Přejít na obsah


Fotka

Premium Member - být či nebýt?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
261 odpovědí na toto téma

#41 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 7:47

Zkrátka mi vadí, že si často tu keš dát do seznamu nemůžu. Potažmo nemůžu ocenit skvělé keše, protože pro ně bod prostě nemám. Připadá mi nedůstojné, abych šel lítat třebas na powertraily jen proto, abych získával body 1/10....Pro mne je tohle důvodem možná už dál PM neplatit
  • 0

#42 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 8:29

Ono jde o priority. Já jsem třeba podobnou částku dal za CWG, kterými možná někomu udělám radost, dám jich do keší bez výměny mnohem víc, než jich vyměním. Jako BM dost nechápu ty debaty kolem FP, ani vlastně nevím, co ta procenta reálně znamenají. Začal jsem hledat v době, kdy jsem osekával nutné výdaje na minmum a prostě jsem u toho zůstal. A od doby, kdy přes API můžu stahovat listingy (bez logů), mi žádná další funkce nechybí. PMO keší je tu zatím v okolí minimum a místo notigikací mi stačí sledovat každý den, co přibylo v kraji, na to stačí vyhledávací stránka.


  • 0

#43 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 8:40

PM od doby, kdy jsem si to mohl dovolit a nevidím důvod, proč bych ho rušil. 30 euro/dolarů jsme běžně dávali za večeři v zahraničí a rozhodně jsem se tomu nijak nebránil, nevidím důvod, proč nezaplatit za možnost zjednodušení hry, která mě baví. Jelikož mě nebaví prozkoumávat nové programy a vystačím si s PQ ze serveru, beru to jako největší pozitivum, k tomu notifikace a možnost filtrování na mapě.

 

Co by bylo ale fajn dodělat je určitě úprava listingu po uložení, ačkoliv jsem se už naučil používat kód, stejně je pohodlnější to dělat při zakládání přímo. FP body jsou taky fajn a je docela škoda, že tohle je pouze pro PM, i když na druhou stranu je to asi kvůli tomu, že je pak hodnocení o něco málo objektivnější, než když by to měl každý, kdo si založí účet, aniž by o hře aspoň něco málo věděl.


  • 0

#44 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 8:46

http://project-gc.com/
Tam si můžeš třeba vyjet seznam nebo zobrazit v mapě seznam třeba 100 tradiček v kraji seřazených dle poměru. Třeba i s eliminací kešek s minimem nálezů.

 

Na Project-GC jsem jako BM člen našel pouze možnost zobrazit seznam podle poměru FP s možností zobrazení prvních X keší v mapě, ale eliminovat kešky s minimem nálezů jde jen na aktivní mapě a ten filtr už je jen placená funkce...

 

Zde vidím další možnost - propojení GS s Project-GC. GS by mohl přispívat na provoz tohoto projektu a PM členové by mohli mít PM členství na Project-GC zdarma. Ovšem vím, že tento nápad je nereálný.

Stačilo by, kdyby GS obsahoval možnosti, které Project-GC obsahuje. Ovšem to je obávám se také utopie.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 09 říjen 2015 - 8:50

  • 0

#45 ufemezumik

ufemezumik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 8:48

PM si platím třetím rokem, využívám především pro tvorbu PQ, rozdávání FP, notifikace, většina by se už teď asi dala obejít přes project-gc, kde si také platím PM a za to všechno, co tam pro nás vytváří ještě mnohem raději. Na gc.com už je to spíš z pohodlnosti a setrvačnosti, ale zatím nepřemýšlím o tom, že bych si ho platit přestala. 

Vůbec mi nevadí to, že bych měla nějakou částkou přispívat a groundspeak podpořit, ale čekala bych něco nazpět. Současný vývoj mi přijde dost nešťastný, když už přijdou s něčím novým, je to dost zmatené, nedotažené do konce. 

 

Ocenila bych sjednocení cen v dolarech a eurech, i když i to jde přes změnu bydliště obejít. Bylo by fajn, kdyby groundspeak nějak ocenil dlouhodobé PM, třeba snižováním ceny za určitý počet platících let. 


  • 1

#46 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 8:54

Pokud chce získat GS další PM, měl by se spíš, než nahánět další nováčky, zaměřit na stávající hráče. A přesvědčit BM, aby se stali PM a PM aby se nestali BM. To přesvědčování by mělo být činy. Každý dobrý program musí žít se svými uživateli, tzn. musí se v něm objevit to, co jeho uživatelé chtějí a nedávat tam nesmysly (např. message centrum), které třeba napadlo nějakého programátora a myslel si, že to bude in. Proč se musejí používat externí aplikace (např. GeoGet), proč tyto funkce nemohou být přímo na webu GS? Kdyby tam byly (samozřejmě jen pro PM), tak by se GS asi divil, kolik nových PM by měl.

Já jsem PM, ale pokusím se udělat pár bodů jakože jsem BM a rozmýšlím se proč si PM pořídit či ne.

Kvůli čemu si ho nepořídím:

- Nekoncepčnost webu. Úvodní stránky jsou v "módním" stylu, ostatní jsou postaru. To vidím jako fušeřinu.

- Nedotaženost některých funkcí a neodstraňování chyb.

- Nezobrazení keší s vypočítanými souřadnicemi na mapě.

- Nedotažená podpora Wherigo.

- Platba USD/EUR - proč nemají všichni stejnou cenu?

Kvůli čemu si ho pořídím:

- PQ

- FP

- keše PMO

- notifikace

- ignore list

- bookmarky

- zadání vypočítaných souřadnic


Tento příspěvek byl upraven od Zagloba: 09 říjen 2015 - 8:55

  • 2

#47 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 9:03

non Bronin: To jedna z deseti je v průměru. Nechce se mi věřit, že bys zvládl skutečně tento poměr využívat a neměl žádné FP volné k dispozici.


  • 0

#48 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 9:09

Časem každý dospěje k momentu, kdy si keše vybírá a nesbírá vše a všude.. Nebo alespoň u mne tomu tak je, potom ti garantuju, že nevystačím.

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 09 říjen 2015 - 19:37

  • 1

#49 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 9:21

Protože u těch mašliček je možnost třídit pouze podle počtu a nikoliv podle poměru

 

Prostě další nenodělek. A kdyby se chtěli kluci ukázat, mohlo by být třídění personifikované podle toho, jestli FP dal někdo, kdo má podobné preference jako já. Tím by se vyřešilo to, že někdo dává FP za vyhlídky, jiný za technické vychytávky a někdo jiný za T5. Nicméně díky aspoň za FP - je to z mého pohledu nejlepší počin GS za dobu, co keškuji. Ostatní věci okolo zvládají externí stránky či aplikace. :-)


  • 0

#50 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 9:24

Časem každý dospěje k momentu, kdy si keše vybírá a nesbírá vše a všude.. Nebo alespoň u mne tomu tak je, potom ti garantuju, že nevystačiš.

 

Garantuju ti, že při několik tisících nálezů ti ten počet STAČÍ. I když si vybíráš, tak ne každá je na FP, časem začneš rozlišovat, která si ten bod zaslouží a která ne.


  • 0

#51 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 9:37

PM jsem desátým rokem a budu i nadále dokud mě geocaching bude bavit a nebudu muset řešit nedostatek peněz. Dokud jsem jezdil FTF tak mě zajímaly notifikace, teď už jen PQ a LiveAPI. Uvítal bych mapy.cz jako podklad na mapu keší, možnost filtrovat mysterky s opravenými souřadnicemi a multijazykovou podporu listingů (zbytečně v gps anglický listing na českých earthkách nebo v cizině listing v nějakém obskurním jazyku, když je pod ním i angličtina).

Dále bych uvítal kreativitu jako třeba project-gc, kteří si myslím pracují s daleko menším rozpočtem a funkčnost aby nemusely být potřeba nástroje typu GeoGet.Tohle všechno by mohlo jít na jejich webu pod jednou střechou a za jedny peníze.


  • 0
Vložený obrázek

#52 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 9:41

1- za málo peněz je i málo muziky, tak to beru jako sponzoring GS

2- PQ

3- možnost přepisování souřadnic


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#53 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 9:54

Zagloba: - zadání vypočítaných souřadnic, funguje i pro BM


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#54 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 9:58

Novome, vyhrazuji si právo sám posoudit co mi stačí a co ne....Starám se sám o sebe, ty dělej totéž. Rico má můj názor, který chtěl. Ostatní pište své názory, ne odpovědi mně.
  • 4

#55 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 10:19

Jsem PM dva roky (keskuju dva a pul.)

Jsem jedinej, kdo bere PM jako jakysi vyraz prislusnosti k elite? ;-)

 

Ja to tak trochu mam, proste jsem rad, když u jmena Paha Ahma sviti pojen Premium Member...

 

Cena mi prijde primerena, nevadi mi prispivat firme, která hru zajistuje technicky (tzv. Zemeplk). Vyuzivam bo-.diky FP, zapisovani vylustenych finalek mysterek a sbiram premiove kese (PMO). Hodi se i notifikace, kdy mi do mejlu pristane zprava, ze nekde v okoli je nova krabka a je kam jet na vejlet.

 

Statistiky jsou lepsi přes Project-GC, ale tedy jsou zas vždy aktualni. Ze zminenych napadu me nejvic zaujala moznost hodnoceni kesek pro PM (hvezdicky) a kdyby byla moznost vedeni nejake spravy databaze odlovu, tak bych to mozna taky zacal používat).

 

Rusit PM nechci, dokud budu hrat. Takze nechci:)


  • 1

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#56 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 10:55

Asi se budu jen opakovat. PM jsem si pořídil až po několika letech keškování s "Bédou Trávníčkem", kam jsem souřadnice zadával ručně buď přímo nebo přes MapSource a do terénu chodil vybaven papírovými listingy. Při přechodu na Oregon jsem chtěl využít možnosti bezpapírového hledání, tj. stahování gpx souborů s listingy, včetně možnosti přidělování FP (jj, při přechodu jsem jich najednou dostal cca 200), tvorby PQ a bookmarků, notifikace. Statistiky si od počátku dělám přes GG (Autostat, Stator).

Jako implementátor a servisák univerzálního ekonomického software už cca 25 let dělám prostředníka mezi programátory, kteří by nejraději nedělali nic nového, a nebo něco, co je líbí jen jim, a uživateli, kde každý z nich má spoustu navzájem protichůdných požadavků. Takže já za sebe jsem s prací hochů z GS vcelku spokojený a nebudu je zbytečně otravovat, i když třeba ty Challenge (ne současné challenge cache) se mi tenkrát líbily, a rád jsem je plnil, a jejich konce mi bylo líto. A ta extra ikonka pro challenge cache, či trackovací kód za platbu PM by taky možná nebyly na škodu. Ale když se nezmění nic z toho co budou hráči/zákazníci požadovat, na lampárnu si stěžovat nepůjdu.


  • 4

#57 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 10:58

mikeant: FP jsou primárně body oblíbenosti a zařazuješ keše do svého seznamu oblíbených. Proto bych měl mít možnost si keše do oblíbených dát. Co je nejlepší keš? Pro mne to velmi často není keš s nejvíce body, do oblíbených si dám klidně i filmovku s hezkým listingem na pěkným místě - zkrátka keš, která se mi líbila a něco mi dala. Lidi si často pletou geocaching s vystavováním řemeslných výrobků v terénu...Pokud se řídíš počtem FP, i tak budou mít podle Tebe "nejlepší" keše nejvíc FP. A jak pravil panzerstepan - lepší orientací pro Tebe je %podíl bodů na keši. Ale jak píšu, pro mne je nejlepší keš dost často něco zcela jiného, řídím se celkovým dojmem a přínosem pro mne....Nechci být omezován poměrem 1/10, já si také keše vybírám...zkrátka oblíbené jsou oblíbené. Na blbé keše stejně nikdo dávat body nebude ať jich má k dispozici kolik chce...

 

Tak na své oblíbené můžeš mít jakýkoliv jiný seznam. Já jsem oblíbené v  GC pochopil tak, že tam jsou proto, aby ostatní kačeři viděli, jak se keš líbila ostatním (což sice není zárukou kvality keše, ale jistým ukazatelem přeci jenom je). Nemluvím o přidělování bodů na vyloženě "blbé" keše, ale na "průměrné". Pak je nejdůležitějším ukazatelem právě ten poměr, protože taková keš třeba v Praze s 10000 nálezy bude mít mnohem víc oblíbených, než keš někde daleko v lese, která ale bude mít právě ten poměr návštěvy/oblíbené např. 90%. Jenže ten poměr sice lze zobrazit, ale  už podle něj není možné třídit (nebo jsem nezjistil jak - ten gcproject ještě vyzkouším). Proto jsem i do svého příspěvku psal, že bych uvítal implementaci nějakého hodnotícího systému, jako je gcvote. A ten bych zpřístupnil i neprémiovým členům. Samotné gcvote je sice pěkné, ale mám dojem že ne příliš rozšířené.


  • 0

#58 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 12:36

Obecně nesouhlasím s dělením lidí na dvě kategorie. Tzv. lepší (elitní - PM - za peníze) a zbytek.

 

Hned v začátku keškování jsem tenhle problém řešil. Uběhlo pár let a stále si dělám domácí přípravu u PC, ČTU si Listingy keší, tisknu na papír a na místě odlovu pak zadávám ručně do navigace, kterou jsem si koupil mimo "chytrý tel".

 

Příspěvek cca 800,- Kč ročně pro mne  - naštěstí - tolik neznamená, není to otázka peněz, ale právě toho rozdělování na dvě skupiny. Když jsem toto téma řešil s některými PM kačery na eventu tak jejich argument byl (mimo jiné) že chrání své keše před "začátečníky".

 

Myslím, že by případný zájemce o PM neměl mít možnost si ji pouze koupit - v současné době vlastně hned po registraci (taky takovýho jednoho znám osobně), ale měl by nejprve dokázat, že to myslí s GC vážně, že ho to bude opravdu bavit a že je ochoten taky něco udělat.

K zakoupení PM by tedy (podle mého názoru) mohla být podmínka (třeba) úspěšného odlovu aspoň 100 keší (a třeba z tohoto počtu 10 mysterek a 10 multin) a třeba založení aspoň jedné vlastní keše. Pak by bylo vidět, že to dotyčný myslí vážně a PM by mohl dostat první půlrok jako dárek a další by si platil. Bylo  by to něco jako "bonus"  - odměna - pro pokročilého nováčka, který postupem času bude prahnout po dalších funkcích, statistikách a vylepšeních..

 

Nebo je další možnost (ke které spíše GC směřuje) a to úplné zrušení BM a zpoplatnění přístupu a hry všem stejně, tedy těch 30,-EU ročně, jinak se nebudeš moci hry účastnit (smazané logy, nicky, přístupy atd. atd.) Tím by se hra vrátila do samého začátku a odpadl by současný mediální boom a masovost hráčů kteří se nezajímají o listingy, ani maskování keší a jako sloni v porcelánu loví keše jen díky svým telefonům, které to umožňují (ale to je již mimo téma a řeší se to na jiných fórech).

 

Čili závěr za mne :  nemám problém s penězi, rád zaplatím příspěvek, ale nelíbí se mi kastování a rozdělování lidí do skupin. Zatím tedy dále zůstávám pokorným BM i za cenu, že mi uniká spousta hezkých krabiček, ke kterým holt nemám přístup.


  • 0

#59 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 12:47

Novome, vyhrazuji si právo sám posoudit co mi stačí a co ne....Starám se sám o sebe, ty dělej totéž. Rico má můj názor, který chtěl. Ostatní pište své názory, ne odpovědi mně.

 

Ehm... Jelikož i ty můžeš ostatním něco tvrdit, vyhrazuji si právo já na to, abych ti mohl sdělit svůj vlastní názor, kapišto? Anebo je tvůj názor lepší, jak ten můj? A rozhodně bych uvítal méně útočný tón!

... Nebo alespoň u mne tomu tak je, potom ti garantuju, že nevystačiš.

 

 

Obecně nesouhlasím s dělením lidí na dvě kategorie. Tzv. lepší (elitní - PM - za peníze) a zbytek.

....

Ještě štěstí, že toto dělení neexistuje. Zrušení BM hráčů by dosti ochudilo hru. Ale předpokládám, že si Rico vybere to nejlepší ze všech příspěvků.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 09 říjen 2015 - 12:52

  • -1

#60 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 12:49

nemám problém s penězi, rád zaplatím příspěvek, ale nelíbí se mi kastování a rozdělování lidí do skupin

 

Myslím, že názor, že PM je „kastování“, neboli rozdělování na „lepší“ a „horší“ kačery, tady razí především NĚKTEŘÍ BM kačeři, kteří se asi sami cítí méněcenní, proto to zmiňují. Já sám se nepovažuji za „nadkačera“, ani neznám žádného PM, který by to tak bral. Zkuste to brát tak, že PM je „platící člen“ a BM je „neplatící člen“, přičemž platící člen má některé výhody navíc. Je to podobné, jako když někdo používá oficiální free verzi nějakého programu a jiný si zaplatí plnou verzi. Ten druhý taky není lepší uživatel než ten první. Je pouze platícím uživatelem (a má něco navíc), ten druhý je neplatícím uživatelem (a některé funkce musí oželet).

Proto si myslím, že jakékoliv další podmínky pro to, aby se člověk mohl stát PM, jsou nesmysl. PM není za odměnu, ale jsou jisté odměny pro PM.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 09 říjen 2015 - 12:49

  • 8

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama