Přejít na obsah


Fotka

GeoFantom


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#61 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 17:19

A to je právě ono!
Jeden kritik půjde radši rýt zahrádku, další hned ví, že je to bouda hodná ojebání staré babičky a sleduje to v přímém přenosu..
Lidi. Vaše názory vám nikdo nebere, ale ptám se; Proč hned všechno nové rovnou podezíráte, odsuzujete a odrazujete od toho tvůrce, který díky svému nápadu zrýt zahrádku asi ještě nestačil?
  • 6

#62 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 17:30

Já nevidím nic špatného na tom, že někdy někdo např. ořeže tužku, pochlubí se tím v logbooku a napíše o tom WN log. Jestli je to Franta, Frantom nebo Fantom je úplně jedno. Jiný tu tužku ořeže a nikam to nenapíše. Karavana jede dál
  • 4

#63 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 18:00

Rozhodne nepatrim do te zkupiny co hned vidi za vsim podvod a snahu obohatit sebe nebo z toho mit nejaky prospech. Je videt, ze do sve myslenky jsi zapaleny a proto myslim nezbyva nic jineho nez ji uvest do provozu a jedine kdo bude moci hodnotit je cas. Za pul roku uvidis jestli se myslenka chytla a kolik vlastne bude mit geofantom "logu" . Za me ti preji neutuchajici elan. Ja kdyz mohu pomoci a mam potrebne u sebe, tak pomohu....nepotrebuji k tomu geofantoma....cageo....dalsi impulzy.
  • 7

#64 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 18:25

GeoFantome, GeoFantome.
Ty jsi ještě nepochopil, že každý dobrý skutek či nový počin musí být u nás potrestán či zaražen ještě ve stadiu nápadu?
Já chápu, že Tvůj nápad se krom osvěty týká pro mě dalšího zajímavého ozvláštnění této hry, což se mi líbí a Tvůj počin oceňuji.
Tady se ale neodpouští..
Ty to přece určitě nechceš dělat jen tak! Zcela jistě potřebuješ nasbírat body a bůhvíco ještě. A prachy? Ty za tím budou taky!
Za sebe Ti však fandím. Pochopil jsem Tvojí zajímavou ideu a pokud budu mít v budoucnu víc času, bude mi ctí Tvůj nový projekt podpořit.
Honza

Mluvíš mě z duše !!!!


  • 0

#65 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 19:34

Zajímavý projekt. Když jdu na keše snažím se mít s sebou náhradní logbooky různých velikostí a tužky pokud by bylo třeba, stejně tak se nerozpakuji vyházet z keše bordel, šišky, kaštany a vysypat jehličí, ořezání tužky je samozřejmostí... Necítím ovšem potřebu o tom někde psát či či ze sebe dělat Fantóma. Stejně tak když z lesa kde se toulám odnesu pár petlahví či posbírám skleněné střeby, nepotřebuji o tom dávat reportáž na FB. :-)

 

Kdo ví, možná je to špatně a mělo by se o tom psát, třeba to může někoho inspirovat a půjde také do sebe, fakt nevím...  Každopádně zajímavý počin a uvidíme jak se to vyvine.  :)

 

Mimochodem přestaňte se stydět někdy nějaký ten salátový logbook klidně z keše odnést, nechápu co je krásného na tom když je petka napěchovaná chuchvalcem bývalého logbooku a nahoře se krčí vložený papírek, či smallka nejde dovřít díky změti popsaných navlhlých papírů. Snad jde poznat kdy se jedná o úmysl aby v keši byla celá historie nálezů a nebo je to jen zanedbaná keš. V druhém případě to odnáším a píšu ownerovi a že mu logbook nafotím či pošlu poštou, pokud to má smysl a je to aspoň trochu čitelné. Nikdo ho zatím nechtěl...


  • 2

#66 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 21:24

Pro ty z Vás, kteří nesledují moje stránky na Facebooku, tak kromě toho, že stránky spravuji ze svého reálného FB účtu, tak jsem se tam pro jistotu i veřejně představil :)

Takže už toho o mne víte mnohem víc, než já o komkoli z Vás tady. A opravdu to nedělám za účelem zisku. Nic neprodávám a nenabízím. Pouze se dělím o zkušenosti a informace. Fotky keší přidávat nebudu a zaměřím se především na osvětu. To poslední, co bych chtěl je, aby byl GeoFantom vnímán jako nějaká databáze pro podvádění a podobně.

no já nevím, jak ostatním, ale tvoje občanské jméno mi teda neříká vůbec nic...a ani tady nick neprozradiíš


  • 2

#67 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 22:50

Ano, jak nelze detailně prostudovat geoprofil dotyčného, rozebrat jej do šroubečku a nejlépe prolinkovaným profilem, aby to bylo bez práce, tak je to hned podezřelé. Co na tom, že většina z nás je mnohem víc Daniely Beránky než Dan-Samy,když Beránkovi nejde kouknout do profilu co kdy a kde lovil. Ach, vy kádrovači...
  • 1

#68 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 23:14

A to je právě ono!
Jeden kritik půjde radši rýt zahrádku, další hned ví, že je to bouda hodná ojebání staré babičky a sleduje to v přímém přenosu..
Lidi. Vaše názory vám nikdo nebere, ale ptám se; Proč hned všechno nové rovnou podezíráte, odsuzujete a odrazujete od toho tvůrce, který díky svému nápadu zrýt zahrádku asi ještě nestačil?

Kdyz po mne bude nekdo chtit cislo moji kreditni karty, tak ho proste poslu do haje a je uplne jedno  k cemu ho chce. Stejne tak kdyz bude nekdo chtit posilat fotky kesi tak ho s tim poslu do haje. Me to prijde naprosto normalni a dokonce mi prijde, ze soudnej clovek by mel sam od sebe prijit na to, ze nema shanet cisla kreditnich karet, ani fotky finalek, ze proste je to oboji spolecensky neunosne, a to i v pripade ze je treba ani nehodla nijak zneuzit. Takove veci nikdo shanet nema a pokud se o to pokusi, tak tim dava najevo ze vubec nevi jakou to ma hodnotu a je jasne ze mu to do rukou nepatri. Nevim co je na tom tak slozityho pochopit.


  • 4

#69 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 23:42

Pro ty z Vás, kteří nesledují moje stránky na Facebooku, tak kromě toho, že stránky spravuji ze svého reálného FB účtu, tak jsem se tam pro jistotu i veřejně představil :)

Takže už toho o mne víte mnohem víc, než já o komkoli z Vás tady. A opravdu to nedělám za účelem zisku. Nic neprodávám a nenabízím. Pouze se dělím o zkušenosti a informace. Fotky keší přidávat nebudu a zaměřím se především na osvětu. To poslední, co bych chtěl je, aby byl GeoFantom vnímán jako nějaká databáze pro podvádění a podobně.

Možná bys měl vzít v úvahu, že řada z nás FB proste nechce, nemá účet a tak neví, co se tam děje a kdo jsi. ;)

 

Názory, s kterými souhlasím, jsem ohodnotila palcem nahoru. Celkově mi tvůj nápad přijde jako zbytečnost, pokud někde chci pomoct, tak to udělám a nemusím o tom mluvit nebo psát. Jediné, co v logu napíšu je, když opět v keši najdu bonbony, lízátka atd., to pro osvětu pár nováčků, co přijdou po mně a čtou logy vysvětlím, proč jsem něco takového z keše vyndala a rozbalené nechala o kus dál třeba mravencům. Pokud je s keší větší problém než je přidání provizorního logbooku nebo drobná oprava, je třeba kontaktovat ownera ať už pomocí NM nebo mailu s fotkou popř.obojího. 

Další věc je, že znám dost lidí, co se starají o keš někomu vzdálenějšímu nebo už / momentálně z různých důvodů nehrajícímu - nejsou uvedeni jako spoluowneři, nezískávají tak bezpracně ( jako někteří nátlaky na adopce , i to z okolí moc dobře znám ) oceňující body, ale prostě mají dobrý pocit, že pro hru něco udělali. Zrovna dneska jsme se o dvou takových keších v našem okrese bavili s kolegou, obě jsou starší, bylo by škoda je poslat do archivu nebo je nechat někomu, kdo je zmrší jako už se u jedné keše přímo v Písku stalo, i tady o ní debatovali před časem kačeři z Prahy a já s nimi plně souhlasila.

Není popsaná varianta lepší než tvoje? Což takhle být radši šedou eminencí v pozadí než Fantomem? ;)

 

Závěr: Ode mne log GeoFantoma nečekej, je mi bližší první možnost i z důvodů popsaných Modrákem.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 22 říjen 2015 - 23:51

  • 9

#70 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 7:54

... Stejně tak když z lesa kde se toulám odnesu pár petlahví či posbírám skleněné střeby, nepotřebuji o tom dávat reportáž na FB. :-)

 

...

 

A to je ta chyba! Dneska musíš o všem okamžitě informovat širokou veřejnost a prezentovat se. Já si vzpomínám na své první zaměstnání. Pracoval jsem podle mého soudu vcelku úspěšně jako učitel. Ale nakonec jsem byl odejit a ředitel mi jako důvod řekl toto: Děti jsi naučil super, ale výsledek práce musí být taky vidět ve vitrínách a na nástěnkách na chodbách! Pak to vypadá, že nic neděláš.


  • 8

#71 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 8:17

Smrku neřekl bych to líp. Je už to strašně dávno, ale mám naprosto totožnou zkušenost. Nejen, že učitel maká jako trotl a z práce skoro už leze vysílen po čtyřech, ale ještě za to dostává jen almužnu. Když mi bylo řečeno, že nejsem vidět na nástěnce a nejsem vidět do večera ve škole -zeptal jsem se, kdo mi to zaplatí, když ze sebe budu dělat vola? Odpověď byla, že nikdo :)Byl jsem mladičký a tak jsem jen zavřel dveře a šel dělat něco, co mělo smysl...Sorry za OT
  • 1

#72 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 8:23

Osobně si myslím, že každá snaha hru pozvednout je dobrá. A je dobré si o ní podiskutovat, aby člověk viděl i názory ostatních. Ovšem nelíbí se mi zdejší ostré odsuzování kvůli špatným úmyslům. Pokud si někdo myslí, že je něco možné zneužít, je dobré na to upozornit (mě osobně by nenapadlo dělat databázi fotek a podle ní lovit finálky), ale nechápu, proč hned napadáte autora vlákna, že to dělá kvůli tomu (alespoň tak mi část debaty vyznívá). Třeba k těm fotografiím, divím se, že stejně neodsuzujete fotky pěkných úkrytů atp., které se občas objevují nejen tady, ale i jinde, vždyť to je to samé...

 

Osobně také nepotřebuji geofantoma, abych občas doplnil logbook, tužku, pár hraček, pokud je mám zrovna sebou, i když poslední dobou si tyhle věci šetřím spíše pro svou potřebu do svých keší... A klidně se sám přihlásím k tomuto počínání.

 

Na druhou stranu se snažím nechat keš tak, jak byla předtím, než jsem ji našel. Pokud je keš v pytlíku, raději ji nechám v něm, protože nevím, zda to není úmysl majitele, pokud se někde v logu nedočtu, že autor ten pytlík chce odstranit či se majitel o kešku nestará. Pokud keš má plný logbook, nový logbook tam přidám, ale starý neberu, kromě výjimek. Člověk prostě musí u toho přemýšlet, na všechno se nedají určit pravidla.

A vždy konám s rizikem, že mi někdo vynadá, že jsem udělal něco špatně. A proto je lepší, když se pod své činy podepíšu, protože je to adresné.

Zatím se mi to snad nestalo, že by mě někdo za podobnou činnost odsoudil, dokonce se mi stalo, že mi přišlo od majitelky poděkování ještě dříve, než jsem zalogoval, protože tam autorka byla keš opravit den po mně.

 

Sám bych to viděl spíše na "hnutí" geofantomů, kdy by třeba ta skupina vyznávala zásady svým přihlášením se k tomu hnutí... Takové, že v keši provedou uptrade, opraví krabičku (pokud to jde po domluvě s autorem), doplní logbook atp., případně provádění osvěty. K té osvětě - pěkný je projekt ČAGea s lístečky co se má a co nemá u keší. Doporučuji si to najít. 

 

Jeden nick to může mít, ale leda pro WN logy jako skupinový, nikdy ne jako účet jednoho z hráčů.


  • 2

#73 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 8:28

Pro ty z Vás, kteří nesledují moje stránky na Facebooku, tak kromě toho, že stránky spravuji ze svého reálného FB účtu, tak jsem se tam pro jistotu i veřejně představil :)

Takže už toho o mne víte mnohem víc, než já o komkoli z Vás tady. A opravdu to nedělám za účelem zisku. Nic neprodávám a nenabízím. Pouze se dělím o zkušenosti a informace. Fotky keší přidávat nebudu a zaměřím se především na osvětu. To poslední, co bych chtěl je, aby byl GeoFantom vnímán jako nějaká databáze pro podvádění a podobně.

Fajn, že ses někde v příspěvku představil, ale stejně chceš být více méně anonymní. Ten příspěvek se časem zaspamuje. 

Toto patří někde do úvodních informací o projektu...


  • 0

#74 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 9:49

Já nevidím nic špatného na tom, že někdy někdo např. ořeže tužku, pochlubí se tím v logbooku a napíše o tom WN log. Jestli je to Franta, Frantom nebo Fantom je úplně jedno. Jiný tu tužku ořeže a nikam to nenapíše. Karavana jede dál

 

To je přece úplně v pořádku a když třeba doplním někam tužku, tak se občas taky o tom zmíním v logu, pokud si vzpomenu, že to bylo zrovna na té keši.. Ale udělám to pod svým nickem a nepotřebuji další anonymní hromadný profil, abych dostal cukříček.

 

Dosavadní stoprocentní špatná zkušenost s "pachateli dobra" (říká se jim i trefněji) mne nutí k obezřetnosti, když se něco takového objeví. Zatím se mi to vždy vyplatilo.

Ostatně i prastaré rčení hovoří cosi o cestě do pekla a dobrých úmyslech, že...


  • 3

Klidně se rozčilujte.


#75 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 10:19

To, že jsem paranoidní, ještě přece neznamená, že mě nikdo nepronásleduje :D :D :D !


  • 0

#76 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 10:35

Já vím, že to nebude jedna a tatáž osoba, ale jakýsi „geofantom“ se již se svým projektem před pár lety realizoval:

http://coord.info/GL3R36RK


  • 1

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#77 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 10:37

Stejně jako to, že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, že?

 

Takže lidi, nic nedělejte, nezkoušejte nikde pomáhat, nezakládejte keše, protože za všechnu dobrou snahu vám bude vynadáno, budete peskování za jakýkoliv nedostatek, který při svém konání dobrých skutků a činů pro ostatní projevíte, nebo když uděláte něco maličko jinak, než se to někomu bude líbit, protože on by to určitě udělal lépe. :-(

 

Takže je lepší být tupým stádem, sbírat keše, psát nic neříkající logy "Dík, TFTC" a více raději nic nedělat.


  • 0

#78 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 10:58

Takže lidi, nic nedělejte, nezkoušejte nikde pomáhat, nezakládejte keše, protože za všechnu dobrou snahu vám bude vynadáno, budete peskování za jakýkoliv nedostatek, který při svém konání dobrých skutků a činů pro ostatní projevíte, nebo když uděláte něco maličko jinak, než se to někomu bude líbit, protože on by to určitě udělal lépe. :-(

Srovnáváš nesrovnavnatelné. Založit a udržovat keš znamená investovat do ní vlastní čas, vlastní fantazii, vlastní finance.

 

Tenhle "projekt"

 

- se pojímá na cizích keších

- využívá jako prostředníky jiné kačery, kteří v dobré víře ze svého vylepší keš, geofantoma zalogují a pošlou mu fotku

 

Geofantom nemusí vstát od PC a může logovat legální FI logy a navíc má publicitu jaký je kabrňák, že to celé "zařídil". Někdo tomu říká dobrý úmysl, mně to přijde jako snaha přiživit se na cizí práci. Bohužel...
 


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 23 říjen 2015 - 11:00

  • 2

#79 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 11:11

Schválně přeháním...

Tak trochu mám z toho pocit, že se nevyplatí dělat něco ve svém čase, investovat do toho svůj čas, případně peníze, aniž by ho někdo hned pomluvil, jak to dělá hrozně špatně. I u keší to je podobné. Jakmile je logbook trochu vlhký, hned se objeví názory, že autor se o keš dostatečně nestará atp., i když je to třeba kvůli kačerům, kteří ji špatně zavřeli atp.

I kritizovat se dá tak, aby to neodradilo - upozornit na možná rizika, říct, co se mně osobně na projektu nezdá, co bych udělal lépe, případně říct slušně svůj názor. Nebo pomluvit projekt, že to stejně nemá šanci na úspěch, že je to stejně jen kvůli uznání, databázi finálek atp..


  • 1

#80 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 11:16

Tohle byl taky dobrej blbec.

http://www.geocachin...18-77db89014da1

Uzdravoval krabky, až se z toho sám vyléčil. :D


  • -1
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama