Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Smazaný log

log

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 Buřtík a Milhaus

Buřtík a Milhaus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 10:53

Ahojky všem chci se zeptat...nedávno jsme s přítelem odlovili jednu nejmenovanou cache, řádně jsme se zapsali do logboku a následně jsme doma vyplnili log na stránkách této cache. Ten log jsem vyplnila zkratkou TFTC a i přesto mi byl smazán :-) je možné že si owner může jen tak tohle dělat?Ano měl tam sice napsáno, aby se kačeři rozepsali o svých pocitech atd ale když vyplňujete cca20 logů nemáte čas na rozepisování se i TFTC je nějaký pocit...pomožte mi jak na něj....principielně nechci lézt do z.... a dělat mu dobře tím, že mu napíšu esej o jeho krabičce :-)    


  • 1

#2 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 10:57

NE, pokud kes neni specialni typ (vyzadujici splneni nejake podminky), je JEDINOU podminkou zapis v papirovem logbooku. Pokud je tato splnena, nema owner ZADNE PRAVO log smazat.

Edit: Zkratka "TFTC" = Thanks For The Cache = diky za kes je bezne pouzivanou, ovsem nekteri (az egoisti) takoveto proste podekovani neuznavaji s tim, ze pry "log je jedinou odmenou pro ownera" a proste "diky" nepovazuji za dostatecne.
Nic to ovsem nemeni na faktu, ze takovyto log neni owner opravnen smazat.

Btw, uz vidim jaky flame tu vznikne :-P
Btw2: Na minusy spolukaceru vyzadujicu log typu "slohova prace" a neuznavajici proste "diky", ackoliv je to (dle meho subjektivniho nazoru) plnohodnotny log (proc by jinak ta zkratka vznikla a ujala se?) jsem pripeaven.

PS: Ano, vetsi radost mi udela, kdyz se nalezce rozepise o tom, co pri lovu zazil a jak se mu kes libi, pripadne pripoji KONSTRUKTIVNI kritiku, nicmene ani proste "TFTC" me neurazi ani nepobouri a sam jej - cas od casu - pouziji.
Ono totiz be vzdy a ne ke kazde kesi se cloveku chce rozepisovat o zazitcich spojenych s odlovem. Zvlaste pak, kdyz loguje primo z terenu.
(Prijdu, najdu, zaloguju a uz davam navigovat na dalsi kes..)

Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 16 září 2015 - 11:07

  • 4

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#3 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:05

To se vám ta keš nelíbila? Byl by problém tam něco napsat? Ale mazat by neměl, někde se píšou do logů básničky, ale podmínkou to není.

Ale než něco zdlouhavě řešit, tak bych tam prostě nějaký svůj dojem napsal.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 16 září 2015 - 11:13

  • 1

#4 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:10

Buřtík a Milhaus:
Zalogoval bych se znovu a pokud by byl log jeste jednou smazan, taktne bych upozornil ownera, ze na to nema pravo (pokud to neni Wherigo, Earth, nebo tzv. "Podminkova (jak jen se jim ofic.rika?) kes.
  • 1

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#5 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:27

Ahojky všem chci se zeptat...nedávno jsme s přítelem odlovili jednu nejmenovanou cache, řádně jsme se zapsali do logboku a následně jsme doma vyplnili log na stránkách této cache. Ten log jsem vyplnila zkratkou TFTC a i přesto mi byl smazán :-) je možné že si owner může jen tak tohle dělat?Ano měl tam sice napsáno, aby se kačeři rozepsali o svých pocitech atd ale když vyplňujete cca20 logů nemáte čas na rozepisování se i TFTC je nějaký pocit...pomožte mi jak na něj....principielně nechci lézt do z.... a dělat mu dobře tím, že mu napíšu esej o jeho krabičce :-)  

Pokud jste v logbooku, nemá žádné právo na to, aby vám log smazal. Jediný výjimkou může být nesplnění podmínek u challenge keše.

 

Zároveň však nesouhlasím s tím, že při logování 20 keší není čas na rozepisování. Jestliže máte čas na hledání 20 keší, udělejte si i čas na jejich zalogování! Log patří ke geocachingu a je to jeho opravdu důležitá součást, to pochopíte, až budete mít své keše. Log TFTC je nic neříkající, člověk z něj nepozná, jestli jste byli nebo nebyli spokojení s krabičkou a jejím stavem. Je to prosté poděkování za bod bez významu, stačí však věta, dvě o stavu a všichni budou spokojeni.

 

Zalogujte znovu, klidně i jen to TFTC, když to musí být, pokud by došlo ke smazání, kontaktujte ownera a poté reviewera.

 

Buřtík a Milhaus:
Zalogoval bych se znovu a pokud by byl log jeste jednou smazan, taktne bych upozornil ownera, ze na to nema pravo (pokud to neni Wherigo, Earth, nebo tzv. "Podminkova (jak jen se jim ofic.rika?) kes.

Jaké právo má owner na smazání logu, pokud se zaloguju do papírového logbooku? :huh: Wherigo keš je naprosto stejná, jako jakákoliv jiná klasická krabka, jenom jí předchází hra na speciálním zařízení, ale i bez dohrání hry se člověk může bez problémů zalogovat. Tak prosím nemást zbytečně ostatní lovce.


  • 9

#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:27

Buřtík a Milhaus:
Zalogoval bych se znovu a pokud by byl log jeste jednou smazan, taktne bych upozornil ownera, ze na to nema pravo (pokud to neni Wherigo, Earth, nebo tzv. "Podminkova (jak jen se jim ofic.rika?) kes.

No u výzvy by problém být mohl, tady nevíme, jaký typ keše to byl.

Myslím, že to není lezení někomu někam, ale spíš to patří k nějaký slušnosti.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 16 září 2015 - 11:38

  • 3

#7 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:31

Proč stále všichni zaměňují bonusové keše za nějaké extra krabky? Pokud ji najdeš náhodou/s někým/nebo jakkoliv jinak, zapíšeš se do logbooku, tak owner sice může remcat, ale to je tak vše, co s tím udělá. Jediná keš, kde se tohle dá nějak po zápisu do fyzického logbooku řešit, je challenge.


  • 6

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:33

Logy TFTC mě neskutečně vytáčí, ale smazat takový log bych si nikdy nedovolil. Většinou obětuju minutu času a dotyčnému napíšu, jestli se mu keš nelíbila, nebo jaký jiný problém měl napsat normální log popisující odlov keše. Naprostá většina mi samozřejmě nic neodpoví, a když už, dělí se na dvě skupiny. Ta menší jsou začátečníci, kteří si myslí, že tak má správný log vypadat. A ta větší mi napíše, že prostě nemá na logování čas. Tak moje další odpověď je, že je zvláštní nemít čas, když měl čas deset hodin chodit po keších, já měl spoustu času na vyrobení keše a on teď nemá minutu na napsání tří vět. A tím to zhasne, ale mě se trochu zchladí žáha.


  • 8

#9 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:37

Proč stále všichni zaměňují bonusové keše za nějaké extra krabky? Pokud ji najdeš náhodou/s někým/nebo jakkoliv jinak, zapíšeš se do logbooku, tak owner sice může remcat, ale to je tak vše, co s tím udělá. Jediná keš, kde se tohle dá nějak po zápisu do fyzického logbooku řešit, je challenge.



Mně byl smazán log u bonusovky, dneska se to asi nedělá. Opravím to, díky za upozornění.
  • -1

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:41

Správný postup v případě, že to nebyla nějaká challenge (keš s výzvou, kterou jsi nesplnil) nebo earth keš, na kterou jsi nezaslal správné odpovědi, je znovu napsat log, pokud i tak dojde ke smazání raději napsat ještě majiteli kešky, proč byl ten log smazaný, v případě, že nedojde k dohodě pak napsat Reviewerovi pro příslušný kraj. 


  • 2

#11 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:45

A nebyli jste tam zalogovaný dvakrát? Občas se stává, že se na netu objeví dva Found It logy. Vždy jsem takovým nálezcům psal, ať jeden smažou, ale efekt byl skoro nulový, tak jsem to začal dělat obráceně - jeden log smažu a když se zeptá proč, tak mu to vysvětlím.


  • 5
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#12 Tha Family

Tha Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:46

Dříve se hnusná keška označovala Dík za bod. Dneska za to taky považuju TFTC, pro mě je to znamení, že ta keš stojí za prd.

 

Ono je ale potřebovat v jakém kontextu je to ke keši napsané. Mám kešku, na které jsem si dal záležet, nějaké ty FP má, a stejně se tam najde log TFTC nebo dík za bod.


  • 0

#13 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:47

Dříve se hnusná keška označovala Dík za bod. Dneska za to taky považuju TFTC, pro mě je to znamení, že ta keš stojí za prd.

Jo diky za bod, stale pouzivam, kdyz se mi to nelibi, ale uz jsem pouzil i horsi log - Diky, tohle smetiste jsem jeste nevidel. Kes byla na kraji mistni divoke skladky, kterou vedla jedina pristupva cesta.


  • 1

#14 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:47

Smazání logu je samozřejmě neoprávněné, ale...

 

gallery_8620_154_55118.jpg


  • 17

#15 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:48

Ono by se Vám nic nestalo, kdyby jste toho napsali více.

Pro honiče statistik, víte, že je i odznáček za průměrný počet slov v logu ?

Tak zo slysim poprve :-O
Ani to bude tim, ze nejsem "honic statistik" ani "honibod" apod. ;)
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#16 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:48

Samozrejme netvrdim ze mam jistojiste pravdu, mohlo se neco zmenit ale za starych casu platilo pravidlo ze podminkou uznani logu je dohrati hry a zaligovani na wherigo.com.
To uz neplati? Nrbo jsem celou dobu zil v mylnem dojmu, ze se to musi? Dik za vysvetleni ;)

Mozna plati, ale je to bezpredmetne. Ziskat klic k odemknuti je otazka 4 sekund v poznamkovem bloku.


  • -1

#17 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:50

Samozrejme netvrdim ze mam jistojiste pravdu, mohlo se neco zmenit ale za starych casu platilo pravidlo ze podminkou uznani logu je dohrati hry a zaligovani na wherigo.com.
To uz neplati? Nrbo jsem celou dobu zil v mylnem dojmu, ze se to musi? Dik za vysvetleni ;)

Dohrání wherigo hry nebylo snad nikdy oficiálně požadováno. Sice to tak vypadalo, protože měl GS velké ambice, ale pak od nich upustili. Logování na portálu wiga není nutné, stejně to skoro nikdo nedělá. Owner si tam logy nepřečte, leda by to tam aktivně procházel, zatímco z GC mu chodí logy samy. Samozřejmě je lepší hru dohrát, od toho tam je a z 90% jsou wheriga docela zábavná. Ale i tak se nám povedlo nějaké už dohrát tak, že nám skočila finální keš a my třeba nemuseli jak šílenci hodinu a půl pobíhat zmateně po parku v Bratislavě.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 16 září 2015 - 11:51

  • 1

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:50

TFTC je bohužel plnohodnotný log, co se dá dělat. Někteří si to ještě zkracují na pouhou tečku. I tohle stádium lenosti je třeba respektovat. Jsou mezi námi dysgrafici, pro které je každé klepnutí do klábosnice utrpením.

 

Na druhou stranu by tě opravdu neubylo, kdybys při logování pouhých dvaceti (!!!!! dvacet opravdu není moc velké číslo) napsala trochu více. Na začátku se většinou píše čas, rádi to vidí ti co tam byli tentýž den, případně všichni když dojde k nějakým problémům s keší; ty ten čas můžeš využít ve statistikách a pro správné řazení odlovených (GeoGet).

Můžeš připojit zmínku o tom zda bylo všechno v pořádku, nebo je nějaký problém (zaměření, maskování nebo terén od předchozího kačera které neodpovídají listingu, poškozená krabička a mnoho jiných), samozřejmostí by mělo být upozornění na končící logbook nebo jinou skutečnost kterou by měl owner a následující hledači znát. Pokud lovíš ve skupině, tak je dobré napsat s kým to je - v případě potřeby vidíš ve svém logu informaci i pro toho druhého zda ji má odlovenou nebo ne.

 

Není přece problém si nachystat jedno - dvouvětý log a ten pak při logování vložit a zmodifikovat.


  • 6

#19 Tha Family

Tha Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:52

Tak zo slysim poprve :-O
Ani to bude tim, ze nejsem "honic statistik" ani "honibod" apod. ;)

 

Takže nejseš hardcore kačer  ;)  :D


  • 3

#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:53

K tomu ostatnímu - osobně jako autor kešek nemám rád krátké logy a občas někomu takovému, kdo mi na keškách píše logy typu ".", ":-)", nebo na těch hezčích i "TFTC" či "Dík" dotaz, co se mu na takové keši nelíbilo, že mu nestála za nějaký hezčí log.

 

Ovšem vynucovat si zalogování keše nějakým logem nejde. Takže je jedno, co kdo napíše do textu logu. Je to spíše jeho vizitka. Stejně jako je jeho vizitka, jak se chová na veřejnosti. Pokud neumí slušně poděkovat, budu si myslet, že je hulvát. Pokud nadává, že je chuligán. To samé v geokešingu. Když napíše log typu "." pomyslím si, no, to je nějaký "chuligán co se neumí chovat". Pokud napíše dlouhý log, potěší mě to a řeknu si, že ten asi rád hraje geokešing. Ti co logují "povinné" TFTC neodsuzuji, ale pomyslím si, že se asi ještě mezi kačery neumí moc chovat, protože neví, že majitele kešky potěší většinou delší log. Ten, si najde takový log napsat, ten u mne stoupne. (Druhým extrémem je potom extrémně dlouhý log složený ze všech keší, které ten den navštívili, se stovkou slov kvůli formátování, stovkou slov o tom, s kým vším ten den (či týden) lovili, poděkování všem autorům PWT 20 km od keše, ale o keši pak není ani slůvko).

 

K rozdílům mezi logy typu "Díky", "TFTC", "Díky za bod", "Díky za keš" - ze všeho nejméně mám rád tu zkratku TFTC. Od dob SMS mám averzi ke zkratkám a k všeobecnému zkracování všeho v našem životě. Jako bychom už neuměli normálně říct teplé české "Díky", když logujeme českou kešku. "Díky za bod" používám většinou jako poděkování za "díkyzabodovku", kdy mě keš něčím neosloví.


  • 6





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:log

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama