Přejít na obsah


Fotka

Skloubení koníčků, aneb vhodnost vkládání předmětů do kešek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 deiv14

deiv14

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 12:39

Zdravím členy místního fóra,

 

s GC jsem začal teprve nedávno, ale podle všech předpokladů mě to neskutečně chytlo. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se hlouběji ponořím i do dění na fóru. Zatím jsem jen tak pročítal zajímavá témata, teď trochu té aktivity :)

 

Mým největším koníčkem a vášní je sběratelství hokejových karet. Pro někoho možná dětinská záliba, ale věřte nebo ne, je to naprosto seriózní věc :) je pravda, že v dnešní době málo rozšířená, ale pamatuju doby, kdy karty sbíral prakticky každej malej kluk :) s nástupem GC do mého života mě napadla tato myšlenka. Proč tyto 2 koníčky neskloubit? :) a tak s sebou na kešky nosím karty, které mám navíc a když najdu dostatečně velkou krabku, která nejeví známky vlhkosti, popřípadě jiných nepříznivých vnějších vlivů, tak tak nějakou tu kartičku vložím, nebo vyměním za CWG (které pro změnu začala sbírat manželka :))

 

A tak když jsem narazil na toto fórum, napadlo mě, že se zeptám zkušenějších kačerů, jestli je vůbec toto vhodné. Jaký na to máte názor? Popřípadě můžete diskuzi rozšířit o další podobné případy a třeba zde i někdo najde inspiraci :)


  • 2

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 12:50

Teď jsem se díval na tuhle keš, u nás v HB byla taky taková.
http://coord.info/GC2T51R

Možná bys mohl založit keš, kde by byly jenom karty.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 09 září 2015 - 14:56

  • 3

#3 deiv14

deiv14

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 12:56

Výbornej nápad! To mě nenapadlo :) zatím teda nemám v plánu zakládat novou kešku, ale v budoucnu bych určitě chtěl něco spáchat a tohle je super inspirace, děkuju :)


  • 2

#4 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 13:00

Možná je ale lepší, když to roztrousíš po keších. Když je všechno na jedný kupě, tak by to mohl někdo vzít. Ještě znám Mincovou a Knoflíkovou, CWG směnárny fungujou taky na tomhle principu.
  • 0

#5 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 13:10

Ahoj deive14.

 

Až někdy pojedeš kolem Karlových Varů koukni na keš - "Vzpomínka na Ivana Hlinku"   http://coord.info/GCYP26

 

tam se občas hokejové kartičky mění....a věřím, že podobně tematických je více.

 

Ale asi bude úplně nejlepší když podobnou tematickou založíš poblíž svého bydliště a občas do ní koukneš. (dobrejch keší není nikdy dost).

 

:-)


  • 0

#6 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 13:15

Jako bývalého sběratele by mě takový nález celkem potěšil.  :D

 

Jinak tématicky založené výměny keší jsou obecně super. Jednou jsem (v zahraničí) našel i krabici zaměřenou na výměnu filmových DVD, která byla plná i po 3 letech provozu.

 

Osobně bych ale karty zatavil do nějaké (roztržitelné folie) / dal do uzaviratelného pytlíku. I suchá keš může být někým po tobě špatně uzavřená. Ostatně často nacházené vlhké logbooky mluví za sebe.


  • 2
Hlodat keše, to je moje ...

#7 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 13:16

Ahoj,

ano v KV se v dost keších mění tyto karty.

Ale pozor na toto: tak nějakou tu kartičku vložím, nebo vyměním za CWG.

V tomto případě výměny asi na razíš na nesouhlas.


  • 1

#8 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 13:18

...nebo ještě koukni v Praze na : "Nagano 1998"   http://coord.info/GC5N7YC


  • 0

#9 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 13:19

Dostal jsem před časem pakl takových karet z 90. let od kolegy, jehož syna to přestalo bavit, a tak jsem je taky zkoušel dát do svých kešek, ale nikdo o to neměl zájem, tak jsem s tím přestal. Ani v žádné kešce jsem nikdy podobné nenašel. Takže pokud by vznikla specializovaná keška, ať je aspoň velikosti regular, abych to tam mohl nasypat a zbavit se toho :D.

Už jsem se setkal s keškami specializovanými na peníze (mince i bankovky), knoflíky, známky, kameny, mušličky.


  • 1

#10 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 13:49

Ahoj,
ano v KV se v dost keších mění tyto karty.
Ale pozor na toto: tak nějakou tu kartičku vložím, nebo vyměním za CWG.
V tomto případě výměny asi na razíš na nesouhlas.


Můžeš ve stručnosti vysvětlit důvod? Myslím, že je to i předmětem deivova dotazu.
  • 0

#11 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 13:52

ANO, chápu,že je těžko vysvětlovat co za co měnit, ale kdo sbírá / mění CWG / kartičky, těžko kladně ohodnotí výměnu CWG vs kartička.


Tento příspěvek byl upraven od mirecek7: 09 září 2015 - 13:55

  • 0

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 13:59

Ahoj,

ano v KV se v dost keších mění tyto karty.

Ale pozor na toto: tak nějakou tu kartičku vložím, nebo vyměním za CWG.

V tomto případě výměny asi na razíš na nesouhlas.

Mě by výměna kartičky za CWGčko nevadila. CWGčko vyjde na pětikorunu, ty kartičky mívají hodnotu mnohem vyšší.

 

Na vysvětlenou Deivovi: v pravidlech je, že se má měnit za věc stejné nebo vyšší hodnoty. Někteří vášniví sběratelé ale razí pravidlo CWG za CWG, protože pro ně má mnohem vyšší hodnotu než cokoli jiného. Jako sběratel kartiček je určitě chápeš. :-) Místo pro ně cenného dřívka tam najdou pro ně bezcennou kartičku.


  • 6

#13 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 14:04

Chápu odezvu, omlouvám se všem sběratelům kartiček a jako trest za vyjádření názoru si dám trest: dnes ani jindy už žádný příspěvek.


  • 0

#14 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 14:04

ANO, chápu,že je těžko vysvětlovat co za co měnit, ale kdo sbírá / mění CWG / kartičky, těžko kladně ohodnotí výměnu CWG vs kartička.

Pravda, kdo sbírá CWG, asi přivítá, když v keši nějaká jsou. Vedle dalších věcí na výměnu.

Jinak jsem ti dal taky palec nahoru, ale šlo mi o to, abys to jako zkušenější kolega vysvětlil. Navíc se na to Deiv14 ptal.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 09 září 2015 - 14:10

  • 0

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 14:07

A pak tam přijde vášnivý sběratel kartiček a nad keškou se zjeví. :-) To je věčná otázka.


  • 0

#16 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 14:14

Tak jsem to nedal.

Nechal jsem se unést potřehy z vlákna Úpadek geocachingu?

Měníme předměty "stejné hodnoty" a v případě CWG kus za kus.

U sběratelské kartičky nevím, nedokážu určit hodnotu - ani sběratelskou či finanční.


  • 2

#17 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 14:29

U sběratelské kartičky nevím, nedokážu určit hodnotu - ani sběratelskou či finanční.

Ano, to je problém u všech sběratelských předmětů, pokud nemají všeobecně uznávanou hodnotu danou třeba katalogy (známky, mince, medaile). Třeba zrovna ty CWG mají zhruba stejnou hodnotu jako ty kartičky (5-10 Kč), ale jen pro toho, kdo to ocení, takže pro nesběratele CWG je to bezcenný kousek dřeva, stejně jako pro druhou stranu je bezcenná ta papírová kartička. Ale pro někoho, kdo se vyzná a sbírá, má třeba nějaké vzacnější CWG nebo kartička naopak mnohem vyšší hodnotu. A třetí zase mnohem výše ocení pěknou hračku z kindervajíčka. Prostě hodnota věci je relativní a subjektivní.

PS: Ale i mne naštve, když někdo "vymění" něco z kešky za žalud, kamínek nebo list, který najde vedle kešky.

 


  • 0

#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 14:31

Měníme předměty "stejné hodnoty" a v případě CWG kus za kus.

Omyl. CWG je předmět na výměnu jako každý jiný, proto ho lze vyměnit za cokoliv adekvátní hodnoty. Právě na výměnu v keši za cokoliv jiného byl tento předmět svými tvůrci původně zamýšlen. Sběratelským atiklem se stal až později a jen pro některé.


  • 5

#19 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 14:37

OK, beru zpět vše co jsem napsal, dnes už žádný "nevhodný" názor, jako že je svatý Petr nademnou.


  • 1

#20 miralill70

miralill70

    Premium Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 14:48

Ahoj deive14.

 

Až někdy pojedeš kolem Karlových Varů koukni na keš - "Vzpomínka na Ivana Hlinku"   http://coord.info/GCYP26

 

tam se občas hokejové kartičky mění....a věřím, že podobně tematických je více.

 

Ale asi bude úplně nejlepší když podobnou tematickou založíš poblíž svého bydliště a občas do ní koukneš. (dobrejch keší není nikdy dost).

 

:-)

Souhlasím s Viktorem, tato keš je určená přímo na hokejové předměty. Byl jsem na ní asi před rokem a půl a hokejových věcí i karet tam bylo dost ;) Takže vřele doporučuji! :)

 

Můžeš si založit kešku, která bude třeba v "large" podobě, zaměřená na sbírání věcí a karet s hokejovou tématikou, stejně jako Hlinka. Taková keška by byla super! :D Typnul bych si, že se kačerům bude líbit, když bude třeba i nějak tématicky provedená ;) 


  • 2
K zapisování kešek používám počítač Windows 7 Home Premium.
K hledání pokladů používám GPS Garmin eTrex Legend HCx.
K hledání pokladů používám také mobil a tablet Samsung Galaxy Core LTE a Samsung Galaxy Tab 3.
Přeji vám také co nejvíce nalezených krabiček... :) ;) :D

 

Můj profil na poznejmisto.cz: GarfieldCZ, moje fotky (zatím :D): 2649, 2669, 2716, 2744, 2799, 2896

 

PS: Věk v profilu je pouze geocachingový, ne opravdový ;)

b8185209-23a7-4c3f-bac8-9dee9b2f8ae8.jpg





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama