Přejít na obsah


Fotka

GeoGet - začátečník


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 subrts

subrts

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 17:54

Zdravím,

 

s GeoGetem vůbec neumím, nikdy jsem s ním nic nedělal, neví někdo, jak bych se dají do něj stahovat různé keše (vč. multi a mystery) a následně exportovat do GPX souborů, které se mi budou v navigaci zobrazovat v sekci Schránky s poklady? (tj. i s příslušnou ikonku). Rád bych, kdyby se mi pak v navigaci zobrazovaly zkladní údaje jako obtížnost, terén velikost a hint.

Mám na to navigaci Garmin Oregon 600 a nejsem PM. Jde to vůbec?

 

Předem děkuji za pomoc


  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 18:49

Kdyz si mysi v Geogetu projedes nad ikonkama pod menu, urcite najdes ikonku, u ktere vyskoci bublina "Stáhnout kešky..."

 

Az budes mit stahnuto, je potreba si kesky zobrazit pomoci filtru. pro zacatek staci jednoduse zmacknout F5.

 

Ukazaly se ti kesky? Slava, zobrazeny seznam kesi si vyexportuj pomoci CTRL+E.

 

Vida, základ práce v Geogetu jen na třech řádcích. Proč my se na těch školeních s tím tak babráme? :D


  • 3

#3 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 19:36

Taky si rikam, kdyz to tak ctu :D

 

Kazdopadne: tazateli, jestli ti Halumuv popis prijde malo, tak na strankach GeoGetu mas spoustu navodu. A taky materialy za skoleni ke stazeni. Staci trochu hledat nez vzneses dotaz ;)


  • 0

#4 subrts

subrts

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2015 - 9:42

Díky, zkusím to.

 

petulinka1: já se na geogetových stránkách nevyznám, proto se radši ptám :)


  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2015 - 9:54

Co je na tech strankach k nevyznani? (Neptam se proto, ze bych chtel prudit, ale proto, ze jako jejich spoluautor mam zajem na tom, aby byly ostatnim k uzitku.)

 

V leve casti mas Menu a v nem odkaz "Dokumentace a navody", kdyz na nej kliknes, dostanes se do hlavniho rozcestniku. Hned prvni odkaz v jeho casti "Pro zacatecniky" je odkaz na stazeni materialu, ktere pouzivame na skolenich.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 26 září 2015 - 9:57

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2015 - 10:07

Díky, zkusím to.

 

petulinka1: já se na geogetových stránkách nevyznám, proto se radši ptám :)

a není to spíš http://wiki.geocachi...y_n.C4.9Bkdo...

?


  • 2

#7 subrts

subrts

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2015 - 15:57

dr.vota: ne, opravdu není, opravdu jsem nikde nenašel návod, jak vytvářet GPX soubory keší, přestože nejsem PM. Ale nemyslím si, že je chyba se zeptat, nebo jo? (asi pořád geocachingu nerozumím, když vidím, že můj dotaz byl špatně).

 

No nic, tak se omlouvám že jsem se zeptal, no...ale přesto děkuji všem za odpovědi


  • 0

#8 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2015 - 16:55

Nezlob se, ale napsali jsme ti, kde presne hledat. Konkretne gord to napsal krok za krokem :) I kdyz nejsi PM, tak pres API muzes vesele stahovat (dneska uz to neni tak hrozny). Na strankach GG to je opravdu napsany, jen se podivej tam, kam jsme ti rekli :)


  • 1

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2015 - 21:01

Tak po lopatě:

Databáze->import->stáhnout kešky. Až se zeptá jak, dej Souhrn. To je vše bez logů a asi atributů nebo Favorit Pointů - bez toho se dá obejít. Zvol si buď kraj, nebo vzdálenost - do 50 km. Stáhne ti je to hned, ale jen tradičky.

Pokud chceš jiné, musíš si je importovat ručně, po jedné. Najeď myší na odkaz a přetáhni to do okna geogetu. Nebo jen ten odkaz zkopíruj do schránky při spuštěném geogetu. Objeví se ti tam, ale prázdné. Před tím si ale radši vyčisti okno geogetu (ikona koštěte nahoře, nebo označ všechny (CtrlA) a pak DEL. Neboj, smažou se jen z okna, v databázi zůstanou. A až je budeš mít v okně, všechny je označ (CtrlA) a na pravou myš zvol Aktualizovat keše, zase zvol Souhrn.

Tj. Geoget umí i pro BM stáhnout cokoli, i s listingem, ale ne automaticky najít, to je omezení BM.


  • 1

#10 subrts

subrts

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2015 - 8:55

Ok, tak díky všem :)


  • 0

#11 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2016 - 22:11

V GG jsem taky začátečník, tak se zkusím zeptat v tomto vláknu... Je možné nechat si stáhnout pouze Mystery/Multi keše, u kterých mám změněny výchozí souřadnice za finální?

Mám jich už docela dost, tak hledám nějakou inteligentní náhradu, když na výchozí mapě jim to nefunguje. Těžko se pak něco plánuje...


  • 0

#12 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2016 - 7:32

Pokud jsi ty souradnice menil primo na webu, pomoci ikony tuzky, tak se obavam, ze mas smulu a do geogetu je nijak automaticky nedostanes. Resp musel by si rucne udelat .ggt seznam (obycejny textovy soubor, na kazdem radku jeden GC kod dane kese) a ten pak importovat. A nebo pokud je uz v Geogetu mas, tak by mozna slo si vyfiltrovat pozadovane kese a pak je nechat aktualizovat. Nasledne by se zmeneny wpt importoval jako novy Final WPT, tusim se sem k nemu pridava jiny prefix.

V tuto chvili totiz Geoget nevi ktere souradnice jsi zmenil a ktere jsou ty originalni.

Snad jsem to napsal spravne :)


  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#13 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2016 - 8:36

Díky za pomoc. Zkusím si s tím trochu pohrát a snad to nějak dopadne.
  • 0

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 12:29

mam pocit, ze tu Klama kdysi rikal, ze je nekde nejaky parametr nebo funkce, ktera pracuje s temito kesemi. Ale mozna se pletu, nepouzivam to a tak me to nijak nezajima.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama