Přejít na obsah


Fotka

GeoFantom


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#21 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 8:38

Geofantom je asi občas skoro každý.  Kolikrát už jsem vkládal CWG nebo nějakou věc do prázdné keše. Protože se mi líbila a rád tam něco bez výměny přidám. Logbook jsem taky párkrát vyměnil, ale vždy po dohodě s Ownerem.  Nemusím se kvůli tomu logovat jako někdo jiný. Do logu to napíšu a je vymalováno.

 

Asi není hlavním cílem Geofantoma předělávat lidem keše, ale pokusit se v lidech vzbudit tak trochu zájem o zkvalitnění hry. Nikdo nebude roznášet ammoboxy nebo přenášet krabičky na jiny strom, který se mi více líbí. To určitě cílem není. Ale když jsem minule jsem našel v lesní krabce Choroš. Proboha za co ho kdo vyměnil a proč ho tam vlastně dal. Nebo žaludy. atd.  Prostě snaha ukázat lidem že GC je takový jaký si ho uděláme. Ještě mě napadlo až Geofantom napadne keš kde je jeden log za měsíc půjde jeho log hned za logem člověka co tam byl. Tudíž se to hned pozná :)

 

 

Můj názor je, že pokud to zůstane v těch mezích v jakých má, je to dobrá iniciativa. Ale já se ji účastnit pod nějakým anonymním nickem nebudu.


  • 3

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 9:48

Asi není hlavním cílem Geofantoma předělávat lidem keše, ale pokusit se v lidech vzbudit tak trochu zájem o zkvalitnění hry. 

 

Problém je v tom, že není potřeba mesiáš, který vstane a zachrání to, ale musí se toho trochu ujmout každý, kdo na ty krabičky chodí.


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 11:50

Jiste není potřeba Mesias, ale spousta lidi potřebuje k cinum nejake to pocatecni nakopnuti. A tohle by to mohlo byt. Sedet a doufat, ze se to proste stane taky asi nebude idealni.


  • 0

#24 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 12:06

Jiste není potřeba Mesias, ale spousta lidi potřebuje k cinum nejake to pocatecni nakopnuti. A tohle by to mohlo byt. Sedet a doufat, ze se to proste stane taky asi nebude idealni.

To jako, že po návštěvě té stránky na FB přestanou v keších krást provozovat downtrade a najednou mírnyx týrnyx je začnou vylepšovat? Tomu snad nevěříš ani ze srandy. Výchova člověka začíná v rodině už od mala a vzorec chování se po celý život příliš nemění. To spíš pomůže vysvětlit v kostce pravidla fair trade někomu koho potkáš a vidíš že vybírá keš z neznalosti. U toho slušného to zabere...


  • 5

#25 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 12:23

To ja nevim, nekomu to dojde nekomu ne. Proto to taky není Mesiassky projekt.  Nekoho mozna nakopne log. Nekoho kolega :) Ale ten projekt zacnu hanit az zjistim, ze funguje uplne opacen nez si predsevzal. :)


  • 2

#26 GeoFantom

GeoFantom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 12:31

Zdravím všechny. Pročítal jsem si prozatimní komentáře na fóru a všiml jsem si hlavní chyby, které jsem se dopustil. Moje stránka je zcela nová a má myšlenka je na ní jen zhruba nastíněna. To má za následek časté nepochopení mého záměru. V souvislosti s tímto vypracuji jakási pravidla, která mou myšlenku mnohem detailněji specifikují. Například zmíněná VÝMĚNA LOGBOOKU! Pochopitelně že v žádném případě nemám v úmyslu nabádat ostatní k odstraňování popsaných logbooků z keší a vkládání nových. Je to příliš stroze napsané, to uznávám a chápu vzniklou dezinformaci. Mám na mysli vložení nového logbooku do keše, ve které je logbook již popsán, nebo nevratně poškozen například zvlhnutím. Původní logbook zůstane nadále v keši a majitel bude upozorněn! Taky by mě nikdy nenapadlo být jak zde často zmiňujete "vylepšovačem", který keš přemístí, více zamaskuje, nebo nedej bože zahází kamením tak, že jí zničí! Vylepšením jsem měl totiž na mysli vložení více předmětů a obohacení keše (opět připomínám, že mám na mysli kvalitní předměty, jako jsou propisky klíčenky placky, CWG, TB a podobně, nikoli zasypání keše "kinderbordelem"). Pod pojmem vylepšení dále mám namysli výměnu vypsané propisky za novou, případně ořezání tužky v keši, kde chybí ořezávátka a vložení nového ořezávátka. Dále pak například vložení volných CWG do sáčků, doplnění chybějící mudlokarty a podobně. Všechny tyto věci uvedu v pravidlech, která vytvořím. Mojí hlavní myšlenkou je zveřejňování článků o tom, jak správně "vylepšovat" keše tak, aby nedocházelo naopak k jejich zničení, znehodnocení a naštvání ownerů. "Vylepšovač" který se bude řídit tím, co budu uvádět na stránkách GeoFantoma bude proto poučen a bude opravdu pozitivním "vylepšovačem" a né takovým, o kterých jste tu mnohokrát psali a jsou spíš pro zlost. Ještě Jednou se omlouvám za to, že moje myšlenka není ještě uvedena na pravou míru a dotažená do konce. Zároveň bych chtěl poděkovat především všem kritikům a skeptikům, neboť právě jejich výhrady jsou důležitým prvkem pro tvorbu kvalitních pravidel "vylepšování" keší a upozorňují mne na to, na co si mám dávat pozor a čemu předcházet. :) Váš (Náš) GeoFantom


Tento příspěvek byl upraven od GeoFantom: 22 říjen 2015 - 14:59

  • 5

#27 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 12:49

Ejhle, jak smysluplná reakce na (drsnou) kritiku....
  • 1

Co nevidím, nahmatám . . .


#28 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:10

To je hezky. Ale furt to nic nemeni na tom co jsem napsal. Zejmena nestojim o to aby fotky mejch kesi kdokoliv komukoliv posilal, at uz je ten dotycny pak pouzije nebo nepouzije jakkoliv. Zejmena kdyz se jedna o anonymni osobu ktera se nam ani nepredstavi. Uz tu mame databaze finalek, nebudeme doufam budovat jeste databazi fotek. I kdyz chapu ze leckomu by se jiste hodila. Pokud nekdo nekde oreze tuzku nebo prida par CWG, povazuji to za normalni cinnost ke ktere neni treba fantoma. Logy jakychkoliv fantomu, robotu a jinych virtualnich entit mazu. Na tom se nic nemeni.


  • 3

#29 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:10

"Zdravím všechny. Pročítal jsem si prozatimní komentáře na fóru a všiml jsem si hlavní chyby, které jsem se dopustil. Moje stránka je zcela nová a má myšlenka je na ní jen zhruba nastíněna. To má za následek časté nepochopení mého záměru... atd"

 

 

A přesně takové věci někteří už dělají i bez toho, že by někdo specifikoval nějaká pravidla. Ano, jde o zdravý selský rozum, kteří se dotyční nebojí použít, i když je to nemoderní...


  • 3

Klidně se rozčilujte.


#30 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:15

Myslím, že do některých keší může někdo chodit cíleně vybírat obsah, takže nevím, jestli má smysl tam něco doplňovat. Ale doplnit nefunkční logbook nějakým náhradním je dobré. Nevím, jakým způsobem si počínat třeba u mikro keší, kde je celá krabička plná namačkaných papírků.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 22 říjen 2015 - 13:18

  • 1

#31 GeoFantom

GeoFantom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:18

"Zdravím všechny. Pročítal jsem si prozatimní komentáře na fóru a všiml jsem si hlavní chyby, které jsem se dopustil. Moje stránka je zcela nová a má myšlenka je na ní jen zhruba nastíněna. To má za následek časté nepochopení mého záměru... atd"

 

 

A přesně takové věci někteří už dělají i bez toho, že by někdo specifikoval nějaká pravidla. Ano, jde o zdravý selský rozum, kteří se dotyční nebojí použít, i když je to nemoderní...

 

To sem právě zmiňoval. Hodně lidí to dělá díky selskému rozumu. Já jim chci jen dát možnost aby se na mé stránce podělily o své zkušenosti s ostatními. A co se anonymity týče tak Geokačeři ve většině případů nepoužívají jako nik své pravé jméno a GeoFantom je stejně anonymní jako třeba Modrak :)


  • 0

#32 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:25

To sem právě zmiňoval. Hodně lidí to dělá díky selskému rozumu. Já jim chci jen dát možnost aby se na mé stránce podělily o své zkušenosti s ostatními. A co se anonymity týče tak Geokačeři ve většině případů nepoužívají jako nik své pravé jméno a GeoFantom je stejně anonymní jako třeba Modrak :)

 

Tak to není pravda. Modrak je jeden a je jednoznačně identifikovatelný; ostatně většina kačerů při mailové komunikaci nijak neskrývá svoje občaské jméno, mě nevyjímaje.

 

Ale GeoFantom má být hromadný nick, absolutně nekontaktovatelný, absolutně neidentifikovatelný, navíc s databází keší. Kolik těch "v dobré víře jednajících" pošle ve fotce kompletní EXIF? Kolik jich prozradí nějakou opravdovou vychytávku? Ne, tohle není pozitivní aktivita a ta anonymita k negativnímu pocitu ještě přispívá.

 

Dělat osvětu je chvályhodné, ale dá se to dělat úplně jinak; pozitivně, neanonymně.


  • 4

Klidně se rozčilujte.


#33 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:28

A ještě přípodotek - když už bych někdy měl nutkání se začít vychloubat, jaký jsem pašák a kolik keší jsem vylepšil, o tužku obohatil a tak podobně, vyhlásím event, kde bude tématem takové vychloubání. Můžeme se přitom i namazat, aspoň ty zásluhy budou ještě větší.

 

Proč sdílet každé ořezání tužky jen virtuálně?


  • 1

Klidně se rozčilujte.


#34 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:32

Ale ta anonymita muze pro spoustu lidi byt prave kouzlem toho projektu. Proc potom existuje Superman, flash, Batman atd. Tady to proste nejaky Clark Kent nebo Bruce Wayne ridi z pozadi.
  • 2

#35 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:33

Databáze fotek... Spousta hledačů si otevřené krabičky fotí a dává fotky k logu. Když to není nějaká opravdu maskovaná vychytávka, která by se fotkou prozradila, nebo když na fotce není vidět okolí, které by ji taky prozradilo, proč ne? Mě to nevadí.


  • 3

#36 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:34

To sem právě zmiňoval. Hodně lidí to dělá díky selskému rozumu. Já jim chci jen dát možnost aby se na mé stránce podělily o své zkušenosti s ostatními. A co se anonymity týče tak Geokačeři ve většině případů nepoužívají jako nik své pravé jméno a GeoFantom je stejně anonymní jako třeba Modrak :)

A to se právě velice mýlíš. Kdo je to Modrák, ví spousta kačerů, představí si pod tím nickem konkrétního člověka z masa a kostí. Kačeři se mezi sebou (pro někoho možná překvapivě) znají, mají na sebe telefony a když najdou poškozenou krabičku nebo popsaný logbook, nedělá jim problémy ownera kontaktovat a optat se ho, zda souhlasí s opravou. Případně vědí, že owner už nekešuje, ale jeho krabička se s pietou opatruje, protože je něčím zvláštní.

A nedělá jim problém drobnou údržbu provést bez jakékoli publicity.


  • 0

#37 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:34

Kdyby tady napsal ze uz pomohl na tolika a tolika kesich, tak dostane pres prsty jakej je to chlubilek.
  • 0

#38 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:35

Ale ta anonymita muze pro spoustu lidi byt prave kouzlem toho projektu. Proc potom existuje Superman, flash, Batman atd. Tady to proste nejaky Clark Kent nebo Bruce Wayne ridi z pozadi.

 

Když chci anonymně pomoci ownerovi něčím, na čem jsme se shodli, že je dobré, proč bych tedy měl rozhlašovat, když to udělám? Dělám to z dobrého pocitu pro mne, nepotřebuji nějakého anonyma, aby mi našeptával.


  • 1

Klidně se rozčilujte.


#39 GeoFantom

GeoFantom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:36

Nik GeoFantom na geocaching.com je jen můj a přihlašovacíúdaje k němu nikomu nedám. Logovat budu jen a jen já a jen ty logy, na kterých dle fota, které mi dotyčný zašle na mail, bude provedena správná a opravdu pozitivní údržba. Facebookové stránky navíc spravuji pod svým pravým jménem a klidně se na nich i představím veřejnosti :)

 

Geofantom má být pouze v uvozovkách hromadný nik. Ve skutečnosti bude pod mou 100% kontrolou. Popřemýšlím ještě, zda nebude opravdu lepší provozovat na stránkách pouze osvětu a geocachingový profil vůbec nepoužívat. Taky mě napadlo že by z již zmíněných důvodů bylo nejlepší před zveřejněním fotografie opravené keše (i když z fota nebude patrná žádná nápověda ani to nezkazí překvapení) požádat o svolení ownera.


  • 0

#40 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:37

Kdyby tady napsal ze uz pomohl na tolika a tolika kesich, tak dostane pres prsty jakej je to chlubilek.

 

Ještě jednou - proč by to vůbec měl někdo zveřejňovat? Buďto to dělám nebo nedělám, ale chlubit se tím, sorry, to je jak samohana na veřejnosti.

phrkt to na začátku vlákna napsal dobře.


  • 0

Klidně se rozčilujte.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama