Přejít na obsah


Fotka

Čím nahradit funkci Při kliknutí kvůli Garminům

wherigo

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2015 - 8:36

Zdravím Vás,

 

 začal jsem si hrát s Urwigem protože bych chtěl udělat kratší hru/průvodce, seznamující trochu s historií jednoho místa a jeho okolí. Chvilku mi trvalo než jsem přišel na některé věci v ovládání Urwiga jelikož jsem ten typ, kterému je přečtení manuálu k ničemu a co když si věc nevyzkouší, nezapamatuje si jak ji používat.

 

Vytvořil jsem si testovací cartridge a až během její tvorby četl návody na urwigo webu, když jsem na něco nemohl přijít. Bohužel jsem narazil právě na funkci "Při kliknutí" u postavy a předmětu, kterou moje Colorado "spolehlivě ignoruje" (jak uvedl mh.mail) a bohužel nějak netuším čím ji nahradit. V mobilu na WhereYouGo i v simulátoru mi celá cartridge jde OK.

 

Neporadil by někdo, kdo už cartridge dělal, jak vyřešil nefunkční "při kliknutí"? Prostě něco, jak to elegantně obejít? S Úlohami, proměnnými a vstupy jsem si ještě nepotykal. Předem díky za pomoc.

 

Tříska


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 03 říjen 2015 - 8:37

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#2 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2015 - 9:54

Od čeho tu je WIKI?


  • 0

#3 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 6:04

Od čeho tu je WIKI?

 

Ahoj, tak tam mne, přiznávám, návody na wigo hledat nenapadlo. Jestli to tedy dobre chapu, tak to stejne co jsem nastavil jako operaci "po kliknuti" prekopiruju jen do okna noveho prikazu.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#4 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 12:44

Nebo muzes rovnou sahnout na http://www.urwigo.cz/navod. Jsou tam i vzorove projekty...


  • 0

#5 Hendryšáci z Oder

Hendryšáci z Oder

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 15:50

A nejpodrobnější manuály najdeš zde: http://gc.i-mh.net/w...wigo/index.html


Tento příspěvek byl upraven od Hendryšáci z Oder: 04 říjen 2015 - 15:51

  • 1

#6 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 23:12

Tak jsem s příkazem dobojoval. Jen jsem tam zas zaválčil s tim, k čemu je vlastně ten "cíl" příkazu. Myslel jsem, že to musí bejt ten předmět pro kterej je určenej a ono ne. S cílem to nefunguje ani v simulaci, bez něj to jede v simulaci OK, v terénu vyzkoušim zejtra. Takže "cíl" příkazu mi je zatim záhada. Nicméně díky za pomoc.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#7 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 05 říjen 2015 - 17:17

Jestli chceš, klidně ti pošlu zdrojáky svých wigo keší, nemám s tím problém.


  • 0

#8 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 18:46

Jestli chceš, klidně ti pošlu zdrojáky svých wigo keší, nemám s tím problém.

 

Ahoj, díky za nabídku, ale jelikož je zřejmě nemám odehrané tak ne e. Abych si nekazil překvápko. 

 

Už jsem otestoval možnosti těch příkazů a zdá se, že to funguje OK i v telefonu i Coloradu. Teď tedy ještě odladit podmínky typu "když/jinak" atd a rozkreslit si strukturu hry jelikož v hlavě se mi pořád mění. :)


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 06 říjen 2015 - 18:46

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2015 - 8:42

S cíli jsem taky hodně dlouho bojoval.

Chtěl jsem pomocí nich dosáhnout toho, aby byl příkaz aktivní pouze v určité zóně. Ovšem nakonec jsem to raději udělal pomocí zakázání / povolení příkazu po příchodu do zóny / vykonání příkazu. Bylo to jistější a alespoň to zrušilo příkaz přesně ve chvíli, kdy jsem chtěl. Nenabízelo to třeba příkaz, po jeho provedení atp.


  • 0

#10 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2015 - 12:42

Cíle jsou šikovná věc, kterou vůbec nemusíte používat (a nic zásadního se nestane), ale když je použijete, můžete tím docílit zajímavých efektů.

 

Pokusím se to vysvětlit na příkladu: Mějme předmět Kladivo, které bude mít příkaz Použít kladivo.

 

Nejběžnějším způsobem realizace je nepoužít žádný cíl. Tj. u příkazu bude mít položka Cíl hodnotu Není. V takovém případě, jakmile hráč příkaz vybere, se okamžitě spustí obslužný kód. Tento způsob v drtivé většině her bude stačit. Nejčastěji totiž lze předmět použít jenom jednou a jenom v jedné konkrétní situaci. Případně lze situaci poznat z kontextu (hráč se nachází v určité fázi hry). Autor hry pak podle kontextu nechá vykonat příslušný kód (může k tomu třeba použít příkaz Když/jinak). Pro hráče to představuje nejjednodušší způsob hraní - vyberu příkaz, pokud ho lze v tuto chvíli použít, tak se použije, pokud ho nelze použít, tak se nic nestane. Někteří autoři příkazy skrývají a zobrazují podle kontextu, takže většinou to je tak, že když příkaz vidím, tak ho taky hned můžu použít.

 

Můžete však jako autoři chtít hráči situaci trochu ztížit. V reálném životě můžete kladivo použít samozřejmě na spoustu jiných věcí a pokaždé to může mít jiný efekt. Pokud budete chtít tuto situaci aspoň přibližně nasimulovat, ještě stále se můžete obejít bez volby cíle. Stačí, pokud zobrazíte hráči vstup s výběrem předmětů, na které lze kladivo použít. Hráč si zvolí a vy pak v kódu zareagujete na každou z nabízených možností. Musíte ale nějakým způsobem vědět, jaké předměty jsou zrovna v tuhle chvíli k dispozici. Ale i to se dá celkem jednoduše zvládnout.

 

Ale právě tady přichází možnost použít vlastnost příkazu Cíl. Z nabídky zvolíte Specifické objekty a ve spodním okně s titulkem Specifické cíle jednoduše zaškrtnete ty předměty, na které se může hráč pokusit kladivo použít. Jak se změní hráčův způsob hry? Tak, že když vybere příkaz u kladiva, ještě se mu nabídne seznam předmětů, na které lze kladivo použít. To jsou ty předměty, které jste zaškrtli. Ale pozor, a to je podle mě výhoda tohoto řešení, v nabídce budou jenom ty ze zaškrtnutých, které v daný okamžik hráč buď vlastní, nebo je vidí (např. jsou ve stejné zóně jako on). Jako autor se tedy nemusíte starat o to, které předměty hráč zrovna v tuhle chvíli vidí, wherigo si to při hraní zjistí automaticky samo. V kódu pak můžete použít příkaz Když/jinak a v něm porovnat Cíl příkazu s konkrétními možnými předměty a pro každý předmět napsat jiný kód. Např. pro předmět Kámen může dojít k jeho rozbití (a hráč může v kameni něco najít), pro předmět Hřebík může dojít k jeho zatlučení apod. Další vlastností tohoto postupu (a já ji považuji za výhodu) je to, že se příkaz objeví i u o toho cílové objektu, tj. KámenHřebík budou mít také příkaz Použít kladivo, přičemž vám jako autorovi bude stačit napsat pouze jeden kód, a to u Kladiva.

Pokud nechcete dopředu zaškrtávat konkrétní specifické cíle (a po vytvoření nového seznam upravovat), můžete zvolit volbu Všechny objekty.

 

Jako specifické cíle můžete vybírat VěciPostavyZóny. U věcí a postav je situace asi zřejmá, zóny by měly fungovat obdobně - jakmile je zóna viditelná (ani v ní hráč nemusí být), lze na ni příkaz použít. Pozor, zjistil jsem, že zóny se v nabídce objeví pouze v případě, že je vybráno Specifické cíle a jsou zaškrtnuty. Pokud zvolíte Všechny cíle, zóny se v nabídce nezobrazí.

 

CilPrikazu.JPG


  • 5

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2015 - 13:13

Moc pekne a nazorne vysvetleni. Ac wigo neprogramuji chvalim te za osvetu a vlastne i za cely tvuj serial navodu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2015 - 21:25

mh.mail: Vážím si toho, žes tu reagoval a věnoval čas takhle rozsáhlému vysvětlení. Přiznám se, nějak mi nešlo do hlavy kdy a jak ty cíle vlastně využít. Teď už to tak nějak chápu a případně to mohu vyzkoušet. A stejně tak jsem vděčný za tvoje wheriga série ITZ jelikož a protože jsou asi tim nepropracovanějším co jsem hrál. ;)


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:wherigo

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama