Přejít na obsah


Fotka

Stávka ownerů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:29

Stále jsou. Pro nepřihlášené dokonce ve všech zoomech (i když zřejmě s drobnou odchylkou v souřadnicích).

Tak to je pro mě novinka, ale je to pravda. Už jsem dlouho na PM keš nenarazil.


  • 0

#22 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:32

Kdo je PM, má založené keše a vadí mu způsob zobrazení keší na mapy.cz ?

 

Co prostě překlopit keše do PM, dokud opravdu nebudou vyřešené souřadnice a hinty ?

Podepisuji v plném rozsahu, a dokud se neupraví poměry (resp. dokud bude mít ke keším přístup kdejaký mudla bez znalosti pravidel) budou moje keše v režimu PMO.

 

Ano, jsem si vědom že tímto ochudím spoustu (opravdových) kačerů o možnost nálezu a také že tím "podporuji" GS a jeho zisky (nutnost zakoupit PM - i když i zde je to diskutabilní, neboť existují a dají se hledat keše i bez PM.),

 

ALE

 

vidím to jako jedinou rozumnou (ano, je tu možnost archivovat, ale..) možnost jak ochránit své keše a zpřístupnit je pouze a výhradně těm, kdo jsou seznámeni s pravidly, kdo vědí "do čeho jdou (šli)" a jak se chovat. Tj.osobám poučeným a majícím skutečný zájem hrát - kačerům.


  • 7

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#23 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:33

Jasně a kdyby to udělal každý tak děcka a obyčejní lidé se můžou jít pást, já dělám keše pro všechny a pokud se něco pokazí tak to prostě zajdu opravit, ale chápu že čím máš méně problémů tím máš větší pohodu hlavně jen né problém !!! -- jen tak dál :(

 

Stále jsi mi nevysvětlil, proč mám za povinnost za svoje prachy a čas podporovat podnikatelské záměry, se kterými nesouhlasím.


  • 5

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#24 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:45

Zbytečná hysterie.


  • 9

#25 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 15:27

Jasně a kdyby to udělal každý tak děcka a obyčejní lidé se můžou jít pást, já dělám keše pro všechny a pokud se něco pokazí tak to prostě zajdu opravit, ale chápu že čím máš méně problémů tím máš větší pohodu hlavně jen né problém !!! -- jen tak dál :(

 

Ne tady nejde jen o to nemít problémy, ale omezit návštěvnost třeba z důvodu zachování rázu krajiny a co nejvíce minimalizovat škody nájezdy kačerů, protože spousta z nich se chová v přírodě jako dobytek.


  • 3

#26 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 15:34

Ne tady nejde jen o to nemít problémy, ale omezit návštěvnost třeba z důvodu zachování rázu krajiny a co nejvíce minimalizovat škody nájezdy kačerů, protože spousta z nich se chová v přírodě jako dobytek.


Tak o tohle nejde vůbec....Pakliže mi jde o omezení návštěvnosti a pasuji se do role "ochranáře", nezaložím tam keš, že....
  • 5

#27 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 15:49

Zbytečná hysterie.

Naprosto souhlasím...

 

To jsou zase debaty... Dvacet mudrců tady pořád dokola mudruje, všichni naprosto přesně vědí, co se stane a jak tomu zabránit...

To si vážně myslíte, že někde "tam venku" jsou hordy mudlů, které čekají jen na to, až jim konečně Mapy.cz umožní zjistit, kdeže vlastně ty kešky jsou a pak honem rychle vyrazí a všechno zničí??? 

Koho z "běžných lidí" napadne dát do vyhledávače Map výraz "keš", nebo "Geocaching"? To spíš tím, že o tom kačerská komunita mele už všude, se ta věc jen víc zpopularizuje a dostane se to spíš mezi mudly...  :(


  • 7

#28 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 15:55

Naprosto souhlasím...

To jsou zase debaty... Dvacet mudrců tady pořád dokola mudruje, všichni naprosto přesně vědí, co se stane a jak tomu zabránit...
To si vážně myslíte, že někde "tam venku" jsou hordy mudlů, které čekají jen na to, až jim konečně Mapy.cz umožní zjistit, kdeže vlastně ty kešky jsou a pak honem rychle vyrazí a všechno zničí???
Koho z "běžných lidí" napadne dát do vyhledávače Map výraz "keš", nebo "Geocaching"? To spíš tím, že o tom kačerská komunita mele už všude, se ta věc jen víc zpopularizuje a dostane se to spíš mezi mudly... :(


Podle odkazů o tom nejvíce pindají kdejaké internetové noviny :)
  • 3

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#29 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 16:14

"Podle odkazů o tom nejvíce pindají kdejaké internetové noviny"
___

A o to hur.
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#30 obludak

obludak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 16:18

To jsem ani nevěděl. Když jsem si prošel kešky, tak jedna ze tří tam není. Docela mě pobavilo, že je tam napsané, že poloha je pouze přibližná, přitom je keš v mapách přesně na úvodních souřadnicích (v případě tradičky přímo na ní). Opatření nechystám, protože kešky, co jsou v mapách, tak jedna je navštěvovaná průměrně 1x týdně a tak každý druhý je BM, tak by to bylo o ničem. Druhá se na tu pozici nehodí, když je to klasická filmovka (když jí někdo ukradne, tak mi to je jedno a dám novou) a poslední keška v mapách naštěstí není a kdyby byla, tak jí dám PMO, protože je průběžně doplňována věcmi na výměnu a dala by docela dost práce obnovit. Každopádně díky za info, protože bych se to nedověděl, když mapy.cz nepoužívám.


  • 0

#31 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 16:20

"Podle odkazů o tom nejvíce pindají kdejaké internetové noviny"
___

A o to hur.


To áno, taková reklama takovýmu paskvilu, diskuze tam to jen podtrhují, opravdu děkuji Seznamu a GS za vydařenou akci "o nás bez nás".
  • 3

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#32 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 16:28

Upřímně, to mě vůbec nezajímá, ty keše jsou moje, zaplatil jsem materiál na jejich výrobu a chci si je ochránit. A toto je jediná možnost, kterou mám. Druhá je pak už jen archivace keše.


A třetí možnost? Když jsou ty keše Tvoje a chceš je ochránit, dej si je třeba do kredence, tam budou v bezpečí. Jinde jsou totiž uloženy na cizím pozemku a hrozí Ti, že Ti je někdo, kdo nezná naší hru, vyhodí jako odpad...
Lidi, vy jste fakt zešíleli! Nechcete se místo zde prázdného mlácení slámy radši proběhnout za nějakou keškou? Dokud si je teda sami navzájem nepozavíráte?
  • 5

#33 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 17:08

Je vhodné si uvědomit, že když  převedete keš na PMO, tak se to na Seznamu projeví za cca 10 dní (14 denní interval načítání databáze).


  • 0

#34 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 17:13

Je vhodné si uvědomit, že když převedete keš na PMO, tak se to na Seznamu projeví za cca 10 dní (14 denní interval načítání databáze).


Ano, ale pak uz tam nebude. Takze, po dobu 10-14 dnu bude kes vystavena riziku, namisto aby v nem byla stale (bez PMO).

Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 14 září 2015 - 17:22

  • 2

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#35 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 17:28

Zato na gc.com zmizí keš z mapy okamžitě.

V neděli jsem se chystala lovit jednu mysterku, která tam v sobotu večer byla k řešení volná a v neděli už smůla.

Jako BM hráče mě to mrzí, to je ale všechno, co s tím můžu dělat.

Co je mi platné, pokud bych šla na keš přes mapy.cz, když si je pak nemám kde zalogovat? (Rozuměj PM keš není v gc už vidět a nový adept na kačera, který jde na keš s mapami a cca desetidenním zpožděním v editaci keší, to neví...)

 

Jako já beru, že vývoj nějakým směrem jde, třeba ani ne nějakým nejlepším, vývoj se nezastaví.  Ale proč takovéto zmatky?

Keše jsou jedna věc, ale svoje cestovatele přesunem do PMO ochránit nemůžu. Přitom pokud vím, tak GS trackables propaguje a neznám kačera, který by rád cestovatele nenašel. Jako BM těžko můžu nosit své nebo nalezené do PM keší, tudíž - radši s nimi nehrát, nebo jak?  Pro mě byli cestovatelé velké zpřestření hry a radost.


  • 0

#36 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 17:41

Entita: zalogovat není problém, v GeoWiki je asi 5 způsobů, jeden jednodušší jak druhý. Chce to jen znát GC kod.


  • 3

#37 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 17:58

Entita: zalogovat není problém, v GeoWiki je asi 5 způsobů, jeden jednodušší jak druhý. Chce to jen znát GC kod.

Můžeš mě prosím navést blíž, kde je v geowiki popis způsobu logování GC, pokud nemám přístup na gc.com? (Předpoklad - keš hledá s mapy.cz běžný turista, který o keškách možná už od někoho slyšel, ale nikdy nebyl nikde registrován, o nějakých stránkách gc něco vzdáleně tuší, ale k ničemu dosud nepotřeboval a stále nepotřebuje - krabku najde i s mapy.cz bez dalších potřebných kroků.)

Jinak tedy pochybuju, že člověk, který si chce parkrát do roka najít někde kešku jako zpestření, by někde hledal geowiki. Odkaz na geocaching.com tam bude mít, ale znám dost lidí, které odradí vstupní strana v angličtině. Možnost změny jazyka ani nehledají.


  • 0

#38 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 18:05

Můžeš mě prosím navést blíž, kde je v geowiki popis způsobu logování GC, pokud nemám přístup na gc.com? (Předpoklad - keš hledá s mapy.cz běžný turista, který o keškách možná už od někoho slyšel, ale nikdy nebyl nikde registrován, o nějakých stránkách gc něco vzdáleně tuší, ale k ničemu dosud nepotřeboval a stále nepotřebuje - krabku najde i s mapy.cz bez dalších potřebných kroků.)

Jinak tedy pochybuju, že člověk, který si chce parkrát do roka najít někde kešku jako zpestření, by někde hledal geowiki. Odkaz na geocaching.com tam bude mít, ale znám dost lidí, které odradí vstupní strana v angličtině. Možnost změny jazyka ani nehledají.

Arny měl spíš na mysli že i BM si může snadno zalogovat PM keš když zná její GC kod


  • 0

#39 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 18:11

Překlopit keš do PMO může i BM, stačí si zkopírovat zdroják při editaci listingu a přidat tam rámeček od někoho s PM.

Já však řeším úplně jiný problém, nad kterým by bylo dobré se před prováděním čehokoliv zamyslet. Pokud je dotyčný BM, ať už celou dobu či mu PM vyprší, PMO nelze zrušit. V editaci listingu je pouze prázdné růžové pole a ani úprava HTML a překopírování onoho formuláře z PM účtu nepomáhá.


  • 1

#40 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 18:20

Keše jsou jedna věc, ale svoje cestovatele přesunem do PMO ochránit nemůžu. Přitom pokud vím, tak GS trackables propaguje a neznám kačera, který by rád cestovatele nenašel. Jako BM těžko můžu nosit své nebo nalezené do PM keší, tudíž - radši s nimi nehrát, nebo jak?  Pro mě byli cestovatelé velké zpřestření hry a radost.

 

Můžeš je dávat do mysterek a multinek.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama