Přejít na obsah


Fotka

GeoFantom


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#41 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:38

Ale ta anonymita muze pro spoustu lidi byt prave kouzlem toho projektu. Proc potom existuje Superman, flash, Batman atd. Tady to proste nejaky Clark Kent nebo Bruce Wayne ridi z pozadi.

Nic mi nebrání zcela anonymně vysypat z krabičky jehličí, vytřít jí do sucha, přidat CWG a pár drobností. K tomu není třeba žádný projekt.


  • 8

#42 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:41

Nik GeoFantom na geocaching.com je jen můj a přihlašovacíúdaje k němu nikomu nedám. Logovat budu jen a jen já a jen ty logy, na kterých dle fota, které mi dotyčný zašle na mail, bude provedena správná a opravdu pozitivní údržba. Facebookové stránky navíc spravuji pod svým pravým jménem a klidně se na nich i představím veřejnosti :)

 

Geofantom má být pouze v uvozovkách hromadný nik. Ve skutečnosti bude pod mou 100% kontrolou. Popřemýšlím ještě, zda nebude opravdu lepší provozovat na stránkách pouze osvětu a geocachingový profil vůbec nepoužívat. Taky mě napadlo že by z již zmíněných důvodů bylo nejlepší před zveřejněním fotografie opravené keše (i když z fota nebude patrná žádná nápověda ani to nezkazí překvapení) požádat o svolení ownera.

 

To už chápu líp. Bude tu tedy supernick, který bude mít zalogáno spoustu keší, které nikdy neviděl, nikdy nevyluštil, ze všech možných koutů republiky, Evropy, případně i jiných světadílů (ano, tam se také opravují krabičky). Ve všech statistikách bude první a ještě s pozitivním nábojem. Tleskám, to je opravdu promyšlený business plán. :-|


  • 3

Klidně se rozčilujte.


#43 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:42

Ano, proto asi vznikla myslenka anonymni osvety. Ale i to je kritizovano. Treti moznost uz neni. Nebo ano?
  • 0

#44 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:45

Osvětujte si, kde chcete, co chcete, až do úplného osvětění, ale proboha k čemu ty logy a zasílání fotek?


  • 10

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#45 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:48

To už chápu líp. Bude tu tedy supernick, který bude mít zalogáno spoustu keší, které nikdy neviděl, nikdy nevyluštil, ze všech možných koutů republiky, Evropy, případně i jiných světadílů (ano, tam se také opravují krabičky). Ve všech statistikách bude první a ještě s pozitivním nábojem. Tleskám, to je opravdu promyšlený business plán. :-|

Aukro: prodám zavedený geoúčet s 66666 nálezy po celém světě, vyvolávací cena...  :D


  • 0

#46 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:48

To už chápu líp. Bude tu tedy supernick, který bude mít zalogáno spoustu keší, které nikdy neviděl, nikdy nevyluštil, ze všech možných koutů republiky, Evropy, případně i jiných světadílů (ano, tam se také opravují krabičky). Ve všech statistikách bude první a ještě s pozitivním nábojem. Tleskám, to je opravdu promyšlený business plán. :-|


To mě taky zaujalo. Že bude logovat keše, na kterých nebyl. Někdo najde a opraví keš, do logbooku napíše svůj pravý nick. A dál se v tom ztrácím.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 22 říjen 2015 - 13:49

  • 1

#47 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:48

Ano, proto asi vznikla myslenka anonymni osvety. Ale i to je kritizovano. Treti moznost uz neni. Nebo ano?

 

Jistěže je. Osvětu dělat, kde to jde, jako osoba pod svým používaným nickem. A mít odvahu snést kritiku.

 

A pomáhat tam, kde je to potřeba, bez toho, že bych čekal jak čoklík na pochvalu od páníčka. Potichu, skromně.


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#48 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:55

 Můžeme se přitom i namazat, aspoň ty zásluhy budou ještě větší...

Doufám, že v rámci dobročinosti tam budeš čepovat zdarma, abys zvětšil své zásluhy. Můžeš se tím pro mě za mě i pochlubit kde chceš :D


  • 0

#49 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:58

Nikde preci neni psano ze bude logovat FI logy, muze logovat WN logy. Nebo jsem to prehledl. Drzkoknihu nemam tak nevim co na tech strankach.
  • 2

#50 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 14:01

Bordel z keší jsem vyndaval před GeoFantomem, budu ho vyndavat i po něm.


  • 4

#51 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 14:02

... Logovat budu jen a jen já a jen ty logy, na kterých dle fota, které mi dotyčný zašle na mail, bude provedena správná a opravdu pozitivní údržba....

 

Až bude po čase zase nějaký megaevent, na který přijede někdo z Groundspeaku, asi ti budou chtít dát pohár pro kačera s největším počtem logů. A co pak?


  • 0

#52 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 14:05

Cilem asi nebude zkusene harcovniky donutit delat to co uz delaji. Spis to nabizi alternativni vyuku novacku hrou ve hre.
  • 1

#53 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 14:17

A proč tedy to "logování v zastoupení" proti pravidlům? A anonymita?


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#54 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 14:47

On ten nick zase tak anonymní není. Za předpokladu, že jen kvůli tomu aby sem GeoFantom mohl napsat, nejel do té jedné známé budovy, jen proto aby měl jinou IP. A od toho by se dalo odpíchnout a hledat dále. Myslím, že by to tak těžké nebylo. Tipoval bych to tak na mysterku T1/D3. :rolleyes:  Ale více, pokud nebude chtít sám autor, zveřejňovat nebudu.

 

Jinak souhlas s ostatními. Opravit, vyměnit atd. jen se souhlasem ownera. Mnozí tohle nedodržují.


  • 1

#55 GeoFantom

GeoFantom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 14:47

Cilem asi nebude zkusene harcovniky donutit delat to co uz delaji. Spis to nabizi alternativni vyuku novacku hrou ve hre.

Díky PanzerStepan. Aspoň někdo mě pochopil :)

 

Několikrát jsem zdůrazňoval ve svých příspěvcích na Facebooku, že mi nejde o to mít spoustu logů z keší, které jsem osobně nenavštívil. Hlavní myšlenka je, aby se z GeoFantoma (GeoFantomování) stal pojem - pojem, který znamená dodržování pravidel Geocachingu, aktivní a pozitivní přístup k němu a PŘEDEVŠÍM "geovzdělání" o tom, jak o keše správně pečovat, co do nich nedávat a podobně. Proto neustále píši že GeoFantom může být kdokoli a mnoho z nás jím dávno je. Spousta kačerů, především z řad nováčků, totiž podle mě potřebuje motiv, k tomu informovat se o pravidlech a motivaci k jejich dodržování. GeoFantom má být právě tou motivací a tím motivem. Je to vlastně taková minihra a nikoho nenutím aby se jí účastnil.

 

Co se týká logování, rozhodl jsem se, že k tomuto profilu budu logovat POUZE své vlastní logy, a to jen takové ve kterých se o keš opravdu postarám (a to takovým způsobem, který ownera nenaštve a který je podle pravidel). Ostatní kačeři, kteří do keše jejíž okolí uklidí, do níž vloží nový logbook nebo se o ni jakkoli dle pravidel postarají tak aby to bylo hodné GeoFantoma, se zalogují pod svým běžným nikem a v logu se třeba jen zmíní, že s nimi byl u keše GeoFantom. A jednoduše pokud jim je nějaký geofantom ukradený tak ho nebudou vůbec řešit. Je to tak lepší i pro mne, jelikož pokud třeba někdo jen proto, aby vrhl na GeoFantoma špatnou reputaci, zničí nějakou keš a jménem GeoFantoma se pod tento čin podepíše, bude jasné, že s tím já nemám nic společného a předejdu tak tomu aby mi nějaký naštvaný kačer neprávem třeba dal po čumáku :)

 

Mým přáním je, abych jednou přišel ke keši, která bude v parádním stavu a ve které najdu logo geofantoma. Budu tak vědět, že má snaha o osvětu a zvýšení zájmu o kvalitní geocaching u nás, byla k něčemu dobrá. :)


  • 1

#56 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 15:55


GeoFantome, GeoFantome.
Ty jsi ještě nepochopil, že každý dobrý skutek či nový počin musí být u nás potrestán či zaražen ještě ve stadiu nápadu?
Já chápu, že Tvůj nápad se krom osvěty týká pro mě dalšího zajímavého ozvláštnění této hry, což se mi líbí a Tvůj počin oceňuji.
Tady se ale neodpouští..
Ty to přece určitě nechceš dělat jen tak! Zcela jistě potřebuješ nasbírat body a bůhvíco ještě. A prachy? Ty za tím budou taky!
Za sebe Ti však fandím. Pochopil jsem Tvojí zajímavou ideu a pokud budu mít v budoucnu víc času, bude mi ctí Tvůj nový projekt podpořit.
Honza
  • 5

#57 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 16:04

Znacne usili vkladane do projektu geofantom bych uprel nekam jinam (napr. ja jdu ryt zahradku) Doplnovat cizi kese o hodnotny obsah je utopie a pri predstave ze do kazde kese (neb vetsina jich nyni obsahem nestoji za nic) nasypu nejake veci radove za 30-50 Kc jednak nesmyslne prodrazuje jakykoli vylet za pixlama a jednak pridana hodnota je tak max. pro jednoho dva kacery, kteri prijdou po me. Nedelam si iluze, ze diky memu dosypani kesi hodnotnejsima vecma se stane zazrak a lidi zacnou menit fer. Vidim jak vypada kes po 5-ti nalezech po obnove kese ci po publikaci.
  • 6

#58 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 16:11

Vis pansy, ono tehle napadu uz bylo hodne. Uz par lidi dostalo napad napriklad sbirat finalky kesi, aby si to ulehcili. Parada. Ti uz dnes maj databazi ze bys neveril. Mel jsem jednou moznost do toho jednomu kacerovi nakouknout na notasu pres rameno. Neuveritelny. V jistym smyslu o tech kesich vedi vic nez revs. Ale fotky tam jeste snad nemaj. Za chvili je tam mit budou, lidi jako Ty jim to radi naplnej a jeste jim podekujou. Ja se pokazdy divim jak snadny je nekoho oblafnout a neco z nej vytahnout. Jak snadno dokaze uplne cizi clovek ojebat starou babicku o udaje o cisle bankovniho uctu a podobne veci. Clovek zasne co vsechno lidi sbastej. Tak tady to mame v primem prenosu. O nejakou udrzbu kesi tady zrejme vubec nejde. Kdyby slo, jiste by autor genialni a bohulibe myslenky nemel problem priznat svoji identitu, zrovna tak jako ji priznaji autori jinych geocachingovych projektu, ktere jsou ku prospechu veci.


  • 1

#59 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 16:23

Ano, ano fotky kesi pred a po jedine s gps soutadnicema a vyfocenym celym okolim kese. Protoze geofamtom jsou vlastne maskovane superfinalky 2. :) Gratulace
  • 1

#60 GeoFantom

GeoFantom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 17:05

Pro ty z Vás, kteří nesledují moje stránky na Facebooku, tak kromě toho, že stránky spravuji ze svého reálného FB účtu, tak jsem se tam pro jistotu i veřejně představil :)

Takže už toho o mne víte mnohem víc, než já o komkoli z Vás tady. A opravdu to nedělám za účelem zisku. Nic neprodávám a nenabízím. Pouze se dělím o zkušenosti a informace. Fotky keší přidávat nebudu a zaměřím se především na osvětu. To poslední, co bych chtěl je, aby byl GeoFantom vnímán jako nějaká databáze pro podvádění a podobně.


Tento příspěvek byl upraven od GeoFantom: 22 říjen 2015 - 17:25

  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama