mám radost,pokud už malé děti objevujou jinou zábavu než jen tu u kompu a u tabletu....tak proč to ještě trošku neosladit.... :-))


  • 2

Loví kačer Earthku v Moravském krasu.
GPS-ka ho honí všude možně a kačer si říká:"Kurňa,to není možný,tady někde má přece bejt ta Macocháááááááááááááááááááá......"

 


#80 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 17:55

Od té doby, co tahám všude prcka, tak jsem rád za každou figurku.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama